PL |  EN
NIEDZIELA25
sierpień
2019

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
  17:00
Sokolska 2
Katowice

Muzyczna podróż na koniec wakacji


17:00


Bilet normalny parter
40.00 zł
Bilet ulgowy parter
28.00 zł
Bilet normalny balkon środek
50.00 zł
Bilet ulgowy balkon środek
35.00 zł

Wykonawcy:
  • Joanna Smajdor - wokal
  • Bartosz Kalicki - fortepian
  • Adam Żaak - prowadzenie koncertu
  • Śląska Orkiestra Kameralna

Program:
  • piosenki z filmów m.in.: Piękna i Bestia, Kraina Lodu, Król Lew
  • jazzowe aranżacje najsłynniejszych pieśni Stanisława Moniuszki

Na koniec wakacji proponujemy koncert, który zadowoli każdego – dzieci i dorosłych. Zapraszamy na niecodzienne połączenie jazzu i bajek, by pożegnać lato i nabrać energii na nowy, 75. jubileuszowy sezon artystyczny Filharmonii Śląskiej.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, by upamiętnić 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki, ustanowił rok 2019 rokiem jego imienia. W całej Polsce usłyszeć można koncerty poświęcone muzyce polskiego kompozytora. Co ciekawe, coraz częściej jego pieśni pojawiają się w nowych aranżacjach, kompozytorzy nadają im zupełnie inny charakter, nie zatracając przy tym piękna i charyzmatyczności brzmienia melodii. Filharmonia Śląska także podjęła się uczczenia ojca opery narodowej. Na zakończenie wakacji Śląska Orkiestra Kameralna pod batutą Roberta Kabary z pianistą Bartoszem Kalickim wybiorą się w podróż w poszukiwaniu nowych barw: podczas koncertu 25 sierpnia zaprezentują najsławniejsze utwory w jazzowej odsłonie. Nie zabraknie zatem „Prząśniczki”, „Krakowiaczka” ze śpiewnika domowego, czy arii Skołuby z II aktu „Strasznego dworu”. Tematy dzieł Moniuszki mają niezwykle wyrafinowaną harmonię, co w przypadku jazzowego podejścia jest rzeczą fundamentalną, równocześnie istotnym elementem koncertu będą improwizacje.
Ponadto muzycy wykonają utwory znane piosenki z filmów Disneya: „Krainy Lodu”, „Króla Lwa”, „Toy Story” oraz „Pięknej i Bestii”. Najmłodsi melomani będą mogli usłyszeć ulubione kompozycje w wykonaniu Joanny Smajdor.

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.