F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
PIĄTEK



24
czerwiec
2016


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Maciej Piątek - dyrygent
  • Martyna Kosecka - dyrygent
Program:
  • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
  • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Dziadek do orzechów op. 71a, Polonez z III aktu opery Eugeniusz Oniegin op. 24, Suita z baletu Jezioro Łabędzie

SOBOTA



25
czerwiec
2016


Q

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
16:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Bartłomiej Nizioł - skrzypce
  • Grzegorz Skrobiński - fortepian
Program:
  • César Franck - Sonata A- dur
  • Claude Debussy - Sonata g-moll
  • Luise Adolpha Le Beau - Sonata op. 10

CZWARTEK



07
lipiec
2016

Dom odborov
14:05
Žilina, Slovakia
Wykonawcy:
  • Zinaida Ostafijczuk - dyrygent

    CZWARTEK



    07
    lipiec
    2016

    Kościół pw. św. Brata Alberta w Busku – Zdroju
    19:00
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jacek Rogala - dyrygent
    • Aleksandra Zamojska - sopran
    • Adam Szerszeń - baryton
    • Roman Perucki - organy
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Gabriel Fauré - Requiem d-moll op. 48
    • Francis Poulenc - Koncert na organy i orkiestrę

    NIEDZIELA



    07
    sierpień
    2016

    Katowice – Miasto ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
    17:00
    Pl. Sejmu Śląskiego 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Koreańska Orkiestra Akademicka
    • Pyung On Cha - dyrygent
    • Jang Ji Won - instrumenty klawiszowe
    • Nuri Kim - sopran
    • Gayeong Kim - sopran
    • Soyung Yu - sopran
    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
    Program:
    • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
    • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
    • Lee Heung Ryunl - A Baby Lives in the Island
    • Astor Piazzolla - Libertango
    • Leroy Anderson - Favourites
    • Lee Ji Soo - Arirang Rhapsody
    • Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92 cz. I
    • Richard Rodgers - Sound of Music
    • Klaus Badelt - Piraci z Karaibów
    • Jacques Offenbach - Opowieści Hoffmana – aria Olimpii
    • Charles Gounod - Faust – aria Małgorzaty
    • Frederick Loewe - My Fair Lady – piosenka Elizy
    • David Popper - Rapsodia węgierska
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Wesele Figara – duet Hrabiny i Zuzanny
    • Franz Lehar - Wesoła wdówka – Duet Usta milczą
    • Giuseppe Verdi - Brindisi (Libiamo ne’lieti calici) z opery Traviata

    SOBOTA



    20
    sierpień
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Tomasz Tomaszewski - skrzypce, prowadzenie koncertu
    Program:
    • Johann Schrammel - Wien bleibt Wien
    • Traditional - Puszta Zigeuner
    • Edward Elgar - Salut d'Amour
    • Emile Waldteufel - Die Schlitschuhläufer Walzer
    • Johann Strauss - Polka Tritsch-Tratsch op.214
    • Fritz Kreisler - Liebesleid , Liebesfreud
    • Vittorio Monti - Czardasz
    • Jacob Gade - Tango Jalousie
    • Johann Strauss - Nad pięknym modrym Dunajem
    • Matos Rodrigues - La Cumparsita
    • Georges Boulanger - Comme çi, Comme ça , D'avant de mourir
    • Jules Massenet - Medytacja z opery Thais
    • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
    • Paul Linke - Berliner Luft

    NIEDZIELA



    21
    sierpień
    2016

    FermataCaffè, Filharmonia Śląska
    17:00
    ul. Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Przemysław Strączek - gitara
    • Michał Wierba - fortepian
    • Michał Kapczuk - kontrabas
    • Flavio Li Vigni - perkusja
    Program:
    • utwory z płyty White Grain of Coffee

    NIEDZIELA



    28
    sierpień
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jan Walczyński - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • muzyka z filmów:
      Nietykalni
      - temat tytułowy
      Nietykalni - rodzina Ness'a
      Dawno temu w Ameryce
      Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
      Dobry, Zły, Brzydki
      Tajemnice Sahary
      Misja-suita

    SOBOTA



    10
    wrzesień
    2016

    Kościół św. Józefa
    19:00
    ul. Gliwicka 76
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Georg Grün - dyrygent
    • Karina Paszek - słowo
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Warum toben die Heiden op. 78 nr 1
    • Johannes Brahms - Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen op. 74 nr 1
    • Max Reger - O Tod, wie bitter bist du op.110 nr 3
    • Heinrich Kaminski - O wirre Welt / O Christ eleis (z Messe deutsch)

    NIEDZIELA



    11
    wrzesień
    2016


    T / J

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Nahorny Sextet w składzie:
      Włodzimierz Nahorny – piano
      Dorota Miśkiewicz – vocal
      Henryk Gembalski – violin
      Wojciech Staroniewicz – tenor&soprano saxophone
      Mariusz Bogdanowicz – bass
      Piotr Biskupski – drums
    Program:
    • Jazzowe aranżacje kompozycji polskich twórców, takich jak:
    • Fryderyk Chopin - Fantazja na tematy polskie A-dur op.13
    • Karol Szymanowski - Mity op. 30 nr 2 Narcyz
    • Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4
    • Roman Maciejewski - Mazurek nr 13
    • Fryderyk Chopin - Preludia A-dur nr 5 i c-moll nr 20 z op. 28 , Życzenie op. 74 nr 1
    • Karol Szymanowski - Mity op.30 nr 3 Driady i Pan
    • Roman Maciejewski - Mazurki nr 12 i 14

    NIEDZIELA



    11
    wrzesień
    2016

    Kościół św. Tomasza Apostoła
    17:00
    Orla 19
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Georg Grün - dyrygent
    • Karina Paszek - słowo
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Warum toben die Heiden op. 78 nr 1
    • Johannes Brahms - Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen op. 74 nr 1
    • Max Reger - O Tod, wie bitter bist du op.110 nr 3
    • Heinrich Kaminski - O wirre Welt / O Christ eleis (z Messe deutsch)

    PIĄTEK



    16
    wrzesień
    2016


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Sekcja dęta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej
    • Robert Kabara - dyrygent
    Program:
    • Jakub Gołąbek - Symfonia C-dur (nr 777)
    • Joseph Haydn - I Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb/1
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia A-dur KV 201

    NIEDZIELA



    18
    wrzesień
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    09:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:

        NIEDZIELA



        18
        wrzesień
        2016


        T / O

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        18:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:

            NIEDZIELA



            18
            wrzesień
            2016

            Kościół Chrystusa Króla
            19:00
            Jana Pawła II 55
            Sanok
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
            • Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran
            • Roksana Wardenga - alt
            • Emil Ławecki - tenor
            • Paweł Konik - baryton
            Program:
            • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza c-moll KV 427

            PIĄTEK



            23
            wrzesień
            2016


            T/S/B/W

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
            • Lukas Geniušas - fortepian
            • Joanna Woś - sopran
            • Mariusz Godlewski - baryton
            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
            Program:
            • Piotr Czajkowski - Kaprys włoski op. 45
            • Sergiej Rachmaninow - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43
            • Henryk Mikołaj Górecki - II Symfonia Kopernikowska

            PONIEDZIAŁEK



            26
            wrzesień
            2016

            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
            18:00
            Warszawska 2
            Sosnowiec
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Marcin Wyrostek - akordeon
            Program:
            • Repertuar z albumu For Alice

            CZWARTEK



            29
            wrzesień
            2016

            Štátny komorný orchester Žilina
            19:00
            Dolný val 47
            Żylina (Słowacja)
            Wykonawcy:
            • Slovak Sinfonietta Žilina
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Oliver Dohnányi - dyrygent
            • Mária Porubčinová - sopran
            • Terézia Kružliaková - mezzosopran
            • Ľudovít Ludha - tenor
            • Peter Mikuláš - baryton
            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
            Program:
            • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

            PIĄTEK



            30
            wrzesień
            2016


            T / S / W

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Slovak Sinfonietta Žilina
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Oliver Dohnányi - dyrygent
            • Mária Porubčinová - sopran
            • Terézia Kružliaková - mezzosopran
            • Ľudovít Ludha - tenor
            • Peter Mikuláš - baryton
            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
            Program:
            • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

            SOBOTA



            01
            październik
            2016


            Q / J

            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
            16:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Woytek Mrozek - klarnet
            • Trio jazzowe w składzie:
              Piotr Wrombel – fortepian
              Zbigniew Wrombel – kontrabas
              Marek Stach – perkusja
            Program:
            • Od folka do swingu - kompozycje G. Gershwina, Cole’a Portera, B. Goodmana, A. Shawa.

            SOBOTA



            01
            październik
            2016

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            17:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej

              NIEDZIELA



              02
              październik
              2016

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Justyna Reczeniedi - sopran
              • ks. Paweł Sobierajski - tenor
              • Kamil Bień - tenor
              • Andrzej Filipek - fortepian
              • Zespół Kameralny Santarello
              • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
              • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent
              • uczniowie ZSM im. Wojciecha Kilara w Katowicach:
                Ziemowit Świtalski - fortepian,
                Michał Orlik - skrzypce
              • Chór Męski POSM II st. w Katowicach im. Karola Szymanowskiego
              • Silesian Septet POSM II st. w Katowicach im. Karola Szymanowskiego
              • Zespół skrzypcowy POSM I st. w Katowicach im. Stanisława Moniuszki
              • Małgorzata Jeruzal i Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • różnorodne utwory pełne piękna i mocy muzyki, m.in. polonezy F. Chopina i H. Wieniawskiego, arie z oper St. Moniuszki, P. Czajkowskiego, G. Verdiego, muzyka popularna i filmowa

              ŚRODA



              05
              październik
              2016

              Flagey Hall, Bruksela
              19:00
              Place Flagey/Flageyplein
              Brussels (Belgium)
              Wykonawcy:
              • Slovak Sinfonietta Žilina
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Oliver Dohnányi - dyrygent
              • Mária Porubčinová - sopran
              • Terézia Kružliaková - mezzosopran
              • Ľudovít Ludha - tenor
              • Peter Mikuláš - baryton
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

              PIĄTEK



              07
              październik
              2016


              T

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Antonina Styczeń - flet
              Program:
              • Georg Philipp Telemann - Ouverture-Suite a-moll TWV 55: a2
              • Ottorino Respighi - Antiche Danze ed Arie per Liuto: Suita nr 3
              • Johannes Brahms - Liebeslieder Walzer op. 52 arr. Hermann

              NIEDZIELA



              09
              październik
              2016


              T / S / B

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Janusz Powolny - dyrygent
              • Wojciech Stolorz - wokal
              Program:
              • Henryk Kuźniak - Muzyka z filmów i seriali, m.in.: Seksmisja, Vabank, Na kłopoty…Bednarski

              NIEDZIELA



              16
              październik
              2016


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Stephan van de Wijgert - organy
              • Władysław Szymański - słowo, kierownictwo artystyczne
              Program:
              • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
              • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Preludium i fuga e-moll
              • Max Reger - Scherzo op. 65
              • Franz Schubert - Fantazja f-moll (D 940)
              • Franz Liszt - Sonata h-moll

              ŚRODA



              19
              październik
              2016

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kwartet Subito w składzie:
                Andrzej Rudny – I skrzypce
                Jakub Łysik – II skrzypce
                Szymon Stochniol – altówka
                Michał Lech – wiolonczela
              Program:
              • Najsłynniejsze melodie z hitów wielkiego i małego ekranu, muzyka z filmów takich jak: Vabank, Noce i Dnie, Zapach kobiety, Misja, Titanic, Śniadanie u Tiffany’ego, Shrek czy Piraci z Karaibów.

              PIĄTEK



              21
              październik
              2016


              T/S/B/W

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Amos Talmon - dyrygent
              • Iwona Socha - sopran
              • Adam Zdunikowski - tenor
              • Jerzy Butryn - bas
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Joseph Haydn - Stworzenie świata Hob.XXI:2

              SOBOTA



              22
              październik
              2016


              T / J

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Beata Przybytek z zespołem w skadzie:
                Beata Przybytek - wokal
                Bogusław Kaczmar - fortepian
                Michał Kapczuk - kontrabas
                Filip Mozul - perkusja
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Dariusz Zboch - prowadzenie, aranżacje
              Program:
              • Kompozycje z albumu Beaty Przybytek I'm Gonna Rock You w aranżacji D. Zbocha

              PIĄTEK



              28
              październik
              2016


              T / S

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
              • Big Band Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach
              • Wokaliści Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach
              • Jerzy Jarosik - dyrygent
              • Zbigniew Raubo - fortepian
              • Wojciech Myrczek - wokal
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Zbigniew Kalemba - Koncert fortepianowy, Kwiat Szafranu, Jezioro Cudów, Oranżeria, Zostań Sobą, Empiria, Finezja, Camelia, Happening, Cha-cha Expedita, Złoty Deszcz, Pergola, Wzgórze Elfów, Zwinna pantera

              PIĄTEK



              04
              listopad
              2016


              T / S

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Piotr Sułkowski - dyrygent
              • Bartosz Koziak - wiolonczela
              • Joanna Zawartko - sopran
              • Jadwiga Postrożna - alt
              • Szymon Mechliński - baryton
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Hector Berlioz - Karnawał rzymski op. 9
              • Édouard Lalo - Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę
              • Bolesław Szabelski - Concerto Grosso
              • Karol Szymanowski - Stabat Mater op. 53

              SOBOTA



              05
              listopad
              2016

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Jamie Baum Polish - American Octet
              • Jamie Baum - flet, aranżacje, kierownictwo artystyczne
              • Louis Perdomo - fortepian
              • Maciej Obara - saksofon (jazz)
              • Tomasz Dąbrowski - trąbka
              • Ireneusz Wojtczak - klarnet, saksofon (jazz)
              • Gabriel Niedziela - gitara
              • Zachary Lober - kontrabas
              • Jeff Hirshfield - perkusja

                CZWARTEK



                10
                listopad
                2016

                Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                18:00
                Warszawska 2
                Sosnowiec
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Robert Kabara - dyrygent
                • Łukasz Błaszczyk - skrzypce
                • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                Program:
                • Wojciech Kilar - Polonez z filmu Pan Tadeusz
                • Henryk Wieniawski - Legenda op. 17, Polonez A-dur op. 21, Polonez D-dur op.4
                • Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur op.9 nr 2
                • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2

                CZWARTEK



                10
                listopad
                2016

                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                20:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Sylvie Courvoisier TRIO
                • Sylvie Courvoisier - fortepian
                • Drew Gress - kontrabas
                • Kenny Wollesen - perkusja

                  PIĄTEK



                  11
                  listopad
                  2016

                  Archikatedra Chrystusa Króla
                  10:30
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Jarosław Wolanin - dyrygent
                  • Sabina Jaszczyk - organy

                    SOBOTA



                    12
                    listopad
                    2016

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    16:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Alla Vienna
                    • Vivid Singers
                    • Mariusz Ostrowski jako Freddie Mercury
                    Program:
                    • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                    NIEDZIELA



                    13
                    listopad
                    2016


                    T / O

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Krzysztof Lukas - organy
                    • Yen-Lin Huang - skrzypce
                    • Roman Jochymczyk - słowo
                    Program:
                    • Johann Sebastian Bach - Gawot i Rondo z Partity E-dur nr 3 BWV 1006
                    • Otto Olsson - Romans na skrzypce i organy op. 24
                    • Johannes Brahms - Sonatensatz c-moll
                    • Paul Hindemith - Trauermusik (transkrypcja na skrzypce i organy: Heribert Breuer)
                    • Bochan Li - Legenda o markizie Yi z krainy Zeng
                    • Konstanty Gorski - Fantazja f-moll
                    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonata B-dur op. 65 nr 4
                    • Louis Vierne - VI Symfonia organowa op. 59

                    ŚRODA



                    16
                    listopad
                    2016

                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                    18:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Zespół QUINTesencja w składzie:
                      Grażyna Jursza – flet
                      Tomasz Stencel – obój
                      Michał Urbańczyk – klarnet
                      Tadeusz Łukosz – fagot
                      Waldemar Matera – waltornia
                    Program:
                    • Kompozycje m.in.:G. Bizeta, D. Agaya, J.Straussa (ojciec), S.Joplina, J.Ph.Sousy, C. Gardela, G. Gershwina, R.Rodgersa, H.Manciniego, Z.Abreu

                    PIĄTEK



                    18
                    listopad
                    2016


                    T

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                    • Robert Kabara - dyrygent
                    • Agata Zubel - sopran
                    • Jakub Gwardecki - fortepian
                    Program:
                    • Witold Lutosławski - Uwertura smyczkowa
                    • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
                    • Wojciech Kilar - Orawa
                    • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
                    • Mikołaj Górecki - Jasności promieniste Małe misterium na sopran i orkiestrę smyczkową
                    • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40

                    ŚRODA



                    23
                    listopad
                    2016

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Młoda Polska Filharmonia
                    • Adam Klocek - dyrygent
                    • Yigal Meltzer - trąbka
                    Program:
                    • Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
                    • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia Koncertująca Es-dur KV 297b
                    • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

                    PIĄTEK



                    25
                    listopad
                    2016


                    T/S/B/W

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Jenaer Philharmonie
                    • Paweł Przytocki - dyrygent
                    • Joseph Moog - fortepian
                    Program:
                    • Max Reger - Koncert fortepianowy f-moll op. 114
                    • Henryk Mikołaj Górecki - IV Symfonia Tansman Epizody

                    SOBOTA



                    26
                    listopad
                    2016


                    Q

                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                    16:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Eugeniusz Knapik – gość koncertu
                    • Ravel Piano Duo w składzie:
                      Agnieszka Kozło – fortepian
                      Katarzyna Ewa Sokołowska – fortepian
                    Program:
                    • Maurice Ravel - Suita Moja matka gęś na 4 ręce
                    • Maurycy Moszkowski - Kalejdoskop op.74 na 4 ręce
                    • Henryk Mikołaj Górecki - Toccata na 2 fortepiany
                    • Michał Spisak - Koncert na 2 fortepiany
                    • Władysława Markiewiczówna - Suita na 2 fortepiany

                    NIEDZIELA



                    27
                    listopad
                    2016


                    T

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                    • Krzysztof Herdzin - dyrygent
                    • Krakowskie Trio Stroikowe w składzie:
                      Marek Mleczko - obój
                      Roman Widaszek - klarnet
                      Paweł Solecki - fagot
                    Program:
                    • Krzysztof Herdzin - Concertino na trio stroikowe i orkiestrę smyczkową (prawykonanie)
                    • Leszek Możdżer - Koncert preludium i fuga na orkiestrę smyczkową
                    • Krzysztof Herdzin - Preludium Asertywne / Nieasertywna Toccata, Suita na tematy polskie

                    WTOREK



                    29
                    listopad
                    2016

                    Kawiarnia Spencer V p. (Filharmonia Śląska)
                    18:00
                    Wykonawcy:

                        ŚRODA



                        30
                        listopad
                        2016

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy

                          PIĄTEK



                          02
                          grudzień
                          2016


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • James P. Liu - dyrygent
                          • Eugen Indjic - fortepian
                          Program:
                          • Johannes Brahms - I Koncert fortepianowy d-moll op. 15, I Symfonia c-moll op. 68

                          NIEDZIELA



                          04
                          grudzień
                          2016


                          T / J

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Piotr Wyleżoł - fortepian, aranżacje, lider projektu
                          • Karen Edwards - gość specjalny koncertu, wokal
                          • Robert Majewski - flugelhorn
                          • Michał Barański - kontrabas
                          • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                          Program:
                          • Jazzowe aranżacje wybranych chorałów i inwencji dwugłosowych J.S.Bacha oraz autorskie kompozycje Piotra Wyleżoła

                          ŚRODA



                          07
                          grudzień
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Russian Classical Ballet Moscow
                          Program:
                          • Piotr Czajkowski - najpiękniejsze fragmenty z utowrów Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna i Dziadek do Orzechów

                          PIĄTEK



                          09
                          grudzień
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Budapest Strauss Ballet&Orchestra
                          Program:
                          • Johann Strauss - Uwertura do operetki Zemsta nietoperza, Wiedeńska krew
                          • Franz Liszt - Rapsodia węgierska nr 2
                          • Johann Strauss - Polka Tritsch-Tratsch op.214
                          • Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Cyrulik sewilski
                          • Johann Strauss - Tarantella, Niech żyje Węgier
                          • Ede Remenyi - Leć moja jaskółko
                          • Johann Strauss - Róże południa
                          • autor nieznany - Czardasz pioruna
                          • Johann Strauss - Lekka krew - szybka polka, Odgłosy wiosny op.410
                          • improwizacja - solo na cymbałach
                          • Johann Strauss - Nad pięknym modrym Dunajem
                          • Grigoras Dinicu - Słowik
                          • Johann Strauss - Marsz Radeckiego

                          SOBOTA



                          10
                          grudzień
                          2016


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Maria Włoszczowska (Laureatka XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego) - skrzypce
                          • BOMSORI KIM (Korea Południowa, Laureatka XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego) - skrzypce
                          Program:
                          • Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
                          • Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22

                          NIEDZIELA



                          11
                          grudzień
                          2016


                          T / O

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Robert Kabara - dyrygent, gość specjalny koncertu
                          • Roman Perucki - organy
                          • Anahit Mkrtchyan - sopran
                          • Roman Jochymczyk - słowo
                          Program:
                          • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
                          • Josef Rheinberger - II Koncert organowy g-moll op. 177
                          • Johann Sebastian Bach - Fantazja G-dur BWV 572
                          • Grigor Narekatsi - Havun-havun
                          • J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria
                          • Camille Saint-Saëns - Ave Maria
                          • Franz Schubert - Ave Maria
                          • Francesco Tosti - Ave Maria
                          • Luigi Luzzi - Ave Maria
                          • Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. Kto się w opiekę
                          • Pietro Mascagni - Ave Maria
                          • César Franck - Panis Angelicus
                          • Andrew Lloyd Webber - Pie Jesu z Requiem
                          • Giulio Caccini - Ave Maria

                          NIEDZIELA



                          11
                          grudzień
                          2016

                          Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                          im. K. Szymanowskiego
                          19:00
                          Zacisze 3
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
                          • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
                          • Anna Ogińska - sopran
                          • Katarzyna Ćwiek - alt
                          • Oskar Jasiński - tenor
                          • Maciej Gorczyczyński - bas-baryton
                          • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          • Karina Paszek - słowo
                          Program:
                          • Józef Świder - Singet dem Herrn ein Neues Lied na kwartet solistów, chór dziecięcy, chór mieszany i orkiestrę, utwory chóralne a cappella

                          SOBOTA



                          17
                          grudzień
                          2016


                          T/S/B/W

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Iwona Hossa - sopran
                          • Anna Lubańska - alt
                          • Tomasz Krzysica - tenor
                          • Dominik Opaliński - bas
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          Program:
                          • Johann Sebastian Bach - Oratorium Na Boże Narodzenie BWV 248 cz. IV-VI

                          NIEDZIELA



                          18
                          grudzień
                          2016


                          T / B / Q

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Grzegorz Turnau TurBiKon w składzie:
                            Grzegorz Turnau – fortepian
                            Leszek Szczerba – saksofon
                            Robert Kubiszyn – kontrabas
                            Cezary Konrad – perkusja
                          Program:
                          • Najpopularniejsze piosenki Grzegorza Turnaua w nowych aranżacjach, poprzedzone kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu góralskiego Mali Tkocze

                          ŚRODA



                          28
                          grudzień
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Joanna Woś - sopran
                          • Andrzej Lampert - tenor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                          CZWARTEK



                          29
                          grudzień
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Joanna Woś - sopran
                          • Andrzej Lampert - tenor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                          CZWARTEK



                          29
                          grudzień
                          2016


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          20:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Joanna Woś - sopran
                          • Andrzej Lampert - tenor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                          PIĄTEK



                          30
                          grudzień
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Joanna Woś - sopran
                          • Andrzej Lampert - tenor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                          ŚRODA



                          04
                          styczeń
                          2017

                          Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                          18:00
                          Warszawska 2
                          Sosnowiec
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Ruben Silva - dyrygent
                          • Magdalena Idzik - mezzosopran
                          • Katarzyna Laskowska - sopran
                          • Katarzyna Syguła - sopran
                          • Tadeusz Szlenkier - tenor
                          • Robert Szpręgiel - baryton
                          • Edyta Krzemień - wokal
                          • Damian Aleksander - wokal
                          Program:
                          • Fragmenty najpopularniejszych operetek i musicali takich jak:
                            Johann Strauss - Zemsta Nietoperza, Baron Cygański
                            Franz Lehár - Cygańska Miłość, Wesoła Wdówka, Giuditta
                            Imre Kálmán - Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica
                            Frederic Loewe - My Fair Lady
                            Jerry Bock - Skrzypek na dachu
                            Leonard Bernstein - West Side Story
                            Andrew Lloyd Webber - Upiór w Operze, Koty
                            Richard Cocciante - Notre Dame de Paris
                            Claude-Michel Schönberg - Miss Sajgon

                          ŚRODA



                          04
                          styczeń
                          2017

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
                          Program:
                          • w programie m.in. najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery w wykonaniu solistów oraz chóru

                          SOBOTA



                          07
                          styczeń
                          2017


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Anna Serafińska - wokal
                          • Jan Karpiel Bułecka - złóbcoki
                          • Dawid Czernik - skrzypce
                          • Wojciech Groborz - fortepian
                          • Paweł Sztompke - prowadzenie
                          Program:
                          • Najsłynniejsze kompozycje Edwarda Czernego

                          ŚRODA



                          11
                          styczeń
                          2017

                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Kwartet Flautato w składzie:
                            Andrzej Staciwa – flet
                            Ryszard Słapik – skrzypce
                            Joanna Botor – altówka
                            Jerzy Szkopek – wiolonczela
                          • Adam Żaak - prowadzenie koncertu
                          Program:
                          • Kompozycje m.in. J.Straussa, G.Bizeta oraz utwory z repertuaru takich grup jak The Beatles czy The Carpenters.

                          PIĄTEK



                          13
                          styczeń
                          2017


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Adam Makowicz - fortepian
                          Program:
                          • Leonard Bernstein - Suita z musicalu West Side Story
                          • Adam Makowicz - Composition No. 20 , Early June In Central Park
                          • Fryderyk Chopin (opr. Adam Makowicz) - Preludium op. 28 nr 4
                          • Adam Makowicz - A Song From My Past
                          • Fryderyk Chopin (opr. Adam Makowicz) - Preludium op. 28 nr 7
                          • Adam Makowicz - Living High In Manhattan
                          • George Gershwin - Amerykanin w Paryżu , Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę

                          NIEDZIELA



                          15
                          styczeń
                          2017


                          T / O

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Jarosław Wolanin - dyrygent
                          • Elżbieta Karolak - organy
                          • Władysław Szymański - słowo
                          Program:
                          • Najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniu H. Botora

                          ŚRODA



                          18
                          styczeń
                          2017

                          Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                          im. K. Szymanowskiego
                          19:00
                          Zacisze 3
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Anna Buryan - dyrygent
                          • Adam Kujawa - dyrygent
                          • Jan Stańczyk - dyrygent
                          • Maria Sydor - dyrygent
                          • Piotr Wacławik - dyrygent
                          • Wojciech Wantulok - dyrygent
                          • Marta Zielińska - dyrygent
                          Program:
                          • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136
                          • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
                          • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

                          SOBOTA



                          21
                          styczeń
                          2017


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Wiesław Pieregorólka - dyrygent, aranżacje
                          • Magda Navarrete - wokal, taniec
                          • Zespół w składzie:
                            Kamil Kucharczyk – fortepian
                            Maciej Szczyciński – kontrabas
                            Miki Wielecki – instrumenty perkusyjne
                            Manu Alban Juarez – perkusja
                            Andrzej Lewocki – gitara flamenco
                            Marcin Gańko – saksofon
                          Program:
                          • Najpiękniejsze latynoskie melodie w eleganckiej oprawie orkiestry symfonicznej (oprac. Wiesław Pieregorólka)

                          PIĄTEK



                          27
                          styczeń
                          2017


                          T / S

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Miłosz Kula - dyrygent
                          • Ewa Biegas - sopran
                          • Jakub Kuszlik - Laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - fortepian
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          Program:
                          • Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
                          • Darius Milhaud - La Création du monde op. 81
                          • Francis Poulenc - Gloria

                          SOBOTA



                          28
                          styczeń
                          2017

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Chór mieszany Ogniwo
                          • Wojciech Gwiszcz - dyrygent
                          • Zespół Symetrio w składzie:
                            Marcin Jabłoński - akordeon
                            Adam Potera - akordeon
                            Krystian Saciłowski - akordeon
                            Jakub Kotowicz - perkusja
                          • Sabina Jaszczyk - fortepian
                          • Kinga i Szymon Harazin - para taneczna klasy mistrzowskiej Śląskiego Okręgu w Katowicach, Śląska Szkoła Tańca Dariusza Kurzei
                          • Ewa Biłas-Pleszak - prowadzenie
                          Program:
                          • w programie kolędy i karnawałowe hity muzyki klasycznej

                          NIEDZIELA



                          29
                          styczeń
                          2017


                          T / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Grupa MoCarta w składzie:
                            Filip Jaślar – I skrzypce
                            Michał Sikorski – II skrzypce
                            Paweł Kowaluk – altówka
                            Bolesław Błaszczyk – wiolonczela
                          Program:
                          • Autorski program zespołu

                          PIĄTEK



                          03
                          luty
                          2017


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Wioletta Białk - sopran
                          • Krzysztof Kiljański - wokal
                          • Adam Sobierajski - tenor
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • W programie m.in: arie i duety operetkowe, oraz przeboje z repertuaru E. Presley’a, F. Sinatry

                          SOBOTA



                          11
                          luty
                          2017


                          T

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Robert Kabara - dyrygent
                          • Leszek Długosz - bard, poeta, kompozytor
                          • Jerzy Trela - aktor
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Wiersze i piosenki Leszka Długosza w aranżacjach Ryszarda Borowskiego

                          WTOREK



                          14
                          luty
                          2017


                          T

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Robert Kabara - dyrygent
                          • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                          • Andrzej Wojciechowski - klarnet
                          Program:
                          • Beniamin Baczewski - Clarinet Concerto
                          • Najpiękniejsze tanga w opracowaniach na skrzypce

                          PIĄTEK



                          17
                          luty
                          2017


                          T / S / J

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Sławomir Chrzanowski - dyrygent
                          • Gary Guthman - trąbka
                          • Trio jazzowe w składzie:
                            Wojciech Gogolewski – fortepian
                            Paweł Pańta – kontrabas
                            Cezary Konrad – perkusja
                          Program:
                          • Kompozycje Wielkich Trębaczy XX wieku, m.in.: Louisa Armstronga, Rafaela Mendeza, Bunny Berigana, Bobby’ego Hacketta, Dizzy Gillespiego czy Milesa Davisa.

                          NIEDZIELA



                          19
                          luty
                          2017

                          Bazylika Narodzenia NMP
                          15:30
                          Pszów
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                          Program:
                          • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48
                          • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
                          • Gustav Holst - Suita św. Pawła

                          NIEDZIELA



                          19
                          luty
                          2017


                          T / O

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Franz Hauk - organy
                          • Władysław Szymański - słowo
                          Program:
                          • Johann Sebastian Bach - Preludium Es-dur BWV 552,1, Wer nur den lieben Gott läßt walten z Choralvorspiel BWV 647, Fuga Es-dur BWV 552,2, Meine Seele erhebet den Herren z Choralvorspiel BWV 648
                          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonata A-dur op. 65/3
                          • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
                          • Léon Boëllmann - Suite gothique op. 25
                          • Eugène Gigout - Scherzo E-dur
                          • Théodore Dubois - In paradisium
                          • Louis Vierne - Dzwony Westminsteruop. 54/6

                          PIĄTEK



                          24
                          luty
                          2017


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Małgorzata Walewska - mezzosopran
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          Program:
                          • Richard Wagner - Preludium oraz Chór Weselny z 3 aktu opery Lohengrin, Chór Żeglarzy z III aktu opery Latający Holender, Preludium do opery Śpiewacy Norymberscy, Wach auf!- hymn na cześć Sachsa z III aktu opery Śpiewacy Norymberscy
                          • Piotr Czajkowski - Uwertura Rok 1812 op. 49
                          • Richard Wagner - Uwertura do opery Tannhäuser WWV 70
                          • Hector Berlioz - Śmierć Kleopatry

                          SOBOTA



                          25
                          luty
                          2017


                          Q

                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                          16:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Arkadiusz Krupa - obój
                          • Michał Nagy - gitara
                          • Marek Romanowski - kontrabas
                          • Hanna Holeksa - fortepian
                          • Maryla Renat - słowo
                          Program:
                          • Domenico Scarlatti - Sonaty w opr. na obój i gitarę: d-moll K.481, A-dur K.208, a-moll K.149, e-moll K.98/ L.325
                          • Jacques Ibert - Entr'acte na obój i gitarę
                          • Frank Proto - Sonata 1963
                          • Maurice Ravel - Pièce en forme de Habanera
                          • Ludwig van Beethoven - II Sonata g-moll op. 5

                          NIEDZIELA



                          26
                          luty
                          2017

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
                            Dariusz Zboch – I skrzypce
                            Jakub Łysik – II skrzypce
                            Jarosław Marzec – altówka
                            Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
                            Krzysztof Korzeń – kontrabas
                          • Christoph Soldan - fortepian

                            PIĄTEK



                            03
                            marzec
                            2017


                            T/S/B/W

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Eugene Tzigane - dyrygent
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            Program:
                            • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia
                            • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor
                            • Gustav Mahler - I Symfonia D-dur Tytan

                            ŚRODA



                            08
                            marzec
                            2017

                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Dobrochna Zubek - wiolonczela
                            • Stacie Dunlop - sopran
                            • Piotr Banasik - fortepian
                            • Iwona Żelazowska - recytator
                            • Trio mariachi ''Sombrero Negro''
                            Program:
                            • W programie muzyka kompozytorów meksykańskich, fragmenty reportażu z podróży po Meksyku, prezentacja zdjęć

                            NIEDZIELA



                            12
                            marzec
                            2017


                            T / S / J

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mateusz Walach - dyrygent
                            • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                            • Trio w składzie:
                              Bogusław Kaczmar - fortepian
                              Dariusz Ziółek- gitara basowa
                              Łukasz Zając - perkusja
                            Program:
                            • Popularne pieśni gospel w niecodziennym symfonicznym opracowaniu, między innymi: I love the Lord, Shine Your Light, I believe I can fly, I give You a Praise czy Oh Happy day

                            PIĄTEK



                            17
                            marzec
                            2017


                            T

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Łukasz Długosz - flet
                            Program:
                            • Johann Joachim Quantz - Koncert fletowy G-dur nr 161 (QV 5:174)
                            • Gioacchino Rossini - Sonata na smyczki nr 1 G-dur
                            • Antonio Vivaldi - Koncert fletowy D-dur Il Gardellino RV 428
                            • Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                            • Benjamin Britten - Simple Symphony op. 4

                            NIEDZIELA



                            19
                            marzec
                            2017


                            T / O

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Stanislav Šurin - organy
                            • Milos Valent - skrzypce barokowe
                            • Roman Jochymczyk - słowo
                            Program:
                            • Kompozycje Girolama Frescobaldiego, Johanna Schopa, F.X. Bibera, Samuela Capricornusa, Stanislava Šurina, Petra Ebena, Leoša Janáčka i Louisa Vierne’a.

                            ŚRODA



                            22
                            marzec
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                            • Jakub Moroziński - gitara
                            • Oliwia Meiser - wiolonczela
                            • Sławomir Polka-Przeworski - puzon
                            • Patrycja Nizio - fortepian
                            • Magdalena Białecka - prowadzenie
                            Program:
                            • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
                            • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rokoko op. 33
                            • Georg Friedrich Haendel - Concerto En Fa Mineur
                            • Ludwig van Beethoven - II koncert fortepianowy B-dur, cz.I

                            PIĄTEK



                            24
                            marzec
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                            • Aleksandra Baran - skrzypce
                            • Joanna Kupczak - skrzypce
                            • Martyna Dziechciarz - altówka
                            • Paweł Paw - saksofon
                            • Mariusz Kozieł - organy
                            • Jakub Wyciślik - wiolonczela
                            Program:
                            • Flor Peeters - Koncert organowy op. 52 cz. III Cadenza. Allegro impetuoso
                            • Johann Sebastian Bach - Koncert podwójny d-moll BWV 1043
                            • Ernest Bloch - Suita hebrajska, część I Rapsodia
                            • André Waignein - Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę
                            • Édouard Lalo - Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę

                            SOBOTA



                            25
                            marzec
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                            • Yosuke Shimizu - fortepian
                            • Momoka Tsutsumi - fortepian
                            • Monto Aritomi - fortepian
                            • Rio Isamoto - fortepian
                            • Yurika Shimizu - fortepian
                            • Karen Murayama - fortepian
                            • Hanon Mihara - fortepian
                            • Kyoko Izutsu - fortepian
                            • Ro Mizumura - fortepian
                            • Eri Ishii - fortepian
                            • Tomohiro Tsuruoka - fortepian
                            • Natsuki Kondo - fortepian
                            • Akihisa Arai - fortepian
                            • Dai Sugimoto - fortepian
                            Program:
                            • Joseph Haydn - Koncert fortepianowy D-dur nr 11 Hob. XVIII, cz. III Rondo all'Ungarese - Allegro assai
                            • Fryderyk Chopin - I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso
                            • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 cz. I Moderato
                            • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op. 16, cz. I Allegro molto moderato
                            • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III Rondo – Vivace
                            • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
                            • Franz Liszt - Franz Liszt - I Koncert fortepianowy Es-dur, cz. I, III-IV Allegro maestoso, Allegretto vivace – Allegro animato, Allegro marziale animato

                            NIEDZIELA



                            26
                            marzec
                            2017


                            T / S

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                            • Satoshi Onda - fortepian
                            • Noriko Momii - fortepian
                            • Mikako Tsuruoka - fortepian
                            • Hikari Sahara - fortepian
                            • Hana Arita - fortepian
                            • Yui Onda - fortepian
                            • Mai Nakamichi - fortepian
                            Program:
                            • Dmitrij Szostakowicz - II Koncert fortepianowy F-dur op. 102, cz. I
                            • Fryderyk Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. I, II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. II
                            • Siergiej Prokofiew - III Koncert fortepianowy c-moll op. 26
                            • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso, I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. II-III

                            PONIEDZIAŁEK



                            27
                            marzec
                            2017

                            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                            18:00
                            Warszawska 2
                            Sosnowiec
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Joanna Iwaszkiewicz - alt
                            • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                            Program:
                            • Antonio Vivaldi - Stabat Mater RV 621 , Sinfonia Al Santo Sepolcro RV 169
                            • Johann Gottlieb Janitsch - "Echo". Sonata da Camera a 4 In Re maggiore Op. V n. 1

                            PIĄTEK



                            31
                            marzec
                            2017


                            T/S/B/W

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Daniel Reuss - dyrygent
                            • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
                            • Urszula Kryger - mezzosopran
                            • Ewa Marciniec - alt
                            • Tomasz Zagórski - tenor
                            • Józef Frakstein - bas
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            Program:
                            • Johann Sebastian Bach - Wielka Msza h-moll BWV 232

                            SOBOTA



                            01
                            kwiecień
                            2017


                            T

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Julian Gembalski - fortepian, organy
                            • Zbigniew Raubo - fortepian
                            • Łukasz Mikołajczyk - fortepian
                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                            Program:
                            • Utwory Jana Sebastiana Bacha

                            PIĄTEK



                            07
                            kwiecień
                            2017


                            T / S / B

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Mykola Diadiura - dyrygent
                            • Tomasz Daroch - wiolonczela
                            Program:
                            • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85
                            • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

                            SOBOTA



                            08
                            kwiecień
                            2017


                            T

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Robert Kabara - dyrygent
                            • Roksana Wardenga - alt
                            • Sebastian Matyja - organy
                            • Ryszard Borowski - flet
                            Program:
                            • Johann Sebastian Bach - Kantata Geist und Seele wird verwirret BWV 35
                            • Domenico Scarlatti - Sonaty klawesynowe (wybór) w ar. Ryszarda Borowskiego na orkiestrę smyczkową
                            • Antonio Vivaldi - Sinfonia in C, Stabat Mater RV 621

                            NIEDZIELA



                            09
                            kwiecień
                            2017

                            Kościół św. Józefa
                            19:00
                            ul. Gliwicka 76
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Jarosław Wolanin - dyrygent
                            • Karina Paszek - słowo
                            Program:
                            • Przemysław Kadłubek - Inter vestibulum (prawykonanie)
                            • Anton Bruckner - Christus factus est pro nobis
                            • György Deák-Bárdos - Eli, eli
                            • Antonio Lotti - Crucifixus
                            • Adrian Robak - Pasja wg świętego Marka na chór mieszany (prawykonanie)

                            ŚRODA



                            19
                            kwiecień
                            2017

                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Kwartet DankArt w składzie:
                              Michał Siwy – I skrzypce
                              Paweł Muszała – II skrzypce
                              Rafał Woźniak – altówka
                              Katarzyna Czypka – wiolonczela
                            Program:
                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy D-dur KV 575 Pruski
                            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - II Kwartet smyczkowy a-moll op. 13

                            PIĄTEK



                            21
                            kwiecień
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Jerzy Kosek - dyrygent
                            • Gabriela Michalak z klasy skrzypiec prof. Romana Lasockiego - skrzypce
                            • Agata Kmak z klasy prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
                            • Julia Kołpanowicz z klasy skrzypiec prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
                            • Wojciech Rot z klasy skrzypiec ad. Kazimierza Skowronka - skrzypce
                            • Dagmara Kołodziej z klasy śpiewu prof. Henryki Januszewskiej - sopran
                            • Wu Yihui z klasy śpiewu prof. Jana Ballarina - tenor
                            • Wojciech Michno z klasy kompozycji prof. Eugeniusza Knapika - kompozytor
                            • Grzegorz Popławski z klasy prof. Marka Barańskiego - fagot
                            • Łukasz Mikołajczyk z klasy fortepianu prof. Zbigniewa Raubo - fortepian
                            Program:
                            • Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll op.3, RV 580
                            • Gaetano Donizetti - Aria Noriny Quel guardo il cavaliere z I aktu opery Don Pasquale
                            • Giacomo Puccini - Aria Cavaradossiego Recondita armonia z I aktu opery Tosca
                            • Wojciech Michno - Kwitnienie serca na orkiestrę symfoniczną
                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
                            • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op.16

                            NIEDZIELA



                            23
                            kwiecień
                            2017


                            T / O

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Daniel Strządała (laureat I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Organowego Barok i Romantyzm) - organy
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Violetta Bielecka - dyrygent
                            • Władysław Szymański - słowo
                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                            Program:
                            • Nicolaus Bruhns - Preludium e-moll
                            • Petr Eben - Nedělní Hudba, cz. IV - Finale
                            • Georg Friedrich Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz na chór i organy
                            • Johannes Brahms - Adoramus te Christe na chór żeński a cappella
                            • Wojciech Kilar - Hymn paschalny na chór mieszany a cappella
                            • Jan Krutul - Victime paschali laude na chór mieszany a cappella
                            • Max Reger - Sonata d-moll op. 60 nr 2
                            • Marek Jasiński - Alleluja na chór mieszany a cappella
                            • Marian Sawa - Missa Claromontana na chór mieszany, organy i kotły

                            PONIEDZIAŁEK



                            24
                            kwiecień
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Monika Brodka
                            Program:
                            • utwory z najnowszej płyty Clashes

                            ŚRODA



                            26
                            kwiecień
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Stanisław Soyka Trio
                            Program:
                            • przeboje z repertuaru Stanisława Soyki

                            PIĄTEK



                            28
                            kwiecień
                            2017

                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Andrew Kennedy - klarnet oraz dyrektor artystyczny zespołu Hourglass
                            • Ewa Kowalski - flet
                            • Anna Rutkowska-Schock - fortepian
                            • Michelle Urquhart - altówka
                            • Krzysztof Waloszczyk - harfa
                            Program:
                            • Claude Debussy - Trio na flet, harfę i altówkę
                            • Max Bruch - Osiem utworów na klarnet, altówkę i fortepian
                            • Sally Whitwell - Duch Przestworzy na flet i fortepian
                            • Andrew Ball - Trzy marzenia w pulsie Sonata na klarnet i fortepian
                            • Nigel Sabin - Pocztówki z Francji na klarnet i altówkę
                            • Gabriel Fauré - Fantazja na flet i harfę, op. 79
                            • Colin Brumby - Tańce egzotyczne na klarnet i harfę
                            • Henri Vieuxtemps - Kaprys na altówkę solo
                            • Jacob Gade/ Toke Lund Christiansen - Tango Fantazja
                            • Daniel Rojas - Zbieg Okoliczności na flet, klarnet, altówkę, harfę i fortepian
                            • Andrew Kennedy - Chłopak rodem z australijskiego buszu

                            SOBOTA



                            29
                            kwiecień
                            2017


                            Q

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            16:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Stanisław Janicki - słowo
                            • Ad Libitum - zespół wokalny
                            • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent
                            Program:
                            • Widowisko poetycko-muzyczne Lata dwudzieste, lata trzydzieste, lata czterdzieste...

                            ŚRODA



                            03
                            maj
                            2017

                            Archikatedra Chrystusa Króla
                            10:30
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                            • Jarosław Wolanin - dyrygent

                              SOBOTA



                              06
                              maj
                              2017

                              Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                              im. K. Szymanowskiego
                              19:00
                              Zacisze 3
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Aleksandra Kruż - dyrygent
                              • Sulamita Ślubowska - skrzypce
                              Program:
                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Don Giovanni
                              • Ludwig van Beethoven - Romance G-dur op.40, VII Symfonia A-dur op. 92

                              NIEDZIELA



                              07
                              maj
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                              • Joanna Natalia Ślusarczyk - dyrygent, wokal
                              • Regina Gowarzewska - prelegent
                              Program:
                              • W programie m.in.:
                                Ch.Chaplin - Smile
                                A.Barroso - Aquarela do Brasil
                                C.Badelt - Piraci z Karaibów
                                L.Anderson - The Irish Washer Woman

                              ŚRODA



                              10
                              maj
                              2017

                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
                                Natalia Łukaszewicz-Charabin
                                Katarzyna Muller-Wantuła
                                Agnieszka Zawierucha
                                Adam Seiffert
                                Janusz Fabisiak
                              • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
                              • Roman Huzior - kontrabas
                              • Małgorzata Jeruzal-Kupczak - prowadzenie koncertu
                              Program:
                              • W programie: największe przeboje w nietuzinkowych aranżacjach gospel, swing i soul.

                              PIĄTEK



                              12
                              maj
                              2017


                              T / S / B

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                              • Ahmet Ender Sakpinar - dyrygent
                              • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                              Program:
                              • Gabriel Fauré - Pawana op.50
                              • Max Bruch - I Koncert skrzycowy g-moll op.26
                              • Nikołaj Rimski-Korsakow - Szeherezada

                              PONIEDZIAŁEK



                              15
                              maj
                              2017

                              Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                              19:00
                              Warszawska 2
                              Sosnowiec
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Piotr Wijatkowski - dyrygent
                              • Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran
                              • Rafał Bartmiński - tenor
                              • Adam Szerszeń - baryton
                              • Ewa Budny-Orłowska, Anita Łapińska, Karol Garczyński, Mariusz Karpiński – balet
                              • Andrzej Krusiewicz - prowadzenie
                              Program:
                              • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

                              PIĄTEK



                              19
                              maj
                              2017


                              T/S/B/W

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Juozas Domarkas - dyrygent
                              • Albrecht Menzel - skrzypce
                              Program:
                              • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
                              • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

                              NIEDZIELA



                              21
                              maj
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Włodek Pawlik Trio w składzie:
                                Włodek Pawlik - fortepian
                                Paweł Pańta - kontrabas
                                Cezary Konrad - perkusja
                              • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                              Program:
                              • Utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012)

                              SOBOTA



                              27
                              maj
                              2017


                              T

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Vadim Brodski - skrzypce
                              Program:
                              • W programie między innymi:
                              • Fritz Kreisler - Miniatura Radość miłosna , Preludium i Allegro w stylu Pugnani
                              • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima, Cztery pory roku op. 8: Wiosna
                              • Béla Bartók - Tańce rumuńskie
                              • Vittorio Monti - Czardasz
                              • Jules Massenet - Meditation z opery Thais

                              NIEDZIELA



                              28
                              maj
                              2017


                              T / O

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Daniel Zaretsky - organy
                              • Roman Jochymczyk - słowo
                              Program:
                              • Kompozycje Louisa Marchanda, Johanna Sebastiana Bacha, Eugène’a Gigouta, Théodor’a Duboisa, Louisa Vierne’a i Charlesa-Marii Widora.

                              NIEDZIELA



                              28
                              maj
                              2017

                              Kościół Jezusowy, Cieszyn
                              17:00
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
                              • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                              • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
                              • Paweł Konik - baryton
                              • Regina Gowarzewska - prelegent
                              Program:
                              • Jan Sztwiertnia - Pan jest pasterzem moim
                              • Józef Świder - Cantus gloriosus
                              • Aleksander Lasoń - Benedictus
                              • Jan Gawlas - Szumi dolina
                              • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia C-dur nr 1
                              • Johann Sebastian Bach - Kantata Ich habe genug BWV 82, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                              • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                              • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068

                              SOBOTA



                              03
                              czerwiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Miłosz Kula - dyrygent
                              • Jacek Mirucki - kontrabas
                              Program:
                              • Carl Ditters von Dittersdorf - Symfonia D-dur, Grave D-16 (1791), II Koncert na kontrabas Es-dur Kr.172
                              • Giovanni Bottesini - II Koncert na kontrabas h-moll
                              • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

                              ŚRODA



                              07
                              czerwiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                              • Soliści – pedagodzy i uczniowie PSM im. M. Karłowicza
                              Program:
                              • Ryszard Gabryś - Tema senza variationi I for organ
                              • Marek Jasiński - Psalmodia na organy
                              • Benjamin Britten - Psalm 150 op. 67 na instrumenty i głosy
                              • Riccardo Broschi - Aria Ombra fedele anch’io z opery Idaspe
                              • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
                              • Henryk Wieniawski - Polonez A-dur op. 21
                              • Witold Lutosławski - Preludia taneczne

                              PIĄTEK



                              09
                              czerwiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                              • Paweł Jaskółka - dyrygent
                              • Sylwia Olszyńska - sopran
                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                              Program:
                              • Wojciech Kilar - Suita z filmów Krzysztofa Zanussiego, Temat z filmu Pianista, Mazur z filmu Zemsta, Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota, Tango z filmu Zazdrość i medycyna, Polonez z filmu Pan Tadeusz, Galop z filmu Cwał, Suita z filmu Dracula

                              SOBOTA



                              17
                              czerwiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                              • Jacek Woleński - prowadzenie
                              Program:
                              • W programie m.in.: J. Strauss, E. Waldteufel, V. Monti, E. Kalman, J. Fucik, G. Winkler, H .Crucius, R. Stolz

                              SOBOTA



                              24
                              czerwiec
                              2017


                              T / B

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Robert Kabara - dyrygent
                              • Sylwia Olszyńska – Isabella
                              • Tomasz Dziwisz – Bertrando
                              • Kamil Zdebel – Batone
                              • Michał Schoppa – Ormondo
                              • Dominik Opaliński – Tarabotto
                              Program:
                              • Gioacchino Rossini - L’inganno felice (wykonanie koncertowe opery)

                              NIEDZIELA



                              02
                              lipiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Andrzej Borzym - dyrygent, prowadzenie
                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                              Program:
                              • Piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w chóralnych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma

                              NIEDZIELA



                              09
                              lipiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Stefan Gąsieniec - fortepian
                              • Leszek Sojka - dyrygent
                              • Tomasz Stockinger - prowadzenie koncertu
                              Program:
                              • Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste
                              • Władysław Szpilman - W starym kinie
                              • George Gershwin - Summertime
                              • Krzesimir Dębski - Cantabile
                              • Fryderyk Chopin - Nokturn nr 20 cis-moll
                              • Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations, Ragtime The Easy Winners
                              • Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy, Tango z filmu Strachy
                              • Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom, Walc Barbary z filmu Noce i dnie

                              NIEDZIELA



                              16
                              lipiec
                              2017

                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Wojciech Niedziela - fortepian
                              • Piotr Matusik - fortepian
                              Program:
                              • Standardy jazzowe oraz autorskie kompozycje

                              NIEDZIELA



                              20
                              sierpień
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              17:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Robert Kabara - dyrygent
                              • Ewelina Szybilska - sopran
                              • Piotr Lempa - bas
                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                              Program:
                              • Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe

                              SOBOTA



                              26
                              sierpień
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              18:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                              • Maciej Sztor - dyrygent
                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                              Program:
                              • muzyka kinowych hitów m.in. Misja, Braveheart, Król Artur, Władca Pierścieni, Ostatni Mohikanin, Piraci z Karaibów, Ostatni Samuraj, Gladiator, Gwiezdne wojny

                              Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.