PL |  EN
SOBOTA13
kwiecień
2019

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
  18:00
Sokolska 2
Katowice

Koncert zespołu FlautatoWykonawcy:
 • Kwartet Flautato w składzie:
  Andrzej Staciwa – flet
  Ryszard Słapik – skrzypce
  Joanna Botor – altówka
  Jerzy Szkopek – wiolonczela
 • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
 • Regina Gowarzewska - prowadzenie

Program:
 • Muzyka z filmów: Robin Hood, Zapach kobiety, Noce i dnie, Bandyta, Skrzypek na dachu i inne

Na koncert muzyki znanej z kinowych ekranów w sobotę 13 kwietnia zaprasza kwartet filharmonicznych muzyków – Flautato.

„Takich wieczorów należałoby życzyć sobie jak najwięcej. Program tworzył świetnie skonstruowaną, przekonującą całość, (…) artyści bawili się (…) i – co najważniejsze – potrafili swą radością muzykowania dzielić się ze słuchaczami” – pisał niegdyś o Flautato „Ruch Muzyczny”.
Kwartet Flautato powstał w 1995 roku. Zespół wymyślił flecista Andrzej Staciwa, zachęcając do wspólnego muzykowania skrzypka Ryszarda Słapika, altowiolistkę Joannę Botor oraz wiolonczelistę Jerzego Szkopka. Od tamtego czasu koncertowali w wielu miejscach Śląska i Polski, a za granicą – między innymi w Holandii, Niemczech i na Ukrainie. Kwartet ma w dorobku nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji oraz Edycji Paulińskiej. Repertuar zespołu obejmuje m.in. utwory kompozytorów baroku, klasycyzmu, romantyzmu, neoromantyzmu, impresjonizmu, ekspresjonistów i kompozytorów współczesnych oraz klasykę muzyki rozrywkowej, filmowej i musicalowej, jazz i muzykę ludową. To rezultat poszukiwań w tradycyjnej kameralistyce nowych, inspirujących i oryginalnych zestawień brzmieniowych, nieustannego dążenia do odkrywania nieprzebranego bogactwa subtelnych odcieni muzyki.

 

  Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.