PL |  EN
PIĄTEK



06
listopad
2015


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Stefanos Tsialis - dyrygent
  • Marcin Zdunik - wiolonczela
Program:
  • Franz Liszt - Poemat symfoniczny nr 3: Preludia
  • Camille Saint-Saëns - I Koncert wiolonczelowy a-moll op. 33
  • Piotr Czajkowski - VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

WTOREK



10
listopad
2015

sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych im. J. Kiepury
18:00
Wawel 2
Sosnowiec
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Magdalena Lisak - fortepian

    ŚRODA



    11
    listopad
    2015

    Archikatedra Chrystusa Króla
    10:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - dyrygent
    • Bartłomiej Duś - saksofon
    Program:
    • Anton Bruckner - Os justi
    • Giovanni Pierluigi da Palestrina - Alleluja
    • Adrian Robak - Psalm na chór mieszany i saksofon (prawykonanie w ramach priorytetu „Zamówienia kompozytorskie”)
    • Anton Bruckner - Ave Maria

    PIĄTEK



    13
    listopad
    2015


    T / S / B

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Michael Zilm - dyrygent
    • Marta Boberska - sopran
    • Jarosław Bręk - baryton
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Johannes Brahms - Ein Deutsches Requiem op. 45

    SOBOTA



    14
    listopad
    2015

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Laila Cathleen Neuman — Armida
    • Andrea Široká — Agrippina
    • Stanislava Jirků — Lucrezia
    • Orkiestra Historyczna
    Program:
    • Johann Gottlieb Graun - Uwertura D-dur
    • Johann Friedrich Schreyfogel - Koncert na skrzypce i orkiestrę d-moll
    • Georg Friedrich Haendel - Armida abbandonata HWV 105, Agrippina condotta a morire HWV110, La Lucrezia HWV 145

    NIEDZIELA



    15
    listopad
    2015

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Steve Gadd - perkusja
    • Larry Goldings - keyboard
    • Jimmy Johnson - bas
    • Michael Landau - gitara
    • Walt Fowler - trąbka

      ŚRODA



      18
      listopad
      2015

      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Kwintet AD LIBITUM w składzie:
        Małgorzata Pstraś-Stencel - flet
        Tomasz Stencel – obój
        Michał Urbańczyk – klarnet
        Tadeusz Łukosz – fagot
        Waldemar Matera - waltornia
      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
      Program:
      • Grażyna Bacewicz - Kwintet na instrumenty dęte
      • Józef Świder - Miniatury liryczne na kwintet dęty
      • Benedykt Konowalski - U Karola w Atmie
      • Wojciech Kilar - Kwintet na instrumenty dęte

      SOBOTA



      21
      listopad
      2015


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - skrzypce, dyrygent
      • Trio Śląskie w składzie:
        Roman Widaszek - klarnet
        Tadeusz Tomaszewski - róg
        Joanna Domańska - fortepian
      Program:
      • Joseph Haydn - Symfonia nr 49 f-moll "La passione"
      • Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową, Trio Concerto na klarnet, róg, fortepian i orkiestrę smyczkową
      • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową

      NIEDZIELA



      22
      listopad
      2015

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      16:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Alla Vienna
      • Vivid Singers
      • Mariusz Ostrowski jako Freddie Mercury
      Program:
      • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

      PIĄTEK



      27
      listopad
      2015


      T / S

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Juozas Domarkas - dyrygent
      • Zbigniew Raubo - fortepian
      Program:
      • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
      • Dmitrij Szostakowicz - V Symfonia d-moll op. 47

      SOBOTA



      28
      listopad
      2015


      Q

      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
      16:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Tomasz Strahl - wiolonczela
      • Klaudia Baca z klasy dr Jana Kotuli - kontrabas
      • Agnieszka Przemyk-Bryła - fortepian
      • Katarzyna Makowska - fortepian
      Program:
      • Manuel de Falla - Siete canciones populares espanolas
      • Giovanni Bottesini - Fantazja na tematy z opery "Lunatyczka" V. Belliniego
      • Manuel Ponce - Estrelita (Mexican Serenade)
      • Astor Piazzolla - Tanti anni prima
      • Sergiej Rachmaninow - Vocalise
      • Giovanni Bottesini - II Koncert na kontrabas h-moll, Capriccio di bravura
      • Piotr Czajkowski - Pezzo capricioso

      NIEDZIELA



      29
      listopad
      2015


      J

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Mateusz Walach - dyrygent
      • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
      • Brian Fentress - wokal
      • Mark Soskin - piano
      • Paweł Pańta - bass
      • Dorota Piotrowska - perkusja
      Program:
      • Standardy jazzowe z płyty „Ballads for Ella” oraz kompozycje w soulowej stylistyce m.in. Mahali Jackson w aranżacjach Krzysztofa Herdzina i Dariusza Zbocha

      Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.