F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
PONIEDZIAŁEK



24
czerwiec
2013

Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
10:00
Francuska 12
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Wojciech Gwiszcz - dyrygent
  • Dariusz Zboch - skrzypce
Program:
  • Georg Philipp Telemann - Suita Don Quixote
  • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Lato

NIEDZIELA



04
sierpień
2013

Rosarium, Park Śląski
16:00
Aleja Różana 2
Chorzów
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
Program:
  • Wolfgang Amadeus Mozart - Serenada Eine kleine nachtmusik KV 525
  • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

SOBOTA



24
sierpień
2013

Deptak przy ul. Jagiellońskiej

Jagiellońska
Chorzów
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
Program:
  • muzyka klezmerska i żydowska w aranżacji Dariusza Zbocha

NIEDZIELA



25
sierpień
2013

Rosarium, Park Śląski
16:00
Aleja Różana 2
Chorzów
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Leszek Sojka - dyrygent
  • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
Program:
  • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
  • Georges Bizet - I i II Suita z opery Carmen
  • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor

NIEDZIELA



25
sierpień
2013

Bazylika w Panewnikach
17:30
Katowice
Wykonawcy:
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Sergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie op. 37
  • Aleksander Greczaninow - Nieszpory op. 59 (fragmenty)

ŚRODA



11
wrzesień
2013

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego
18:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
  • Anna Górecka - fortepian
Program:
  • Wojciech Kilar - Uwertura uroczysta
  • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40
  • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

PIĄTEK



13
wrzesień
2013

Galeria Miasta Katowice
14:00
Grunwaldzki square
Katowice
Wykonawcy:
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Henryk Mikołaj Górecki - Szeroka woda op. 39

PIĄTEK



13
wrzesień
2013


1

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
Program:
  • Luigi Boccherini - Sinfonia A-dur G.511, La musica notturna di Madrid, Koncert wiolonczelowy D-dur
  • Dmitrij Szostakowicz - Symfonia kameralna op.110b
  • Alberto Ginastera - Pampeana nr 2na wiolonczele, orkiestrę smyczkową i perkusję

PIĄTEK



20
wrzesień
2013


1

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Soyoung Yoon – skrzypce (laureatka I nagrody XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego)
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Igor Strawiński - Symfonia psalmów
  • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35

SOBOTA



21
wrzesień
2013

Archikatedra Chrystusa Króla
19:00
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Henryk Mikołaj Górecki - Amen
  • Wojciech Kilar - Angelus

ŚRODA



25
wrzesień
2013


1

Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
18:00
Francuska 12
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Robert Kabara - dyrygent
  • Damian Galusek - gość specjalny
  • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
Program:
  • Piotr Czajkowski - Elegia na smyczki
  • Max Bruch - Kol Nidrei op. 47
  • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op.70

CZWARTEK



26
wrzesień
2013

Chorzowskie Centrum Kultury
18:00
Sienkiewicza 3
Chorzów
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Jerzy Salwarowski - dyrygent
Program:
  • Wojciech Kilar - Suita z filmu Dracula, Suita z filmu Pan Tadeusz, Walc z filmu Ziemia Obiecana, Walc z filmu Trędowata

PONIEDZIAŁEK



30
wrzesień
2013

Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
19:00
Będzińska 65
Sosnowiec
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
  • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
Program:
  • Eduardo Toldra - Vistas al Mar
  • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
  • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

CZWARTEK



03
październik
2013

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Anna Górecka - fortepian
  • Mikołaj Górecki - fortepian
  • Bartłomiej Duś - saksofon
Program:
  • Henri Tomasi - Concerto na saksofon i orkiestrę
  • Henryk Mikołaj Górecki - Pieśni o radości i rytmie op. 7

PIĄTEK



04
październik
2013


1

Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
im. K. Szymanowskiego
19:00
Zacisze 3
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Juozas Domarkas - dyrygent
Program:
  • Piotr Czajkowski - VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74, Kaprys włoski op. 45, Suita z baletu Jezioro Łabędzie

CZWARTEK



10
październik
2013

Volkshaus, Jenaer Philharmonie
20:00
Jena, Niemcy
Wykonawcy:
  • Jenaer Philharmonie
  • Štatny Komorný Orchester Žilina
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Philharmonischer Chor Jena
  • Marc Tardue - dyrygent
  • Jana Havranova - sopran
  • Jordanka Milkova - mezzosopran
  • Paulo Ferreira - tenor
  • Raffaele Costantini - bas
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
  • Berit Walther - przygotowanie chóru
Program:
  • Giuseppe Verdi - Messa da Requiem

SOBOTA



12
październik
2013

Dom odborov
19:00
Žilina, Slovakia
Wykonawcy:
  • Jenaer Philharmonie
  • Štatny Komorný Orchester Žilina
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Philharmonischer Chor Jena
  • Marc Tardue - dyrygent
  • Jana Havranova - sopran
  • Jordanka Milkova - mezzosopran
  • Paulo Ferreira - tenor
  • Raffaele Costantini - bas
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
  • Berit Walther - przygotowanie chóru
Program:
  • Giuseppe Verdi - Messa da Requiem

PIĄTEK



18
październik
2013

Sala koncertowa BCK, Dom Muzyki
18:00
Słowackiego 27
Bielsko-Biała
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Jarosław Wolanin - dyrygent
  • Carol Wincenc - flet
  • Iwona Hossa - sopran
  • Adam Kruszewski - baryton
Program:
  • Henryk Mikołaj Górecki - Szeroka woda op. 39: - A ta nasza Narew, Szeroka woda op. 39: - Oj, kiedy na Powiślu, Szeroka woda op. 39: - Oj, Janie, Janie, Szeroka woda op. 39: - Polne róże rwała, Szeroka woda op. 39: - Szeroka woda , Concerto-Cantata op. 65 na flet solo i orkiestrę, II Symfonia Kopernikowska

PIĄTEK



18
październik
2013


1

Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
19:00
Francuska 12
Katowice
Wykonawcy:
  • Marta Fox – gość specjalny
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
  • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
  • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
Program:
  • Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
  • Eduardo Toldra - Vistas al Mar
  • Gustav Holst - Suita św. Pawła
  • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
  • Sławomir Zamuszko - Koncert śląski - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN Kolekcje - Zamówienia kompozytorskie)

SOBOTA



19
październik
2013

Chorzowskie Centrum Kultury
18:00
Sienkiewicza 3
Chorzów
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Magdalena Idzik - mezzosopran
  • Adam Szerszeń - baryton

    NIEDZIELA



    27
    październik
    2013

    Kościół Mariacki
    19:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - dyrygent
    • Elżbieta Kolorz - sopran
    • Magdalena Pilarczyk - alt
    • Adam Sobierajski - tenor
    • Jarosław Kitala - baryton
    • Karina Paszek - słowo
    Program:
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem d-moll KV 626

    PIĄTEK



    08
    listopad
    2013

    Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
    18:00
    Będzińska 65
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Grzegorz Turnau
    • Śląska Orkiestra Kameralna

      PONIEDZIAŁEK



      11
      listopad
      2013

      Archikatedra Chrystusa Króla
      10:30
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Adam Eibin - organy
      Program:
      • Adrian Robak - Inwokacja na Święto Niepodleglości
      • Stanisław Moniuszko - Do Boga – Psalm 137
      • Adrian Robak - Tantum ergo
      • Przemysław Michalak - Sub Tuum Presidium

      WTOREK



      12
      listopad
      2013

      Archikatedra Chrystusa Króla
      19:00
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Karina Paszek - słowo
      Program:
      • Henryk Mikołaj Górecki - Z pieśni kościelnych na chór mieszany a cappella (pierwsze wykonanie na Śląsku)

      PIĄTEK



      15
      listopad
      2013


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Michael Zilm - dyrygent
      Program:
      • Gustav Mahler - V Symfonia cis-moll

      ŚRODA



      20
      listopad
      2013


      1

      Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
      19:00
      Francuska 12
      Katowice
      Wykonawcy:
      • wywiad z Anna i Mikołajem Góreckimi (fragment reportażu Violetty Rotter-Kozery)
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Przemysław Fiugajski - dyrygent
      • Kaja Danczowska - skrzypce
      • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
      Program:
      • Eugeniusz Knapik - Wyspy na orkiestrę smyczkową
      • Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową
      • Richard Strauss - Metamorfozy na 23 instrumenty smyczkowe

      SOBOTA



      23
      listopad
      2013

      Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
      19:30
      Mikołowska 32
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Julian Gembalski - fortepian, organy
      Program:
      • Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759
      • Henryk Mikołaj Górecki - Kantata na organy op. 26
      • Stanisław Moryto - Koncert organowy (prawykonanie)

      CZWARTEK



      28
      listopad
      2013

      Chorzowskie Centrum Kultury
      18:00
      Sienkiewicza 3
      Chorzów
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Przemysław Fiugajski - dyrygent
      • Kaja Danczowska - skrzypce
      Program:
      • Eugeniusz Knapik - Wyspy na orkiestrę smyczkową
      • Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową
      • Richard Strauss - Metamorfozy na 23 instrumenty smyczkowe

      NIEDZIELA



      01
      grudzień
      2013

      Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
      15:45
      Mikołowska 32
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      Program:
      • W programie m.in.: T. L. de Victoria, A. Bruckner, E. Naylor, H.M. Górecki

      SOBOTA



      07
      grudzień
      2013

      Sala lustrzana, Muzeum Zamkowe
      16:30
      Brama Wybranców 1
      Pszczyna
      Wykonawcy:
      • Chór żeński Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Elżbieta Kolorz - sopran
      • Magdalena Pilarczyk - alt
      • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
      • Sabina Jaszczyk - fortepian
      • Grzegorz Grzegorzek - waltornia
      • Leszek Salwa - waltornia
      • Karina Paszek - słowo
      Program:
      • Johannes Brahms - Vier Gesänge op.17 na chór żeński, dwie waltornie i harfę
      • Pieśni solowe J. Brahmsa i R. Straussa
      • Benjamin Britten - Ceremony of Carols op.28
      • Kolędy w opracowaniu na chór żeński harfę i dwie waltornie

      NIEDZIELA



      08
      grudzień
      2013

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      18:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Massimiliano Caldi - dyrygent
      • Bartosz Pacan - klarnet
      • Kwartet Śląski w składzie:
        Szymon Krzeszowiec -I skrzypce
        Arkadiusz Kubica - II skrzypce
        Łukasz Syrnicki - altówka
        Piotr Janosik - wiolonczela
      Program:
      • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
      • Krzysztof Penderecki - Sinfonietta II na klarnet i orkiestrę smyczkową
      • Antonín Dvořák - Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22
      • Karol Nepelski - Quartetto grosso (prawykonanie)
      • Edward Elgar - Introdukcja i Allegro op. 47 na kwartet i orkiestrę kameralną

      CZWARTEK



      12
      grudzień
      2013


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Tomasz Strahl - wiolonczela
      Program:
      • Krzysztof Penderecki - Adagietto z Raju utraconego
      • Weronika Ratusińska - II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie)
      • Krzysztof Penderecki - III Symfonia

      SOBOTA



      14
      grudzień
      2013

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      16:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Chór mieszany Ogniwo
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Adrian Lewandowski - dyrygent
      • Sabina Jaszczyk - fortepian
      • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
      • Małgorzata Muszyńska - sopran
      • Agata Kobierska - alt
      • Jarosław Wewióra - tenor
      • Maciej Bartczak - baryton
      • Ewa Biłas-Pleszak - prowadzenie
      Program:
      • Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Missa longa C-dur KV 262
      • Imre Kalman - Wielki walc rewiowy
      • Luigi Denza - Funiculi funicula
      • Johann Strauss - Walc Nad pięknym, modrym Dunajem
      • Giuseppe Verdi - Brindisi (Libiamo ne’lieti calici) z opery Traviata

      NIEDZIELA



      15
      grudzień
      2013

      kościół p.w. św. Szczepana
      18:00
      Ks. Markiefki 89
      Katowice-Bogucice
      Wykonawcy:
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Krakowskie Trio Stroikowe w składzie:
        Marek Mleczko - obój
        Roman Widaszek - klarnet
        Paweł Solecki - fagot
      • Natalia Łukaszewicz - sopran
      • Sabina Jaszczyk - organy
      • Bartłomiej Duś - saksofon
      • Karina Paszek - słowo
      Program:
      • Krzesimir Dębski - Missa brevis, Laudate Dominum
      • Henri Tomasi - Concert champetre
      • Justyna Kowalska-Lasoń - Błogosławiony w snach, we łzach szczęśliwy – prawykonanie (I nagroda na Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie 2012)
      • Jarosław Mamczarski - Psalm 74 na chór mieszany i saksofon - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN - Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie)

      ŚRODA



      18
      grudzień
      2013


      1

      Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
      18:00
      Francuska 12
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent, gość specjalny koncertu
      • Marianna Vasileva - skrzypce
      • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
      Program:
      • Gioacchino Rossini - Sonata a quattro D-dur nr 6
      • Astor Piazzolla - Cuatro Estaciones Porteñas

      CZWARTEK



      19
      grudzień
      2013


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Marc Moncusi - dyrygent
      • Zbigniew Raubo - fortepian
      Program:
      • Richard Strauss - Don Juan op. 20
      • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op.16
      • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur op. 73

      NIEDZIELA



      29
      grudzień
      2013

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      17:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Krzesimir Dębski - dyrygent
      • Anna Jurksztowicz - śpiew
      Program:
      • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu 1920 Bitwa Warszawska I
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Przyszli o zmroku (Young Magican)
      • Krzesimir Dębski/ Wisława Szymborska - Allegro ma non troppo, Urodziny (Matka swojej matki)
      • Krzesimir Dębski/ Federico Garcia Lorca - Baile
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Kolęda samotnych
      • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu Syberiada polska
      • Krzesimir Dębski/ Andrzej Mogielnicki - Mama Afryka (z filmu W pustyni i w puszczy)
      • Krzesimir Dębski - Wiązanka serialowa
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Pieśń Heleny (z filmu 0gniem i mieczem)
      • Joseph Kosma - Autumn Leaves

      PONIEDZIAŁEK



      30
      grudzień
      2013

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      17:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Krzesimir Dębski - dyrygent
      • Anna Jurksztowicz - śpiew
      Program:
      • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu 1920 Bitwa Warszawska I
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Przyszli o zmroku (Young Magican)
      • Krzesimir Dębski/ Wisława Szymborska - Allegro ma non troppo, Urodziny (Matka swojej matki)
      • Krzesimir Dębski/ Federico Garcia Lorca - Baile
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Kolęda samotnych
      • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu Syberiada polska
      • Krzesimir Dębski/ Andrzej Mogielnicki - Mama Afryka (z filmu W pustyni i w puszczy)
      • Krzesimir Dębski - Wiązanka serialowa
      • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Pieśń Heleny (z filmu 0gniem i mieczem)

      PIĄTEK



      03
      styczeń
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Janusz Powolny - dyrygent
      • Gwendolyn Bradley - sopran
      • Janusz Wolny - baryton
      Program:
      • W programie: muzyka musicalowa, filmowa i negro spirituals

      PIĄTEK



      10
      styczeń
      2014

      Chorzowskie Centrum Kultury
      18:00
      Sienkiewicza 3
      Chorzów
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Joanna Kściuczyk-Jędrusik - sopran
      • Karina Paszek - słowo
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • W programie m.in.: J. Strauss, F. Lehar, G. Verdi, G. Bizet, G. Puccini, E. Kalman

      SOBOTA



      11
      styczeń
      2014


      1

      Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
      18:00
      Francuska 12
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Olgierd Łukaszewicz - gość specjalny koncertu
      • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
      • Marcin Świątkiewicz - klawesyn
      • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
      Program:
      • Pieter Hellendaal - Concerto grosso g-moll op. 3 nr 1
      • Alessandro Scarlatti - Concerto grosso F-dur nr 3
      • Georg Philipp Telemann - Concerto grosso G-dur TWV 52:G1
      • Francesco Geminiani - Concerto grosso g-moll op. 3 nr 2
      • Henry Purcell - Chaccone g-moll Z730
      • Heinrich Ignaz Franz von Biber - Battalia a 10 D-dur C.61
      • Giuseppe Torelli - Concerto a 4 Per il Santissimo Natale g-moll op. 8

      PONIEDZIAŁEK



      13
      styczeń
      2014

      Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
      18:00
      Będzińska 65
      Sosnowiec
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
      • Iwona Socha - sopran
      • Adam Zdunikowski - tenor
      Program:
      • Najpiękniejsze arie z operetek i musiciali w aranżacjach Dariusza Zbocha

      SOBOTA



      18
      styczeń
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      18:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Vladimir Kiradjiev - dyrygent
      • Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Hector Berlioz - Uwertura Korsarz
      • Pablo de Sarasate - Carmen Fantasy op. 25
      • Giacomo Puccini - Intermezzo z III aktu opery Manon Lescaut
      • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
      • Giuseppe Verdi - Chór Cyganów z opery Trubadur
      • Aleksander Borodin - Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor
      • Charles Gounod - Chór żołnierzy z opery Faust
      • Richard Wagner - Preludium do III aktu opery Lohengrin, Marsz weselny z opery Lohengrin
      • Bedřich Smetana - Chór z opery Sprzedana narzeczona
      • Giuseppe Verdi - Ballabile z opery Aida, Marsz triumfalny z opery Aida

      PIĄTEK



      24
      styczeń
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Stefan Schulz - puzon
      • Monika Sikorska-Wojtacha - fortepian
      Program:
      • Ludomir Różycki - Scherzo symfoniczne Stańczyk op. 1
      • Zygmunt Stojowski - Koncert fortepianowy fis-moll
      • Søren Hyldgaard - Concerto Borealis na puzon i orkiestrę
      • Franz Liszt - Poemat symfoniczny nr 3: Preludia

      PIĄTEK



      31
      styczeń
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Antoni Wit - dyrygent
      • Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz - sopran
      • Anna Lubańska - mezzosopran
      • Rafał Bartmiński - tenor
      • Wojciech Gierlach - bas
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Wojciech Kilar - Angelus
      • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

      SOBOTA



      01
      luty
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      18:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Tomasz Tomaszewski - skrzypce
      Program:
      • Jerzy Fitelberg - Koncert na orkiestrę smyczkową (1928)
      • Piotr Moss - Printemps
      • Paweł Łukaszewski - Sinfonietta
      • Szymon Laks - Sinfonietta

      PIĄTEK



      07
      luty
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Joanna Kściuczyk-Jędrusik - sopran
      • Iwona Socha - sopran
      • Karina Paszek - prowadzenie
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Najpiękniejsze uwertury, arie oraz duety z operetek i musicali

      PIĄTEK



      14
      luty
      2014

      Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
      19:00
      Francuska 12
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Michał Nagy - gitara
      • Arkadiusz Krupa - obój
      • Barbara Ptak - gość specjalny koncertu
      • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
      Program:
      • Domenico Scarlatti - Sonata A-dur na gitarę solo, 2 Sonaty (opr. na gitarę i obój)
      • Antonio Vivaldi - Koncert podwójny G-dur RV 532 (opr. na gitarę i obój)
      • Carlos Guastavino - Las Presencias na orkiestrę smyczkową i gitarę: nr 6 Jeromita Linares
      • Jacques Ibert - Entr'acte na obój i gitarę
      • Egberto Gismonti - Água e Vinho (opr. na skrzypce, obój i gitarę)
      • Gioachino Rossini/Ferdinando Carulli - Uwertura do opery Cyrulik Sewilski

      PIĄTEK



      14
      luty
      2014

      Théâtre Le Chevalet
      20:30
      Noyon, Francja
      Wykonawcy:
      • Orchestre de Picardie
      • Arie van Beek - dyrygent
      • 8 głosów żeńskich z Chóru Filharmonii Śląskiej:
      • Sabina Jaszczyk - mezzosopran
      • Natalia Łukaszewicz - mezzosopran
      • Teresa Sobczyk - mezzosopran
      • Dominika Sowa - mezzosopran
      • Aldona Kciuk-Herberg - alt
      • Katarzyna Müller-Wantuła - alt
      • Agnieszka Zawierucha - alt
      • Monika Żekońska - alt
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Béla Bartók - Trzy wiejskie sceny
      • Igor Strawiński - Suita baletowa Pulcinella
      • Claude Debussy - La boîte à joujoux

      SOBOTA



      15
      luty
      2014

      Maison de la Culture
      20:30
      Amiens, Francja
      Wykonawcy:
      • Orchestre de Picardie
      • Arie van Beek - dyrygent
      • 8 głosów żeńskich z Chóru Filharmonii Śląskiej:
      • Sabina Jaszczyk - mezzosopran
      • Natalia Łukaszewicz - mezzosopran
      • Teresa Sobczyk - mezzosopran
      • Dominika Sowa - mezzosopran
      • Aldona Kciuk-Herberg - alt
      • Katarzyna Müller-Wantuła - alt
      • Agnieszka Zawierucha - alt
      • Monika Żekońska - alt
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Béla Bartók - Trzy wiejskie sceny
      • Igor Strawiński - Suita baletowa Pulcinella
      • Claude Debussy - La boîte à joujoux

      PIĄTEK



      21
      luty
      2014


      1

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Takuo Yuasa - dyrygent
      • Jakub Jakowicz - skrzypce
      Program:
      • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
      • Aleksander Głazunow - Koncert skrzypcowy a-moll op. 82
      • Sergiej Rachmaninow - II Symfonia e-moll op. 27

      ŚRODA



      26
      luty
      2014

      Stanica Žilina-Záriečie
      19:00
      Žilina, Słowacja
      Wykonawcy:
      • Muzycy Štatny Komorný Orchester Žilina oraz Filharmonii Śląskiej:
      • Grażyna Jursza - flet
      • Tomasz Stencel - obój
      • Bibiána Bieniková - klarnet
      • Michał Urbańczyk - klarnet
      • Ida Chovanová - fagot
      • Vladimír Hvizdák - fagot
      • Waldemar Matera - waltornia
      Program:
      • Eugen Suchoň - Serenada nr 5
      • Wojciech Kilar - Kwintet na instrumenty dęte
      • Benedykt Konowalski - Mini-rondo
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento B-dur KV 266, Divertimento na tematy z opery Wesele Figara

      CZWARTEK



      27
      luty
      2014

      Sala koncertowa ZPSM
      17:00
      Ułańska 7b
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Tymoteusz Bies (klasa prof. Zbigniewa Raubo) - fortepian
      • Karolina Bober (klasa Macieja Niewiary) - klarnet
      • Weronika Dziadek (klasa prof. Roberta Kabary) - skrzypce
      • Krzysztof Koszowski (klasa Bernarda Steuera) - saksofon
      • Wojciech Skóra (klasa prof. zw. Pawła Głombika) - wiolonczela
      Program:
      • Sergiej Rachmaninow - III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 (cz. I)
      • Witold Lutosławski - Preludia taneczne
      • Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 (cz. I)
      • André Waignein - Rhapsodie pour saxophone alto (cz. II i III)
      • Camille Saint-Saëns - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (cz. II i III)

      WTOREK



      04
      marzec
      2014

      Sala koncertowa ZPSM
      17:00
      Ułańska 7b
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Aleksandra Ptok (klasa mgr Krzysztofa Batoga) - altówka
      • Michał Dziewior (klasa prof. Wojciecha Świtały) - fortepian
      • Oliwia Meiser (klasa mgr Marii Kubisy) - wiolonczela
      Program:
      • Johann Nepomuk Hummel - Fantazja na altówkę i orkiestrę
      • Ernest Bloch - Schelomo - rapsodia hebrajska
      • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

      PIĄTEK



      21
      marzec
      2014


      1

      Kościół p.w. św. Józefa
      19:00
      ul. Gliwicka 76
      Katowice-Załęże
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
      • Justyna Bachowska - sopran
      • Joanna Iwaszkiewicz - alt
      • Adam Sobierajski - tenor
      • Czesław Gałka - bas
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

      PIĄTEK



      28
      marzec
      2014


      1

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Piotr Paleczny - fortepian
      • Julian Gembalski - fortepian, organy
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
      • Julian Gembalski - Improwizacja
      • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op.11
      • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy tańce op. 34
      • Wojciech Kilar - Exodus

      SOBOTA



      29
      marzec
      2014

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Piotr Paleczny - fortepian
      • Krzysztof Lukas - organy
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
      • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op.11
      • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy tańce op. 34
      • Wojciech Kilar - Exodus

      NIEDZIELA



      30
      marzec
      2014


      1

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesyn
      Program:
      • Mieczysław Weinberg - VII Symfonia C-dur op. 81
      • Dmitrij Szostakowicz - Preludium i Scherzo op. 11
      • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op. 70

      PONIEDZIAŁEK



      31
      marzec
      2014

      Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
      18:00
      Będzińska 65
      Sosnowiec
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
      • Karina Paszek - prowadzenie
      Program:
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
      • Joseph Haydn - Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na krzyżu

      SOBOTA



      05
      kwiecień
      2014


      1

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Wiesław Kwaśny - skrzypce, prowadzenie
      Program:
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - II Sinfonia D-dur na orkiestrą smyczkową
      • Gioacchino Rossini - Sonata na smyczki nr 1 G-dur
      • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48

      CZWARTEK



      10
      kwiecień
      2014

      Sala koncertowa ZPSM
      17:00
      Ułańska 7b
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór żeński Filharmonii Śląskiej
      • Massimiliano Caldi - dyrygent
      • Piot Ptak - klarnet
      • Błażej Sudnikowicz - gitara
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • W programie prawykonania nagrodzonych kompozycji Jose Luisa Gómeza Alexandra, Grzegorza Jurczyka, Przemysława Kadłubka, Jakuba Montewki, Dominika Puka, Stanisława Rzepiela

      CZWARTEK



      10
      kwiecień
      2014

      sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych im. J. Kiepury
      18:00
      Wawel 2
      Sosnowiec
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      Program:
      • Wojciech Kilar - Suita z filmu Dracula, Suita z filmu Pan Tadeusz

      PIĄTEK



      11
      kwiecień
      2014


      1

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Massimiliano Caldi - dyrygent
      • Dominik Połoński - wiolonczela
      Program:
      • Józef Poniatowski - Pierre de Medicis
      • Dariusz Przybylski - Four Darks in Red
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Cosi fan tutte, Symfonia C-dur Linzka KV 425

      CZWARTEK



      24
      kwiecień
      2014

      Chorzowskie Centrum Kultury
      18:00
      Sienkiewicza 3
      Chorzów
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Małgorzata Muszyńska - sopran
      • Magdalena Pilarczyk - alt
      • Dionizy Madoń - tenor
      • Michał Schoppa - baryton
      Program:
      • Pieśni maryjne (a cappella)
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Ave verum corpus KV 618, Msza C-dur Koronacyjna KV 317

      PIĄTEK



      25
      kwiecień
      2014


      1

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Ewelina Sobczyk - sopran
      • Le Yang - tenor
      • Marek Romanowski - kontrabas
      • Piotr Nowak - trąbka
      • Dorota Bajon - fortepian
      • Kwartet „Apotheosis”
      Program:
      • Edward Elgar - Introdukcja i Allegro op. 47 na kwartet i orkiestrę kameralną
      • Frank Proto - Nine Variants on Paganini
      • Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
      • Carl Maria von Weber - Romanze des Ancien, Einst träumte meiner sel`gen Base z opery Wolny Strzelec
      • Georges Bizet - Recitativo i cavatina Leili z opery Poławiacze pereł
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Aria Don Ottavia Il mio tesoro… z opery Don Giovanni
      • Franz Lehar - Aria Das ist mein ganzes Herz z operetki Kraina uśmiechu
      • Béla Bartók - II Koncert fortepianowy

      NIEDZIELA



      27
      kwiecień
      2014

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Tomasz Filipczak - dyrygent

        SOBOTA



        03
        maj
        2014

        Archikatedra Chrystusa Króla
        10:30
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent

          SOBOTA



          10
          maj
          2014


          1

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          18:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
          • Dariusz Zboch - skrzypce
          • Artur Jaroń - fortepian
          Program:
          • Grażyna Bacewicz - Divertimento
          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert podwójny d-moll na skrzypce i fortepian
          • Mieczysław Karłowicz - Serenada op. 2

          PONIEDZIAŁEK



          12
          maj
          2014

          Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
          19:00
          Będzińska 65
          Sosnowiec
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Katia Fieoktistowa - sopran
          • Kirił Zołoczewski - tenor
          • Karina Paszek - słowo
          Program:
          • Najpiękniejsze arie i duety wykonywane przez Jana Kiepurę

          PIĄTEK



          16
          maj
          2014


          1

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
          • Jarosław Wolanin - dyrygent
          • Karolina Brachman - sopran
          • Bernadetta Grabias - mezzosopran
          • Krystian Adam Krzeszowiak - tenor
          • Wojciech Gierlach - bas
          • Sabina Jaszczyk - organy
          Program:
          • Charles Hubert Hastings Parry - Blest Pair of Sirens
          • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza c-moll KV 427

          NIEDZIELA



          18
          maj
          2014

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          17:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Kuba Badach z zespołem

            ŚRODA



            21
            maj
            2014

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Ana Rucner - wiolonczela
            • Rucner String Quartet

              CZWARTEK



              22
              maj
              2014

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Leszek Sojka - dyrygent
              • Kinga Czyż - sopran
              • Aleksandra Dąbek - fortepian
              • Maria Fryc - gitara
              • Paweł Janota - bas
              • Mateusz Kawa - fortepian
              • Martyna Motłoch - skrzypce
              • Wojciech Natkaniec - perkusja
              • Karolina Walesa - flet
              • Bogusława Ciepierska - klawesyn
              • Anna Stachura-Bogusławska - prowadzenie
              Program:
              • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima
              • Johann Joachim Quantz - Koncert fletowy G-dur (cz. I)
              • Gioacchino Rossini - Duet z opery Włoszka w Algierze
              • Fryderyk Chopin - I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso
              • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy d-moll KV 466 cz. I
              • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
              • Jean Balissat - Concertino pour percussion

              PIĄTEK



              23
              maj
              2014


              1

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Wojciech Michniewski - dyrygent
              • Roman Widaszek - klarnet
              • Jan Jakub Bokun - klarnet
              Program:
              • Ludwig van Beethoven - Uwertura Leonora III op. 72b
              • Franz Krommer - Koncert Es-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 91
              • Piotr Czajkowski - V Symfonia e-moll op. 64

              SOBOTA



              24
              maj
              2014

              Kościół Jezusowy
              18:00
              Cieszyn
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Jarosław Wolanin - dyrygent
              • Elżbieta Kolorz - sopran
              • Magdalena Pilarczyk - alt
              • Paweł Brożek - tenor
              • Jarosław Kitala - baryton
              • Karina Paszek - słowo
              Program:
              • Johann Sebastian Bach - Msza luterańska G-dur BWV 236
              • Adrian Robak - Semi semi na chór i orkiestrę smyczkową (prawykonanie)

              NIEDZIELA



              25
              maj
              2014


              1

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Grupa wokalna `Panie i Panowie` w składzie:
                Aleksandra Orzechowska-Niedziela
                Natalia Łukaszewicz
                Adam Seiffert
                Jakub Niedziela
                oraz Domix - beatbox

                PIĄTEK



                30
                maj
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Tadeusz Wojciechowski - dyrygent
                • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
                • Adam Wagner - skrzypce
                Program:
                • Johann Sebastian Bach - Koncert podwójny d-moll BWV 1043
                • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
                • Maurice Ravel - Alborada del gracioso, La Valse

                PIĄTEK



                30
                maj
                2014

                Sala balowa Muzeum - Zamek w Łańcucie
                19:00
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Massimiliano Caldi - dyrygent
                • Leonora Armellini - fortepian
                Program:
                • Giuseppe Cambini - Koncert fortepianowy G-dur op.15 nr 3
                • Nino Rota - Concerto per archi
                • Benjamin Britten - Wariacje na temat Franka Bridge'a op. 10

                SOBOTA



                07
                czerwiec
                2014

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                18:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon
                • Leszek Sojka - dyrygent
                Program:
                • Kompozycje Astora Piazzolli oraz Richarda Galliano

                NIEDZIELA



                08
                czerwiec
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                17:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                • Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran
                • Edward Kulczyk - tenor
                • Michał Schoppa - baryton
                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
                Program:
                • Carl Orff - Carmina Burana

                CZWARTEK



                12
                czerwiec
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                • Ewa Danilewska - fortepian
                Program:
                • Ludwig van Beethoven - IV koncert fortepianowy G-dur op. 58
                • Johannes Brahms - I Symfonia c-moll op. 68

                SOBOTA



                14
                czerwiec
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                18:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Robert Kabara - skrzypce, dyrygent
                Program:
                • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                • Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
                • Benjamin Britten - Wariacje na temat Franka Bridge'a op. 10

                ŚRODA



                18
                czerwiec
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Tomasz Barczyński - dyrygent
                • Maciej Piątek - dyrygent
                • Joanna Kasperczyk - skrzypce
                • Magdalena Sokalska - skrzypce
                • Sebastian Nowak - skrzypce
                Program:
                • Mieczysław Karłowicz - Serenada op. 2
                • Eugen Suchoň - Serenada
                • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

                SOBOTA



                21
                czerwiec
                2014

                Kościół pw. św. Marii Magdaleny
                13:00
                Chorzów
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                Program:
                • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068
                • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550

                CZWARTEK



                26
                czerwiec
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Piotr Kiełbiński - dyrygent
                • Mateusz Walach - dyrygent
                Program:
                • Georges Bizet - I i II suita ze sztuki Arlezjanka
                • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

                SOBOTA



                05
                lipiec
                2014

                FermataCaffè, Filharmonia Śląska
                20:00
                ul. Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Denys Ostrovnoi - saksofon
                • Adam Jarzmik - fortepian

                  NIEDZIELA



                  06
                  lipiec
                  2014

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Robert Kabara - dyrygent
                  Program:
                  • Georg Friedrich Haendel - Concerto grosso F-dur op. 6 nr 2
                  • Arcangelo Corelli - Concerto grosso F-dur op. 6 nr 2
                  • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

                  NIEDZIELA



                  13
                  lipiec
                  2014

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                  • Swietłana Kaliniczenko - sopran
                  • Oskar Jasiński - tenor

                    NIEDZIELA



                    27
                    lipiec
                    2014

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Michał Duźniak - organy
                    Program:
                    • Johann Sebastian Bach - Toccata, adagio i fuga C-dur BWV 564
                    • Max Reger - Fantazja Straf mich nicht in deinem Zorn op. 40/2
                    • Michał Duźniak - Improwizacja: preludium i fuga w stylu romantycznym
                    • Julius Reubke - Sonata c-moll Psalm 94

                    NIEDZIELA



                    10
                    sierpień
                    2014

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                    • Jarosław Wolanin - dyrygent
                    • Stanisław Pielczyk - organy
                    Program:
                    • Charles Villiers Stanford - Beati quorum via op. 38 nr 3
                    • Charles Hubert Hastings Parry - My soul, there is a country
                    • Benjamin Britten - Deus in adiutorium meum
                    • Edward Woodall Naylor - Vox dicentis: Clama
                    • Gustav Holst - Nunc dimittis
                    • Edward Elgar - Te Deum i Benedictus op. 34

                    PIĄTEK



                    22
                    sierpień
                    2014

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                    • Robert Kabara - dyrygent
                    Program:
                    • Edward Elgar - Serenada e-moll op. 20
                    • Wolfgang Amadeus Mozart - Serenada Eine kleine nachtmusik KV 525
                    • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48

                    SOBOTA



                    23
                    sierpień
                    2014

                    FermataCaffè, Filharmonia Śląska
                    20:00
                    ul. Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Peter J. Birch - gitara, wokal

                      NIEDZIELA



                      31
                      sierpień
                      2014

                      Park im. T. Kościuszki
                      17:00
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent

                        Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.