F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORAPL |  EN

MUZYCZNA NOC MUZEÓW


 

19 maja od godz. 17.00 Filharmonia Śląska włączy się w ogólnopolską Noc Muzeów, proponując za symboliczną złotówkę uczestnictwo w wyśmienitej, muzycznej zabawie.

Noc Muzeów to coroczne udostępnianie oferty muzeów, galerii i instytucji kultury w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwszą Noc Muzeów zaproponowano w Berlinie w 1997 roku. W Polsce tę tradycję rozpoczęło w 2003 roku Muzeum Narodowe w Poznaniu. Noc Muzeów odbywa się u nas co roku w weekend w okolicy 18 maja, w dniu tym bowiem od 1978 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzeów.
W Noc Muzeów 2018 Filharmonia Śląska zaprasza na dwa wydarzenia „Piano games” oraz grę „Upiór… z filharmonii”.

„Pianogames” to muzyczny pojedynek na fortepiany dwóch ambitnych, młodych pianistów, któremu bacznie przyglądać się będzie i kibicować publiczność.
Mecenas artystów


Wykonawcy:

Dombrova Piano Duo - duet fortepianowy stworzony przez dwóch młodych, ambitnych, kochających muzykę pianistów z Dąbrowy Górniczej, Łukasza Szubskiego i Krzysztofa Włodarczyka (wychowankowie Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach).

Godziny „Pianogames”: 19.00 i 21.00

Cena biletów – 1 zł


MECENAS ARTYSTÓW

 

 

Escape room pt.: „Upiór z… Filharmonii” to zabawa nawiązująca obecnie do coraz popularniejszej gry scenariuszowej, wywiedzionej z gier komputerowych. Grupy uczestników zostaną zamknięte w filharmonicznym „muzycznym labiryncie”, w którym na graczy będą czekać liczne łamigłówki i muzyczne wskazówki w finale doprowadząjące grupę do hasła-klucza, otwierającego zamknięte pomieszczenia. Fabuła gry będzie nawiązywać do treści znanego „Upioru w Operze”. Głównym zadaniem uczestników gry będzie doprowadzenie filharmonicznego Upiora do ukochanej Krysty, przez labirynt pełen „niebezpiecznych” muzycznych zagadek.
Gra 6 – 10-osobowych grup trwać będzie ok. 60 min. Grupowe zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie na: noc@filharmonia-slaska.eu / tel. 500 184 910

Godziny startu escape roomu „Upiór z… Filharmonii” :
17.00, 17.30, 19.00, 19.30, 21.00, 21.30

Opłata za uczestnictwo w grze: 1 zł

Regulamin gry Upiór z ... Filharmonii
Załącznik nr 1 Deklaracja uczestnika gry Upiór z... Filharmonii
Załącznik nr 2 Zgody rodziców lub opiekunów prawnych uczestnika gry Upiór z ... Filharmonii

PARTNERZY

                      

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE:

Zapraszamy na prezentację rzeźb Kawiarni & Galerii Kamienica z Chorzowa, która jednocześnie zaprasza na poczęstunek, dodatkowo dzięki uprzejmości Opery Śląskiej i Teatru Rozrywki, będzie można zrobić sobie zdjęcie w strojach z epoki w specjalnie na tę okazje przygotowanej Retro foto- budce. Natomiast kawiarnia Spencer Bistro & Cafe zaprasza na specjalnie przygotowane na ten dzień nocne menu.

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.