F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
WTOREK



25
kwiecień
2017

Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
09:30
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Alina Urbańczyk-Mróz - sopran
  • Irena Kalinowska-Grohs - skrzypce
  • Anna Sułkowska - fortepian
  • Jolanta Schmidt - prowadzenie

    ŚRODA



    26
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Stanisław Soyka Trio
    Program:
    • przeboje z repertuaru Stanisława Soyki

    CZWARTEK



    27
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    11:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Wojciech Pławner - dyrygent
    • Bartosz Gaudyn - trąbka
    • Mateusz Konopka - puzon
    • dr Jerzy Jarosz (Uniwersytet Śląski) - wykładowca
    • Regina Gowarzewska - prelegent
    Program:
    • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
    • Franz Liszt - Preludia
    • Joseph Turrin - Fandango

    PIĄTEK



    28
    kwiecień
    2017

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    09:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Wojciech Pławner - dyrygent
    • Bartosz Gaudyn - trąbka
    • Mateusz Konopka - puzon
    • dr Jerzy Jarosz (Uniwersytet Śląski) - wykładowca
    • Regina Gowarzewska - prelegent
    Program:
    • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
    • Franz Liszt - Preludia
    • Joseph Turrin - Fandango

    PIĄTEK



    28
    kwiecień
    2017

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    18:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Andrew Kennedy - klarnet oraz dyrektor artystyczny zespołu Hourglass
    • Ewa Kowalski - flet
    • Anna Rutkowska-Schock - fortepian
    • Michelle Urquhart - altówka
    • Krzysztof Waloszczyk - harfa
    Program:
    • Claude Debussy - Trio na flet, harfę i altówkę
    • Max Bruch - Osiem utworów na klarnet, altówkę i fortepian
    • Sally Whitwell - Duch Przestworzy na flet i fortepian
    • Andrew Ball - Trzy marzenia w pulsie Sonata na klarnet i fortepian
    • Nigel Sabin - Pocztówki z Francji na klarnet i altówkę
    • Gabriel Fauré - Fantazja na flet i harfę, op. 79
    • Colin Brumby - Tańce egzotyczne na klarnet i harfę
    • Henri Vieuxtemps - Kaprys na altówkę solo
    • Jacob Gade/ Toke Lund Christiansen - Tango Fantazja
    • Daniel Rojas - Zbieg Okoliczności na flet, klarnet, altówkę, harfę i fortepian
    • Andrew Kennedy - Chłopak rodem z australijskiego buszu

    SOBOTA



    29
    kwiecień
    2017


    Q

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    16:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Stanisław Janicki - słowo
    • Ad Libitum - zespół wokalny
    • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent
    Program:
    • Widowisko poetycko-muzyczne Lata dwudzieste, lata trzydzieste, lata czterdzieste...

    ŚRODA



    03
    maj
    2017

    Archikatedra Chrystusa Króla
    10:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - dyrygent

      SOBOTA



      06
      maj
      2017

      Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
      im. K. Szymanowskiego
      19:00
      Zacisze 3
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Aleksandra Kruż - dyrygent
      • Sulamita Ślubowska - skrzypce
      Program:
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Don Giovanni
      • Ludwig van Beethoven - Romance G-dur op.40, VII Symfonia A-dur op. 92

      NIEDZIELA



      07
      maj
      2017

      sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
      10:30
      Wykonawcy:
      • Alina Adamczyk - muzykoterapeutka, arteterapeutka
      • Aleksandra Konieczny - pedagog

        NIEDZIELA



        07
        maj
        2017

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
        • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
        • Regina Gowarzewska - prelegent
        Program:
        • W programie m.in.:
          Ch.Chaplin - Smile
          A.Barroso - Aquarela do Brasil
          C.Badelt - Piraci z Karaibów
          L.Anderson - The Irish Washer Woman

        PONIEDZIAŁEK



        08
        maj
        2017

        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
        09:30
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:

            ŚRODA



            10
            maj
            2017

            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
            18:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
              Natalia Łukaszewicz-Charabin
              Katarzyna Muller-Wantuła
              Agnieszka Zawierucha
              Adam Seiffert
              Janusz Fabisiak
            • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
            • Roman Huzior - kontrabas
            • Adam Żaak - prowadzenie koncertu
            Program:
            • W programie: największe przeboje w nietuzinkowych aranżacjach gospel, swing i soul.

            CZWARTEK



            11
            maj
            2017

            sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
            09:30
            Wykonawcy:

                PIĄTEK



                12
                maj
                2017

                sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
                12:30
                Wykonawcy:
                • Sara Knapik-Szweda - muzykoterapeutka

                  PIĄTEK



                  12
                  maj
                  2017


                  T / S / B

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Achmed Ender Sakpinar - dyrygent
                  • Janusz Olejniczak - fortepian
                  Program:
                  • Gabriel Fauré - Pawana op.50
                  • Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur
                  • Nikołaj Rimski-Korsakow - Szeherezada

                  NIEDZIELA



                  14
                  maj
                  2017

                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                  11:30
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:

                      PONIEDZIAŁEK



                      15
                      maj
                      2017

                      Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                      19:00
                      Warszawska 2
                      Sosnowiec
                      Wykonawcy:
                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                      • Piotr Wijatkowski - dyrygent
                      • Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran
                      • Rafał Bartmiński - tenor
                      • Adam Szerszeń - baryton
                      • Ewa Budny-Orłowska, Anita Łapińska, Karol Garczyński, Mariusz Karpiński – balet
                      • Andrzej Krusiewicz - prowadzenie
                      Program:
                      • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

                      WTOREK



                      16
                      maj
                      2017

                      Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                      09:30
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:

                          PIĄTEK



                          19
                          maj
                          2017

                          sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
                          12:30
                          Wykonawcy:
                          • Sara Knapik-Szweda - muzykoterapeutka

                            PIĄTEK



                            19
                            maj
                            2017


                            T/S/B/W

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            19:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Juozas Domarkas - dyrygent
                            • Albrecht Menzel - skrzypce
                            Program:
                            • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
                            • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

                            NIEDZIELA



                            21
                            maj
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Włodek Pawlik Trio w składzie:
                              Włodek Pawlik - fortepian
                              Paweł Pańta - kontrabas
                              Cezary Konrad - perkusja
                            • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                            Program:
                            • Utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012)

                            CZWARTEK



                            25
                            maj
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            11:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Bohdan Jarmołowicz - dyrygent
                            • Jacek Kotlarski - wokal
                            • Regina Gowarzewska - prelegent
                            Program:
                            • Muzyka z seriali i filmów dla dzieci

                            PIĄTEK



                            26
                            maj
                            2017

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            09:30
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                            • Bohdan Jarmołowicz - dyrygent
                            • Jacek Kotlarski - wokal
                            • Regina Gowarzewska - prelegent
                            Program:
                            • Muzyka z seriali i filmów dla dzieci

                            SOBOTA



                            27
                            maj
                            2017


                            T

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            18:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Vadim Brodski - skrzypce
                            Program:
                            • W programie między innymi:
                            • Fritz Kreisler - 2 miniatury: Cierpienia miłosne oraz Radość miłosna , Preludium i Allegro w stylu Pugnani, Chiński Tamburyn op. 3
                            • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima, Cztery pory roku op. 8: Wiosna
                            • Béla Bartók - Tańce rumuńskie
                            • Vittorio Monti - Czardasz

                            NIEDZIELA



                            28
                            maj
                            2017


                            T / O

                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                            17:00
                            Sokolska 2
                            Katowice
                            Wykonawcy:
                            • Daniel Zaretsky - organy
                            • Władysław Szymański - słowo
                            Program:
                            • Kompozycje Louisa Marchanda, Johanna Sebastiana Bacha, Eugène’a Gigouta, Théodor’a Duboisa, Louisa Vierne’a i Charlesa-Marii Widora.

                            NIEDZIELA



                            28
                            maj
                            2017

                            Kościół Jezusowy, Cieszyn
                            17:00
                            Wykonawcy:
                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                            • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
                            • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                            • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
                            • Paweł Konik - baryton
                            • Regina Gowarzewska - prelegent
                            Program:
                            • Wybrane kopmozycje chóralne Jana Gawlasa, Jana Sztwiertni, Aleksandra Lasonia i Józefa Świdra
                            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia C-dur nr 9
                            • Johann Sebastian Bach - Kantata Ich habe genug BWV 82, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                            • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                            • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068

                            PONIEDZIAŁEK



                            29
                            maj
                            2017

                            sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
                            11:00
                            Wykonawcy:
                            • Alina Adamczyk - muzykoterapeutka, arteterapeutka

                              CZWARTEK



                              01
                              czerwiec
                              2017

                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                              09:30
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:
                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                              • Bohdan Jarmołowicz - dyrygent
                              • Jacek Kotlarski - wokal
                              • Regina Gowarzewska - prelegent
                              Program:
                              • Muzyka z seriali i filmów dla dzieci

                              PIĄTEK



                              02
                              czerwiec
                              2017

                              sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
                              12:30
                              Wykonawcy:
                              • Sara Knapik-Szweda - muzykoterapeutka

                                SOBOTA



                                03
                                czerwiec
                                2017

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                18:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:
                                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                • Miłosz Kula - dyrygent
                                • Jacek Mirucki - kontrabas
                                Program:
                                • Carl Ditters von Dittersdorf - Symfonia D-dur, Grave D-16 (1791), II Koncert na kontrabas E-dur Kr.172
                                • Giovanni Bottesini - II Koncert na kontrabas h-moll
                                • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

                                NIEDZIELA



                                04
                                czerwiec
                                2017

                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                10:00
                                Sokolska 2
                                Katowice
                                Wykonawcy:

                                    NIEDZIELA



                                    04
                                    czerwiec
                                    2017

                                    sala edukacyjna nr 204, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    Wykonawcy:
                                    • Sara Knapik-Szweda - muzykoterapeutka

                                      ŚRODA



                                      07
                                      czerwiec
                                      2017

                                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                      18:00
                                      Sokolska 2
                                      Katowice
                                      Wykonawcy:
                                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                                      • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                      • Soliści – pedagodzy i uczniowie PSM im. M. Karłowicza

                                        PIĄTEK



                                        09
                                        czerwiec
                                        2017

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        19:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:
                                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                        • Sylwia Olszyńska - sopran
                                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                        Program:
                                        • Wojciech Kilar - Suita z filmów Krzysztofa Zanussiego, Temat z filmu Pianista, Mazur z filmu Zemsta, Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota, Tango z filmu Zazdrość i medycyna, Polonez z filmu Pan Tadeusz, Galop z filmu Cwał, Suita z filmu Dracula

                                        PONIEDZIAŁEK



                                        12
                                        czerwiec
                                        2017

                                        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                        09:30
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:

                                            WTOREK



                                            13
                                            czerwiec
                                            2017

                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                            09:30
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:

                                                ŚRODA



                                                14
                                                czerwiec
                                                2017


                                                T

                                                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                18:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                • Anna Buryan - dyrygent
                                                • Adam Kujawa - dyrygent
                                                • Dagmara Kołodziej - sopran
                                                • Kamil Bień - tenor
                                                • Paweł Ślusarz - bas
                                                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                Program:
                                                • Franz Schubert - Msza G-dur D.167
                                                • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia C-dur nr 9

                                                SOBOTA



                                                17
                                                czerwiec
                                                2017

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                17:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                Program:
                                                • W programie m.in.: J. Strauss, E. Waldteufel, V. Monti, E. Kalman, J. Fucik, G. Winkler, H .Crucius, R. Stolz

                                                NIEDZIELA



                                                18
                                                czerwiec
                                                2017

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                11:30
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:

                                                    SOBOTA



                                                    24
                                                    czerwiec
                                                    2017


                                                    T / B

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    18:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                    • Robert Kabara - dyrygent
                                                    • Sylwia Olszyńska – Isabella
                                                    • Tomasz Dziwisz – Bertrando
                                                    • Kamil Zdebel – Batone
                                                    • Michał Schoppa – Ormondo
                                                    • Dominik Opaliński – Tarabotto
                                                    Program:
                                                    • Gioacchino Rossini - L’inganno felice (wykonanie koncertowe opery)

                                                    NIEDZIELA



                                                    09
                                                    lipiec
                                                    2017

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    17:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                    • Stefan Gąsieniec - fortepian
                                                    • Leszek Sojka - dyrygent
                                                    • Tomasz Stockinger - prowadzenie koncertu
                                                    Program:
                                                    • Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste
                                                    • Władysław Szpilman - W starym kinie
                                                    • George Gershwin - Summertime
                                                    • Krzesimir Dębski - Cantabile
                                                    • Fryderyk Chopin - Nokturn nr 20 cis-moll
                                                    • Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations, Ragtime The Easy Winners
                                                    • Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy, Tango z filmu Strachy
                                                    • Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom, Walc Barbary z filmu Noce i dnie

                                                    Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                                                    NEWSLETTER

                                                    Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                                                    Zamów newsletter: