PL |  EN
PIĄTEK01
luty
2019


T/S/Z13

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
  19:00
Sokolska 2
Katowice

Breakout SymfonicznieWykonawcy:
 • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
 • Wiesław Pieregorólka - dyrygent
 • Piotr Nalepa z zespołem w składzie:
  Piotr Nalepa – gitara
  Robert Lubera – gitara, wokal
  Żaneta Lubera – wokal
  Wojtek Famielec – gitara basowa
  Michał Jurkiewicz – organy hammonda
  Józef Rusinowski – perkusja


  Piotr Nalepa i zespół „nie-bo” z filharmonikami śląskimi już koncertowali. W piątek 1 lutego ponownie zapraszamy na symfoniczne brzmienia legendarnego zespołu „Breakout”.
  Syn Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy od 2007 roku realizuje artystyczny testament rodziców, wykonując z zespołem „nie-bo” piosenki „Breakoutu”. Mają za sobą ponad dwieście koncertów i wiele wspaniałych spotkań z ludźmi, dla których ta muzyka znaczy bardzo wiele. Występowali w wielu miastach polski a także w: Austrii, Niemczech, Czechach, Kanadzie i USA. Kiedy w 2017 roku mijała 10. rocznica śmierci Tadeusza Nalepy, nazywanego ojcem polskiego bluesa, syn jego muzykę przedstawił po raz pierwszy w wersji symfonicznej. Takimi koncertami wielkich przebojów Breakoutów w oryginalnych aranżacjach na orkiestrę symfoniczną Michała Jurkiewicza w ubiegłym roku czczono 50. rocznicę powstania zespołu „Breakout”.
  Symfoników z dyrygenckiego podium poprowadzi w tym koncercie Wiesław Pieregorólka.
   

  Sponsor Cyklu Koncertów Złota 13                       

   

  Partner koncertu


   Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.