PL |  EN
SOBOTA18
maj
2019

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
  20:00
Sokolska 2
Katowice

Noc Muzeów - Interaktywna lekcja nocnego śpiewania


Działanie projektowe "Gdybym miał Twój dar podbijania serc..." - Majówka z Moniuszką

Wykonawcy:
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - dyrygent, przygotowanie chóru
  • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
  • Patryk Wyborski - baryton
  • Adam Eibin - fortepian
  • Adam Żaak - prowadzenie koncertu i zajęć warsztatowych z emisji głosu

Program:
  • Stanisław Moniuszko - pieśni solowe i utwory chóralne

 W Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego trwa Majówka z Moniuszką, realizowana na cześć kompozytora, który urodził się 5 maja, 200 lat temu. Stanisław Moniuszko najpowszechniej kojarzony jest z naszymi narodowymi operami „Halka” i „Straszny dwór” oraz pieśniami wydanymi w 12 zeszytach „Śpiewnika domowego”. W Majówce z Moniuszką jest kilka okazji, by i słuchacze mogli podchwycić znane melodie i… zaśpiewać razem a artystami. Najgoręcej filharmonicy będą do tego zachęcać w sobotnią Noc Muzeów 18 maja. 

Pieśni solowe i utwory chóralne Stanisława Moniuszki prezentować będą: Chór Filharmonii Śląskiej pod dyrekcją Jarosława Wolanina oraz Magdalena Pilarczyk (mezzosopran) i Krzysztof Kotoński (bas) oraz Adam Eibin (fortepian). Całość poprowadzi Adam Żaak. A zaplanowano również zajęcia warsztatowe z emisji głosu. Mają być pełną humoru interaktywną lekcją nocnego śpiewania. To taka lekka, niezobowiązująca próba, byśmy po Moniuszkowskich obchodach potrafili coś z jego „Śpiewnika domowego” zanucić.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Moniuszko 2019 - Promesa" realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

                     

                            

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.