F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

RODZINNY KONCERT MUZYKI FILMOWEJ- GODZ.11.00

Przerwa urlopowa u nas dawno przeszła do historii. Na czas lata nie zamykamy się. Nie prowadzimy działalności tak intensywnie, jak w sezonie, ale kto jeszcze na wakacje nie wyjechał i kto z urlopu już powrócił, znajdzie u nas z pewnością cos dla siebie interesującego. Co jeszcze słuchaczy czeka? Ciekawi wykonawcy, niezwyczajne propozycje repertuarowe, lżejsza, ale bynajmniej nie schlebiająca tanim gustom muza.
Warto do nas zaglądać.
Filmowe granie i śpiewanie tak spodobało się naszym słuchaczom, że bilety rozeszły się w mig. Już dzień później, w niedzielne przedpołudnie 27 sierpnia dajemy zatem i innym szansę wysłuchania ekranowych przebojów, tyle, że tym razem już bez udziału chóru. Koncert – pomyślany jako familijny – poprowadzi Regina Gowarzewska.
Przypomnijmy, że demiurgiem tego zdarzenia jest Maciej Sztor, dyrygent dla którego muzyka filmowa jest pasją. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie dyrygentury symfonicznej prof. Jerzego Salwarowskiego mocno interesuje się jej procesem tworzenia i wykonawstwem. Sam nawet taką komponuje – napisał muzykę do filmu Las cieni w reż. Andrzeja Cichockiego.
Maciej Sztor jest kierownikiem artystycznym Młodzieżowej Orkiestry. W repertuarze ma sporo amerykańskiej muzyki filmowej. Kolekcjonuje oryginalne partytury muzyki filmowej a także współtworzy i realizuje własne projekty muzyczne w całej Polsce. Otrzymał specjalny list z gratulacjami i podziękowaniami od Johna Williamsa, Jamesa Hornera oraz Hansa Zimmera za propagowanie ich muzyki filmowej.
W latach 2007-2013 był dyrygentem współpracującym z Teatrem Muzycznym w Poznaniu, prowadząc premiery Wesołych kumoszek z Windsoru O. Nicolai’a oraz autorskiego spektaklu widowiskowo-muzycznego dla dzieci, opartego na muzyce filmowej i programowej Bajkowo i filmowo.
W 2011 prowadził Polską Orkiestrę Radiową podczas uroczystego koncertu zarejestrowanego i transmitowanego w TVP1 z okazji 67. rocznicy Powstania Warszawskiego z muzyką Jana AP Kaczmarka (CD/DVD A Look of Freedom Sony Music 2011). Jako asystent Łukasza Borowicza brał udział w wykonaniu i nagraniu koncertowej wersji opery Giovanna d'Arco Giuseppe Verdiego z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Poznańskiej (MUZA Polskie Nagrania 2010). Na uroczystej Gali Otwarcia I Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki Transatlantyk w Poznaniu prowadził specjalnie powołaną na ten koncert Transatlantyk Symphony Orchestra oraz Chór Festiwalowy. Współpracował z takimi solistami, jak Agata Szymczewska, Aleksey Semenenko, Aurelia Shimkus, Johannes Bartmann, Anna Lasota czy Leszek Możdżer.

 27 sierpnia 2017, niedziela g. 11.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Filmowy koncert familijny
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Maciej Sztor – dyrygent
Regina Gowarzewska – prowadzenie
Program:
W programie muzyka z takich kinowych hitów jak Ostatni Mohikanin, Piraci z Karaibów czy Gwiezdne wojny.

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.