PL |  EN

DANKARTOWO I JAZZOWO


 
W środę 21 listopada zapraszamy na wyjątkowy muzyczny melanż standardów muzyki rozrywkowej, utworów evergreen i ponadczasowego brzmienia kwartetu smyczkowego wykonaniu kwartetu DankArt z towarzyszeniem perkusistki Małgorzaty Miriam Szymeckiej.
Kwartet smyczkowy DankArt tworzą: skrzypkowie Michał Siwy i Paweł Muszała, altowiolista Rafał Woźniak oraz wiolonczelistka Katarzyna Czypka. Wspólnie muzykują od trzech lat. Znani są słuchaczom nie tylko z koncertów, ale i albumu The Malachite recital. Płyta nagrana wspólnie z gitarzystą Marcinem Maślakiem, została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę.
W centrum zainteresowania zespołu znajdują się większe formy cykliczne kompozytorów epoki klasycyzmu, romantyzmu oraz XX wieku przeznaczone na kwartet smyczkowy. DankArt mieliśmy okazję słyszeć już w Filharmonii w żelaznym kwartetowym repertuarze.  Zespól poszukuje też nowych brzmień. Potrzeba odkrywania odmiennego kolorytu dźwięku zaowocowała pomysłem współpracy m.in. z gitarzystą, akordeonistą, harfistką oraz sięgnięcia po repertuar z pogranicza muzyki poważnej i rozrywkowej. Rezultaty tych poszukiwań, możemy poznać w koncercie, na który najserdeczniej zapraszamy.


21 listopada 2018, środa godz. 18.00
Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
DankArtowo i jazzowo
Kwartet DankArt w składzie:
Michał Siwy – I skrzypce
Paweł Muszała – II skrzypce
Rafał Woźniak – altówka
Katarzyna Czypka – wiolonczela
oraz gościnnie Małgorzata Miriam Szymecka – perkusja
W programie m.in. kompozycje takich sław jak Duke Ellington, George Gershwin, Billy Strayhorn czy Billie Holiday

 

    

    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.