PL |  EN

ŁUKASZ ZAGROBELNY- SYMFONICZNIE

To wiadomość nie tylko dla fanek Łukasza Zagrobelnego – filharmonia na znacznie lżejszą nutę. Kto ciągle ma stracha przed „powagą” filharmonii, powinien do nas wpaść 27 kwietnia. Propozycja niedzielnego Podwieczorka muzycznego to Łukasz Zagrobelny – symfonicznie.

Przez siedem lat był związany z warszawskim Teatrem Roma, na którego scenie zagrał w tak słynnych musicalach, jak Koty, Miss Saigon czy Akademia Pana Kleksa. W 2007 roku wydał swą pierwszą płytę. Wyśpiewał takie hity, jak m.in. Nieprawda, Życie na czekanie, Mówisz i masz, Jeszcze o nas. Wykonywanym w duecie z Eweliną Flintą przebojem Nie kłam, że kochasz mnie zdobył nagrodę publiczności na Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlsham.  W Opolu piosenkę Ja tu zostaję uhonorowaną Super Nagrodą Programu Pierwszego Polskiego Radia. Łukasz Zagrobelny jest też zdobywcą m.in. Superjedynki w kategorii: przebój roku i Eska Music Award w kategorii:  artysta roku. 

Rok temu ukazał się czwarty album w dorobku artysty. Płyta Symfonicznie jest zapisem występu Łukasza Zagrobelnego z Polską Orkiestrą Radiową.  

Zapraszamy na spotkanie piosenkarza z symfonikami Filharmonii Śląskiej. 

 
27 kwietnia 2014, niedziela godz. 17
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska 
Podwieczorek muzyczny: Łukasz Zagrobelny – symfonicznie
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
Tomasz Filipczak – dyrygent
Łukasz Zagrobelny z zespołem
Program koncertu: 
1. Uwertura
2. Spacer po niebie
3. U mnie maj
4. Życie na czekanie
5 . Obok mnie
6. Wycieraczki
7. Nie zapytam cię
8. Intermission music
9.  Ja tu zostaję
10. Jeszcze o nas
11.  Może za jakiś czas
12. Tylko tak
13. Nieprawda
 

 

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.