PL |  EN
CZWARTEK14
luty
2019

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
  18:00
Sokolska 2
Katowice

Walentynki w rytmie tangaWykonawcy:
 • Fourmat Gabriel w składzie:
  Gabriel Koszela - obój, instrumenty perkusyjne
  Jacek Gwizdon - wiolonczela
  Ronald Tuczykont - kontrabas
  Tomasz Picz - akordeon

  Aleksandra Stokłosa - wokal
 • Klaudiusz Jania - fortepian, aranżacje
 • Gabriela i Sebastian Kubaccy - para taneczna
 • Regina Gowarzewska - prowadzenie


  Kwartet „Fourmat Gabriel” w czwartek 14 lutego będzie bawił zakochanych podczas filharmonicznych „Walentynek w rytmie tanga”. Program, jaki na tę okazję przygotował będzie cieszył i bawił. Polecamy!
  „Fourmat Gabriel” tworzą sprawdzeni i doświadczeni muzycy, na co dzień współpracujący z wieloma zespołami i orkiestrami muzyki klasycznej i rozrywkowej. Gabriel Koszela (obój, maracasy, gwizdki, lider) jest pierwszym oboistą Opery Śląskiej w Bytomiu, kompozytorem i aranżerem muzyki eksperymentalnej i elektronicznej. Wiolonczelista Jacek Gwizdon to wiodący muzyk klasycznych scen kameralnych i nie tylko, jest też zastępcą koncertmistrza (grupy wiolonczel) Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej. Działalność kontrabasisty Ronalda Tuczykonta koncentruje się głównie na muzyce jazzowej, choć do niej się nie ogranicza. Współpracuje z wybitnymi muzykami tego gatunku, jak m.in. Tom Pereira, Twerrence Ngassa i Carmelo. Jest absolwentem słynnego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista Tomasz Picz to muzyk o szerokich zainteresowaniach, laureat i uczestnik wielu konkursów akordeonowych, absolwent katowickiej uczelni muzycznej.
  Kanwą walentynkowego wieczoru Kwartetu „Fourmat Gabriel” będą najsłynniejsze Tanga Astora Piazzolli w aranżacji pianisty występującego z Zespołem pianisty – Klaudiusza Janii.
  Z Kwartetem „Fourmat Gabriel” zaśpiewa Aleksandra Stokłosa. Pojawi się również na estradzie para tancerzy – Gabriela i Sebastian Kubaccy. Koncert poprowadzi Regina Gowarzewska.

   

   Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.