PL |  EN


WAKACJE Z PIOSENKĄ

 
Jak anonsowaliśmy, na wakacyjne koncerty w Filharmonii Śląskiej zapraszają wszystkie jej zespoły artystyczne, na pierwszy sierpniowy w sobotę 18 VIII – filharmoniczny Chór.
Tym razem wystąpi pod dyrekcją Andrzeja Borzyma, proponując muzyczną podróż „Z polską piosenką przez XX wiek”. Piosenka to podstawowa forma w muzyce popularnej, sadzimy więc, że koncert spotka się z dużym zainteresowaniem sporego grona publiczności. Zwłaszcza, że XX to nasz wiek. A tworzyli w nim tacy mistrzowie muzyki i słowa, jak Henryk Wars, Jerzy Wasowski, Marek Grechuta, Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka, Andrzej Zieliński czy Grzegorz Turnau. W ich piosenkach odnajdujemy własne emocje i sprawy, problemy i radości, filozofię i humor. Dlatego są nam bliskie a przez swe mistrzostwo – niezapomniane. Chętnie do nich wracamy. Tym razem w interpretacji artystów śpiewaków filharmonicznego Chóru.
Polecamy!
 
 

18 sierpnia 2018, sobota g. 18.00
Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
Z polską piosenką przez XX wiek
Chór Filharmonii Śląskiej
Andrzej Borzym – dyrygent, przygotowanie chóru, prowadzenie
Program:
Piosenki takich twórców jak H. Wars, J. Wasowski, M. Grechuta, W. Młynarski, A. Osiecka, A. Zieliński, G. Turnau.
 

    

Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.