PL |  EN
ŚRODA



23
styczeń
2019

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Budapest Strauss Orchestra

    ŚRODA



    23
    styczeń
    2019

    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    Program:
    • Leoš Janáček - Suita na orkiestrę smyczkową
    • Ottorino Respighi - Antyczne tańce i arie, Suita nr 3
    • Arcangelo Corelli - Concerto grosso op.6 nr 8 g-moll Na Boże Narodzenie
    • Georg Friedrich Haendel - Concerto grosso e-moll op. 6 nr 3

    PIĄTEK



    25
    styczeń
    2019


    T/S/Z13/O

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Roman Perucki - organy
    • Łukasz Długosz - flet
    Program:
    • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
    • Enjott Schneider - Bernardus Fresken Koncert na flet, organy i orkiestrę
    • Maurice Ravel - Boléro, La Valse

    SOBOTA



    26
    styczeń
    2019

    Centrum Kongresowe ICE Kraków
    18:00
    Marii Konopnickiej 17
    Kraków
    Wykonawcy:
    • Małgorzata Walewska
    • Kasia Cerekwicka
    • Beata Rybotycka
    • Kasia Moś
    • Natalia Rubiś
    • Ewa Uryga
    • Marek Torzewski
    • Łukasz Zagrobelny
    • Mateusz Ziółko
    • Jan Karpiel Bułecka
    • Krystian Krzeszowiak
    • Chór Rodzinny Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Francesco Bottigliero - dyrygent
    • Olimpia Górska - prowadzenie
    • Bartłomiej Koszarek - prowadzenie

      NIEDZIELA



      27
      styczeń
      2019

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      16:30
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
      • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
      • Czesław Jakubiec - prowadzenie koncertu
      Program:
      • Karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru w wykonaniu Les Femmes i Czesława Jakubca

      NIEDZIELA



      27
      styczeń
      2019

      Bazylika św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej
      18:00
      Katowice-Bogucice
      Wykonawcy:
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Karina Paszek - słowo
      Program:
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Weihnachten , Jauchzet dem Herrnop. 69 nr 2
      • Gustav Holst - Nunc dimittis
      • Morten Lauridsen - O nata lux
      • Maurice Duruflé - Ubi caritas
      • Francis Poulenc - O Magnum Mysterium
      • Anton Bruckner - Virga Jesse
      • Stevan Mokranjac - Tropar na Boże Narodzenie
      • Sergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie op. 37: Sława w wysznich Bogu
      • Krzysztof Penderecki - Ize cheruvimi

      NIEDZIELA



      27
      styczeń
      2019

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
      • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
      • Czesław Jakubiec - prowadzenie koncertu
      Program:
      • Karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru w wykonaniu Les Femmes i Czesława Jakubca

      PIĄTEK



      01
      luty
      2019


      T/S/Z13

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Wiesław Pieregorólka - dyrygent
      • Piotr Nalepa z zespołem w składzie:
        Piotr Nalepa – gitara
        Robert Lubera – gitara, wokal
        Żaneta Lubera – wokal
        Wojtek Famielec – gitara basowa
        Michał Jurkiewicz – organy hammonda
        Józef Rusinowski – perkusja

        SOBOTA



        02
        luty
        2019

        Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
        13:00
        Księdza Jerzego Popiełuszki 1 A
        Jastrzębie-Zdrój
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Teresa Sobczyk - sopran
        • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
        • Tomasz Dziwisz - tenor
        • Michał Schoppa - baryton
        • Marek Moś - dyrygent
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Stanisław Moniuszko - Litania ostrobramska nr 1 na głosy solowe, chór i orkiestrę
        • Wojciech Kilar - Veni Creator na chór mieszany i orkiestrę smyczkową

        PIĄTEK



        08
        luty
        2019


        T / S

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Arthur Arnold - dyrygent
        • Tymoteusz Bies - fortepian
        • Małgorzata Wasiucionek - skrzypce
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Ludwig van Beethoven - Fantazja na fortepian, chór i orkiestrę op. 80
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
        • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Jezioro Łabędzie op. 20a

        CZWARTEK



        14
        luty
        2019

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        18:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Fourmat Gabriel w składzie:
          Gabriel Koszela - obój, instrumenty perkusyjne
          Jacek Gwizdon - wiolonczela
          Ronald Tuczykont - kontrabas
          Tomasz Picz - akordeon

          Aleksandra Stokłosa - wokal
        • Gabriela i Sebastian Kubaccy - para taneczna
        • Regina Gowarzewska - prowadzenie

          NIEDZIELA



          17
          luty
          2019


          T / O

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          17:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Giampaolo di Rosa - organy
          • Władysław Szymański - słowo
          Program:
          • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
          • Giampaolo Di Rosa - Improwizacja
          • Franz Liszt - Fantazja i fuga na tematy BACH w opracowaniu na organy Giampaolo Di Rosa
          • Johann Sebastian Bach - Ricercare trzygłosowy z Musikalisches Opfer BWV 1079
          • César Franck - Prière op.20
          • Giampaolo Di Rosa - Improwizacja na tematy BACH

          PIĄTEK



          22
          luty
          2019


          T/S/Z13

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
          • Adam Kutny - baryton
          • Krzysztof Jabłoński - fortepian
          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
          Program:
          • William Walton - Uczta Baltazara
          • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

          SOBOTA



          23
          luty
          2019


          Q

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          16:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
          • Janusz Szrom - wokal, prowadzenie
          • Piotr Wrombel - fortepian, aranżacje
          • Zbigniew Wrombel - kontrabas
          • Krzysztof Szmańda - perkusja
          Program:
          • Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Grażyny Łobaszewskiej, Seweryna Krajewskiego, Tadeusza Nalepy, Czerwonych Gitar w symfonicznych aranżacjach.

          CZWARTEK



          28
          luty
          2019


          T / S

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          18:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orchestre de Picardie
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Arie van Beek - dyrygent
          • Sébastien Hurtaud - wiolonczela
          • Léa Hennino - altówka
          Program:
          • Richard Strauss - Don Kichot op. 35
          • Hector Berlioz - Romeo i Julia (fragmenty)

          PIĄTEK



          01
          marzec
          2019


          T

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Robert Kabara - dyrygent
          • Mateusz Kołakowski - fortepian, kompozytor
          • Piotr Steczek - skrzypce, instrumenty orientalne, kompozycje, aranżacje
          • Maciej Garbowski - kontrabas
          • Krzysztof Gradziuk - perkusja
          Program:
          • A Chopin Odyssey: impresje na temat takich kompozycji Chopina jak: Preludium d-moll op. 28, Koncert fortepianowy e-moll op.11 czy Sonata b-moll op.35

          SOBOTA



          02
          marzec
          2019

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          18:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
            Dariusz Zboch – I skrzypce
            Jakub Łysik – II skrzypce
            Jarosław Marzec – altówka
            Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
            Krzysztof Korzeń – kontrabas
          Program:
          • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op. 56 w opracowaniu D. Zbocha na kwintet smyczkowy (prawykonanie)
            oraz muzyczna zapowiedź płyty ba... Rockowo 2 czyli rock i pop lat 70. i 80. XX wieku w wersji klasycznej

          PIĄTEK



          08
          marzec
          2019


          T

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Anna Duczmal-Mróz - dyrygent
          • Karolina Jaroszewska - wiolonczela
          Program:
          • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
          • Ludwig van Beethoven - Sonata quasi una fantasia cis-moll op. 27 nr 2 w wersji na smyczki
          • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85

          NIEDZIELA



          17
          marzec
          2019

          Kościół Matki Bożej Różańcowej
          18:00
          Zadole 36
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Jarosław Wolanin - dyrygent
          • Karina Paszek - słowo

            PIĄTEK



            22
            marzec
            2019


            T/S/Z13

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Daniel Smith - dyrygent
            Program:
            • Witold Lutosławski - Mała suita
            • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550
            • Johannes Brahms - IV Symfonia e-moll op. 98 Elegijna

            NIEDZIELA



            24
            marzec
            2019


            T / S

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            17:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
            Program:
            • W programie kompozycje między innymi Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina czy Wolfganga Amadeusza Mozarta

            PIĄTEK



            29
            marzec
            2019


            T / S

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Kai Bumann - dyrygent
            • Piotr Paleczny - fortepian
            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
            Program:
            • Giuseppe Verdi - Quatro pezzi sacri
            • Ludwig van Beethoven - V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

            NIEDZIELA



            31
            marzec
            2019


            T

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            18:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Robert Kabara - dyrygent
            • Motion Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn - akordeony
            Program:
            • Motion Trio - Psalm
            • Janusz Wojtarowicz/ Jacek Hołubowski (arr. Marcel Chyrzyński) - Sounds of War
            • Paweł Baranek (arr. Krzesimir Dębski) - Pierwszy Dzień Wiosny
            • Motion Trio - Sunrise Dance
            • Motion Trio (arr. Krzesimir Dębski) - DJ Chicken
            • Janusz Wojtarowicz (arr. Krzesimir Dębski) - The Heart
            • Janusz Wojtarowicz (arr. Marcel Chyrzyński) - Silence
            • Janusz Wojtarowicz - Balkan Dance
            • Fryderyk Chopin (arr. Leszek Możdżer) - Preludium e-moll op.28 nr 4
            • Wojciech Kilar - Orawa

            ŚRODA



            03
            kwiecień
            2019

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            17:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
            • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu

              PIĄTEK



              05
              kwiecień
              2019

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
              • Dyplomanci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach

                SOBOTA



                06
                kwiecień
                2019


                Q

                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                16:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Art Chamber Ensemble w składzie:
                  Julita Przybylska-Nowak - fortepian
                  Tomasz Daroch - wiolonczela
                  Jarosław Pietrzak - skrzypce
                • Maryla Renat - słowo
                Program:
                • Joseph Achron - Hebrew Melody na skrzypce i fortepian op. 33
                • Jerzy Fitelberg - Sonata na wiolonczelę solo
                • Joachim Mendelson - Sonata na skrzypce i fortepian
                • Max Bruch - Kol Nidrei op. 47
                • Benjamin Lees - Trio fortepianowe nr 2 Silent Voices

                NIEDZIELA



                07
                kwiecień
                2019


                T / O

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                17:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Andrzej Chorosiński - organy
                • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
                • Władysław Szymański - słowo
                Program:
                • Johann S. Bach, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Karol Lipiński, Modest Musorgski

                PIĄTEK



                12
                kwiecień
                2019


                T

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Sekcja instrumentów dętych i perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Marek Toporowski - dyrygent
                • Sylwia Olszyńska - sopran
                • Jakub Burzyński - kontratenor
                • JingXing Tan - tenor
                • Paweł Kołodziej - bas
                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                Program:
                • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

                SOBOTA



                13
                kwiecień
                2019

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                18:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Kwartet Flautato w składzie:
                  Andrzej Staciwa – flet
                  Ryszard Słapik – skrzypce
                  Joanna Botor – altówka
                  Jerzy Szkopek – wiolonczela
                Program:
                • Muzyka z filmów: Robin Hood, Zapach kobiety, Noce i dnie, Bandyta, Skrzypek na dachu i inne

                NIEDZIELA



                14
                kwiecień
                2019

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                16:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Alla Vienna
                • Vivid Singers
                Program:
                • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                NIEDZIELA



                14
                kwiecień
                2019

                Kościół św. Tomasza Apostoła
                17:00
                Orla 19
                Sosnowiec
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna

                  NIEDZIELA



                  14
                  kwiecień
                  2019

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Alla Vienna
                  • Vivid Singers
                  Program:
                  • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                  PIĄTEK



                  26
                  kwiecień
                  2019


                  T / S

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Czesław Grabowski - dyrygent
                  • Dyplomanci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

                    SOBOTA



                    27
                    kwiecień
                    2019


                    T

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    18:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                    • Robert Kabara - dyrygent
                    • Aldona Cisewska - skrzypce
                    • Daniel Rybicki - flet
                    • Anna Krzysztofik-Buczyńska - klawesyn
                    Program:
                    • Johann Sebastian Bach - V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048 , Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041, II Suita h-moll BWV 1067

                    PIĄTEK



                    03
                    maj
                    2019

                    Archikatedra Chrystusa Króla
                    10:30
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                    • Jarosław Wolanin - dyrygent

                      SOBOTA



                      11
                      maj
                      2019


                      T

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      18:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                      • Robert Kabara - dyrygent
                      • Piotr Orzechowski Pianohooligan - fortepian
                      Program:
                      • Joseph Haydn - Symfonia D-dur nr 42 Hob. I/42
                      • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                      • Philip Glass - Tirol Concerto

                      ŚRODA



                      15
                      maj
                      2019

                      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                      18:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Todo Art Trio w składzie:
                        Grażyna Jursza - flet
                        Dariusz Jursza - klarnet
                        Dawid Smykowski - fagot
                      Program:
                      • J. Strauss, C. Zeller, I. Kalman, H. Wars, J. Petersburski, E. de Curtis, V. di Chiara, E. Piaf, Y. Montand, J. Dassin

                      CZWARTEK



                      16
                      maj
                      2019

                      Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                      19:00
                      Warszawska 2
                      Sosnowiec
                      Wykonawcy:
                      • Śląska Orkiestra Kameralna

                        PIĄTEK



                        17
                        maj
                        2019


                        T / S

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                        • Zbigniew Graca - dyrygent
                        • Paweł Skałuba - tenor
                        • Paweł Trojak - baryton
                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                        Program:
                        • Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery Verbum Nobile
                        • Fragmenty najsłynniejszych oper Stanisława Moniuszki: Straszny Dwór, Halka, Verbum Nobile
                        • Stanisław Moniuszko - Sonety krymskie

                        NIEDZIELA



                        19
                        maj
                        2019

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        17:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:

                            NIEDZIELA



                            19
                            maj
                            2019

                            Muzeum Zamkowe w Pszczynie
                            18:00
                            ul. Brama Wybrańców 1
                            Pszczyna
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Bartosz Kalicki - fortepian
                            • Dariusz Zboch - aranżacje
                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                            Program:
                            • Stanisław Moniuszko - I Kwartet smyczkowy d-moll
                            • Aranżacje na orkiestrę smyczkową i improwizacje jazzowe na temat wybranych arii i pieśni St. Moniuszki

                            PIĄTEK



                            24
                            maj
                            2019


                            T/S/Z13

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                            • Ewa Biegas - sopran
                            • Agnieszka Makówka - mezzosopran
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            Program:
                            • Gustav Mahler - II Symfonia c-moll Zmartwychwstanie

                            NIEDZIELA



                            26
                            maj
                            2019

                            Kościół Jezusowy, Cieszyn
                            17:00
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                            • Joanna Iwaszkiewicz - alt
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                            Program:
                            • Johann Sebastian Bach - Kantata Gott soll allein mein Herze haben BWV 169, Kantata Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170

                            ŚRODA



                            29
                            maj
                            2019

                            Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                            19:00
                            Zacisze 3
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

                              ŚRODA



                              05
                              czerwiec
                              2019

                              Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                              12:00
                              Zacisze 3
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                              • Natalia Radziszewska - dyrygent
                              • Jacek Głogowski - dyrygent
                              • Gabriela Szendzielorz - Jungiewicz - fortepian
                              • Andrzej Jungiewicz - fortepian
                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                              Program:
                              • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
                              • Johann Sebastian Bach - Podwójny koncert fortepianowy C-dur BWV 1061
                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Missa brevis D-dur KV 194

                              ŚRODA



                              12
                              czerwiec
                              2019

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Leszek Sojka - dyrygent
                              • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach

                                SOBOTA



                                15
                                czerwiec
                                2019

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                18:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:
                                • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                Program:
                                • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

                                PIĄTEK



                                28
                                czerwiec
                                2019


                                T / S

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                19:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:
                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                Program:
                                • program w ustalaniu

                                Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.