PL |  EN
ŚRODA17
październik
2018

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
  18:00
Sokolska 2
Katowice

Kalejdoskop muzyki filmowej – koncert kwartetu SubitoWykonawcy:
 • Kwartet Subito w składzie:
  Leszek Sojka – I skrzypce
  Jakub Łysik – II skrzypce
  Szymon Stochniol – altówka
  Michał Lech – wiolonczela
 • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Tematy znane z takich filmów i seriali jak – Zapach Kobiety, Różowa Pantera, Dom czy Ziemia Obiecana – w kameralnych aranżacjach.
   
  Na kalejdoskop muzycznych przebojów filmowych w środę 17 października zaprasza smyczkowy kwartet Subito.
  Tworzą go filharmoniczni muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej w Katowicach: skrzypek Leszek Sojka, drugi skrzypek Jakub Łysik, altowiolista Szymon Stochniol i wiolonczelista Michał Lech. Doskonalili umiejętności na kursach mistrzowskich, a potem zdobywali laury konkursów muzycznych. Swoje doświadczenia artystyczne rozwijają też poprzez współpracę z renomowanym solistami (I. Monighetti, K.A. Kulka), dyrygentami (M. Caldi, M. J. Błaszczyk) oraz innymi zespołami (Sinfonia Varsovia).
  Już między innymi wyruszaliśmy wraz z nimi w muzyczną podróż po Europie i wspominaliśmy ekranowe hity w kameralnych aranżacjach. Muzyka znana z kinowych ekranów w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością wśród słuchaczy. Tym razem spełniamy ich oczekiwania melodiami znanymi z takich filmów i seriali, jak Zapach kobiety, Różowa pantera, Dom czy Ziemia obiecana.

   

   Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.