F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

RUSZYŁA REJESTRACJA KANDYDATÓW DO X MKD

Ruszyła rejestracja kandydatów do X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga

Jubileuszowy, dziesiąty Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga odbędzie się w Katowicach od 17 do 26 listopada 2017 roku pod honorowym patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, pana Andrzeja Dudy.
1 października 2016, w Międzynarodowym Dniu Muzyki, na internetowej stronie X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga (www.fitelbergcompetition.com) otwarty został formularz rejestracyjny. Wypełnienie go jest jednym z warunków uczestnictwa w konkursie młodych dyrygentów urodzonych po 1981 roku.
Termin rejestracji minie 31 maja 2017 roku. Do tego momentu też można dokonywać zmian danych, wcześniej wpisanych do formularza (na przykład – wybranych konkursowych utworów). Zwracamy uwagę, że poza rejestracją elektroniczną obowiązuje również przesłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną.
Międzynarodowy Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach to jeden z trzech najważniejszych międzynarodowych konkursów wykonawczych w Polsce. Już po pierwszym został w 1980 roku przyjęty do Światowej Federacji Międzynarodowych Konkursów Muzycznych, którą w Genewie współzakładali Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie i Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. W minionych latach na konkurs w Katowicach napływało po kilkaset zgłoszeń z całego świata. Zwycięzcami konkursu są: Claus Peter Flor (Niemcy, 1979), Chikara Imamura (Japonia, 1983), Michael Zilm (Niemcy, 1987), Makoto Suehiro (Japonia, 1991), Victoria Żadko (Ukraina, 1995), Massimiliano Caldi (Włochy, 1999), Aleksandar Marković (Serbia) i ex aequo Modestas Pitrenas (Litwa, 2003), Eugene Tzigane (USA, 2007) i Daniel Smith (Australia, 2012).

Szczegóły – na stronie: www.fitelbergcompetition.com
 

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.