F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
ŚRODA



17
styczeń
2018

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Kwartet Flautato w składzie:
    Andrzej Staciwa – flet
    Ryszard Słapik – skrzypce
    Joanna Botor – altówka
    Jerzy Szkopek – wiolonczela
Program:
  • Aranżacje tańców z różnych stron świata, m.in. menuety, walce, polki, tanga, Przeboje z repertuaru grupy The Beatles oraz takich wokalistów jak Édith Piaf, Mieczysław Fogg, Louis Armstrong

CZWARTEK



18
styczeń
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
11:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
  • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Dziadek do orzechów: Walc kwiatów
  • Benjamin Britten - The Young Person s Guide to the Orchestraop.34 wraz z projekcją filmu animowanego pt. Czerwony i Królestwo Dźwięku wyprodukowanego przez University for the Creative Arts in Canterbury (Wielka Brytania)
  • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67 (cz. I)

PIĄTEK



19
styczeń
2018

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
09:30
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
  • Regina Gowarzewska - prowadzenie
Program:
  • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Dziadek do orzechów: Walc kwiatów
  • Benjamin Britten - The Young Person s Guide to the Orchestraop.34 wraz z projekcją filmu animowanego pt. Czerwony i Królestwo Dźwięku wyprodukowanego przez University for the Creative Arts in Canterbury (Wielka Brytania)
  • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67 (cz. I)

SOBOTA



20
styczeń
2018


T / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
18:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Śląska Orkiestra Kameralna
  • Piotr Steczek - dyrygent
  • Magda Navarrete - wokal, taniec
Program:
  • Piosenki lat 50. i 60. (walce, fokstroty, tanga) skomponowane przez ukrytego pod pseudoninem Derwid – Witolda Lutosławskiego

NIEDZIELA



21
styczeń
2018

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
11:30
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Joanna Smajdor - wokal
  • Jarosław Kaczmarczyk - saksofon
  • Jakub Kotowicz - perkusja
  • Arkadiusz Grygo - fortepian
  • Barbara Badura - prowadzenie

    NIEDZIELA



    21
    styczeń
    2018


    T / O

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór żeński Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach przygotowany przez Mirosławę Knapik
    • Chór męski Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach przygotowany przez Aleksandrę Maciejczyk
    • Chór kameralny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina przygotowany przez Jolantę Sznajder
    • Adam Eibin - organy
    Program:
    • Kolędy i pastorałki

    WTOREK



    23
    styczeń
    2018

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    09:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:

        CZWARTEK



        25
        styczeń
        2018

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Budapest Strauss Ballet&Orchestra

          PIĄTEK



          26
          styczeń
          2018


          T / S / B

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
          • Bartłomiej Nizioł - skrzypce
          • Sylwia Olszyńska - sopran
          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
          Program:
          • Stanisław Moniuszko - Uwertura koncertowa Bajka
          • Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
          • Wojciech Kilar - Angelus , Exodus

          SOBOTA



          27
          styczeń
          2018

          18:00
          Wykonawcy:
          • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
            Natalia Łukaszewicz-Charabin
            Agnieszka Zawierucha
            Katarzyna Muller-Wantuła
            Adam Seiffert
            Janusz Fabisiak
          • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
          • Roman Huzior - kontrabas
          • Karina Paszek - prowadzenie
          Program:
          • Vocals, Bass & Drums - czyli przeboje muzyki rozrywkowej w niecodziennych aranżacjach

          NIEDZIELA



          28
          styczeń
          2018

          Kościół Matki Bożej Różańcowej
          18:00
          Zadole 36
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Jarosław Wolanin - dyrygent
          • Karina Paszek - słowo
          Program:
          • Najpiękniejsze kolędy w opracowaniu na chór a cappella

          PIĄTEK



          02
          luty
          2018


          T / S / B

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Wojciech Gogolewski Trio w składzie:
            Wojciech Gogolewski – fortepian, aranżacje
            Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa
            Adam Lewandowski – perkusja, cajon
          Program:
          • Największe przeboje z repertuaru Skaldów w nowych jazzowych aranżacjach Wojciecha Gogolewskiego

          SOBOTA



          03
          luty
          2018


          Q

          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
          16:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Sedlacek Quartet w składzie:
            Michal Sedláček - I skrzypce
            Jan Maceček - II skrzypce
            Vít Kubík - altówka
            Karel Chudý - wiolonczela
          • Maryla Renat - słowo
          Program:
          • R. Kubelik - Kwartet smyczkowy nr 3
          • K. Lowiec - Kwartet smyczkowy nr 1
          • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy B-dur KV 458

          NIEDZIELA



          04
          luty
          2018


          T

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          17:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Woytek Mrozek - klarnet, aranżacje
          • Maryjan Lomaha - skrzypce
          • Igor Lomaga - cymbały
          • Michał Pawłowski - perkusja
          Program:
          • World music w aranżacjach Woytka Mrozka - muzyka klezmerska, rumuńska, węgierska, grecka oraz bałkańska

          NIEDZIELA



          11
          luty
          2018


          T

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          17:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Szymon Morus - dyrygent
          • Natalia Walewska - skrzypce
          • Paweł Nowak - akordeon, aranżacje
          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
          Program:
          • Muzyka z takich filmów jak Śniadanie u Tiffany’ego, Zapach kobiety, Noce i dnie, Ojciec chrzestny, Amelia

          WTOREK



          13
          luty
          2018

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          18:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
            Dariusz Zboch – I skrzypce
            Jakub Łysik – II skrzypce
            Jarosław Marzec – altówka
            Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
            Krzysztof Korzeń – kontrabas
          Program:
          • Maurice Ravel/Dariusz Zboch - opracowanie na kwintet smyczkowy - Kwartet smyczkowy F-dur - prawykonanie
          • Samuel Cohen - Hatikvah
          • Seweryn Krajewski - Uciekaj moje serce
          • ABBA - Super Trouper/Money Money Money
          • QUEEN - Bohemian Rhapsody
          • Yair Dalal - Through the Mist of your Eyes
          • THE BEATLES - Eleanor Rigby
          • Demis Roussos - My friend the Wind
          • EUROPE - The Final Countdown Europe prawykonanie
          • Naomi Shemer - Hoy Artzi Moladti
          • Traditional - Ajde Jano
          • Sting - Roxanne
          • Carlos Gardel - Por Una Cabeza
          • Traditional - Hava Nagila

          PIĄTEK



          16
          luty
          2018


          T / S

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
          • Iwona Socha - sopran
          • Jadwiga Postrożna - alt
          • Andrzej Lampert - tenor
          • Piotr Lempa - bas
          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
          Program:
          • Antonín Dvořák - Stabat Mater op. 58

          PIĄTEK



          23
          luty
          2018


          T / S / B

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Eduard Topchjan - dyrygent
          • Paweł Kowalski - fortepian
          Program:
          • Piotr Czajkowski - Francesca da Rimini op.32
          • Aleksandr Scriabin - Prometeusz:poemat ognia op. 60
          • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur op. 73

          NIEDZIELA



          25
          luty
          2018

          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
          11:30
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:

              NIEDZIELA



              25
              luty
              2018


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Ernst Wally - organy
              • Władysław Szymański - słowo
              Program:
              • Kompozycje m.in.: Johanna S. Bacha, Rudolfa Bibl, Maxa Regera

              ŚRODA



              28
              luty
              2018

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Zespół QUINTesencja w składzie:
                Grażyna Jursza – flet
                Tomasz Stencel – obój
                Michał Urbańczyk – klarnet
                Tadeusz Łukosz – fagot
                Waldemar Matera – waltornia
              Program:
              • Kompozycje barokowe i klasyczne

              PIĄTEK



              02
              marzec
              2018


              T

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Daniel Egielman (laureat XVI Śląskiej Jesieni Gitarowej) - gitara
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Joaquin Turin, Johann Sebastian Bach, Mario Castelnuovo-Tedesco - kompozycje na gitarę solo
              • Mikołaj Górecki - Arioso e furioso
              • Gustav Holst - Suita św. Pawła
              • Mikołaj Górecki - Gloria

              CZWARTEK



              08
              marzec
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              11:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Marek Andrysek - akordeon
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Johannes Brahms - Taniec węgierski
              • Antonín Dvořák - Tańce słowiańskie (wybór)
              • Jose Gurbino - Taniec baskijski
              • Jacob Gade - Tango Jalousie
              • Astor Piazzolla - wybrane tanga

              PIĄTEK



              09
              marzec
              2018

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              09:30
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Marek Andrysek - akordeon
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Johannes Brahms - Taniec węgierski
              • Antonín Dvořák - Tańce słowiańskie (wybór)
              • Jose Gurbino - Taniec baskijski
              • Jacob Gade - Tango Jalousie
              • Astor Piazzolla - wybrane tanga

              PONIEDZIAŁEK



              12
              marzec
              2018

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              09:30
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:

                  PIĄTEK



                  16
                  marzec
                  2018


                  T / S / B

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
                  • Bar Avni (laureatka II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
                  • Szczepan Kończal - fortepian
                  Program:
                  • Franz Liszt - Preludia , I Koncert fortepianowy Es-dur
                  • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

                  NIEDZIELA



                  18
                  marzec
                  2018

                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                  11:30
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:

                      NIEDZIELA



                      18
                      marzec
                      2018


                      T / O

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      17:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Anna Pikulska - organy
                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                      • Jarosław Wolanin - dyrygent
                      • Władysław Szymański - słowo
                      Program:
                      • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 548
                      • Georg Friedrich Haendel - Koncert organowy F-dur op. 4 nr 4 (opr.M.Dupré)
                      • Josef Rheinberger - Stabat Mater op. 138
                      • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
                      • Thierry Escaich - Cinq versets sur Victimae paschali laudes
                      • William Albright - Jig for the Feet (Totentanz)
                      • Camille Saint-Saëns - Marche heroique op.34 (opr. A.Guilmant)
                      • Edward Elgar - Te Deum i Benedictus op. 34

                      WTOREK



                      20
                      marzec
                      2018

                      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                      09:30
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:

                          PIĄTEK



                          23
                          marzec
                          2018


                          T / S / B

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Marek Pijarowski - dyrygent
                          • Wojciech Świtała - fortepian
                          Program:
                          • Ludwig van Beethoven - Uwertura Fidelio op. 72
                          • Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54
                          • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

                          SOBOTA



                          24
                          marzec
                          2018

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:30
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • ANOTHER PINK FLOYD
                          Program:
                          • największe floydowskie utwory z płyt "Dark Side Of The Moon", "The Wall" czy "Wish You Were Here" i wiele innych

                          NIEDZIELA



                          25
                          marzec
                          2018

                          Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                          18:00
                          Warszawska 2
                          Sosnowiec
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          Program:
                          • program w ustalaniu

                          ŚRODA



                          04
                          kwiecień
                          2018

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Marek Wroniszewski - dyrygent
                          • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu
                          • Emilia Stefanowska z klasy fortepianu mgr Marii Serafin - fortepian
                          • Martyna Zając z klasy skrzypiec mgr Agnieszki Urbańczyk-Bałys
                          • Karol Lecybil z klasy kontrabasu mgr Krzysztofa Korzenia
                          Program:
                          • Camille Saint-Saëns - II Koncert fortepianowy g-moll op. 22 cz. I Andante sostenuto
                          • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
                          • Siergiej Kusewicki - Koncert na kontrabas fis-moll op. 3

                          PIĄTEK



                          06
                          kwiecień
                          2018

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Marek Wroniszewski - dyrygent
                          • Dyplomanci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
                          • Angelika Malerczyk z klasy skrzypiec Antoniego Cofalika
                          • Aleksandra Marchewka i Alicja Olekszak z klasy klarnetu dr hab. Romana Widaszka
                          • Beata Ogryzek z klasy skrzypiec dr hab. Arkadiusza Kubicy
                          • Mateusz Krzyżowski z klasy fortepianu Sebastiana Nawrockiego
                          • Krzysztof Kostrzewski z klasy kontrabasu Łukasza Bebłota
                          Program:
                          • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
                          • Franz Krommer - Koncert Es-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 91
                          • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
                          • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
                          • Giovanni Bottesini - Tarantella

                          SOBOTA



                          07
                          kwiecień
                          2018

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          18:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Niemiecko-Luksemburska Orkiestra Młodzieżowa Regionu Eifel-Ardennen
                          • Martin Elmquist - dyrygent
                          • Michał Orlik - skrzypce
                          • Oliwia Bujnowicz - skrzypce
                          Program:
                          • Giuseppe Verdi - Uwertura Nabucco
                          • Giacomo Puccini - Intermezzo sinfonico z opery Manon Lescaut
                          • Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, cz. I
                          • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
                          • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

                          NIEDZIELA



                          08
                          kwiecień
                          2018


                          T / O

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          17:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Marek Kudlicki - organy
                          • Chanelle Bednarczyk - skrzypce
                          • Władysław Szymański - słowo
                          Program:
                          • Hans L. Hassler, Johann Pachelbel, Johann S. Bach, Johannes Brahms, Marco E. Bossi, Augustyn Bloch, Feliks Borowski, Karol Lipiński, Josef Rheinberger, Antonio Vitali

                          PONIEDZIAŁEK



                          09
                          kwiecień
                          2018

                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                          09:30
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:

                              ŚRODA



                              11
                              kwiecień
                              2018

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              09:30
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Marek Wroniszewski - dyrygent
                              • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. M. Karłowicza – Mistrz & uczeń:
                                Szczepan Kończal – fortepian
                                Wojciech Duda – fortepian
                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                              Program:
                              • Ludwig van Beethoven - VI Symfonia F-dur op. 68 Pastoralna: część II Scena nad strumykiem
                              • Camille Saint-Saëns - Karnawał zwierząt

                              PIĄTEK



                              13
                              kwiecień
                              2018


                              T / S

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              19:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                              • Paweł Kotla - dyrygent
                              • Dyplomanci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach
                              Program:
                              • program w ustalaniu

                              NIEDZIELA



                              15
                              kwiecień
                              2018

                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                              11:30
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:

                                  NIEDZIELA



                                  15
                                  kwiecień
                                  2018

                                  Kościół Mariacki
                                  19:30
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                                  • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                  Program:
                                  • Utwory sakralne P.Czajkowskiego i M.Rimskiego-Korsakowa

                                  PIĄTEK



                                  20
                                  kwiecień
                                  2018


                                  T / S

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  19:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                  • Modestas Pitrenas - dyrygent
                                  • Tomasz Strahl - wiolonczela
                                  Program:
                                  • Antonín Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
                                  • Anton Bruckner - IV Symfonia Es-dur Romantyczna

                                  SOBOTA



                                  21
                                  kwiecień
                                  2018


                                  Q

                                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                  16:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Lomagos Band w składzie:
                                    Maryan Lomaha – skrzypce
                                    Taras Vydysh – II skrzypce
                                    Ihor Lomaha – cymbały
                                    Yurij Romanom – fortepian
                                    Serhij Fedorchuk – kontrabas
                                  • Maryla Renat - słowo
                                  Program:
                                  • Autorskie aranżacje i improwizacje oparte na muzyce klezmerskiej, muzyce karpackiej, bukowińskiej i mołdawskiej, a także „cygański jazz”

                                  NIEDZIELA



                                  22
                                  kwiecień
                                  2018

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  17:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                  • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
                                  Program:
                                  • Muzyka z filmów m.in. Władca Pierścieni, Forrest Gump, Zapach kobiety, Skyfall, Shrek

                                  WTOREK



                                  24
                                  kwiecień
                                  2018

                                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                  09:30
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:

                                      CZWARTEK



                                      26
                                      kwiecień
                                      2018

                                      Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                      19:00
                                      Zacisze 3
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                      • Robert Koźbiał - dyrygent (koncert dyplomowy)
                                      Program:
                                      • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136
                                      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
                                      • Giuseppe Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll (oprac. C. Hermann)

                                      PIĄTEK



                                      27
                                      kwiecień
                                      2018


                                      T / S / B

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      19:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                                      • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Katowicach
                                      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                      • Karina Skrzeszewska - sopran
                                      • Adam Sobierajski - tenor
                                      • Stanisław Kuflyuk - baryton
                                      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                      • Joanna Marcinowicz - przygotowanie chóru dziecięcego
                                      Program:
                                      • Carl Orff - Carmina Burana

                                      SOBOTA



                                      28
                                      kwiecień
                                      2018


                                      T

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      18:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                      • Robert Kabara - dyrygent
                                      • Tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu
                                      Program:
                                      • Igor Strawiński - Suita baletowa Pulcinella, Suita baletowa Apollon Musagète

                                      CZWARTEK



                                      03
                                      maj
                                      2018

                                      Archikatedra Chrystusa Króla
                                      10:30
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                                      • Jarosław Wolanin - dyrygent

                                        ŚRODA



                                        09
                                        maj
                                        2018

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        09:30
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Maria Sydor - dyrygent
                                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                        Program:
                                        • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Czarodziejski flet
                                        • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
                                        • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika

                                        CZWARTEK



                                        10
                                        maj
                                        2018

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        11:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Maria Sydor - dyrygent
                                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                        Program:
                                        • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Czarodziejski flet
                                        • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
                                        • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika

                                        CZWARTEK



                                        10
                                        maj
                                        2018

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        17:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Maria Sydor (Dyplomantka Dyrygentury AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach) - dyrygent
                                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                        Program:
                                        • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Czarodziejski flet
                                        • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
                                        • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika

                                        SOBOTA



                                        12
                                        maj
                                        2018

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        18:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Kwartet Flautato w składzie:
                                          Andrzej Staciwa – flet
                                          Ryszard Słapik – skrzypce
                                          Joanna Botor – altówka
                                          Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                        • oraz gościnnie
                                        • Marek Andrysek - akordeon
                                        Program:
                                        • Najpopularniejsze tanga

                                        NIEDZIELA



                                        13
                                        maj
                                        2018

                                        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                        11:30
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Boštjan Gombač - multiinstrumentalista, kompozytor, prowadzenie warsztatów

                                          NIEDZIELA



                                          13
                                          maj
                                          2018


                                          T / S

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          17:00
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:
                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                          • Leszek Sojka - dyrygent
                                          • Pierre Bassery - dyrygent chóru smartfonów
                                          • Boštjan Gombač - flet Tidldibab
                                          Program:
                                          • Žiga Stanič - Baba Koncert na flet Tidldibab i orkiestrę
                                          • Claude Debussy - Preludium do Popołudnia fauna
                                          • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika
                                          • Bernard Cavanna - Geek Bagatelles

                                          PONIEDZIAŁEK



                                          14
                                          maj
                                          2018

                                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                          09:30
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:

                                              ŚRODA



                                              16
                                              maj
                                              2018

                                              Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                              19:00
                                              Warszawska 2
                                              Sosnowiec
                                              Wykonawcy:
                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                              Program:
                                              • program w ustalaniu

                                              PIĄTEK



                                              18
                                              maj
                                              2018


                                              T / S / B

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Marek Wroniszewski (najlepszy polski uczestnik X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga) - dyrygent
                                              • Katarzyna Syguła - sopran
                                              • Aleksandra Opała - mezzosopran
                                              • Tomasz Dziwisz - tenor
                                              • Dominik Opaliński - bas
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • Zygmunt Noskowski - Step
                                              • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                                              NIEDZIELA



                                              20
                                              maj
                                              2018


                                              T /O

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              17:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Nils Larsson - organy
                                              • Władysław Szymański - słowo

                                                WTOREK



                                                22
                                                maj
                                                2018

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                09:30
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:

                                                    PIĄTEK



                                                    25
                                                    maj
                                                    2018


                                                    T / S / B

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    19:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                    • Su-Han Yang (zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
                                                    • Alena Baeva - skrzypce
                                                    Program:
                                                    • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35, VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

                                                    SOBOTA



                                                    26
                                                    maj
                                                    2018


                                                    T

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    18:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                    • Robert Kabara - dyrygent
                                                    • Patrycja Kotlarska - wokal
                                                    • Jacek Kotlarski - wokal
                                                    Program:
                                                    • Popularne piosenki i standardy jazzowe w aranżacjach Krzysztofa Herdzina

                                                    NIEDZIELA



                                                    27
                                                    maj
                                                    2018

                                                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                    11:30
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:

                                                        NIEDZIELA



                                                        27
                                                        maj
                                                        2018

                                                        Kościół Jezusowy, Cieszyn
                                                        17:00
                                                        Wykonawcy:
                                                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                        • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                        Program:
                                                        • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
                                                        • Georg Friedrich Haendel - Dettingen Te Deum, HWV 283

                                                        PONIEDZIAŁEK



                                                        04
                                                        czerwiec
                                                        2018

                                                        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                        09:30
                                                        Sokolska 2
                                                        Katowice
                                                        Wykonawcy:

                                                            CZWARTEK



                                                            07
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            • Leszek Sojka - dyrygent
                                                            • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach
                                                            Program:
                                                            • program w ustalaniu

                                                            PIĄTEK



                                                            08
                                                            czerwiec
                                                            2018


                                                            T / S

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Adam Mokrus - dyrygent
                                                            • Wojciech Wantulok - dyrygent
                                                            • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
                                                            • Ewa Biegas - sopran
                                                            • Alexander Krimer (laureat Be the one - Konkursu Obojowego dla Młodych Artystów zorganizowanego w ramach projektu ONE®) - obój
                                                            Program:
                                                            • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
                                                            • Richard Wagner - Wstęp i Miłosna śmierć Izoldy z dramatu muzycznego Tristan i Izolda
                                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert obojowy C-dur KV 314
                                                            • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

                                                            SOBOTA



                                                            09
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Bazylika św. Wojciecha
                                                            19:30
                                                            Mikołów
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Piotr Pławner - skrzypce
                                                            Program:
                                                            • Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op. 4 nr 3
                                                            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
                                                            • Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759

                                                            WTOREK



                                                            12
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            09:30
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Jan Walczyński - dyrygent
                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                            Program:
                                                            • Przedstawienie muzyczno-taneczne Piękna i Bestia

                                                            PIĄTEK



                                                            15
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                            19:00
                                                            Zacisze 3
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            Program:
                                                            • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
                                                            • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
                                                            • Antonín Dvořák - Serenada E-dur op. 22

                                                            PIĄTEK



                                                            15
                                                            czerwiec
                                                            2018


                                                            T / S

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mateusz Walach - dyrygent
                                                            Program:
                                                            • Fragmenty najsłynniejszych musicali takich jak Skrzypek na dachu czy West Side Story

                                                            SOBOTA



                                                            16
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                            Program:
                                                            • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

                                                            NIEDZIELA



                                                            17
                                                            czerwiec
                                                            2018

                                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                            11:30
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:

                                                                WTOREK



                                                                19
                                                                czerwiec
                                                                2018

                                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                09:30
                                                                Sokolska 2
                                                                Katowice
                                                                Wykonawcy:

                                                                    PIĄTEK



                                                                    22
                                                                    czerwiec
                                                                    2018


                                                                    T / S / B

                                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                    19:00
                                                                    Sokolska 2
                                                                    Katowice
                                                                    Wykonawcy:
                                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                    • Andrzej Borzym jr - dyrygent
                                                                    • Artur Andrus - śpiew, prowadzenie koncertu
                                                                    • Zespół w składzie:
                                                                      Wojciech Stec – fortepian, gitara
                                                                      Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
                                                                      Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
                                                                      Paweł Żejmo – perkusja
                                                                    Program:
                                                                    • Piosenki z dwóch przebojowych płyt Artura Andrusa Myśliwiecka i Cyniczne Córy Zurychu

                                                                    PIĄTEK



                                                                    29
                                                                    czerwiec
                                                                    2018


                                                                    T

                                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                    18:00
                                                                    Sokolska 2
                                                                    Katowice
                                                                    Wykonawcy:
                                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                    • Robert Kabara - dyrygent

                                                                      Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                                                                      NEWSLETTER

                                                                      Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                                                                      Zamów newsletter: