PL |  EN
PIĄTEK



28
wrzesień
2018


T/S/Z13

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Modestas Barkauskas (laureat III nagrody X MKD i najlepszy europejski laureat) - dyrygent
  • Agata Szymczewska - skrzypce
Program:
  • Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Jedwabna drabinka
  • Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska

SOBOTA



29
wrzesień
2018


Q

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
16:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Jan Stanienda - skrzypce
  • Bartosz Bober - skrzypce
  • Lidia Grzanka-Urbaniak - wiolonczela
  • Damian Kalla - kontrabas
  • Maryla Renat - słowo
Program:
  • Gioacchino Rossini - Cykl sześciu sonat a quattro: I Sonata G-dur, II Sonata A-dur, III Sonata C-dur, IV Sonata B-dur, V Sonata Es-dur, VI Sonata D-dur

SOBOTA



29
wrzesień
2018

Kościół Ewangelicko-Augsburski Zmartwychwstania Pańskiego
17:00
Warszawska 18
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Mateusz Walach - dyrygent
  • Beata Bednarz - wokal
  • Joanna Smajdor - wokal
  • Tomasz Lorek - wokal
  • Jacek Cygan - narrator
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Stanisław Szczyciński - Kantata Reformacyjna

CZWARTEK



04
październik
2018

Bielskie Centrum Kultury
18:00
Słowackiego 27
Bielsko-Biała
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Marek Wroniszewski - dyrygent
  • Kevin Kenner - fortepian
  • Edyta Piasecka - sopran
  • Mariusz Godlewski - baryton
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Ignacy Jan Paderewski - Koncert fortepianowy a-moll op.17
  • Henryk Mikołaj Górecki - II Symfonia Kopernikowska op.31

PIĄTEK



05
październik
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
  • Anna Mikołajczyk - sopran
  • Wanda Franek - alt
  • Pavlo Tokar - tenor
  • Kamil Zdebel - bas-baryton
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Paweł Łukaszewski - Luctus Mariae
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza C-dur Koronacyjna KV 317

NIEDZIELA



14
październik
2018


T/O

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Bogusław Grabowski - organy
  • Maciej Sikała - saksofon
  • Władysław Szymański - słowo
Program:
  • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
  • Johann Sebastian Bach - chorał nr 10 Jesus bleibet meine Freude z kantaty Herz und Mund und Tat und eben, BWV 147
  • Johann Sebastian Bach - Piece d’Orgue: Fantazja G-dur BWV 572
  • Jehan Alain - Variations sur un thème de Clément Jannequin, Postlude pour l’office de complies, Litanies
  • Materiał z albumu The Colours of Space/ Barwy przestrzeni - improwizacje na saksofon i organy

ŚRODA



17
październik
2018

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Kwartet Subito w składzie:
    Leszek Sojka – I skrzypce
    Jakub Łysik – II skrzypce
    Szymon Stochniol – altówka
    Michał Lech – wiolonczela

    PIĄTEK



    19
    październik
    2018


    T/S/Z13

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Eugene Tzigane - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Ludwig van Beethoven - Uwertura Egmont op. 84
    • Richard Strauss - Wandrers Sturmlied op.14 , Tako rzecze Zaratustra op.30

    SOBOTA



    20
    październik
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    16:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Alla Vienna
    • Vivid Singers
    Program:
    • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

    NIEDZIELA



    21
    październik
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    16:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Alla Vienna
    • Vivid Singers
    Program:
    • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

    CZWARTEK



    25
    październik
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Budapest Ballet
    • Orchestra Rajko

      PIĄTEK



      26
      październik
      2018


      T/S

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Massimiliano Caldi - dyrygent
      • János Bálint - flet
      Program:
      • Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery Hrabina
      • Niccolò Paganini - II Koncert skrzypcowy h-moll La Campanella (transkrypcja na flet)
      • Piotr Czajkowski - III Symfonia Polska D-dur op.29

      NIEDZIELA



      28
      październik
      2018


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Eljazz Big Band (Big Band Józefa Eliasza), w składzie:
        saksofony
        Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Szymon Łukowski, Adam Kołacki, Jacek Radziewicz
        puzony
        Michał Tomaszczyk, Jacek Namysłowski, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel
        trąbki
        Miłosz Gawrylkiewicz, Jakub Marszałek, Marcin Gawdzis, Tomasz Gluska
        fortepian - Adam Lemańczyk
        kontrabas - Zbigniew Wrombel
        gitara - Piotr Olszewski
        perkusja, dyrygowanie - Józef Eliasz

        NIEDZIELA



        04
        listopad
        2018

        Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze

        Częstochowa
        Wykonawcy:

            PIĄTEK



            09
            listopad
            2018

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Ana Laíns - wokal
            • Paulo Jorge Marques Loureiro - fortepian, bas
            • Carlos Alberto dos Santos Lopes - akordeon
            • João Vitor Coelho - perkusja
            • Bruno Gatinho Chaveiro - gitara
            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
            Program:
            • Koncert Fado

            SOBOTA



            10
            listopad
            2018

            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
            18:00
            Warszawska 2
            Sosnowiec
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Joanna Domańska - fortepian
            • Tadeusz Tomaszewski - waltornia
            • Roman Widaszek - klarnet
            Program:
            • Marcel Chyrzyński - Ukiyo-e nr 4 na klarnet, waltornię, fortepian i orkiestrę smyczkową
            • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op.56 (w ar. D. Zbocha na orkiestrę smyczkową)
            • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
            • Wojciech Kilar - Orawa

            SOBOTA



            10
            listopad
            2018


            T/S/Z13

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            18:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Tomasz Bugaj - dyrygent
            • Piotr Banasik - fortepian
            • Joanna Freszel - sopran
            • Anna Lubańska - mezzosopran
            • Paweł Brożek - tenor
            • Szymon Kobyliński - bas
            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
            Program:
            • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
            • Wojciech Kilar - Missa pro pace

            NIEDZIELA



            11
            listopad
            2018

            Archikatedra Chrystusa Króla
            10:30
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Jarosław Wolanin - dyrygent, przygotowanie chóru

              PIĄTEK



              16
              listopad
              2018


              T/S/Z13

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Jacek Rogala - dyrygent
              • Roman Widaszek - klarnet
              • Ewa Tracz - sopran
              Program:
              • Sergiej Rachmaninow - Wyspa umarłych op. 29
              • Mikołaj Górecki - Koncert na klarnet i orkiestrę (prawykonanie, zamówienia kompozytorskie)
              • Henryk Mikołaj Górecki - III Symfonia op. 36 Symfonia pieśni żałosnych

              NIEDZIELA



              18
              listopad
              2018


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Humberto Salvagnin - organy
              • Władysław Szymański - słowo, kierownictwo artystyczne
              Program:
              • W programie: Johann S. Bach, Marco E. Bossi, Joseph Bonnet, Marcel Dupré, Franz Liszt

              ŚRODA



              21
              listopad
              2018

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kwartet DankArt w składzie:
                Michał Siwy – I skrzypce
                Paweł Muszała – II skrzypce
                Rafał Woźniak – altówka
                Katarzyna Czypka – wiolonczela
              • oraz gościnnie
              • Małgorzata Miriam Szymecka - perkusja
              Program:
              • W programie m.in. kompozycje takich sław jak Duke Ellington, George Gershwin, Billy Strayhorn czy Billie Holiday

              SOBOTA



              24
              listopad
              2018


              T

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesyn
              Program:
              • Krzysztof Penderecki - Serenade for string orchestra
              • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op.56 (w ar. D.Zbocha na orkiestrę smyczkową – prawykonanie)
              • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
              • Erich Korngold - Symphonic Serenade op. 39

              NIEDZIELA



              25
              listopad
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Jarosław Wolanin - dyrygent
              Program:
              • Krzysztof Penderecki - Ize cheruvimi, Agnus Dei, Missa Brevis

              PIĄTEK



              30
              listopad
              2018


              T/S/Z13

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
              • Iwona Socha - sopran
              • Roksana Wardenga - alt
              • Rafał Bartmiński - tenor
              • Grzegorz Szostak - bas
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Giuseppe Verdi - Requiem

              SOBOTA



              01
              grudzień
              2018


              Q

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              16:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kapela Jana Karpiela Bułecki wraz z wokalistami
              Program:
              • Kolędy i pastorałki Podhala i innych regionów Podtatrza

              PIĄTEK



              07
              grudzień
              2018


              T / S

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Tomasz Tokarczyk - dyrygent
              • Katarzyna Oleś - Blacha - sopran
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Recytatywy, arie i chóry ze znanych oper

              PIĄTEK



              21
              grudzień
              2018


              T / S

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Maciej Sztor - dyrygent
              • Marcela Wierzbicka - sopran
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Kolędy polskie w opr. Jana Maklakiewicza na chór mieszany i sopran solo
                Pastorałki na wokal i orkiestrę
                Muzyka z takich filmów jak: Polar Express czy Kevin sam w domu

              PIĄTEK



              28
              grudzień
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
              • Adam Zdunikowski - tenor
              • Adam Sobierajski - tenor
              • Tadeusz Szlenkier - tenor
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                SOBOTA



                29
                grudzień
                2018

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                17:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                • Adam Zdunikowski - tenor
                • Adam Sobierajski - tenor
                • Tadeusz Szlenkier - tenor
                • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                  SOBOTA



                  29
                  grudzień
                  2018


                  T/S/Z13

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  20:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                  • Adam Zdunikowski - tenor
                  • Adam Sobierajski - tenor
                  • Tadeusz Szlenkier - tenor
                  • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                    NIEDZIELA



                    30
                    grudzień
                    2018

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                    • Adam Zdunikowski - tenor
                    • Adam Sobierajski - tenor
                    • Tadeusz Szlenkier - tenor
                    • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                      PIĄTEK



                      04
                      styczeń
                      2019


                      T/S/Z13

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      19:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Janoska Ensemble w składzie:
                        Ondrej Jánoška – skrzypce
                        Roman Jánoška – skrzypce
                        Julius Darvas – kontrabas
                        Frantisek Jánoška – fortepian
                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                      • Leszek Sojka - dyrygent
                      Program:
                      • Autorskie aranżacje i wirtuozowskie improwizacje oparte na różnorodnym repertuarze – od popularnych tematów muzyki klasycznej, przez autorskie kompozycje członków zespołu, po romskie melodie ludowe, tango czy muzykę popularną.

                      SOBOTA



                      05
                      styczeń
                      2019

                      Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                      18:00
                      Warszawska 2
                      Sosnowiec
                      Wykonawcy:
                      • Śląska Orkiestra Kameralna

                        PIĄTEK



                        11
                        styczeń
                        2019


                        T / S

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Paweł Neumann - dyrygent
                        • Anna Borucka - mezzosopran
                        • Piotr Lempa - bas
                        Program:
                        • Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe

                        NIEDZIELA



                        13
                        styczeń
                        2019


                        T / O

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        17:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Henryk Botor - organy, aranżacje
                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                        Program:
                        • Kolędy polskie w opracowaniu Henryka Jana Botora oraz improwizacje organowe

                        SOBOTA



                        19
                        styczeń
                        2019


                        T

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        18:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                        • Robert Kabara - dyrygent
                        • Motion Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn - akordeony
                        Program:
                        • W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, Dymitra Szostakowicza, Wojciecha Kilara oraz Motion Trio

                        ŚRODA



                        23
                        styczeń
                        2019

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Budapest Strauss Orchestra

                          ŚRODA



                          23
                          styczeń
                          2019

                          Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                          19:00
                          Zacisze 3
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          Program:
                          • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op.56 (w ar. D. Zbocha na orkiestrę smyczkową)

                          PIĄTEK



                          25
                          styczeń
                          2019


                          T/S/Z13/O

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Roman Perucki - organy
                          • Łukasz Długosz - flet
                          Program:
                          • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
                          • Enjott Schneider - Bernardus Fresken Koncert na flet, organy i orkiestrę
                          • Maurice Ravel - Boléro, La Valse

                          NIEDZIELA



                          27
                          styczeń
                          2019

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          16:30
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                          • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
                          • Czesław Jakubiec - prowadzenie koncertu
                          Program:
                          • Karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru w wykonaniu Les Femmes i Czesława Jakubca

                          PIĄTEK



                          01
                          luty
                          2019


                          T/S/Z13

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Wiesław Pieregorólka - dyrygent
                          • Piotr Nalepa z zespołem

                            PIĄTEK



                            08
                            luty
                            2019


                            T / S

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Arthur Arnold - dyrygent
                            • Tymoteusz Bies - fortepian
                            • Małgorzata Wasiucionek - skrzypce
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            Program:
                            • Ludwig van Beethoven - Fantazja na fortepian, chór i orkiestrę op. 80
                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
                            • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Jezioro Łabędzie op. 20a

                            CZWARTEK



                            14
                            luty
                            2019

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Fourmat Gabriel w składzie:
                              Gabriel Koszela - obój, instrumenty perkusyjne
                              Jacek Gwizdon - wiolonczela
                              Ronald Tuczykont - kontrabas
                              Tomasz Pisz - akordeon
                              z gościnnym udziałem pary tanecznej oraz
                              Aleksandra Stokłosa - wokal

                              NIEDZIELA



                              17
                              luty
                              2019


                              T / O

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Giampaolo di Rossa - organy
                              • Władysław Szymański - słowo
                              Program:
                              • Johann S. Bach, Cesar Franck, Franz Liszt, improwizacje

                              PIĄTEK



                              22
                              luty
                              2019


                              T/S/Z13

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                              • Adam Kutny - baryton
                              • Krzysztof Jabłoński - fortepian
                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                              Program:
                              • William Walton - Uczta Baltazara
                              • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

                              SOBOTA



                              23
                              luty
                              2019


                              Q

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              16:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
                              • Janusz Szrom - wokal, prowadzenie
                              • Piotr Wrombel - fortepian, aranżacje
                              • Zbigniew Wrombel - kontrabas
                              • Krzysztof Szmańda - perkusja
                              Program:
                              • Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Grażyny Łobaszewskiej, Seweryna Krajewskiego, Tadeusza Nalepy, Czerwonych Gitar w symfonicznych aranżacjach.

                              CZWARTEK



                              28
                              luty
                              2019


                              T / S

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orchestre de Picardie
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Arie van Beek - dyrygent
                              • Sébastien Hurtaud - wiolonczela
                              • Léa Hennino - altówka
                              Program:
                              • Richard Strauss - Don Kichot op. 35
                              • Hector Berlioz - Romeo i Julia (fragmenty)

                              PIĄTEK



                              01
                              marzec
                              2019


                              T

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Robert Kabara - dyrygent
                              • Mateusz Kołakowski - fortepian, kompozytor
                              • Piotr Steczek - skrzypce, instrumenty orientalne, kompozycje, aranżacje
                              • Maciej Grabowski - kontrabas
                              • Krzysztof Gradziuk - perkusja
                              Program:
                              • A Chopin Odyssey: impresje na temat takich kompozycji Chopina jak: Preludium d-moll op. 28, Koncert fortepianowy e-moll op.11 czy Sonata b-moll op.35

                              SOBOTA



                              02
                              marzec
                              2019

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
                                Dariusz Zboch – I skrzypce
                                Jakub Łysik – II skrzypce
                                Jarosław Marzec – altówka
                                Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
                                Krzysztof Korzeń – kontrabas
                              Program:
                              • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op. 56 w opracowaniu D. Zbocha na kwintet smyczkowy (prawykonanie)
                                oraz muzyczna zapowiedź płyty ba... Rockowo 2 czyli rock i pop lat 70. i 80. XX wieku w wersji klasycznej

                              PIĄTEK



                              08
                              marzec
                              2019


                              T

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Anna Duczmal-Mróz - dyrygent
                              • Karolina Jaroszewska - wiolonczela
                              Program:
                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
                              • Ludwig van Beethoven - Sonata quasi una fantasia cis-moll op. 27 nr 2 w wersji na smyczki
                              • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85

                              PIĄTEK



                              22
                              marzec
                              2019


                              T/S/Z13

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Daniel Smith - dyrygent
                              Program:
                              • Witold Lutosławski - Mała suita
                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550
                              • Johannes Brahms - IV Symfonia e-moll op. 98 Elegijna

                              NIEDZIELA



                              24
                              marzec
                              2019


                              T / S

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent

                                PIĄTEK



                                29
                                marzec
                                2019


                                T / S

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                19:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:
                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                • Kai Bumann - dyrygent
                                • Piotr Paleczny - fortepian
                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                Program:
                                • Giuseppe Verdi - Quatro pezzi sacri
                                • Ludwig van Beethoven - V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

                                ŚRODA



                                03
                                kwiecień
                                2019

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                17:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:
                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                                • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu

                                  PIĄTEK



                                  05
                                  kwiecień
                                  2019

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  17:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                  • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                                  • Dyplomanci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach

                                    SOBOTA



                                    06
                                    kwiecień
                                    2019


                                    Q

                                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                    16:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Art Chamber Ensemble w składzie:
                                      Julita Przybylska-Nowak - fortepian
                                      Tomasz Daroch - wiolonczela
                                      Jarosław Pietrzak - skrzypce
                                    • Maryla Renat - słowo
                                    Program:
                                    • Joseph Achron - Hebrew Melody na skrzypce i fortepian op. 33
                                    • Jerzy Fitelberg - Sonata na wiolonczelę solo
                                    • Joachim Mendelson - Sonata na skrzypce i fortepian
                                    • Max Bruch - Kol Nidrei op. 47
                                    • Benjamin Lees - Trio fortepianowe nr 2 Silent Voices

                                    NIEDZIELA



                                    07
                                    kwiecień
                                    2019


                                    T / O

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Andrzej Chorosiński - organy
                                    • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
                                    • Władysław Szymański - słowo
                                    Program:
                                    • Johann S. Bach, Johannes Brahms, Felix Mendelssohn-Bartholdy, Karol Lipiński, Modest Musorgski

                                    PIĄTEK



                                    12
                                    kwiecień
                                    2019


                                    T

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    19:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                    • Sekcja instrumentów dętych i perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej
                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                    • Marek Toporowski - dyrygent
                                    • Sylwia Olszyńska - sopran
                                    • Jakub Burzyński - kontratenor
                                    • Łukasz Gaj - tenor
                                    • Paweł Kołodziej - bas
                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                    Program:
                                    • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

                                    SOBOTA



                                    13
                                    kwiecień
                                    2019

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    18:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Kwartet Flautato w składzie:
                                      Andrzej Staciwa – flet
                                      Ryszard Słapik – skrzypce
                                      Joanna Botor – altówka
                                      Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                    Program:
                                    • Muzyka z filmów: Robin Hood, Zapach kobiety, Noce i dnie, Bandyta, Skrzypek na dachu i inne

                                    NIEDZIELA



                                    14
                                    kwiecień
                                    2019

                                    Kościół św. Tomasza Apostoła
                                    17:00
                                    Orla 19
                                    Sosnowiec
                                    Wykonawcy:
                                    • Śląska Orkiestra Kameralna

                                      PIĄTEK



                                      26
                                      kwiecień
                                      2019


                                      T / S

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      19:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                      • Czesław Grabowski - dyrygent
                                      • Dyplomanci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach

                                        SOBOTA



                                        27
                                        kwiecień
                                        2019


                                        T

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        18:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                                        • Robert Kabara - dyrygent
                                        • Daniel Rybicki - flet
                                        • Aldona Cisewska - skrzypce
                                        Program:
                                        • Johann Sebastian Bach - Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041, Koncert skrzypcowy E-dur BWV 1042, II Suita h-moll BWV 1067 , V Koncert brandenburski BWV 1050

                                        PIĄTEK



                                        03
                                        maj
                                        2019

                                        Archikatedra Chrystusa Króla
                                        10:30
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                                        • Jarosław Wolanin - dyrygent

                                          SOBOTA



                                          11
                                          maj
                                          2019


                                          T

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          18:00
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                          • Robert Kabara - dyrygent
                                          • Piotr Orzechowski Pianohooligan - fortepian
                                          Program:
                                          • Joseph Haydn - Symfonia D-dur nr 42 Hob. I/42
                                          • Philip Glass - Tirol Concerto

                                          ŚRODA



                                          15
                                          maj
                                          2019

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          18:00
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Todo Art Trio w składzie:
                                            Grażyna Jursza - flet
                                            Dariusz Jursza - klarnet
                                            Dawid Smykowski - fagot
                                          Program:
                                          • J. Strauss, C. Zeller, I. Kalman, H. Wars, J. Petersburski, E. de Curtis, V. di Chiara, E. Piaf, Y. Montand, J. Dassin

                                          CZWARTEK



                                          16
                                          maj
                                          2019

                                          Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                          19:00
                                          Warszawska 2
                                          Sosnowiec
                                          Wykonawcy:
                                          • Śląska Orkiestra Kameralna

                                            PIĄTEK



                                            17
                                            maj
                                            2019


                                            T / S

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            19:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Zbigniew Graca - dyrygent
                                            • Paweł Skałuba - tenor
                                            • Paweł Trojak - baryton
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Fragmenty najsłynniejszych oper Stanisława Moniuszki: Straszny Dwór, Halka, Hrabina, Verbum Nobile, Flis
                                            • Stanisław Moniuszko - Sonety krymskie

                                            NIEDZIELA



                                            19
                                            maj
                                            2019

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            17:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:

                                                PIĄTEK



                                                24
                                                maj
                                                2019


                                                T/S/Z13

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                • Ewa Biegas - sopran
                                                • Agnieszka Makówka - mezzosopran
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Gustav Mahler - II Symfonia c-moll Zmartwychwstanie

                                                NIEDZIELA



                                                26
                                                maj
                                                2019

                                                Kościół Jezusowy, Cieszyn
                                                17:00
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                • Joanna Iwaszkiewicz - alt
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                Program:
                                                • Johann Sebastian Bach - Kantata Gott soll allein mein Herze haben BWV 169, Kantata Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170

                                                ŚRODA



                                                29
                                                maj
                                                2019

                                                Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                19:00
                                                Zacisze 3
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej

                                                  ŚRODA



                                                  05
                                                  czerwiec
                                                  2019

                                                  Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                  12:00
                                                  Zacisze 3
                                                  Katowice
                                                  Wykonawcy:
                                                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                  • Natalia Radziszewska - dyrygent
                                                  • Jacek Głogowski - dyrygent
                                                  • Gabriela Szendzielorz - Jungiewicz - fortepian
                                                  • Andrzej Jungiewicz - fortepian
                                                  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                  Program:
                                                  • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
                                                  • Johann Sebastian Bach - Podwójny koncert fortepianowy C-dur BWV 1061
                                                  • Wolfgang Amadeus Mozart - Missa brevis D-dur KV 194

                                                  ŚRODA



                                                  12
                                                  czerwiec
                                                  2019

                                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                  18:00
                                                  Sokolska 2
                                                  Katowice
                                                  Wykonawcy:
                                                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                  • Leszek Sojka - dyrygent
                                                  • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach

                                                    SOBOTA



                                                    15
                                                    czerwiec
                                                    2019

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    18:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                    Program:
                                                    • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

                                                    PIĄTEK



                                                    28
                                                    czerwiec
                                                    2019


                                                    T / S

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    19:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                    Program:
                                                    • program w ustalaniu

                                                    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.