PL |  EN
PIĄTEK



25
maj
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Su-Han Yang (zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
  • Alena Baeva - skrzypce
Program:
  • Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery Halka
  • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35, VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

SOBOTA



26
maj
2018


T

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Kabara - dyrygent
  • Patrycja Kotlarska - wokal
  • Jacek Kotlarski - wokal
Program:
  • Popularne piosenki i standardy jazzowe w aranżacjach Dariusza Zbocha

NIEDZIELA



27
maj
2018

Kościół Jezusowy, Cieszyn
17:00
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
  • Patryk Wyborski - bas
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
  • Elżbieta Krusz - przygotowanie chóru
Program:
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
  • Georg Friedrich Haendel - Dettingen Te Deum, HWV 283

CZWARTEK



07
czerwiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Leszek Sojka - dyrygent
  • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach
Program:
  • Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
  • Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54
  • Fryderyk Chopin - Rondo a la Krakowiak op. 14
  • Antonio Vivaldi - Koncert h-moll na 4 skrzypce op. 3 nr 10

PIĄTEK



08
czerwiec
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Adam Mokrus - dyrygent
  • Wojciech Wantulok - dyrygent
  • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
  • Ewa Biegas - sopran
  • Alexander Krimer (laureat Be the one - Konkursu Obojowego dla Młodych Artystów zorganizowanego w ramach projektu ONE®) - obój
Program:
  • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
  • Richard Wagner - Wstęp i Miłosna śmierć Izoldy z dramatu muzycznego Tristan i Izolda
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert obojowy C-dur KV 314
  • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

SOBOTA



09
czerwiec
2018

Bazylika św. Wojciecha
19:30
Mikołów
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Piotr Pławner - skrzypce
Program:
  • Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op. 4 nr 3
  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
  • Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759

CZWARTEK



14
czerwiec
2018

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Piotr Wacławik - dyrygent
  • Marta Zielińska - dyrygent
  • Jan Stańczyk - dyrygent
Program:
  • Antonín Dvořák - Serenada E-dur op. 22
  • Yasushi Akutagawa - Tryptyk na orkiestrę smyczkową
  • Valentin Silvestrov - Stille Musik na orkiestrę smyczkową, cz. I Walzer des Augenblicks
  • Dmitrij Szostakowicz - Symfonia kameralna op. 110b

PIĄTEK



15
czerwiec
2018


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Mateusz Walach - dyrygent
  • Wioletta Białk - wokal
  • Janusz Kruciński - wokal
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
  • Fragmenty najsłynniejszych musicali takich jak Skrzypek na dachu czy West Side Story

SOBOTA



16
czerwiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
Program:
  • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

PIĄTEK



22
czerwiec
2018


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Andrzej Borzym jr - dyrygent
  • Artur Andrus - śpiew, prowadzenie koncertu
  • Zespół w składzie:
    Wojciech Stec – fortepian, gitara
    Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
    Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
    Paweł Żejmo – perkusja
Program:
  • Piosenki z dwóch przebojowych płyt Artura Andrusa Myśliwiecka i Cyniczne Córy Zurychu

NIEDZIELA



01
lipiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Janusz Powolny - dyrygent
  • Katarzyna Jamróz - wokal
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
  • Muzyka filmowa takich twórców jak: H.Wars, W.Korcz, W.Kilar, W.Kazanecki, K. Dębski, M.Lorenc

SOBOTA



07
lipiec
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Krzysztof Grzybowski - klarnet
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
  • Kompozycje w aranżacjach na klarnet i smyczki:
  • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
  • Gabriel Fauré - Berceuse op.16
  • Giora Feidman - Let’s be Happy!, Sholem alekhem!
  • George Gershwin - Trzy Preludia
  • Alberto Ginastera - Tańce argentyńskie op. 2 nr 2: Taniec pięknej dziewczyny
  • Béla Kovács - Karnawał wenecki
  • Jules Massenet - Medytacja z opery Thais
  • Astor Piazzolla - Oblivion
  • Aranżacje na smyczki autorstwa Dariusza Zbocha:
  • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5
  • Antonín Dvořák - Taniec słowiański op. 72 nr 2 e-moll
  • Carlos Gardel - Tango Por Una Cabeza
  • Mikis Theodorakis - Zorba
  • z repertuaru The Mamas&Papas - California Dreaming

SOBOTA



07
lipiec
2018

Molo przy Pogoria III
21:00
Dąbrowa Górnicza
Wykonawcy:
  • Orkiestra Kameralna w składzie: Lukáš Szentkereszty (koncertmistrz), Joanna Botor, Franciszek Skóra, Jerzy Szkopek, Agnieszka Skomorowska, Sławomira Łoś, Lukáš Szentkereszty, Katarína Bírošová, František Figura, Andrej Krajčovič

    NIEDZIELA



    05
    sierpień
    2018

    Bazylika św. Wojciecha
    19:00
    Mikołów
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Zofia Guz - dyrygent
    • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
    • Wiktoria Zawistowska - alt
    • Tomasz Dziwisz - tenor
    • Elżbieta Krusz - przygotowanie chóru
    Program:
    • Tomaso Albinoni - Adagio g-moll na smyczki i organy
    • Antonio Vivaldi - Gloria RV 589
    • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068
    • Antonio Vivaldi - Magnificat RV 610

    SOBOTA



    18
    sierpień
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Andrzej Borzym - dyrygent, prowadzenie
    Program:
    • Piosenki Warsa, Wasowskiego, Grechuty, Młynarskiego, Osieckiej, Zielińskiego i Turnaua

    SOBOTA



    25
    sierpień
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Krzysztof Dobosiewicz - dyrygent, prowadzenie koncertu
    Program:
    • Muzyka z filmów: Oczy szeroko zamknięte, Pluton, Star Trek, Prometeusz, Mechaniczna Pomarańcza i innych

    PIĄTEK



    31
    sierpień
    2018

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Maciej Niesiołowski - dyrygent
    • Anita Maszczyk - sopran
    • Michał Musioł - tenor
    Program:
    • Najpiękniejsze arie i duety operetkowe

    PIĄTEK



    14
    wrzesień
    2018

    Pałac Kultury Zagłębia
    18:00
    Pl. Wolności 1
    Dąbrowa Górnicza
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Massimiliano Caldi - dyrygent
    • Zoltán Kovács - klarnet
    • Roksana Kwaśnikowska - skrzypce
    • Gabriel Pidoux - obój
    Program:
    • Michał Spisak - Toccata na orkiestrę symfoniczną, Concertino na klarnet i orkiestrę
    • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
    • Maurice Ravel - Pavana na śmierć Infantki
    • Johann Nepomuk Hummel - Introdukcja, temat i wariacje na obój i orkiestrę
    • Piotr Czajkowski - Kaprys włoski op. 45

    PIĄTEK



    14
    wrzesień
    2018


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
    • Wiktoria Zawistowska - alt
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Ludwig van Beethoven - Kwartet smyczkowy cis-moll op. 131 (w ar. C. Davisa na orkiestrę smyczkową)
    • Antonio Vivaldi - Gloria RV 589

    SOBOTA



    15
    wrzesień
    2018

    Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
    10:00
    Wykonawcy:

        PIĄTEK



        21
        wrzesień
        2018


        T/S/Z13

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Ingolf Wunder - fortepian
        Program:
        • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11
        • Mieczysław Karłowicz - Symfonia e-moll op. 7 Odrodzenie

        SOBOTA



        22
        wrzesień
        2018

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Piotr Schmidt Quartet w składzie:
          Piotr Schmidt - trąbka
          Wojciech Niedziela - fortepian
          Maciej Garbowski - kontrabas
          Krzysztof Gradziuk - perkusja
        • goście specjalni: Henryk Miśkiewicz, Grzech Piotrowski, Piotr Baron, Maciej Sikała, Adam Wendt oraz Wojciech Myrczek
        Program:
        • Saxesful - największe przeboje muzyki jazzowej

        PIĄTEK



        28
        wrzesień
        2018


        T/S/Z13

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Modestas Barkauskas (laureat III nagrody X MKD i najlepszy europejski laureat) - dyrygent
        • Agata Szymczewska - skrzypce
        Program:
        • Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Jedwabna drabinka
        • Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22
        • Felix Mendelssohn-Bartholdy - IV Symfonia A-dur op. 90 Włoska

        SOBOTA



        29
        wrzesień
        2018


        Q

        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
        16:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Jan Stanienda - skrzypce
        • Bartosz Bober - skrzypce
        • Lidia Grzanka-Urbaniak - wiolonczela
        • Damian Kalla - kontrabas
        • Maryla Renat - słowo
        Program:
        • Gioacchino Rossini - Cykl sześciu sonat a quattro: I Sonata G-dur, II Sonata A-dur, III Sonata C-dur, IV Sonata B-dur, V Sonata Es-dur, VI Sonata D-dur

        SOBOTA



        29
        wrzesień
        2018

        Kościół Ewangelicko-Augsburski Zmartwychwstania Pańskiego
        17:00
        Warszawska 18
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Mateusz Walach - dyrygent
        • Beata Bednarz - wokal
        • Joanna Smajdor - wokal
        • Tomasz Lorek - wokal
        • Jacek Cygan - narrator
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Stanisław Szczyciński - Kantata Reformacyjna

        CZWARTEK



        04
        październik
        2018

        Bielskie Centrum Kultury
        18:00
        Słowackiego 27
        Bielsko-Biała
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Marek Wroniszewski - dyrygent
        • Kevin Kenner - fortepian
        • Edyta Piasecka - sopran
        • Mariusz Godlewski - baryton
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Ignacy Jan Paderewski - Koncert fortepianowy a-moll op.17
        • Henryk Mikołaj Górecki - II Symfonia Kopernikowska op.31

        PIĄTEK



        05
        październik
        2018


        T

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
        • Anna Mikołajczyk - sopran
        • Wanda Franek - alt
        • Pavlo Tokar - tenor
        • Kamil Zdebel - bas-baryton
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Paweł Łukaszewski - Luctus Mariae
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza C-dur Koronacyjna KV 317

        NIEDZIELA



        14
        październik
        2018


        T/O

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Bogusław Grabowski - organy
        • Maciej Sikała - saksofon
        • Władysław Szymański - słowo
        Program:
        • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
        • Johann Sebastian Bach - chorał nr 10 Jesus bleibet meine Freude z kantaty Herz und Mund und Tat und eben, BWV 147
        • Johann Sebastian Bach - Piece d’Orgue: Fantazja G-dur BWV 572
        • Jehan Alain - Variations sur un thème de Clément Jannequin, Postlude pour l’office de complies, Litanies
        • Materiał z albumu The Colours of Space/ Barwy przestrzeni - improwizacje na saksofon i organy

        ŚRODA



        17
        październik
        2018

        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
        18:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Kwartet Subito w składzie:
          Leszek Sojka – I skrzypce
          Jakub Łysik – II skrzypce
          Szymon Stochniol – altówka
          Michał Lech – wiolonczela
        • Regina Gowarzewska - prowadzenie

          PIĄTEK



          19
          październik
          2018


          T/S/Z13

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Eugene Tzigane - dyrygent
          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
          Program:
          • Ludwig van Beethoven - Uwertura Egmont op. 84
          • Richard Strauss - Wandrers Sturmlied op.14 , Tako rzecze Zaratustra op.30

          SOBOTA



          20
          październik
          2018

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          16:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Alla Vienna
          • Vivid Singers
          Program:
          • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

          NIEDZIELA



          21
          październik
          2018

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          16:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Alla Vienna
          • Vivid Singers
          Program:
          • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

          CZWARTEK



          25
          październik
          2018

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Budapest Ballet
          • Orchestra Rajko

            PIĄTEK



            26
            październik
            2018


            T/S

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Massimiliano Caldi - dyrygent
            • János Bálint - flet
            Program:
            • Stanisław Moniuszko - Uwertura do opery Hrabina
            • Niccolò Paganini - II Koncert skrzypcowy h-moll La Campanella (transkrypcja na flet)
            • Piotr Czajkowski - III Symfonia Polska D-dur op.29

            NIEDZIELA



            28
            październik
            2018


            T

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            17:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Eljazz Big Band (Big Band Józefa Eliasza), w składzie:
              saksofony
              Henryk Miśkiewicz, Maciej Sikała, Szymon Łukowski, Adam Kołacki, Jacek Radziewicz
              puzony
              Michał Tomaszczyk, Jacek Namysłowski, Dariusz Plichta, Piotr Wróbel
              trąbki
              Miłosz Gawrylkiewicz, Jakub Marszałek, Marcin Gawdzis, Tomasz Gluska
              fortepian - Adam Lemańczyk
              kontrabas - Zbigniew Wrombel
              gitara - Piotr Olszewski
              perkusja, dyrygowanie - Józef Eliasz

              NIEDZIELA



              04
              listopad
              2018

              Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze
              16:30
              Częstochowa
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Hubert Kowalski - dyrygent
              • Piotr Pałka - dyrygent
              • Joanna Klin - sopran
              • Joanna Krasuska-Motulewicz - alt
              • Marcin Jajkiewicz - tenor
              • Rafał Maciejewski - baryton
              • Jerzy Król - narrator
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Hubert Kowalski, Piotr Pałka - Oratorium Soli Deo Per Mariam

              PIĄTEK



              09
              listopad
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Ana Laíns - wokal
              • Paulo Jorge Marques Loureiro - fortepian, bas
              • Carlos Alberto dos Santos Lopes - akordeon
              • João Vitor Coelho - perkusja
              • Bruno Gatinho Chaveiro - gitara
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Koncert Fado

              SOBOTA



              10
              listopad
              2018

              Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
              18:00
              Warszawska 2
              Sosnowiec
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Joanna Domańska - fortepian
              • Tadeusz Tomaszewski - waltornia
              • Roman Widaszek - klarnet
              Program:
              • Marcel Chyrzyński - Ukiyo-e nr 4 na klarnet, waltornię, fortepian i orkiestrę smyczkową
              • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op.56 (w ar. D. Zbocha na orkiestrę smyczkową)
              • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
              • Wojciech Kilar - Orawa

              SOBOTA



              10
              listopad
              2018


              T/S/Z13

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Tomasz Bugaj - dyrygent
              • Piotr Banasik - fortepian
              • Joanna Freszel - sopran
              • Anna Lubańska - mezzosopran
              • Paweł Brożek - tenor
              • Szymon Kobyliński - bas
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
              • Wojciech Kilar - Missa pro pace

              NIEDZIELA



              11
              listopad
              2018

              Archikatedra Chrystusa Króla
              10:30
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Jarosław Wolanin - dyrygent, przygotowanie chóru
              Program:
              • Mikołaj Gomółka - Nieście chwałę mocarze
              • Piotr Pudełko - Alleluja (prawykonanie)
              • Adrian Robak - Jubilate Deo
              • Henryk Mikołaj Górecki - Święty, święty, święty
              • Wojciech Kilar - Dona nobis pacem

              PIĄTEK



              16
              listopad
              2018


              T/S/Z13

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Jacek Rogala - dyrygent
              • Roman Widaszek - klarnet
              • Ewa Tracz - sopran
              Program:
              • Sergiej Rachmaninow - Wyspa umarłych op. 29
              • Mikołaj Górecki - Koncert na klarnet i orkiestrę (prawykonanie, zamówienia kompozytorskie)
              • Henryk Mikołaj Górecki - III Symfonia op. 36 Symfonia pieśni żałosnych

              SOBOTA



              17
              listopad
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Chór mieszany Ogniwo
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
              • Adrian Lewandowski - dyrygent, przygotowanie chóru
              • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
              • Łukasz Gaj - tenor
              • Sabina Jaszczyk - fortepian
              • Ewa Biłas-Pleszak - prowadzenie
              Program:
              • Wincenty z Kielczy - Gaude Mater Polonia
              • Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1
              • Fryderyk Chopin, Ken Burton - opracowanie - Nokturn op.9 nr 2
              • Joseph Haydn - Missa brevis Sancti Joannis de Deo, Hob. XXII:7
              • Fragmenty z oper: G. Donizettiego „Napój miłosny”, G. Verdiego „Nabucco” i „Traviata”, J. Offenbacha „Opowieści Hoffmana”, operetki F. Raymonda „Błękitna maska” L.Denza - Pieśń neapolitańska „Funiculi Funicula”

              NIEDZIELA



              18
              listopad
              2018


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Humberto Salvagnin - organy
              • Władysław Szymański - słowo, kierownictwo artystyczne
              Program:
              • Johann Sebastian Bach - Symfonia z Kantaty BWV 29 Wir danken dir
              • Joseph Bonnet - Wariacje koncertowe op. 1, Elfy op. 7 nr 11, Kaprys Heroiczny op. 7 nr 12
              • Władysław Szymański - Światło Katedry
              • Marcel Dupré - Preludium i fuga g-moll op. 7 nr 3
              • Marco Enrico Bossi - Etiuda symfoniczna op. 78, Wieczorny śpiew op. 92 nr 1
              • Franz Liszt - Fantazja i fuga

              ŚRODA



              21
              listopad
              2018

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kwartet DankArt w składzie:
                Michał Siwy – I skrzypce
                Paweł Muszała – II skrzypce
                Rafał Woźniak – altówka
                Katarzyna Czypka – wiolonczela
              • oraz gościnnie
              • Małgorzata Miriam Szymecka - perkusja
              Program:
              • W programie m.in. kompozycje takich sław jak Duke Ellington, George Gershwin, Billy Strayhorn czy Billie Holiday

              SOBOTA



              24
              listopad
              2018


              T

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesyn
              Program:
              • Karol Szymanowski - II Kwartet smyczkowy op.56 (w ar. D.Zbocha na orkiestrę smyczkową – prawykonanie)
              • Krzysztof Penderecki - Serenade for string orchestra
              • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na klawesyn i orkiestrę smyczkową op. 40, Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
              • Erich Korngold - Symphonic Serenade op. 39

              NIEDZIELA



              25
              listopad
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Jarosław Wolanin - dyrygent
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Krzysztof Penderecki - Ize cheruvimi, Agnus Dei, Missa Brevis

              PIĄTEK



              30
              listopad
              2018


              T/S/Z13

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
              • Iwona Socha - sopran
              • Roksana Wardenga - alt
              • Mihail Mihaylov - tenor
              • Grzegorz Szostak - bas
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Giuseppe Verdi - Requiem

              SOBOTA



              01
              grudzień
              2018


              Q

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              16:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kapela Jan Karpiel-Bułecka i Przyjaciele w składzie:
                Jan Karpiel-Bułecka - skrzypce, koza, piszczałka-końcówka, fujara, śpiew
                Karolina Kowalczyk - śpiew
                Marcin Kowalczyk - skrzypce, śpiew
                Bartłomiej Łowisz - skrzypce, złóbcoki, piszczałka, trombita, śpiew
                Bartosz Łukaszczyk-Zbójnik - basy podhalańskie, kontrabas, śpiew
                Barbara Stoch - śpiew
                Andrzej Ziach - skrzypce, altówka, śpiew
              Program:
              • Kolędy i pastorałki Podhala i innych regionów Podtatrza

              NIEDZIELA



              02
              grudzień
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              11:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Tetiana Galitsyna
              Program:
              • Królowa Śniegu

              CZWARTEK



              06
              grudzień
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              20:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kuba Badach - wokal
              • Trio MaBaSo w składzie:
                Bernard Maseli - wibrafon elektryczny,
                Michał Barański - kontrabas, gitara elektryczna,
                Dano Soltis - perkusja

                PIĄTEK



                07
                grudzień
                2018


                T / S

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Tomasz Tokarczyk - dyrygent
                • Katarzyna Oleś - Blacha - sopran
                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                Program:
                • Recytatywy, arie i chóry ze znanych oper

                NIEDZIELA



                09
                grudzień
                2018

                Sala koncertowa NOSPR
                19:00
                Pl. Kilara 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Julia Alexieieva - sopran
                • Alla Pozniak - altówka
                • Adam Zdunikowski - tenor
                • Jarosław Kitala - baryton
                • Hobart Earle - dyrygent
                • Narodowa Orkiestra Symfoniczna w Odessie
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                Program:
                • Karol Szymanowski - Uwertura koncertowa E-dur op. 12
                • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                ŚRODA



                12
                grudzień
                2018

                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                18:30
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Maciej Bartczak - baryton
                • Dagmara Niedziela - fortepian
                • Sławomir Witkowski - kantor
                • Anna Scheller - harfa
                • Piotr Gach - wiolonczela
                • Konrad Merta - akordeon
                • Przemysław Scheller - elektronica
                Program:
                • Johannes Brahms - Cztery poważne pieśni op. 121
                • Przemysław Scheller - Consors paterni luminis

                CZWARTEK



                20
                grudzień
                2018

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:

                    PIĄTEK



                    21
                    grudzień
                    2018


                    T / S

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                    • Maciej Sztor - dyrygent
                    • Marcela Wierzbicka - sopran
                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                    Program:
                    • Kolędy polskie w opr. Jana Maklakiewicza na chór mieszany i sopran solo
                      Pastorałki na wokal i orkiestrę
                      Muzyka z takich filmów jak: Polar Express czy Kevin sam w domu

                    PIĄTEK



                    28
                    grudzień
                    2018

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                    • Adam Zdunikowski - tenor
                    • Adam Sobierajski - tenor
                    • Tadeusz Szlenkier - tenor
                    • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                      SOBOTA



                      29
                      grudzień
                      2018

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      17:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                      • Adam Zdunikowski - tenor
                      • Adam Sobierajski - tenor
                      • Tadeusz Szlenkier - tenor
                      • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                        SOBOTA



                        29
                        grudzień
                        2018


                        T/S/Z13

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        20:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                        • Adam Zdunikowski - tenor
                        • Adam Sobierajski - tenor
                        • Tadeusz Szlenkier - tenor
                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                          NIEDZIELA



                          30
                          grudzień
                          2018

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Adam Zdunikowski - tenor
                          • Adam Sobierajski - tenor
                          • Tadeusz Szlenkier - tenor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                            PIĄTEK



                            04
                            styczeń
                            2019


                            T/S/Z13

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Janoska Ensemble w składzie:
                              Ondrej Janoska – skrzypce
                              Roman Janoska – skrzypce
                              Julius Darvas – kontrabas
                              František Janoska – fortepian
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Leszek Sojka - dyrygent
                            Program:
                            • Autorskie aranżacje i wirtuozowskie improwizacje oparte na różnorodnym repertuarze – od popularnych tematów muzyki klasycznej, przez autorskie kompozycje członków zespołu, po romskie melodie ludowe, tango czy muzykę popularną.

                            SOBOTA



                            05
                            styczeń
                            2019

                            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                            18:00
                            Warszawska 2
                            Sosnowiec
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Bartosz Żurakowski - dyrygent
                            • Anna Ogińska - sopran
                            • Łukasz Gaj - tenor
                            • Marcin Król - skrzypce
                            • Tomasz Rak - baryton
                            • Andrzej Krusiewicz - prowadzenie koncertu
                            Program:
                            • Karnawałowe przeboje świata

                            NIEDZIELA



                            06
                            styczeń
                            2019

                            Centrum Kultury Karolinka
                            16:00
                            pl. Jana Pawła II 2
                            Radzionków
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Magdalena Czarnecka - sopran
                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                              NIEDZIELA



                              06
                              styczeń
                              2019

                              16:00
                              Wykonawcy:
                              • Robert Kabara - dyrygent
                              • Magdalena Czarnecka - sopran
                              • Śląska Orkiestra Kameralna

                                NIEDZIELA



                                06
                                styczeń
                                2019

                                Centrum Kultury Karolinka
                                19:00
                                pl. Jana Pawła II 2
                                Radzionków
                                Wykonawcy:
                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                • Robert Kabara - dyrygent
                                • Magdalena Czarnecka - sopran
                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                                  NIEDZIELA



                                  06
                                  styczeń
                                  2019

                                  19:00
                                  Wykonawcy:
                                  • Robert Kabara - dyrygent
                                  • Magdalena Czarnecka - sopran
                                  • Śląska Orkiestra Kameralna

                                    PIĄTEK



                                    11
                                    styczeń
                                    2019


                                    T / S

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    19:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                    • Przemysław Neumann - dyrygent
                                    • Anna Borucka - mezzosopran
                                    • Aleksander Teliga - bas
                                    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                    Program:
                                    • Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe

                                    SOBOTA



                                    12
                                    styczeń
                                    2019

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Waldemar Malicki - fortepian
                                    • Małgorzata Krzyżanowicz - wiolonczela
                                    • Anita Rywalska - sopran
                                    • Marcin Pomykała - tenor
                                    • Jacek Kęcik - scenariusz i reżyseria

                                      NIEDZIELA



                                      13
                                      styczeń
                                      2019


                                      T / O

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      17:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Henryk Botor - organy, aranżacje
                                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                                      • Jarosław Wolanin - dyrygent, przygotowanie chóru
                                      • Karina Paszek - słowo
                                      Program:
                                      • Kolędy polskie w opracowaniu Henryka Jana Botora oraz improwizacje organowe

                                      SOBOTA



                                      19
                                      styczeń
                                      2019


                                      T

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      18:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                      • Robert Kabara - dyrygent
                                      • Motion Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn - akordeony
                                      Program:
                                      • Motion Trio - Psalm
                                      • Janusz Wojtarowicz/ Jacek Hołubowski (arr. Marcel Chyrzyński) - Sounds of War
                                      • Paweł Baranek (arr. Krzesimir Dębski) - Pierwszy Dzień Wiosny
                                      • Motion Trio - Sunrise Dance
                                      • Motion Trio (arr. Krzesimir Dębski) - DJ Chicken
                                      • Janusz Wojtarowicz (arr. Krzesimir Dębski) - The Heart
                                      • Janusz Wojtarowicz (arr. Marcel Chyrzyński) - Silence
                                      • Janusz Wojtarowicz - Balkan Dance
                                      • Fryderyk Chopin (arr. Leszek Możdżer) - Preludium e-moll op.28 nr 4
                                      • Wojciech Kilar - Orawa

                                      ŚRODA



                                      23
                                      styczeń
                                      2019

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      19:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Budapest Strauss Orchestra

                                        ŚRODA



                                        23
                                        styczeń
                                        2019

                                        Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                        19:00
                                        Zacisze 3
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                                        Program:
                                        • Leoš Janáček - Suita na orkiestrę smyczkową
                                        • Ottorino Respighi - Antyczne tańce i arie, Suita nr 3
                                        • Arcangelo Corelli - Concerto grosso op.6 nr 8 g-moll Na Boże Narodzenie
                                        • Georg Friedrich Haendel - Concerto grosso e-moll op. 6 nr 3

                                        PIĄTEK



                                        25
                                        styczeń
                                        2019


                                        T/S/Z13/O

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        19:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                        • Roman Perucki - organy
                                        • Łukasz Długosz - flet
                                        Program:
                                        • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
                                        • Enjott Schneider - Bernardus Fresken Koncert na flet, organy i orkiestrę
                                        • Maurice Ravel - Boléro, La Valse

                                        SOBOTA



                                        26
                                        styczeń
                                        2019

                                        Centrum Kongresowe ICE Kraków
                                        18:00
                                        Marii Konopnickiej 17
                                        Kraków
                                        Wykonawcy:
                                        • Małgorzata Walewska
                                        • Kasia Cerekwicka
                                        • Beata Rybotycka
                                        • Kasia Moś
                                        • Natalia Rubiś
                                        • Ewa Uryga
                                        • Marek Torzewski
                                        • Łukasz Zagrobelny
                                        • Mateusz Ziółko
                                        • Jan Karpiel Bułecka
                                        • Krystian Krzeszowiak
                                        • Chór Rodzinny Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Francesco Bottigliero - dyrygent
                                        • Olimpia Górska - prowadzenie
                                        • Bartłomiej Koszarek - prowadzenie

                                          NIEDZIELA



                                          27
                                          styczeń
                                          2019

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          16:30
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                          • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
                                          • Czesław Jakubiec - prowadzenie koncertu
                                          Program:
                                          • Karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru w wykonaniu Les Femmes i Czesława Jakubca

                                          NIEDZIELA



                                          27
                                          styczeń
                                          2019

                                          Bazylika św. Szczepana i Matki Boskiej Boguckiej
                                          18:00
                                          Katowice-Bogucice
                                          Wykonawcy:
                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                          • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                          • Karina Paszek - słowo
                                          Program:
                                          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Weihnachten , Jauchzet dem Herrnop. 69 nr 2
                                          • Gustav Holst - Nunc dimittis
                                          • Morten Lauridsen - O nata lux
                                          • Maurice Duruflé - Ubi caritas
                                          • Francis Poulenc - O Magnum Mysterium
                                          • Anton Bruckner - Virga Jesse
                                          • Stevan Mokranjac - Tropar na Boże Narodzenie
                                          • Sergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie op. 37: Sława w wysznich Bogu
                                          • Krzysztof Penderecki - Ize cheruvimi

                                          NIEDZIELA



                                          27
                                          styczeń
                                          2019

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          19:00
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                          • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
                                          • Czesław Jakubiec - prowadzenie koncertu
                                          Program:
                                          • Karnawałowe przeboje z dużą dawką dobrego humoru w wykonaniu Les Femmes i Czesława Jakubca

                                          PIĄTEK



                                          01
                                          luty
                                          2019


                                          T/S/Z13

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          19:00
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                          • Wiesław Pieregorólka - dyrygent
                                          • Piotr Nalepa z zespołem w składzie:
                                            Piotr Nalepa – gitara
                                            Robert Lubera – gitara, wokal
                                            Żaneta Lubera – wokal
                                            Wojtek Famielec – gitara basowa
                                            Michał Jurkiewicz – organy hammonda
                                            Józef Rusinowski – perkusja

                                            SOBOTA



                                            02
                                            luty
                                            2019

                                            Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
                                            13:00
                                            Księdza Jerzego Popiełuszki 1 A
                                            Jastrzębie-Zdrój
                                            Wykonawcy:
                                            • Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Teresa Sobczyk - sopran
                                            • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
                                            • Tomasz Dziwisz - tenor
                                            • Michał Schoppa - baryton
                                            • Marek Moś - dyrygent
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Stanisław Moniuszko - Litania ostrobramska nr 1 na głosy solowe, chór i orkiestrę
                                            • Wojciech Kilar - Veni Creator na chór mieszany i orkiestrę smyczkową

                                            PIĄTEK



                                            08
                                            luty
                                            2019


                                            T / S

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            19:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Arthur Arnold - dyrygent
                                            • Tymoteusz Bies - fortepian
                                            • Małgorzata Wasiucionek - skrzypce
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Ludwig van Beethoven - Fantazja na fortepian, chór i orkiestrę op. 80
                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy A-dur KV 219
                                            • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Jezioro Łabędzie op. 20a

                                            CZWARTEK



                                            14
                                            luty
                                            2019

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            18:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Fourmat Gabriel w składzie:
                                              Gabriel Koszela - obój, instrumenty perkusyjne
                                              Jacek Gwizdon - wiolonczela
                                              Ronald Tuczykont - kontrabas
                                              Tomasz Picz - akordeon

                                              Aleksandra Stokłosa - wokal
                                            • Klaudiusz Jania - fortepian, aranżacje
                                            • Gabriela i Sebastian Kubaccy - para taneczna
                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie

                                              NIEDZIELA



                                              17
                                              luty
                                              2019


                                              T / O

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              17:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Giampaolo di Rosa - organy
                                              • Władysław Szymański - słowo
                                              Program:
                                              • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
                                              • Giampaolo Di Rosa - Improwizacja
                                              • Franz Liszt - Fantazja i fuga na tematy BACH w opracowaniu na organy Giampaolo Di Rosa
                                              • Johann Sebastian Bach - Ricercare trzygłosowy z Musikalisches Opfer BWV 1079
                                              • César Franck - Prière op.20
                                              • Giampaolo Di Rosa - Improwizacja na tematy BACH

                                              PIĄTEK



                                              22
                                              luty
                                              2019


                                              T/S/Z13

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                              • Adam Kutny - baryton
                                              • Krzysztof Jabłoński - fortepian
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • William Walton - Uczta Baltazara
                                              • Piotr Czajkowski - I Koncert fortepianowy b-moll op. 23

                                              SOBOTA



                                              23
                                              luty
                                              2019


                                              Q

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              16:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
                                              • Janusz Szrom - wokal, prowadzenie
                                              • Piotr Wrombel - fortepian, aranżacje
                                              • Zbigniew Wrombel - kontrabas
                                              • Krzysztof Szmańda - perkusja
                                              Program:
                                              • Piosenki z repertuaru Andrzeja Zauchy, Czesława Niemena, Grażyny Łobaszewskiej, Seweryna Krajewskiego, Tadeusza Nalepy, Czerwonych Gitar w symfonicznych aranżacjach.

                                              CZWARTEK



                                              28
                                              luty
                                              2019


                                              T / S

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              18:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orchestre de Picardie
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Arie van Beek - dyrygent
                                              • Sébastien Hurtaud - wiolonczela
                                              • Léa Hennino - altówka
                                              Program:
                                              • Richard Strauss - Don Kichot op. 35
                                              • Hector Berlioz - Romeo i Julia (fragmenty)

                                              PIĄTEK



                                              01
                                              marzec
                                              2019


                                              T

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                              • Robert Kabara - dyrygent
                                              • Mateusz Kołakowski - fortepian, kompozytor
                                              • Piotr Steczek - skrzypce, instrumenty orientalne, kompozycje, aranżacje
                                              • Maciej Garbowski - kontrabas
                                              • Krzysztof Gradziuk - perkusja
                                              Program:
                                              • A Chopin Odyssey: impresje na temat takich kompozycji Chopina jak: Preludium d-moll op. 28, Koncert fortepianowy e-moll op.11 czy Sonata b-moll op.35

                                              SOBOTA



                                              02
                                              marzec
                                              2019

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              18:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
                                                Dariusz Zboch – I skrzypce
                                                Jakub Łysik – II skrzypce
                                                Jarosław Marzec – altówka
                                                Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
                                                Krzysztof Korzeń – kontrabas
                                              Program:
                                              • Karol Szymanowski - II kwartet smyczkowy op. 56 cz. II Vivace, Scherzando (prawykonanie wersji na kwintet smyczkowy autorstwa Dariusza Zbocha)
                                              • Muzyczna zapowiedź płyty "ba...ROCKOWO 2" (autor wszystkich aranżacji - Dariusz Zboch)

                                              PIĄTEK



                                              08
                                              marzec
                                              2019


                                              T

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                              • Anna Duczmal-Mróz - dyrygent
                                              • Karolina Jaroszewska - wiolonczela
                                              Program:
                                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
                                              • Ludwig van Beethoven - Sonata quasi una fantasia cis-moll op. 27 nr 2 w wersji na smyczki w opracowaniu Jakuba Kowalewskiego
                                              • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85

                                              ŚRODA



                                              13
                                              marzec
                                              2019

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Daniel Oren - dyrygent
                                              • Łukasz Gaj - tenor
                                              • Adam Szerszeń - baryton
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • Giacomo Puccini - Messa di Gloria

                                              SOBOTA



                                              16
                                              marzec
                                              2019

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Maria Czechlewska - wokal
                                              • Andreij Timoschenko - wokal
                                              • Orkiestra pod dyrekcją Alexandra Pustovalova
                                              Program:
                                              • w programie przeboje Edith Piaf i nie tylko

                                              NIEDZIELA



                                              17
                                              marzec
                                              2019

                                              Kościół Matki Bożej Różańcowej
                                              18:00
                                              Zadole 36
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                              • Karina Paszek - słowo

                                                PIĄTEK



                                                22
                                                marzec
                                                2019


                                                T/S/Z13

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Daniel Smith - dyrygent
                                                Program:
                                                • Witold Lutosławski - Mała suita
                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550
                                                • Johannes Brahms - IV Symfonia e-moll op. 98 Elegijna

                                                SOBOTA



                                                23
                                                marzec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                Program:
                                                • W programie kompozycje między innymi Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Camille’a Saint-Saënsa czy Maurice Ravela.

                                                NIEDZIELA



                                                24
                                                marzec
                                                2019


                                                T / S

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                Program:
                                                • W programie kompozycje między innymi Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina czy Wolfganga Amadeusza Mozarta

                                                PIĄTEK



                                                29
                                                marzec
                                                2019


                                                T / S

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Kai Bumann - dyrygent
                                                • Piotr Paleczny - fortepian
                                                • Teresa Sobczyk - sopran
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Ludwig van Beethoven - V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73
                                                • Giuseppe Verdi - Quatro pezzi sacri

                                                NIEDZIELA



                                                31
                                                marzec
                                                2019


                                                T

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                • Motion Trio w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn - akordeony
                                                Program:
                                                • Motion Trio - Psalm
                                                • Janusz Wojtarowicz/ Jacek Hołubowski (arr. Marcel Chyrzyński) - Sounds of War
                                                • Paweł Baranek (arr. Krzesimir Dębski) - Pierwszy Dzień Wiosny
                                                • Motion Trio - Sunrise Dance
                                                • Motion Trio (arr. Krzesimir Dębski) - DJ Chicken
                                                • Janusz Wojtarowicz (arr. Krzesimir Dębski) - The Heart
                                                • Janusz Wojtarowicz (arr. Marcel Chyrzyński) - Silence
                                                • Janusz Wojtarowicz - Balkan Dance
                                                • Fryderyk Chopin (arr. Leszek Możdżer) - Preludium e-moll op.28 nr 4
                                                • Wojciech Kilar - Orawa

                                                ŚRODA



                                                03
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                                                • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu
                                                • Aleksandra Ptak z klasy prof. Bogumiły Ścigały - fortepian
                                                • Maja Famuła z klasy prof. Joanny Cogiel - skrzypce
                                                • Aleksandra Borowik z klasy prof. Krzysztofa Batoga - altówka
                                                • Dominik Łukaszczyk a klasy prof. Jarosława Meisera - puzon
                                                • Tomasz Herisz z klasy prof. Wojciecha Herzyka - wibrafon
                                                • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                                                Program:
                                                • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op. 16, cz. I Allegro molto moderato
                                                • Aram Chaczaturian - Koncert skrzypcowy d-moll op.46 cz. I Allegro con fermezza
                                                • William Walton - Koncert na altówkę i orkiestrę cz. I Andante comodo
                                                • Lars-Erik Larsson - Concertino na puzon i orkiestrę smyczkową, op. 45 nr 7 część I - Preludium. Allegro pomposo część II - Aria. Andante sostenuto część III - Finale. Allegro Giocoso
                                                • Emmanuel Séjourné - Koncert na wibrafon i orkiestrę smyczkową

                                                PIĄTEK



                                                05
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                                                • Olivia Bujnowicz (z klasy Adama Wagnera) - skrzypce
                                                • Michał Orlik (z klasy Szymona Krzeszowca) - skrzypce
                                                • Szymon Szopa (z klasy Adama Krzeszowca) - wiolonczela
                                                • Antoni Olesik (z klasy Krzysztofa Jaguszewskiego) - marimba
                                                • Dorota Bywalec - prelegent
                                                Program:
                                                • Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll op.47 cz. II i III
                                                • Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy D-dur op. 77 cz. I
                                                • Antonín Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 cz. II i III
                                                • Emmanuel Séjourné - I Koncert na marimbę i orkiestrę cz. II i III

                                                SOBOTA



                                                06
                                                kwiecień
                                                2019


                                                Q

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                16:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Art Chamber Ensemble w składzie:
                                                  Julita Przybylska-Nowak - fortepian
                                                  Tomasz Daroch - wiolonczela
                                                  Jarosław Pietrzak - skrzypce
                                                • Maryla Renat - słowo
                                                Program:
                                                • Joseph Achron - Hebrew Melody na skrzypce i fortepian op. 33
                                                • Jerzy Fitelberg - Sonata na wiolonczelę solo
                                                • Joachim Mendelson - Sonata na skrzypce i fortepian
                                                • Max Bruch - Kol Nidrei op. 47
                                                • Benjamin Lees - Trio fortepianowe nr 2 Silent Voices

                                                SOBOTA



                                                06
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Santander Orchestra
                                                • Maciej Tworek - dyrygent
                                                • Yutong Sun - fortepian
                                                Program:
                                                • Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
                                                • Dmitrij Szostakowicz - I Symfonia f-moll op. 10

                                                NIEDZIELA



                                                07
                                                kwiecień
                                                2019


                                                T / O

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Andrzej Chorosiński - organy
                                                • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
                                                • Władysław Szymański - słowo
                                                Program:
                                                • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
                                                • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8 - Wiosna (transkrypcja. A.Chorosiński)
                                                • Julius Reubke - Sonata c-moll Psalm 94
                                                • Francesco Geminiani - Affettuoso i Giga z Sonaty B-dur (ar. Mario Corti)
                                                • Johann Sebastian Bach - Gawot i Rondo z Partity E-dur nr 3 BWV 1006
                                                • Karol Lipiński - Kaprys D-dur op.29 nr 3
                                                • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64 z towarzyszeniem organów

                                                PIĄTEK



                                                12
                                                kwiecień
                                                2019


                                                T

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Sekcja instrumentów dętych i perkusji Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Marek Toporowski - dyrygent
                                                • Sylwia Olszyńska - sopran
                                                • Jakub Burzyński - kontratenor
                                                • JingXing Tan - tenor
                                                • Paweł Kołodziej - bas
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

                                                SOBOTA



                                                13
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Kwartet Flautato w składzie:
                                                  Andrzej Staciwa – flet
                                                  Ryszard Słapik – skrzypce
                                                  Joanna Botor – altówka
                                                  Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                                • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                Program:
                                                • Muzyka z filmów: Robin Hood, Zapach kobiety, Noce i dnie, Bandyta, Skrzypek na dachu i inne

                                                NIEDZIELA



                                                14
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                16:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Alla Vienna
                                                • Vivid Singers
                                                Program:
                                                • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                                                NIEDZIELA



                                                14
                                                kwiecień
                                                2019

                                                Kościół p.w. św. Floriana Męczennika
                                                19:00
                                                Generała T Bora-Komorowskiego
                                                Sosnowiec
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Sylwia Olszyńska - sopran
                                                • Marcin Liweń - kontratenor
                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                                                Program:
                                                • Johann Sebastian Bach - Kantata WIDERSTEHE DOCH DER SÜNDE BWV 54
                                                • Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

                                                PIĄTEK



                                                26
                                                kwiecień
                                                2019


                                                T / S

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Czesław Grabowski - dyrygent
                                                • Yulianna Avdeeva - fortepian
                                                Program:
                                                • Robert Schumann - I Symfonia B-dur Wiosenna op. 38
                                                • Ludwig van Beethoven - Uwertura koncertowa Coriolan op.62, IV koncert fortepianowy G-dur op. 58

                                                SOBOTA



                                                27
                                                kwiecień
                                                2019


                                                T

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                • Aldona Cisewska - skrzypce
                                                • Daniel Rybicki - flet
                                                • Anna Krzysztofik-Buczyńska - klawesyn
                                                Program:
                                                • Johann Sebastian Bach - V Koncert brandenburski D-dur BWV 1050, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048 , Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041, II Suita h-moll BWV 1067

                                                PIĄTEK



                                                03
                                                maj
                                                2019

                                                Archikatedra Chrystusa Króla
                                                10:30
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Elżbieta Krusz - dyrygent
                                                Program:
                                                • Anonim - Bogurodzica
                                                • Richard Dubra - Kyrie
                                                • Kamil Gojowy - Alleluja. Prawykonanie
                                                • Anton Bruckner - Ave Maria
                                                • Józef Świder - Czego chcesz od nas Panie
                                                • Franz Biebl - Angelus Domini

                                                SOBOTA



                                                11
                                                maj
                                                2019


                                                T

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                • Piotr Orzechowski Pianohooligan - fortepian
                                                Program:
                                                • Joseph Haydn - Symfonia D-dur nr 42 Hob. I/42
                                                • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                                                • Philip Glass - Tirol Concerto

                                                ŚRODA



                                                15
                                                maj
                                                2019

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Todo Art Trio w składzie:
                                                  Grażyna Jursza - flet
                                                  Dariusz Jursza - klarnet
                                                  Dawid Smykowski - fagot
                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                Program:
                                                • J. Strauss, C. Zeller, E. de Curtis, V. di Chiara i inne urodzinowe niespodzianki

                                                CZWARTEK



                                                16
                                                maj
                                                2019

                                                Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                19:00
                                                Warszawska 2
                                                Sosnowiec
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Sławomir Chrzanowski - dyrygent
                                                • Kamila Goik - sopran
                                                • Paweł Skałuba - tenor
                                                • Dariusz Stachura - tenor
                                                • Tadeusz Szlenkier - tenor
                                                Program:
                                                • Najpiękniejsze arie i duety wykonywane przez Jana Kiepurę

                                                PIĄTEK



                                                17
                                                maj
                                                2019


                                                T / S

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Zbigniew Graca - dyrygent
                                                • Paweł Skałuba - tenor
                                                • Paweł Trojak - baryton
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Stanisław Moniuszko - Sonety krymskie na tenor, chór mieszany i orkiestrę, Uwertura do opery Verbum Nobile, Aria Stanisława z opery Verbum nobile, Aria Jontka z opery Halka, Duet Jontka i Janusza z opery Halka, Tańce góralskie z opery Halka , Chór z opery Halka "Modlitwa", Aria Stefana z opery Straszny dwór, Aria Miecznika z opery Straszny dwór, Chór dziewcząt z opery Straszny dwór, Duet Stefana i Zbigniewa z opery Straszny dwór, Mazur z opery Straszny dwór

                                                SOBOTA



                                                18
                                                maj
                                                2019

                                                Wadowice, Plac Jana Pawła II
                                                19:00
                                                Wadowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Jan Łukaszewski - dyrygent
                                                Program:
                                                • Kompozycje projektu "Dekalog" w opracowaniu na orkiestrę Marcina Pospieszalskiego

                                                SOBOTA



                                                18
                                                maj
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                20:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent, przygotowanie chóru
                                                • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
                                                • Patryk Wyborski - baryton
                                                • Adam Eibin - fortepian
                                                • Adam Żaak - prowadzenie koncertu i zajęć warsztatowych z emisji głosu
                                                Program:
                                                • Stanisław Moniuszko - pieśni solowe i utwory chóralne

                                                NIEDZIELA



                                                19
                                                maj
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Heinrich Wimmer - organy
                                                • Władysław Szymański - słowo
                                                Program:
                                                • Nicolaus Bruhns - Preludium e-moll
                                                • Johann Sebastian Bach - Preludium i Fuga a-moll BWV 543
                                                • Stanisław Moniuszko - Za umarłych
                                                • August Gottfried Ritter - Sonata nr 4 A-Dur op. 31 (1856)
                                                • Oskar Sigmund - Wariacje i fuga na temat fińskiej pieśni religijnej (2006)
                                                • Stanisław Moniuszko - Idzie, idzie Bóg prawdziwy
                                                • Max Reger - Introdukcja i Passacaglia f-moll op. 63/5, 6 (1902)

                                                NIEDZIELA



                                                19
                                                maj
                                                2019

                                                Muzeum Zamkowe w Pszczynie
                                                18:00
                                                ul. Brama Wybrańców 1
                                                Pszczyna
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                • Bartosz Kalicki - fortepian
                                                • Dariusz Zboch - aranżacje
                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                Program:
                                                • Stanisław Moniuszko - II Kwartet smyczkowy F-dur w opracowaniu na orkiestrę smyczkową Dariusza Zbocha
                                                • Bartosz Kalicki - Improwizacja jazzowa na fortepian solo na temat pieśni Halki z opery Halka
                                                • Stanisław Moniuszko - Prząśniczka, Wyjazd na Wojnę, Krakowiaczek ze Śpiewnika Domowego (aranżacja na fortepian i orkiestrę smyczkową D. Zboch i B. Kalicki), Śpiew Zofii z III aktu krotochwili Nowy Don Kichot, czyli sto szaleństw (aranżacja na fortepian i orkiestrę smyczkową D. Zboch i B. Kalicki), Aria Skołuby z II aktu opery Straszny dwór (aranżacja na fortepian i orkiestrę smyczkową D. Zboch i B. Kalicki)

                                                CZWARTEK



                                                23
                                                maj
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Soliści i Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura
                                                Program:
                                                • Franz Lehar - Wesoła wdówka Die lustige Witwe

                                                PIĄTEK



                                                24
                                                maj
                                                2019


                                                T/S/Z13

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                • Ewa Biegas - sopran
                                                • Agnieszka Makówka - mezzosopran
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Gustav Mahler - II Symfonia c-moll Zmartwychwstanie

                                                NIEDZIELA



                                                26
                                                maj
                                                2019

                                                Kościół Jezusowy, Cieszyn
                                                17:00
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                • Wiktoria Zawistowska - alt
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                • Małgorzata Jeruzal-Kupczak - prowadzenie koncertu
                                                Program:
                                                • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
                                                • Johann Sebastian Bach - Kantata Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170
                                                • Edward Elgar - Serenada e-moll op. 20
                                                • Johann Sebastian Bach - Kantata Gott soll allein mein Herze haben BWV 169

                                                NIEDZIELA



                                                26
                                                maj
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Irena Santor - śpiew
                                                • Mariusz Dubrawski - fortepian
                                                • Wojciech Ruciński - kontrabas
                                                • Grzegorz Poliszak - perkusja
                                                Program:
                                                • niezapomniane przeboje i piosenki Ireny Santor

                                                ŚRODA



                                                29
                                                maj
                                                2019

                                                Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                19:00
                                                Zacisze 3
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Adam Kujawa - dyrygent
                                                • Filip Szkopek - wiolonczela
                                                Program:
                                                • Gabriel Fauré - Pawana op.50
                                                • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rococo na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
                                                • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Symfonia nr 3 a-moll „Szkocka" op. 56

                                                ŚRODA



                                                05
                                                czerwiec
                                                2019

                                                Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                19:00
                                                Zacisze 3
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Natalia Radziszewska - dyrygent
                                                • Jacek Głogowski - dyrygent
                                                • Gabriela Szendzielorz - Jungiewicz - fortepian
                                                • Andrzej Jungiewicz - fortepian
                                                • Eva Lopocz - sopran
                                                • Paulina Łysikowska - alt
                                                • Konstantin Jan - tenor
                                                • Adrian Janus - bas
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
                                                • Johann Sebastian Bach - Podwójny koncert fortepianowy C-dur BWV 1061
                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Missa brevis D-dur KV 194

                                                PIĄTEK



                                                07
                                                czerwiec
                                                2019


                                                T / S

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                • Julianna Petzuch - organy
                                                • Monika Paprocka - waltornia
                                                • Agata Siwy - sopran
                                                • Agnieszka Sawicka - skrzypce
                                                • Tymoteusz Bies - fortepian
                                                • Daniel Strządała - organy
                                                • Gong Zheng - tenor
                                                • Konrad Bargieł - wiolonczela
                                                • Michał Dziewior - fortepian
                                                Program:
                                                • Olivier Messiaen - Dieu parmi nous z cyklu Le Nativite du Seigneur
                                                • Paul Dukas - Vilanelle
                                                • Henry Purcell - Lament Dydony z opery Dido i Eaneas
                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert skrzypcowy D-dur KV 218
                                                • Sergiej Rachmaninow - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43
                                                • Louis Vierne - Finał z III Symfonii organowej
                                                • Stanisław Moniuszko - Aria Jontka z opery Halka
                                                • Robert Schumann - Koncert wiolonczelowy a-moll op. 129, cz. I
                                                • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

                                                ŚRODA



                                                12
                                                czerwiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach
                                                • Jan Gryglaszewski (z klasy prof. Dariusza Zbocha) - skrzypce
                                                • Kamila Kociołek (z klasy prof. Urszuli Grabek) - skrzypce
                                                • Kosma Stanek (z klasy prof. Urszuli Grabek) - skrzypce
                                                • Ireneusz Szarszaniewicz (z klasy prof. Anny Szabelki) - skrzypce
                                                • Emilia Szłapa (z klasy prof. Adama Musialskiego) - skrzypce
                                                • Aleksandra Blanik (z klasy Agaty Kobierskiej) - sopran
                                                • Wiktoria Jagodzińska (z klasy prof. Beaty Bilińskiej) - fortepian
                                                • Bartłomiej Kokot (z klasy prof. Beaty Bilińskiej) - fortepian
                                                • Wojciech Duda (z klasy prof. Szczepana Kończala) - fortepian
                                                • Jakub Brodacki (z klasy prof. Marka Pietrasa) - trąbka
                                                • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M. Karłowicza w Katowicach
                                                • Joanna Marcinowicz - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Antonio Vivaldi - Koncert h-moll na czworo skrzypiec, op. 3 nr 10 cz. II i III, Koncert nr 2 g-moll „Lato” („LʼEstate”), op. 8, RV 315
                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Recytatyw i Aria Hrabiny z opery „Wesele Figara” „Al desio di chi t'adora" K 577
                                                • Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54 cz. I
                                                • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 cz. I Moderato
                                                • Dmitrij Szostakowicz - Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową c-moll op.35 cz.I
                                                • Gabriel Fauré - Requiem d-moll op. 48, części: „Libera me” oraz „In Paradisum”

                                                SOBOTA



                                                15
                                                czerwiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                Program:
                                                • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

                                                NIEDZIELA



                                                16
                                                czerwiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Carmen Giannattasio - sopran
                                                • Francesco Bottigliero - dyrygent
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                Program:
                                                • W programie najpiękniejsze arie, chóry i uwertury z oper włoskich mistrzów: G. Verdiego, G. Pucciniego, P. Mascagniego

                                                PIĄTEK



                                                05
                                                lipiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Tomasz Rak - baryton
                                                • Marek Wroniszewski - dyrygent
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                • Regina Gowarzewska - prelegent
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                Program:
                                                • Wojciech Kilar - Siwa mgła na baryton i orkiestrę , Krzesany, Orawa, Suita z filmu Dracula, Suita z filmu Pan Tadeusz

                                                NIEDZIELA



                                                07
                                                lipiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Maciej Zakościelny - skrzypce, recytacja
                                                • Roman Widaszek - klarnet
                                                • Grzegorz Biegas - fortepian
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                Program:
                                                • muzyka filmowa W. Kilara, E. Morricone, J. Williamsa, B. Chajdeckiego, H. Kuźniaka oraz poezja ks. M. Malińskiego

                                                PIĄTEK



                                                19
                                                lipiec
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                19:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Soyung Yu - sopran
                                                • Gae Jun Jeon - dyrygent
                                                • Jingu Dabyot Symphony Youth Orchestra
                                                Program:
                                                • fragmenty z najsłynniejszych musicali A. L. Webbera, muzyka filmowa J. Williamsa, J. Hornera, K. Badelta oraz muzyka koreańska

                                                NIEDZIELA



                                                25
                                                sierpień
                                                2019

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Joanna Smajdor - wokal
                                                • Bartosz Kalicki - fortepian
                                                • Adam Żaak - prowadzenie koncertu
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                Program:
                                                • piosenki z filmów m.in.: Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Król Lew, jazzowe aranżacje najsłynniejszych pieśni Stanisława Moniuszki

                                                Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.