F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
PIĄTEK



24
luty
2017


T / S / B

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Małgorzata Walewska - mezzosopran
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Richard Wagner - Preludium oraz Chór Weselny z 3 aktu opery Lohengrin, Chór Żeglarzy z III aktu opery Latający Holender, Preludium do opery Śpiewacy Norymberscy, Wach auf!- hymn na cześć Sachsa z III aktu opery Śpiewacy Norymberscy
  • Piotr Czajkowski - Uwertura Rok 1812 op. 49
  • Richard Wagner - Uwertura do opery Tannhäuser WWV 70
  • Hector Berlioz - Śmierć Kleopatry

SOBOTA



25
luty
2017


Q

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
16:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Arkadiusz Krupa - obój
  • Michał Nagy - gitara
  • Marek Romanowski - kontrabas
  • Hanna Holeksa - fortepian
  • Maryla Renat - słowo
Program:
  • Domenico Scarlatti - Sonaty w opr. na obój i gitarę: d-moll K.481, A-dur K.208, a-moll K.149, e-moll K.98/ L.325
  • Jacques Ibert - Entr'acte na obój i gitarę
  • Frank Proto - Sonata 1963
  • Maurice Ravel - Pièce en forme de Habanera
  • Ludwig van Beethoven - II Sonata g-moll op. 5

NIEDZIELA



26
luty
2017

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
    Dariusz Zboch – I skrzypce
    Jakub Łysik – II skrzypce
    Jarosław Marzec – altówka
    Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
    Krzysztof Korzeń – kontrabas
  • Christoph Soldan - fortepian

    PIĄTEK



    03
    marzec
    2017


    T/S/B/W

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Eugene Tzigane - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia
    • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor
    • Gustav Mahler - I Symfonia D-dur Tytan

    ŚRODA



    08
    marzec
    2017

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Dobrochna Zubek - wiolonczela
    • Stacie Dunlop - sopran
    • Piotr Banasik - fortepian
    • Iwona Żelazowska - recytator
    • Trio mariachi ''Sombrero Negro''
    Program:
    • W programie muzyka kompozytorów meksykańskich, fragmenty reportażu z podróży po Meksyku, prezentacja zdjęć

    NIEDZIELA



    12
    marzec
    2017


    T / S / J

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mateusz Walach - dyrygent
    • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
    • Trio w składzie:
      Bogusław Kaczmar - fortepian
      Dariusz Ziółek- gitara basowa
      Łukasz Zając - perkusja
    Program:
    • Popularne pieśni gospel w niecodziennym symfonicznym opracowaniu, między innymi: I love the Lord, Shine Your Light, I believe I can fly, I give You a Praise czy Oh Happy day

    PIĄTEK



    17
    marzec
    2017


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Łukasz Długosz - flet
    Program:
    • Johann Joachim Quantz - Koncert fletowy G-dur nr 161 (QV 5:174)
    • Gioacchino Rossini - Sonata na smyczki nr 1 G-dur
    • Antonio Vivaldi - Koncert fletowy D-dur Il Gardellino RV 428
    • Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
    • Benjamin Britten - Simple Symphony op. 4

    NIEDZIELA



    19
    marzec
    2017


    T / O

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Stanislav Šurin - organy
    • Milos Valent - skrzypce barokowe
    • Roman Jochymczyk - słowo
    Program:
    • Kompozycje Girolama Frescobaldiego, Johanna Schopa, F.X. Bibera, Samuela Capricornusa, Stanislava Šurina, Petra Ebena, Leoša Janáčka i Louisa Vierne’a.

    ŚRODA



    22
    marzec
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Jakub Moroziński - gitara
    • Oliwia Meiser - wiolonczela
    • Sławomir Polka-Przeworski - puzon
    • Patrycja Nizio - fortepian
    • Magdalena Białecka - prowadzenie
    Program:
    • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
    • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rokoko op. 33
    • Georg Friedrich Haendel - Concerto En Fa Mineur
    • Ludwig van Beethoven - II koncert fortepianowy B-dur, cz.I

    PIĄTEK



    24
    marzec
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Aleksandra Baran - skrzypce
    • Joanna Kupczak - skrzypce
    • Martyna Dziechciarz - altówka
    • Paweł Paw - saksofon
    • Mariusz Kozieł - organy
    • Jakub Wyciślik - wiolonczela
    Program:
    • Flor Peeters - Koncert organowy op. 52 cz. III Cadenza. Allegro impetuoso
    • Johann Sebastian Bach - Koncert podwójny d-moll BWV 1043
    • Ernest Bloch - Suita hebrajska, część I Rapsodia
    • André Waignein - Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę
    • Édouard Lalo - Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę

    SOBOTA



    25
    marzec
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Yosuke Shimizu - fortepian
    • Momoka Tsutsumi - fortepian
    • Monto Aritomi - fortepian
    • Rio Isamoto - fortepian
    • Yurika Shimizu - fortepian
    • Karen Murayama - fortepian
    • Hanon Mihara - fortepian
    • Kyoko Izutsu - fortepian
    • Ro Mizumura - fortepian
    • Eri Ishii - fortepian
    • Tomohiro Tsuruoka - fortepian
    • Natsuki Kondo - fortepian
    • Akihisa Arai - fortepian
    • Dai Sugimoto - fortepian
    Program:
    • Joseph Haydn - Koncert fortepianowy D-dur nr 11 Hob. XVIII, cz. III Rondo all'Ungarese - Allegro assai
    • Fryderyk Chopin - I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso
    • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 cz. I Moderato
    • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op. 16, cz. I Allegro molto moderato
    • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III Rondo – Vivace
    • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
    • Franz Liszt - Franz Liszt - I Koncert fortepianowy Es-dur, cz. I, III-IV Allegro maestoso, Allegretto vivace – Allegro animato, Allegro marziale animato

    NIEDZIELA



    26
    marzec
    2017


    T / S

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Satoshi Onda - fortepian
    • Noriko Momii - fortepian
    • Mikako Tsuruoka - fortepian
    • Hikari Sahara - fortepian
    • Hana Arita - fortepian
    • Yui Onda - fortepian
    • Mai Nakamichi - fortepian
    Program:
    • Dmitrij Szostakowicz - II Koncert fortepianowy F-dur op. 102, cz. I
    • Fryderyk Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. I, II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. II
    • Siergiej Prokofiew - III Koncert fortepianowy c-moll op. 26
    • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso, I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. II-III

    PONIEDZIAŁEK



    27
    marzec
    2017

    Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
    18:00
    Warszawska 2
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Joanna Iwaszkiewicz - alt
    • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
    Program:
    • Antonio Vivaldi - Stabat Mater RV 621 , Sinfonia Al Santo Sepolcro RV 169
    • Johann Gottlieb Janitsch - "Echo". Sonata da Camera a 4 In Re maggiore Op. V n. 1

    PIĄTEK



    31
    marzec
    2017


    T/S/B/W

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Daniel Reuss - dyrygent
    • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
    • Urszula Kryger - mezzosopran
    • Ewa Marciniec - alt
    • Tomasz Zagórski - tenor
    • Józef Frakstein - bas
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Johann Sebastian Bach - Wielka Msza h-moll BWV 232

    SOBOTA



    01
    kwiecień
    2017


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Julian Gembalski - fortepian, organy
    • Zbigniew Raubo - fortepian
    • Łukasz Mikołajczyk - fortepian
    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
    Program:
    • Utwory Jana Sebastiana Bacha

    PIĄTEK



    07
    kwiecień
    2017


    T / S / B

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mykola Diadiura - dyrygent
    • Tomasz Daroch - wiolonczela
    Program:
    • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85
    • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

    SOBOTA



    08
    kwiecień
    2017


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Roksana Wardenga - alt
    • Sebastian Matyja - organy
    • Ryszard Borowski - flet
    Program:
    • Johann Sebastian Bach - Kantata Geist und Seele wird verwirret BWV 35
    • Domenico Scarlatti - Sonaty klawesynowe (wybór) w ar. Ryszarda Borowskiego na orkiestrę smyczkową
    • Antonio Vivaldi - Sinfonia in C, Stabat Mater RV 621

    NIEDZIELA



    09
    kwiecień
    2017

    Kościół św. Józefa
    19:00
    ul. Gliwicka 76
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - dyrygent
    • Karina Paszek - słowo
    Program:
    • Przemysław Kadłubek - Inter vestibulum (prawykonanie)
    • Anton Bruckner - Christus factus est pro nobis
    • György Deák-Bárdos - Eli, eli
    • Antonio Lotti - Crucifixus
    • Adrian Robak - Pasja wg świętego Marka na chór mieszany (prawykonanie)

    ŚRODA



    19
    kwiecień
    2017

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Kwartet DankArt w składzie:
      Michał Siwy – I skrzypce
      Paweł Muszała – II skrzypce
      Rafał Woźniak – altówka
      Katarzyna Czypka – wiolonczela
    Program:
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy D-dur KV 575 Pruski
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - II Kwartet smyczkowy a-moll op. 13

    PIĄTEK



    21
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Jerzy Kosek - dyrygent
    • Gabriela Michalak z klasy skrzypiec prof. Romana Lasockiego - skrzypce
    • Agata Kmak z klasy prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
    • Julia Kołpanowicz z klasy skrzypiec prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
    • Wojciech Rot z klasy skrzypiec ad. Kazimierza Skowronka - skrzypce
    • Dagmara Kołodziej z klasy śpiewu prof. Henryki Januszewskiej - sopran
    • Wu Yihui z klasy śpiewu prof. Jana Ballarina - tenor
    • Wojciech Michno z klasy kompozycji prof. Eugeniusza Knapika - kompozytor
    • Grzegorz Popławski z klasy prof. Marka Barańskiego - fagot
    • Łukasz Mikołajczyk z klasy fortepianu prof. Zbigniewa Raubo - fortepian
    Program:
    • Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll op.3, RV 580
    • Gaetano Donizetti - Aria Noriny Quel guardo il cavaliere z I aktu opery Don Pasquale
    • Giacomo Puccini - Aria Cavaradossiego Recondita armonia z I aktu opery Tosca
    • Wojciech Michno - Kwitnienie serca na orkiestrę symfoniczną
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
    • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op.16

    NIEDZIELA



    23
    kwiecień
    2017


    T / O

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Daniel Strządała (laureat I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Organowego Barok i Romantyzm) - organy
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Violetta Bielecka - dyrygent
    • Władysław Szymański - słowo
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Nicolaus Bruhns - Preludium e-moll
    • Petr Eben - Nedělní Hudba, cz. IV - Finale
    • Georg Friedrich Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz na chór i organy
    • Johannes Brahms - Adoramus te Christe na chór żeński a cappella
    • Wojciech Kilar - Hymn paschalny na chór mieszany a cappella
    • Jan Krutul - Victime paschali laude na chór mieszany a cappella
    • Max Reger - Sonata d-moll op. 60 nr 2
    • Marek Jasiński - Alleluja na chór mieszany a cappella
    • Marian Sawa - Missa Claromontana na chór mieszany, organy i kotły

    PONIEDZIAŁEK



    24
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Monika Brodka
    Program:
    • utwory z najnowszej płyty Clashes

    ŚRODA



    26
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Stanisław Soyka Trio
    Program:
    • przeboje z repertuaru Stanisława Soyki

    PIĄTEK



    28
    kwiecień
    2017

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Andrew Kennedy - klarnet oraz dyrektor artystyczny zespołu Hourglass
    • Ewa Kowalski - flet
    • Anna Rutkowska-Schock - fortepian
    • Michelle Urquhart - altówka
    • Krzysztof Waloszczyk - harfa
    Program:
    • Claude Debussy - Trio na flet, harfę i altówkę
    • Max Bruch - Osiem utworów na klarnet, altówkę i fortepian
    • Sally Whitwell - Duch Przestworzy na flet i fortepian
    • Andrew Ball - Trzy marzenia w pulsie Sonata na klarnet i fortepian
    • Nigel Sabin - Pocztówki z Francji na klarnet i altówkę
    • Gabriel Fauré - Fantazja na flet i harfę, op. 79
    • Colin Brumby - Tańce egzotyczne na klarnet i harfę
    • Henri Vieuxtemps - Kaprys na altówkę solo
    • Jacob Gade/ Toke Lund Christiansen - Tango Fantazja
    • Daniel Rojas - Zbieg Okoliczności na flet, klarnet, altówkę, harfę i fortepian
    • Andrew Kennedy - Chłopak rodem z australijskiego buszu

    SOBOTA



    29
    kwiecień
    2017


    Q

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    16:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Stanisław Janicki - słowo
    • Ad Libitum - zespół wokalny
    • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent
    Program:
    • Widowisko poetycko-muzyczne Lata dwudzieste, lata trzydzieste, lata czterdzieste...

    ŚRODA



    03
    maj
    2017

    Archikatedra Chrystusa Króla
    10:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - dyrygent

      SOBOTA



      06
      maj
      2017

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Aleksandra Kruż - dyrygent
      • Sulamita Ślubowska - skrzypce
      Program:
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Don Giovanni
      • Ludwig van Beethoven - Romance G-dur op.40, VII Symfonia A-dur op. 92

      NIEDZIELA



      07
      maj
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
      • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
      • Regina Gowarzewska - prelegent
      Program:
      • W programie m.in.:
        Ch.Chaplin - Smile
        A.Barroso - Aquarela do Brasil
        C.Badelt - Piraci z Karaibów
        L.Anderson - The Irish Washer Woman

      ŚRODA



      10
      maj
      2017

      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
        Natalia Łukaszewicz-Charabin
        Katarzyna Muller-Wantuła
        Agnieszka Zawierucha
        Adam Seiffert
        Janusz Fabisiak
      • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
      • Roman Huzior - kontrabas
      • Małgorzata Jeruzal-Kupczak - prowadzenie koncertu
      Program:
      • W programie: największe przeboje w nietuzinkowych aranżacjach gospel, swing i soul.

      PIĄTEK



      12
      maj
      2017


      T / S / B

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Ahmet Ender Sakpinar - dyrygent
      • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
      Program:
      • Gabriel Fauré - Pawana op.50
      • Max Bruch - I Koncert skrzycowy g-moll op.26
      • Nikołaj Rimski-Korsakow - Szeherezada

      PONIEDZIAŁEK



      15
      maj
      2017

      Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
      19:00
      Warszawska 2
      Sosnowiec
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Piotr Wijatkowski - dyrygent
      • Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran
      • Rafał Bartmiński - tenor
      • Adam Szerszeń - baryton
      • Ewa Budny-Orłowska, Anita Łapińska, Karol Garczyński, Mariusz Karpiński – balet
      • Andrzej Krusiewicz - prowadzenie
      Program:
      • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

      PIĄTEK



      19
      maj
      2017


      T/S/B/W

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Juozas Domarkas - dyrygent
      • Albrecht Menzel - skrzypce
      Program:
      • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
      • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

      NIEDZIELA



      21
      maj
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Włodek Pawlik Trio w składzie:
        Włodek Pawlik - fortepian
        Paweł Pańta - kontrabas
        Cezary Konrad - perkusja
      • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
      Program:
      • Utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012)

      SOBOTA



      27
      maj
      2017


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Vadim Brodski - skrzypce
      Program:
      • W programie między innymi:
      • Fritz Kreisler - Miniatura Radość miłosna , Preludium i Allegro w stylu Pugnani
      • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima, Cztery pory roku op. 8: Wiosna
      • Béla Bartók - Tańce rumuńskie
      • Vittorio Monti - Czardasz
      • Jules Massenet - Meditation z opery Thais

      NIEDZIELA



      28
      maj
      2017


      T / O

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Daniel Zaretsky - organy
      • Roman Jochymczyk - słowo
      Program:
      • Kompozycje Louisa Marchanda, Johanna Sebastiana Bacha, Eugène’a Gigouta, Théodor’a Duboisa, Louisa Vierne’a i Charlesa-Marii Widora.

      NIEDZIELA



      28
      maj
      2017

      Kościół Jezusowy, Cieszyn
      17:00
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
      • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
      • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
      • Paweł Konik - baryton
      • Regina Gowarzewska - prelegent
      Program:
      • Jan Sztwiertnia - Pan jest pasterzem moim
      • Józef Świder - Cantus gloriosus
      • Aleksander Lasoń - Benedictus
      • Jan Gawlas - Szumi dolina
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia C-dur nr 1
      • Johann Sebastian Bach - Kantata Ich habe genug BWV 82, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
      • Samuel Barber - Adagio na smyczki
      • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068

      SOBOTA



      03
      czerwiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Miłosz Kula - dyrygent
      • Jacek Mirucki - kontrabas
      Program:
      • Carl Ditters von Dittersdorf - Symfonia D-dur, Grave D-16 (1791), II Koncert na kontrabas Es-dur Kr.172
      • Giovanni Bottesini - II Koncert na kontrabas h-moll
      • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

      ŚRODA



      07
      czerwiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Soliści – pedagodzy i uczniowie PSM im. M. Karłowicza
      Program:
      • Ryszard Gabryś - Tema senza variationi I for organ
      • Marek Jasiński - Psalmodia na organy
      • Benjamin Britten - Psalm 150 op. 67 na instrumenty i głosy
      • Riccardo Broschi - Aria Ombra fedele anch’io z opery Idaspe
      • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
      • Henryk Wieniawski - Polonez A-dur op. 21
      • Witold Lutosławski - Preludia taneczne

      PIĄTEK



      09
      czerwiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Paweł Jaskółka - dyrygent
      • Sylwia Olszyńska - sopran
      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Wojciech Kilar - Suita z filmów Krzysztofa Zanussiego, Temat z filmu Pianista, Mazur z filmu Zemsta, Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota, Tango z filmu Zazdrość i medycyna, Polonez z filmu Pan Tadeusz, Galop z filmu Cwał, Suita z filmu Dracula

      ŚRODA



      14
      czerwiec
      2017


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Adam Kujawa - dyrygent
      • Anna Buryan - dyrygent
      • Dagmara Kołodziej - sopran
      • Kamil Bień - tenor
      • Tomasz Theil - bas
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - VII Sinfonia d-moll MWV N 7
      • Franz Schubert - Msza G-dur D.167

      SOBOTA



      17
      czerwiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
      • Jacek Woleński - prowadzenie
      Program:
      • W programie m.in.: J. Strauss, E. Waldteufel, V. Monti, E. Kalman, J. Fucik, G. Winkler, H .Crucius, R. Stolz

      SOBOTA



      24
      czerwiec
      2017


      T / B

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Sylwia Olszyńska – Isabella
      • Tomasz Dziwisz – Bertrando
      • Kamil Zdebel – Batone
      • Michał Schoppa – Ormondo
      • Dominik Opaliński – Tarabotto
      Program:
      • Gioacchino Rossini - L’inganno felice (wykonanie koncertowe opery)

      NIEDZIELA



      02
      lipiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Andrzej Borzym - dyrygent, prowadzenie
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w chóralnych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma

      NIEDZIELA



      09
      lipiec
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Stefan Gąsieniec - fortepian
      • Leszek Sojka - dyrygent
      • Tomasz Stockinger - prowadzenie koncertu
      Program:
      • Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste
      • Władysław Szpilman - W starym kinie
      • George Gershwin - Summertime
      • Krzesimir Dębski - Cantabile
      • Fryderyk Chopin - Nokturn nr 20 cis-moll
      • Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations, Ragtime The Easy Winners
      • Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy, Tango z filmu Strachy
      • Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom, Walc Barbary z filmu Noce i dnie

      NIEDZIELA



      16
      lipiec
      2017

      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Wojciech Niedziela - fortepian
      • Piotr Matusik - fortepian
      Program:
      • Standardy jazzowe oraz autorskie kompozycje

      NIEDZIELA



      20
      sierpień
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Ewelina Szybilska - sopran
      • Piotr Lempa - bas
      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
      Program:
      • Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe

      SOBOTA



      26
      sierpień
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Maciej Sztor - dyrygent
      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • muzyka kinowych hitów m.in. Misja, Braveheart, Król Artur, Władca Pierścieni, Ostatni Mohikanin, Piraci z Karaibów, Ostatni Samuraj, Gladiator, Gwiezdne wojny

      SOBOTA



      09
      wrzesień
      2017

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Hubert Kowalski - dyrygent
      • Piotr Pałka - dyrygent
      • Joanna Wydorska - sopran
      • Joanna Krasuska-Motulewicz - alt
      • Marcin Jajkiewicz - tenor
      • Rafał Maciejewski - baryton
      • Jerzy Król - narrator
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
      Program:
      • Hubert Kowalski, Piotr Pałka - Oratorium Soli Deo Per Mariam

      PIĄTEK



      15
      wrzesień
      2017


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Łukasz Dyczko (Zwycięzca 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków) - saksofon
      Program:
      • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
      • Aleksandr Głazunow - Koncert na saksofon altowy i orkiestrę smyczkową Es-dur op. 109
      • Franz Schubert - Uwertura na instrumenty smyczkowe c-moll D.8
      • Lars-Erik Larsson - Koncert na saksofon i orkiestrę smyczkową op. 14

      PIĄTEK



      22
      wrzesień
      2017


      T / S

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Katowicach
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Piotr Paleczny - fortepian
      • Tomasz Kuk - tenor
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      • Joanna Marcinowicz - przygotowanie chóru dziecięcego
      Program:
      • Karol Szymanowski - Nokturn i Tarantela op. 28 (opr. G. Fitelberg), IV Symfonia Koncertująca op. 60
      • Hector Berlioz - Te Deum op. 22

      NIEDZIELA



      24
      wrzesień
      2017

      Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
      18:00
      Al. Korfantego 35
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Ingolf Wunder - fortepian
      • Paweł Trojak - baryton
      Program:
      • Wojciech Kilar - Temat z serialu Rodzina Połanieckich, II Koncert fortepianowy cz. IV, I Koncert fortepianowy (fragment), Siwa mgła na baryton i orkiestrę , Polonez z filmu Pan Tadeusz

      PIĄTEK



      29
      wrzesień
      2017


      T / S

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Tadeusz Wojciechowski - dyrygent
      • Piotr Pławner - skrzypce
      Program:
      • Franz Liszt - Preludia
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
      • Béla Bartók - Koncert na orkiestrę

      SOBOTA



      30
      wrzesień
      2017


      Q

      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
      16:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Beata Bilińska & Krakowski Kwintet Dęty:
        Beata Bilińska - fortepian
        Katarzyna Kurowska-Mleczko - flet
        Marek Mleczko - obój
        Roman Widaszek - klarnet
        Paweł Solecki - fagot
        Tadeusz Tomaszewski - waltornia
      • Maryla Renat - słowo
      Program:
      • Joseph Haydn - Divertimento B-dur Chorale St.Antonio
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwintet Es-dur KV 452
      • Alexander von Zemlinsky - Humoreska (Rondo)
      • Malcolm Arnold - Three Shanties op.4
      • Francis Poulenc - Sekstet op. 100

      SOBOTA



      30
      wrzesień
      2017

      Kościół pw. Chrystusa Króla, Sanok
      19:00
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Łukasz Gaj - tenor
      • Adam Szerszeń - baryton
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Psalm 114 Da Israel aus Ägypten zog op.51
      • Giacomo Puccini - Messa di Gloria

      CZWARTEK



      05
      październik
      2017

      Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli
      18:00
      ul. św. Andrzeja Boboli 41
      Bielsko-Biała
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
      • Joanna Woś - sopran
      • Mariusz Godlewski - baryton
      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
      Program:
      • Henryk Mikołaj Górecki - Oratorium Sanctus Adalbertus op. 71

      PIĄTEK



      06
      październik
      2017


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      19:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Magdalena Bojanowicz - wiolonczela
      Program:
      • Georg Philipp Telemann - Suita Don Quixote
      • Luigi Boccherini - Koncert wiolonczelowy B-dur G. 482
      • Giacomo Puccini - Chryzantemy
      • Giuseppe Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll (oprac. C. Hermann)

      SOBOTA



      14
      październik
      2017


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Jerzy Maksymiuk - dyrygent
      • Zbigniew Raubo - fortepian
      Program:
      • Jerzy Maksymiuk - Introdukcja i Polonez D-dur
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy d-moll KV 466
      • Ludwig van Beethoven - II Symfonia D-dur op. 36

      NIEDZIELA



      15
      październik
      2017

      Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
      14:00
      Wykonawcy:

          PONIEDZIAŁEK



          16
          październik
          2017

          Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
          12:00
          Wykonawcy:

              ŚRODA



              18
              październik
              2017

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Kwartet Subito w składzie:
                Leszek Sojka – I skrzypce
                Jakub Łysik – II skrzypce
                Szymon Stochniol – altówka
                Michał Lech – wiolonczela
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Muzyka z filmów m.in. Władca Pierścieni, Forrest Gump, Zapach kobiety, Skyfall, Shrek

              PIĄTEK



              20
              październik
              2017


              T / S / B

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Marzena Diakun - dyrygent
              • Krzysztof Grzybowski - klarnet
              Program:
              • Giuseppe Verdi - Uwertura do opery Moc przeznaczenia
              • Luigi Bassi - Fantazja koncertowa na tematy z opery G. Verdiego Rigoletto
              • Gioacchino Rossini - Introdukcja, Temat i Wariacje na klarnet i orkiestrę
              • Johannes Brahms - IV Symfonia e-moll op. 98

              SOBOTA



              21
              październik
              2017

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              18:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Gabriela Szendzielorz - Jungiewicz - fortepian
              • Bogumiła-Faustyna Dunikowska - organy
              • Kwartet Śląski w składzie:
                Krzysztof Lasoń - I skrzypce
                Arkadiusz Kubica - II skrzypce
                Łukasz Syrnicki - altówka
                Piotr Janosik - wiolonczela
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
              Program:
              • Andrzej Dziadek - Dzwony (na fortepian)
              • Bogumiła-Faustyna Dunikowska - Srebrna Suita Organowa (fragmenty)
              • Aleksander Lasoń - IV Kwartet smyczkowy Tarnogórski
              • Mikołaj Górecki - Divertimento na orkiestrę smyczkową

              NIEDZIELA



              22
              październik
              2017


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Jerzy Kukla - organy
              • Władysław Szymański - słowo
              • Instrumentaliści Orkiestry Symfonicznej Zespołu Szkół Muzycznych I i II Stopnia w Bielsku-Białej
              • Andrzej Kucybała - dyrygent
              Program:
              • Viktor Clariss Czajanek - Orgelfantasie
              • Francois Couperin - Messe pour les couvents: Offertoire sur les grands jeux oraz Domine Deus, Agnus Dei
              • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
              • Franz Liszt - Gebet (Ave Maria)
              • Feliks Nowowiejski - IX Symfonia organowa op. 45

              NIEDZIELA



              22
              październik
              2017

              Muzeum Zamkowe w Pszczynie
              18:00
              ul. Brama Wybrańców 1
              Pszczyna
              Wykonawcy:
              • Śląska Orkiestra Kameralna
              • Robert Kabara - dyrygent
              • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
              Program:
              • Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
              • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

              PIĄTEK



              27
              październik
              2017


              T / S

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
              • Chór Filharmonii Śląskiej
              • Kai Bumann - dyrygent
              • Joanna Freszel - sopran
              • Sylwester Smulczyński - tenor
              • Artur Janda - bas
              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
              Program:
              • Joseph Haydn - Oratorium Pory Roku

              SOBOTA



              28
              październik
              2017

              Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego
              10:00
              Wykonawcy:

                  SOBOTA



                  28
                  październik
                  2017


                  Q

                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                  16:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • London Panufnik Trio w składzie:
                    Konstancja Smolorz - skrzypce
                    Edward Deakins - wiolonczela
                    Michael Lan - fortepian
                  • Maryla Renat - słowo
                  Program:
                  • Kompozycje L. van Beethovena, B. Smetany, A. Panufnika

                  PIĄTEK



                  03
                  listopad
                  2017


                  T / S / B

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Jan Miłosz Zarzycki - dyrygent
                  • Anna Malesza - skrzypce, sopran
                  • Marta Mika - alt
                  • Pavlo Tokar - tenor
                  • Szymon Kobyliński - bas
                  • Adam Eibin - organy
                  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                  Program:
                  • Tomaso Albinoni - Adagio g-moll na smyczki i organy
                  • Johann Sebastian Bach - Koncert skrzypcowy a-moll BWV 1041
                  • Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem d-moll KV 626

                  CZWARTEK



                  09
                  listopad
                  2017

                  Chorzowskie Centrum Kultury
                  19:00
                  Sienkiewicza 3
                  Chorzów
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Robert Kabara - dyrygent
                  • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                  Program:
                  • Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                  • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

                  PIĄTEK



                  10
                  listopad
                  2017

                  Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                  18:00
                  Warszawska 2
                  Sosnowiec
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  Program:
                  • program w ustalaniu

                  SOBOTA



                  11
                  listopad
                  2017

                  Archikatedra Chrystusa Króla
                  10:30
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Jarosław Wolanin - dyrygent
                  Program:
                  • Msza gregoriańska - Missa VIII de Angelis: Kyrie, Sanctus, Agnus Dei
                  • William Boyce - Alleluja
                  • Josef Rheinberger - Anima nostra op.133 nr 1, In Deo speravit op. 163 nr 2, Ave verum corpus, Laudate Dominum op. 133 nr 3

                  NIEDZIELA



                  12
                  listopad
                  2017


                  T / O

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Arno Hartmann - organy
                  • Władysław Szymański - słowo
                  Program:
                  • Louis Marchand - Grand Dialogue z III księgi Pièces d’orgue
                  • Johann Sebastian Bach - Passacaglia c-moll BWV 582, Sicilienne BWV 1031 (opr. Louis Vierne), Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645
                  • Niels Gade - Tre Tonestykker op. 22
                  • Olivier Messiaen - Apparition de l'Èglise éternelle
                  • Feliks Nowowiejski - Dumka op. 31 nr 1
                  • César Franck - Grande Pièce Symphonique op. 17

                  PIĄTEK



                  17
                  listopad
                  2017


                  T / S

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                  • Edyta Piasecka - sopran
                  • Mariusz Godlewski - baryton
                  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Robert Kabara - dyrygent
                  • Urszula Kryger - mezzosopran
                  Program:
                  • Eugeniusz Knapik - Przystępuję do ciebie
                  • Henryk Mikołaj Górecki - II Symfonia Kopernikowska

                  SOBOTA



                  18
                  listopad
                  2017

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  09:30
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:

                      SOBOTA



                      18
                      listopad
                      2017

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      16:30
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:

                          NIEDZIELA



                          19
                          listopad
                          2017

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          09:30
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:

                              NIEDZIELA



                              19
                              listopad
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              16:30
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:

                                  PONIEDZIAŁEK



                                  20
                                  listopad
                                  2017

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  09:30
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:

                                      PONIEDZIAŁEK



                                      20
                                      listopad
                                      2017

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      16:30
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:

                                          WTOREK



                                          21
                                          listopad
                                          2017

                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                          10:05
                                          Sokolska 2
                                          Katowice
                                          Wykonawcy:

                                              WTOREK



                                              21
                                              listopad
                                              2017

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              16:30
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:

                                                  ŚRODA



                                                  22
                                                  listopad
                                                  2017

                                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                  09:30
                                                  Sokolska 2
                                                  Katowice
                                                  Wykonawcy:

                                                      ŚRODA



                                                      22
                                                      listopad
                                                      2017

                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                      16:00
                                                      Sokolska 2
                                                      Katowice
                                                      Wykonawcy:

                                                          CZWARTEK



                                                          23
                                                          listopad
                                                          2017

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          09:30
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:

                                                              PIĄTEK



                                                              24
                                                              listopad
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              09:30
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:

                                                                  PIĄTEK



                                                                  24
                                                                  listopad
                                                                  2017

                                                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                  16:00
                                                                  Sokolska 2
                                                                  Katowice
                                                                  Wykonawcy:

                                                                      SOBOTA



                                                                      25
                                                                      listopad
                                                                      2017


                                                                      T / S / B

                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                      18:00
                                                                      Sokolska 2
                                                                      Katowice
                                                                      Wykonawcy:
                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                      • Laureaci X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga - dyrygent

                                                                        NIEDZIELA



                                                                        26
                                                                        listopad
                                                                        2017

                                                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                        18:00
                                                                        Sokolska 2
                                                                        Katowice
                                                                        Wykonawcy:
                                                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                        • Laureaci X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga

                                                                          PIĄTEK



                                                                          08
                                                                          grudzień
                                                                          2017

                                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                          18:00
                                                                          Sokolska 2
                                                                          Katowice
                                                                          Wykonawcy:
                                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                                          • Kapela Jana Karpiela Bułecki
                                                                          Program:
                                                                          • Wojciech Kilar - Walc z filmu Ziemia Obiecana, Suita z filmu Dracula (fragmenty), Suita z filmu Pan Tadeusz, Krzesany

                                                                          SOBOTA



                                                                          09
                                                                          grudzień
                                                                          2017


                                                                          Q

                                                                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                          16:00
                                                                          Sokolska 2
                                                                          Katowice
                                                                          Wykonawcy:
                                                                          • Zespół Poziom Prywatny w składzie:
                                                                            Tomasz Spaliński (lider) – gitara klasyczna, gitara elektryczna
                                                                            Marcin Jajkiewicz – śpiew
                                                                            Rafał Jarczewski – gitara klasyczna, gitara elektryczna
                                                                            Łukasz Walczak – perkusja
                                                                            Dariusz Ziółek – gitara basowa
                                                                            Marcin Żupański – saksofon sopranowy, saksofon tenorowy, flet, klarnet basowy
                                                                          Program:
                                                                          • Materiał z albumu Poziom Prywatny: kompozycje autorskie T. Spalińskiego, piosenki inspirowane twórczością polskich poetów oraz klasyką polskiego jazzu lat 50.

                                                                          NIEDZIELA



                                                                          10
                                                                          grudzień
                                                                          2017


                                                                          T / O

                                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                          17:00
                                                                          Sokolska 2
                                                                          Katowice
                                                                          Wykonawcy:
                                                                          • Józef Skrzek - organy

                                                                            WTOREK



                                                                            12
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            19:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Chór Białoruskiej Państwowej Akademii Muzyki
                                                                            • Inessa Bodyako - dyrygent
                                                                            • Anastasia Hrapitskaya - sopran
                                                                            • Aleksandr Mikhniuk - tenor
                                                                            • Vladislav Dybal - perkusja
                                                                            • Dmitriy Shepelev - perkusja
                                                                            • Sergey Mikel - choreografia
                                                                            Program:
                                                                            • Walierij Aleksandrowicz Gawrylin - Symfonia-diejstwo na głosy solowe, chór, obój, perkusję i recytatora Pieriezwony
                                                                            • rosyjska muzyka sakralna , współczesne aranżacje białoruskich pieśni ludowych

                                                                            SOBOTA



                                                                            16
                                                                            grudzień
                                                                            2017


                                                                            T / S

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            18:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Jan Walczyński - dyrygent
                                                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                            • Karina Paszek - prowadzenie
                                                                            Program:
                                                                            • wybór kolęd w opracowaniu na orkiestrę symfoniczną i chór

                                                                            NIEDZIELA



                                                                            17
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            16:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Alla Vienna
                                                                            • Vivid Singers
                                                                            Program:
                                                                            • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                                                                            ŚRODA



                                                                            20
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                                            19:00
                                                                            Zacisze 3
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            Program:
                                                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550
                                                                            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Uwertura koncertowa Hebrydy op. 26
                                                                            • Ludwig van Beethoven - I Symfonia C-dur op.21

                                                                            CZWARTEK



                                                                            28
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            19:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Paweł Przytocki - dyrygent
                                                                            • Iwona Socha - sopran
                                                                            • Rafał Bartmiński - tenor
                                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                            Program:
                                                                            • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                                            PIĄTEK



                                                                            29
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            17:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Paweł Przytocki - dyrygent
                                                                            • Iwona Socha - sopran
                                                                            • Rafał Bartmiński - tenor
                                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                            Program:
                                                                            • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                                            PIĄTEK



                                                                            29
                                                                            grudzień
                                                                            2017


                                                                            T / S / B

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            20:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Paweł Przytocki - dyrygent
                                                                            • Iwona Socha - sopran
                                                                            • Rafał Bartmiński - tenor
                                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                            Program:
                                                                            • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                                            SOBOTA



                                                                            30
                                                                            grudzień
                                                                            2017

                                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                            17:00
                                                                            Sokolska 2
                                                                            Katowice
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                            • Paweł Przytocki - dyrygent
                                                                            • Iwona Socha - sopran
                                                                            • Rafał Bartmiński - tenor
                                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                            Program:
                                                                            • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                                            ŚRODA



                                                                            03
                                                                            styczeń
                                                                            2018

                                                                            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                                            18:00
                                                                            Warszawska 2
                                                                            Sosnowiec
                                                                            Wykonawcy:
                                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna

                                                                              PIĄTEK



                                                                              05
                                                                              styczeń
                                                                              2018


                                                                              T / S

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              19:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Janoska Ensemble w składzie:
                                                                                Ondrej Jánoška – skrzypce
                                                                                Roman Jánoška – skrzypce
                                                                                Julius Darvas – kontrabas
                                                                                Frantisek Jánoška – fortepian
                                                                                Arpad Jánoška (gościnnie) - wokal
                                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                              • Maciej Koczur - dyrygent
                                                                              Program:
                                                                              • Autorskie aranżacje i wirtuozowskie improwizacje oparte na różnorodnym repertuarze – od popularnych tematów muzyki klasycznej, przez autorskie kompozycje członków zespołu, po melodie ludowe, tango czy muzykę popularną.

                                                                              PIĄTEK



                                                                              12
                                                                              styczeń
                                                                              2018

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              19:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                              • Tomasz Chmiel - dyrygent
                                                                              • Grażyna Brodzińska - sopran
                                                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                              Program:
                                                                              • W programie między innymi:
                                                                              • Fred Raymond - Czardasz z operetki Perła w Tokaju
                                                                              • Besame mucho
                                                                              • Paul Abraham - La bella Tangolita z operetki Bal w Savoyu
                                                                              • Jacob Gade - Tango Jalousie
                                                                              • Frederick Loewe - Przetańczyć całą noc aria z musicalu My Fair Lady
                                                                              • Henryk Wars - piosenka Już nie zapomnisz mnie...

                                                                              SOBOTA



                                                                              13
                                                                              styczeń
                                                                              2018


                                                                              T / S / B

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              18:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                              • Tomasz Chmiel - dyrygent
                                                                              • Grażyna Brodzińska - sopran
                                                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                              Program:
                                                                              • Fred Raymond - Czardasz z operetki Perła w Tokaju
                                                                              • Besame mucho
                                                                              • Paul Abraham - La bella Tangolita z operetki Bal w Savoyu
                                                                              • Jacob Gade - Tango Jalousie
                                                                              • Frederick Loewe - Przetańczyć całą noc aria z musicalu My Fair Lady
                                                                              • Henryk Wars - piosenka Już nie zapomnisz mnie...

                                                                              ŚRODA



                                                                              17
                                                                              styczeń
                                                                              2018

                                                                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                              18:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Kwartet Flautato w składzie:
                                                                                Andrzej Staciwa – flet
                                                                                Ryszard Słapik – skrzypce
                                                                                Joanna Botor – altówka
                                                                                Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                                                              Program:
                                                                              • Aranżacje tańców z różnych stron świata, m.in. menuety, walce, polki, tanga, Przeboje z repertuaru grupy The Beatles oraz takich wokalistów jak Édith Piaf, Mieczysław Fogg, Louis Armstrong

                                                                              SOBOTA



                                                                              20
                                                                              styczeń
                                                                              2018


                                                                              T / B

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              18:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                              • Piotr Steczek - dyrygent
                                                                              • Magda Navarrete - wokal, taniec
                                                                              Program:
                                                                              • Piosenki lat 50. i 60. (walce, fokstroty, tanga) skomponowane przez ukrytego pod pseudoninem Derwid – Witolda Lutosławskiego

                                                                              NIEDZIELA



                                                                              21
                                                                              styczeń
                                                                              2018


                                                                              T / O

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              17:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Chór żeński Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach przygotowany przez Mirosławę Knapik
                                                                              • Chór męski Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach przygotowany przez Aleksandrę Maciejczyk
                                                                              • Chór kameralny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. Im. F. Chopina przygotowany przez Jolantę Sznajder
                                                                              • Adam Eibin - organy
                                                                              Program:
                                                                              • Kolędy i pastorałki

                                                                              CZWARTEK



                                                                              25
                                                                              styczeń
                                                                              2018

                                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                              19:00
                                                                              Sokolska 2
                                                                              Katowice
                                                                              Wykonawcy:
                                                                              • Budapest Strauss Ballet&Orchestra

                                                                                PIĄTEK



                                                                                26
                                                                                styczeń
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                                                • Bartłomiej Nizioł - skrzypce
                                                                                • Sylwia Olszyńska - sopran
                                                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                Program:
                                                                                • Stanisław Moniuszko - Uwertura koncertowa Bajka
                                                                                • Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8
                                                                                • Wojciech Kilar - Angelus , Exodus

                                                                                SOBOTA



                                                                                27
                                                                                styczeń
                                                                                2018

                                                                                18:00
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
                                                                                  Natalia Łukaszewicz-Charabin
                                                                                  Agnieszka Zawierucha
                                                                                  Katarzyna Muller-Wantuła
                                                                                  Adam Seiffert
                                                                                  Janusz Fabisiak
                                                                                • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
                                                                                • Roman Huzior - kontrabas
                                                                                • Karina Paszek - prowadzenie
                                                                                Program:
                                                                                • Vocals, Bass & Drums - czyli przeboje muzyki rozrywkowej w niecodziennych aranżacjach

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                28
                                                                                styczeń
                                                                                2018

                                                                                Kościół Matki Bożej Różańcowej
                                                                                18:00
                                                                                Zadole 36
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                                                • Karina Paszek - słowo
                                                                                Program:
                                                                                • Najpiękniejsze kolędy w opracowaniu na chór a cappella

                                                                                PIĄTEK



                                                                                02
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Wojciech Gogolewski Trio w składzie:
                                                                                  Wojciech Gogolewski – fortepian, aranżacje
                                                                                  Paweł Pańta – kontrabas, gitara basowa
                                                                                  Adam Lewandowski – perkusja, cajon
                                                                                Program:
                                                                                • Największe przeboje z repertuaru Skaldów w nowych jazzowych aranżacjach Wojciecha Gogolewskiego

                                                                                SOBOTA



                                                                                03
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                Q

                                                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                                16:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Sedlacek Quartet w składzie:
                                                                                  Michal Sedláček - I skrzypce
                                                                                  Jan Maceček - II skrzypce
                                                                                  Vít Kubík - altówka
                                                                                  Karel Chudý - wiolonczela
                                                                                • Maryla Renat - słowo
                                                                                Program:
                                                                                • R. Kubelik - Kwartet smyczkowy nr 3
                                                                                • K. Lowiec - Kwartet smyczkowy nr 1
                                                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy B-dur KV 458

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                04
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Woytek Mrozek - klarnet, aranżacje
                                                                                • Maryjan Lomaha - skrzypce
                                                                                • Igor Lomaga - cymbały
                                                                                • Michał Pawłowski - perkusja
                                                                                Program:
                                                                                • World music w aranżacjach Woytka Mrozka - muzyka klezmerska, rumuńska, węgierska, grecka oraz bałkańska

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                11
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Szymon Morus - dyrygent
                                                                                • Natalia Walewska - skrzypce
                                                                                • Paweł Nowak - akordeon, aranżacje
                                                                                • Para taneczna Aneta Koenig & Grzegorz Hauza
                                                                                • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                                Program:
                                                                                • Muzyka z takich filmów jak Śniadanie u Tiffany’ego, Zapach kobiety, Noce i dnie, Ojciec chrzestny, Amelia

                                                                                WTOREK



                                                                                13
                                                                                luty
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                18:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
                                                                                  Dariusz Zboch – I skrzypce
                                                                                  Jakub Łysik – II skrzypce
                                                                                  Jarosław Marzec – altówka
                                                                                  Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
                                                                                  Krzysztof Korzeń – kontrabas
                                                                                Program:
                                                                                • Maurice Ravel/Dariusz Zboch - opracowanie na kwintet smyczkowy - Kwartet smyczkowy F-dur - prawykonanie
                                                                                • Samuel Cohen - Hatikvah
                                                                                • Seweryn Krajewski - Uciekaj moje serce
                                                                                • ABBA - Super Trouper/Money Money Money
                                                                                • QUEEN - Bohemian Rhapsody
                                                                                • Yair Dalal - Through the Mist of your Eyes
                                                                                • THE BEATLES - Eleanor Rigby
                                                                                • Demis Roussos - My friend the Wind
                                                                                • EUROPE - The Final Countdown Europe prawykonanie
                                                                                • Naomi Shemer - Hoy Artzi Moladti
                                                                                • Traditional - Ajde Jano
                                                                                • Sting - Roxanne
                                                                                • Carlos Gardel - Por Una Cabeza
                                                                                • Traditional - Hava Nagila

                                                                                PIĄTEK



                                                                                16
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T / S

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                                                • Katarzyna Oleś - Blacha - sopran
                                                                                • Jadwiga Postrożna - alt
                                                                                • Andrzej Lampert - tenor
                                                                                • Piotr Lempa - bas
                                                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                Program:
                                                                                • Antonín Dvořák - Stabat Mater op. 58

                                                                                PIĄTEK



                                                                                23
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Eduard Topchjan - dyrygent
                                                                                • Paweł Kowalski - fortepian
                                                                                Program:
                                                                                • Piotr Czajkowski - Francesca da Rimini op.32
                                                                                • Aleksandr Scriabin - Prometeusz:poemat ognia op. 60
                                                                                • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur op. 73

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                25
                                                                                luty
                                                                                2018


                                                                                T / O

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Ernst Wally - organy
                                                                                • Bartłomiej Barwinek - prowadzenie
                                                                                Program:
                                                                                • Georg Muffat - Toccata VII
                                                                                • Rudolf Bibl - I Sonata organowa op. 74
                                                                                • Max Reger - Toccata d-moll op. 59, Melodia op. 59, Te Deum op. 59
                                                                                • Josef Labor - Sonata h-moll op. 15
                                                                                • Franz Liszt - Gebet (Ave Maria)
                                                                                • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga Es-dur BWV 552

                                                                                ŚRODA



                                                                                28
                                                                                luty
                                                                                2018

                                                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                                18:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Zespół QUINTesencja w składzie:
                                                                                  Grażyna Jursza – flet
                                                                                  Tomasz Stencel – obój
                                                                                  Michał Urbańczyk – klarnet
                                                                                  Tadeusz Łukosz – fagot
                                                                                  Waldemar Matera – waltornia
                                                                                Program:
                                                                                • Arcangelo Corelli - Suita tańców starofrancuskich
                                                                                • Johann Christian Bach - Quintetto
                                                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento B-dur KV 270
                                                                                • Joseph Haydn - I Divertimento B-dur
                                                                                • Terence Greaves - Beethoven's Fifth Bossa Nova, Mozart's Turkey Rock Mambo

                                                                                PIĄTEK



                                                                                02
                                                                                marzec
                                                                                2018


                                                                                T

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                                                • Daniel Egielman (laureat XVI Śląskiej Jesieni Gitarowej) - gitara
                                                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                Program:
                                                                                • Mikołaj Górecki - Arioso e furioso
                                                                                • Johann Sebastian Bach - Preludium i Fuga BWV997
                                                                                • Franz Schubert - Ständchen
                                                                                • Mario Castelnuovo-Tedesco - Caprichos de Goya no. 20 Obsequio á el maestro i no. 18 El sueño de la razón produce monstruos
                                                                                • Augustin Barrios - Vals op.8 no.4
                                                                                • Gustav Holst - Suita św. Pawła
                                                                                • Mikołaj Górecki - Gloria

                                                                                PIĄTEK



                                                                                16
                                                                                marzec
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus
                                                                                • Bar Avni (laureatka II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
                                                                                • Szczepan Kończal - fortepian
                                                                                Program:
                                                                                • Franz Liszt - Preludia , I Koncert fortepianowy Es-dur
                                                                                • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                18
                                                                                marzec
                                                                                2018


                                                                                T / O

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Anna Pikulska - organy
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                                                • Władysław Szymański - słowo
                                                                                Program:
                                                                                • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga G-dur BWV 550
                                                                                • Georg Friedrich Haendel - Koncert organowy F-dur op. 4 nr 4 (opr.M.Dupré)
                                                                                • Josef Rheinberger - Stabat Mater op. 138
                                                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
                                                                                • William Albright - Jig for the Feet (Totentanz)
                                                                                • Thierry Escaich - Cinq versets sur Victimae paschali laudes
                                                                                • Edward Elgar - Te Deum i Benedictus op. 34

                                                                                PIĄTEK



                                                                                23
                                                                                marzec
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Marek Pijarowski - dyrygent
                                                                                • Wojciech Świtała - fortepian
                                                                                Program:
                                                                                • Ludwig van Beethoven - Uwertura Fidelio op. 72
                                                                                • Robert Schumann - Koncert fortepianowy a-moll op. 54
                                                                                • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

                                                                                SOBOTA



                                                                                24
                                                                                marzec
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:30
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • ANOTHER PINK FLOYD
                                                                                Program:
                                                                                • największe floydowskie utwory z płyt "Dark Side Of The Moon", "The Wall" czy "Wish You Were Here" i wiele innych

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                25
                                                                                marzec
                                                                                2018

                                                                                Kościół św. Tomasza Apostoła
                                                                                17:00
                                                                                Orla 19
                                                                                Sosnowiec
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                • Sylwia Olszyńska - sopran
                                                                                • Marcin Liwień - kontratenor
                                                                                • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                                                                                Program:
                                                                                • Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater
                                                                                • Johann Sebastian Bach - Kantata WIDERSTEHE DOCH DER SÜNDE BWV 54

                                                                                ŚRODA



                                                                                04
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Marek Wroniszewski - dyrygent
                                                                                • Dyplomanci Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. F. Chopina w Bytomiu
                                                                                • Emilia Stefanowska z klasy fortepianu mgr Marii Serafin - fortepian
                                                                                • Martyna Zając z klasy skrzypiec mgr Agnieszki Urbańczyk-Bałys
                                                                                • Karol Lecybil z klasy kontrabasu mgr Krzysztofa Korzenia
                                                                                • Oliwia Szczecina z klasy fortepianu mgr Bogumiły Ścigały
                                                                                Program:
                                                                                • Camille Saint-Saëns - II Koncert fortepianowy g-moll op. 22 cz. I Andante sostenuto
                                                                                • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
                                                                                • Siergiej Kusewicki - Koncert na kontrabas fis-moll op. 3
                                                                                • Fryderyk Chopin - Rondo a la Krakowiak op. 14

                                                                                PIĄTEK



                                                                                06
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Marek Wroniszewski - dyrygent
                                                                                • Dyplomanci Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach
                                                                                • Angelika Malerczyk z klasy skrzypiec Antoniego Cofalika
                                                                                • Aleksandra Marchewka i Alicja Olekszak z klasy klarnetu dr hab. Romana Widaszka
                                                                                • Beata Ogryzek z klasy skrzypiec dr hab. Arkadiusza Kubicy
                                                                                • Mateusz Krzyżowski z klasy fortepianu Sebastiana Nawrockiego
                                                                                • Krzysztof Kostrzewski z klasy kontrabasu Łukasza Bebłota
                                                                                Program:
                                                                                • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
                                                                                • Franz Krommer - Koncert Es-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 91
                                                                                • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35 (cz. I)
                                                                                • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22
                                                                                • Giovanni Bottesini - Tarantella

                                                                                SOBOTA



                                                                                07
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                18:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Niemiecko-Luksemburska Orkiestra Młodzieżowa Regionu Eifel-Ardennen
                                                                                • Martin Elmquist - dyrygent
                                                                                • Michał Orlik - skrzypce
                                                                                • Oliwia Bujnowicz - skrzypce
                                                                                Program:
                                                                                • Giuseppe Verdi - Uwertura Nabucco
                                                                                • Giacomo Puccini - Intermezzo sinfonico z opery Manon Lescaut
                                                                                • Mieczysław Karłowicz - Koncert skrzypcowy A-dur op. 8, cz. I
                                                                                • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
                                                                                • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                08
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                T / O

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Marek Kudlicki - organy
                                                                                • Chanelle Bednarczyk - skrzypce
                                                                                • Władysław Szymański - słowo
                                                                                Program:
                                                                                • Hans L. Hassler, Johann Pachelbel, Johann S. Bach, Johannes Brahms, Marco E. Bossi, Augustyn Bloch, Feliks Borowski, Karol Lipiński, Josef Rheinberger, Antonio Vitali

                                                                                PIĄTEK



                                                                                13
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                T / S

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Paweł Kotla - dyrygent
                                                                                • Dyplomanci Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach
                                                                                Program:
                                                                                • program w ustalaniu

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                15
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Kościół Mariacki
                                                                                19:30
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                                                Program:
                                                                                • Utwory sakralne P.Czajkowskiego i M.Rimskiego-Korsakowa

                                                                                PIĄTEK



                                                                                20
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                T / S

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Modestas Pitrenas - dyrygent
                                                                                • Tomasz Strahl - wiolonczela
                                                                                Program:
                                                                                • Antonín Dvořák - Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104
                                                                                • Anton Bruckner - IV Symfonia Es-dur Romantyczna

                                                                                SOBOTA



                                                                                21
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                Q

                                                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                                16:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Lomagos Band w składzie:
                                                                                  Maryan Lomaha – skrzypce
                                                                                  Taras Vydysh – II skrzypce
                                                                                  Ihor Lomaha – cymbały
                                                                                  Yurij Romanom – fortepian
                                                                                  Serhij Fedorchuk – kontrabas
                                                                                • Maryla Renat - słowo
                                                                                Program:
                                                                                • Autorskie aranżacje i improwizacje oparte na muzyce klezmerskiej, muzyce karpackiej, bukowińskiej i mołdawskiej, a także „cygański jazz”

                                                                                NIEDZIELA



                                                                                22
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                17:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                                                                • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
                                                                                Program:
                                                                                • Muzyka z filmów m.in. Władca Pierścieni, Forrest Gump, Zapach kobiety, Skyfall, Shrek

                                                                                CZWARTEK



                                                                                26
                                                                                kwiecień
                                                                                2018

                                                                                Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                                                19:00
                                                                                Zacisze 3
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Robert Koźbiał - dyrygent (koncert dyplomowy)
                                                                                Program:
                                                                                • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136
                                                                                • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
                                                                                • Giuseppe Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll (oprac. C. Hermann)

                                                                                PIĄTEK



                                                                                27
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                T / S / B

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                19:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. M. Karłowicza w Katowicach
                                                                                • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                                                • Karina Skrzeszewska - sopran
                                                                                • Adam Sobierajski - tenor
                                                                                • Stanisław Kuflyuk - baryton
                                                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                • Joanna Marcinowicz - przygotowanie chóru dziecięcego
                                                                                Program:
                                                                                • Carl Orff - Carmina Burana

                                                                                SOBOTA



                                                                                28
                                                                                kwiecień
                                                                                2018


                                                                                T

                                                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                18:00
                                                                                Sokolska 2
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                                                • Tancerze z Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu
                                                                                Program:
                                                                                • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op.70
                                                                                • Igor Strawiński - Suita baletowa Apollon Musagète

                                                                                CZWARTEK



                                                                                03
                                                                                maj
                                                                                2018

                                                                                Archikatedra Chrystusa Króla
                                                                                10:30
                                                                                Katowice
                                                                                Wykonawcy:
                                                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                • Jarosław Wolanin - dyrygent

                                                                                  SOBOTA



                                                                                  12
                                                                                  maj
                                                                                  2018

                                                                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                  18:00
                                                                                  Sokolska 2
                                                                                  Katowice
                                                                                  Wykonawcy:
                                                                                  • Kwartet Flautato w składzie:
                                                                                    Andrzej Staciwa – flet
                                                                                    Ryszard Słapik – skrzypce
                                                                                    Joanna Botor – altówka
                                                                                    Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                                                                  • oraz gościnnie
                                                                                  • Marek Andrysek - akordeon
                                                                                  Program:
                                                                                  • Najpopularniejsze tanga

                                                                                  NIEDZIELA



                                                                                  13
                                                                                  maj
                                                                                  2018

                                                                                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                                                  11:30
                                                                                  Sokolska 2
                                                                                  Katowice
                                                                                  Wykonawcy:
                                                                                  • Boštjan Gombač - multiinstrumentalista, kompozytor, prowadzenie warsztatów

                                                                                    NIEDZIELA



                                                                                    13
                                                                                    maj
                                                                                    2018


                                                                                    T / S

                                                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                    17:00
                                                                                    Sokolska 2
                                                                                    Katowice
                                                                                    Wykonawcy:
                                                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                    • Leszek Sojka - dyrygent
                                                                                    • Pierre Bassery - dyrygent chóru smartfonów
                                                                                    • Boštjan Gombač - flet Tidldibab
                                                                                    Program:
                                                                                    • Žiga Stanič - Baba Koncert na flet Tidldibab i orkiestrę
                                                                                    • Claude Debussy - Preludium do Popołudnia fauna
                                                                                    • Paul Dukas - Uczeń czarnoksiężnika
                                                                                    • Bernard Cavanna - Geek Bagatelles

                                                                                    ŚRODA



                                                                                    16
                                                                                    maj
                                                                                    2018

                                                                                    Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                                                    19:00
                                                                                    Warszawska 2
                                                                                    Sosnowiec
                                                                                    Wykonawcy:
                                                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                    Program:
                                                                                    • program w ustalaniu

                                                                                    PIĄTEK



                                                                                    18
                                                                                    maj
                                                                                    2018


                                                                                    T / S / B

                                                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                    19:00
                                                                                    Sokolska 2
                                                                                    Katowice
                                                                                    Wykonawcy:
                                                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                    • Marek Wroniszewski (najlepszy polski uczestnik X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga) - dyrygent
                                                                                    • Katarzyna Syguła - sopran
                                                                                    • Aleksandra Opała - mezzosopran
                                                                                    • Tomasz Dziwisz - tenor
                                                                                    • Dominik Opaliński - bas
                                                                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                    Program:
                                                                                    • Zygmunt Noskowski - Step
                                                                                    • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                                                                                    NIEDZIELA



                                                                                    20
                                                                                    maj
                                                                                    2018


                                                                                    T /O

                                                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                    17:00
                                                                                    Sokolska 2
                                                                                    Katowice
                                                                                    Wykonawcy:
                                                                                    • Nils Larsson - organy
                                                                                    • Władysław Szymański - słowo

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      25
                                                                                      maj
                                                                                      2018


                                                                                      T / S / B

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      19:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Su-Han Yang (zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. G.Fitelberga) - dyrygent
                                                                                      • Alena Baeva - skrzypce
                                                                                      Program:
                                                                                      • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35, VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74

                                                                                      SOBOTA



                                                                                      26
                                                                                      maj
                                                                                      2018


                                                                                      T

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      18:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                      • Robert Kabara - dyrygent
                                                                                      • Patrycja Kotlarska - wokal
                                                                                      • Jacek Kotlarski - wokal
                                                                                      Program:
                                                                                      • Popularne piosenki i standardy jazzowe w aranżacjach Krzysztofa Herdzina

                                                                                      NIEDZIELA



                                                                                      27
                                                                                      maj
                                                                                      2018

                                                                                      Kościół Jezusowy, Cieszyn
                                                                                      17:00
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                                                      • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                                                      • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                                                      Program:
                                                                                      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia D-dur nr 8
                                                                                      • Georg Friedrich Haendel - Dettingen Te Deum, HWV 283

                                                                                      CZWARTEK



                                                                                      07
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      18:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                      • Leszek Sojka - dyrygent
                                                                                      • Dyplomanci Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. M.Karłowicza w Katowicach
                                                                                      Program:
                                                                                      • program w ustalaniu

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      08
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018


                                                                                      T / S

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      19:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Adam Mokrus - dyrygent
                                                                                      • Wojciech Wantulok - dyrygent
                                                                                      • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
                                                                                      • Ewa Biegas - sopran
                                                                                      • Alexander Krimer (laureat Be the one - Konkursu Obojowego dla Młodych Artystów zorganizowanego w ramach projektu ONE®) - obój
                                                                                      Program:
                                                                                      • Karol Szymanowski - I Koncert skrzypcowy op. 35
                                                                                      • Richard Wagner - Wstęp i Miłosna śmierć Izoldy z dramatu muzycznego Tristan i Izolda
                                                                                      • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert obojowy C-dur KV 314
                                                                                      • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia

                                                                                      SOBOTA



                                                                                      09
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018

                                                                                      Bazylika św. Wojciecha
                                                                                      19:30
                                                                                      Mikołów
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                                                      • Piotr Pławner - skrzypce
                                                                                      Program:
                                                                                      • Karol Szymanowski - Etiuda b-moll op. 4 nr 3
                                                                                      • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
                                                                                      • Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      15
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018

                                                                                      Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego
                                                                                      19:00
                                                                                      Zacisze 3
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                      Program:
                                                                                      • Josef Suk - Serenada na orkiestrę smyczkową Es-dur op.6
                                                                                      • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
                                                                                      • Antonín Dvořák - Serenada E-dur op. 22

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      15
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018


                                                                                      T / S

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      19:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Mateusz Walach - dyrygent
                                                                                      Program:
                                                                                      • Fragmenty najsłynniejszych musicali takich jak Skrzypek na dachu czy West Side Story

                                                                                      SOBOTA



                                                                                      16
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      18:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                                                      Program:
                                                                                      • W kręgu Johanna Straussa - muzyka XIX wieku

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      22
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018


                                                                                      T / S / B

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      19:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                                                      • Andrzej Borzym jr - dyrygent
                                                                                      • Artur Andrus - śpiew, prowadzenie koncertu
                                                                                      • Zespół w składzie:
                                                                                        Wojciech Stec – fortepian, gitara
                                                                                        Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet
                                                                                        Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon
                                                                                        Paweł Żejmo – perkusja
                                                                                      Program:
                                                                                      • Piosenki z dwóch przebojowych płyt Artura Andrusa Myśliwiecka i Cyniczne Córy Zurychu

                                                                                      PIĄTEK



                                                                                      29
                                                                                      czerwiec
                                                                                      2018


                                                                                      T

                                                                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                                                      18:00
                                                                                      Sokolska 2
                                                                                      Katowice
                                                                                      Wykonawcy:
                                                                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                                                      • Robert Kabara - dyrygent

                                                                                        Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                                                                                        NEWSLETTER

                                                                                        Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                                                                                        Zamów newsletter: