F.A.M.A JUBILATKA



PL |  EN
WTOREK



03
maj
2016

Archikatedra Chrystusa Króla
10:30
Katowice
Wykonawcy:
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - dyrygent

    PIĄTEK



    06
    maj
    2016

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Maciej Piątek - dyrygent
    • Marek Wroniszewski - dyrygent
    • Martyna Kosecka - dyrygent
    • Joanna Ślusarczyk - dyrygent
    Program:
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia C-dur Linzka KV 425
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Symfonia nr 3 a-moll „Szkocka" op. 56

    PIĄTEK



    06
    maj
    2016


    T

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Piotr Gajewski - dyrygent
    • Amelia Maszońska - skrzypce
    • Dariusz Zboch - aranżacje
    Program:
    • Antonín Dvořák - Taniec słowiański nr 2 e-moll
    • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
    • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5
    • Vittorio Monti - Czardasz
    • Astor Piazzolla - Cuatro Estaciones Porteñas

    SOBOTA



    07
    maj
    2016


    Q

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    16:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Piotr Pławner - skrzypce
    Program:
    • Johann Sebastian Bach - Partita d-moll BWV 1004
    • Erwin Schulhoff - Adagio i Scherzo z Sonaty na skrzypce
    • Niccolò Paganini - Kaprys nr 24
    • Fritz Kreisler - Recitativo i Scherzo caprice op. 6
    • Grażyna Bacewicz - Kaprys

    NIEDZIELA



    08
    maj
    2016

    Sala nr 303 IV piętro, Filharmonia Śląska
    09:30
    Wykonawcy:
    • Alina Adamczyk - koordynator, arteterapeuta
    • Agnieszka Sepioło - fortepian, certyfikowany muzykoterapeuta
    Program:
    • Edukacja muzyczna z elementami arteterapii (muzykoterapia, choreoterapia, drama)
      Wykorzystamy ruch, plastykę, dźwięk i słowo.

    WTOREK



    10
    maj
    2016

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    09:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Alina Urbańczyk-Mróz - śpiew
    • Jan Kudełka - gitara klasyczna
    • Sebastian Nawrocki - fortepian
    • Jolanta Schmidt - prowadzenie
    Program:
    • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuezcz.I
    • Enrique Granados - Taniec hiszpański nr 5 Andaluza
    • Fernando Obradors - Pieśń El Vito
    • Joaquin Rodrigo - Pieśń De donde venis, amore, Pieśń De los alamos vengo, madre
    • Manuel de Falla - Taniec ognia z baletu Czarodziejska miłość
    • Alfredo Casella - Bolero

    CZWARTEK



    12
    maj
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    11:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Tadeusz Wicherek - dyrygent
    • Regina Gowarzewska - prelegent
    Program:
    • Mariusz Matuszewski - 3 poematy symfoniczne: Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Kot w butach

    PIĄTEK



    13
    maj
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    10:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Tadeusz Wicherek - dyrygent
    • Regina Gowarzewska - prelegent
    Program:
    • Mariusz Matuszewski - 3 poematy symfoniczne: Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Kot w butach

    PIĄTEK



    13
    maj
    2016


    J

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Krzysztof Herdzin - dyrygent, fortepian, aranżacje
    • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
    • Piotr Wojtasik - trąbka
    • Maciej Sikała - saksofon
    • Adam Cegielski - kontrabas
    • Marcin Jahr - perkusja
    Program:
    • Jazzowe aranżacje muzyki Fryderyka Chopina

    PIĄTEK



    13
    maj
    2016

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Szymon Borys - dyrygent
    • Wojciech Wantulok - dyrygent
    Program:
    • Béla Bartók - Divertimento na orkiestrę smyczkową
    • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

    SOBOTA



    14
    maj
    2016

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    17:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Filmowa
    • Michał Jańczyk - dyrygent
    • Marta Huptas - wokal
    • Kamil Frankowski - wokal, prowadzenie
    Program:
    • Muzyka małego i wielkiego ekranu podana w autorskich aranżacjach na skład kameralny. W ramach koncertu usłyszymy muzykę między innymi z takich filmów i seriali jak: „Władca Pierścieni”, „Ojciec Chrzestny”, "Shrek", czy też Polskich: "40 latek", "Alternatywy 4" lub "Stawka większa niż życie".

    NIEDZIELA



    15
    maj
    2016

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    11:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Dominika Surzyn - harfa, harfa celtycka
    • Barbara Badura - prowadzenie
    Program:
    • Francois Joseph Nadermann - Sonata cz. I
    • Jean-Philippe Rameau - Egipcjanka
    • Bernard Andres - Cynamon
    • Camille Saint-Saëns - Fantazja
    • Georg Friedrich Haendel - Sarabanda
    • Nancy Gustavson - Zaczarowany ogród
    • Susan McDonald - Koto w Japonii, Alpejski walczyk

    PONIEDZIAŁEK



    16
    maj
    2016

    sala nr 204, Filharmonia Śląska
    09:30
    Wykonawcy:
    • Sara Knapik-Szweda - fortepian, certyfikowany muzykoterapeuta
    • Alina Adamczyk - koordynator, arteterapeuta
    • Agnieszka Sepioło - fortepian, certyfikowany muzykoterapeuta
    Program:
    • Edukacja muzyczna z elementami arteterapii (muzykoterapia, choreoterapia, drama)
      Wykorzystamy ruch, plastykę, dźwięk i słowo.

    PONIEDZIAŁEK



    16
    maj
    2016

    Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
    19:00
    Warszawska 2
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Karolina Wieczorek - sopran
    • Oskar Jasiński - tenor
    • Paweł Sobierajski - tenor, prowadzenie koncertu
    • Sławomir Chrzanowski - dyrygent
    Program:
    • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

    CZWARTEK



    19
    maj
    2016

    sala nr 204, Filharmonia Śląska
    09:30
    Wykonawcy:
    • Alina Adamczyk - koordynator, arteterapeuta
    • Agnieszka Sepioło - fortepian, certyfikowany muzykoterapeuta
    Program:
    • Edukacja muzyczna z elementami arteterapii (muzykoterapia, choreoterapia, drama)
      Wykorzystamy ruch, plastykę, dźwięk i słowo.

    PIĄTEK



    20
    maj
    2016

    FermataCaffè, Filharmonia Śląska
    12:30
    ul. Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Sara Knapik-Szweda - fortepian, certyfikowany muzykoterapeuta
    Program:
    • Muzykoterapia dla seniorów to czas spędzony w miłej atmosferze wśród działań muzycznych, aktywizujących i relaksujących. Chcemy polepszyć Wasze samopoczucie, zwiększyć aktywność ruchową i umysłową, poprawić koncentrację i zmobilizować do działania

    PIĄTEK



    20
    maj
    2016


    T / S / B

    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
    19:00
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Urszula Kryger - mezzosopran
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
    Program:
    • Gustav Mahler - III Symfonia d-moll

    NIEDZIELA



    22
    maj
    2016

    Kościół Jezusowy, Cieszyn
    17:00
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    • Natalia Łukaszewicz-Charabin - sopran
    • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
    • Tomasz Dziwisz - tenor
    • Michał Schoppa - baryton
    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
    Program:
    • Józef Świder - Missa angelica na chór mieszany, sopran solo i orkiestrę smyczkową
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza C-dur Koronacyjna KV 317

    PONIEDZIAŁEK



    23
    maj
    2016

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    09:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Sylwester Poks - trąbka
    • Krzysztof Mencner - puzon
    • Łukasz Szubski - akompaniament
    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
    Program:
    • Kompozycje m.in.: G. Bizeta, J. Clarca, E. Elgara, S. Yradiera.

    WTOREK



    24
    maj
    2016

    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
    09:30
    Sokolska 2
    Katowice
    Wykonawcy:
    • STUDENCI KIERUNKU MUZYKOTERAPIA AKADEMII MUZYCZNEJ IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KATOWICACH, POD KIERUNKIEM PROF. DR HAB. KATARZYNY KRASOŃ
    • Tomek Ptok
    • Karolina Wiśniowska
    • Marta Krystoń
    • Kacper Gładys
    • Judyta Potoka
    • Julia Kaczmarczyk
    • Marta Urbańczyk
    • Marta Naumiuk
    • Inez Krawczyk
    • Kuba Radwański - fortepian
    • Franciszek Siwy

      ŚRODA



      25
      maj
      2016


      T

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      18:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Śląska Orkiestra Kameralna
      • Robert Kabara - dyrygent
      • Astrig Siranossian (laureatka I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K. Pendereckiego, Kraków 2013) - wiolonczela
      Program:
      • Adam Jarzębski - Tamburetta
      • Joseph Haydn - Koncert wiolonczelowy D-dur, Symfonia nr 104 D-dur

      NIEDZIELA



      29
      maj
      2016


      T / O

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Władysław Szymański - organy
      • Dorota Gibiec-Kurowska - sopran

        ŚRODA



        01
        czerwiec
        2016

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        10:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Tadeusz Wicherek - dyrygent
        • Regina Gowarzewska - prelegent
        Program:
        • Mariusz Matuszewski - 3 poematy symfoniczne: Czerwony Kapturek, Kopciuszek oraz Kot w butach

        PIĄTEK



        03
        czerwiec
        2016


        T

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Robert Kabara - dyrygent
        • Beata Bilińska - fortepian
        • Jan Harasimowicz - trąbka
        Program:
        • Dmitrij Szostakowicz - Symfonia kameralna op.110b , Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową c-moll op. 35
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia B-dur nr 33 KV 319

        NIEDZIELA



        05
        czerwiec
        2016

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        10:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Szczepan Cieślak - organy koncertowe
        • Chór dziewczęcy POSM II st. im. M. Karłowicza
        • Tomasz Giedwiłło - dyrygent
        • Olivia Bujnowicz - skrzypce

          WTOREK



          07
          czerwiec
          2016

          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
          09:30
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Jolanta Schmidt - prowadzenie
          Program:
          • program w ustalaniu

          PIĄTEK



          10
          czerwiec
          2016

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Chrząszcze
          • Orkiestra Rewiowa Promenada
          Program:
          • utwory zespołu The Beatles

          PIĄTEK



          10
          czerwiec
          2016

          Volkshaus, Jenaer Philharmonie
          20:00
          Jena, Niemcy
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Jenaer Philharmonie
          • Paweł Przytocki - dyrygent
          • Joseph Moog - fortepian
          Program:
          • Max Reger - Koncert fortepianowy f-moll op. 114
          • Henryk Mikołaj Górecki - IV Symfonia Tansman Epizody

          SOBOTA



          11
          czerwiec
          2016

          Kościół Mariacki
          19:30
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Jarosław Wolanin - dyrygent
          • Karina Paszek - słowo
          Program:
          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Jauchzet dem Herrnop. 69 nr 2, Herr, nun lässest du deinen Diener in Frieden fahren op. 69 nr 1
          • Johannes Brahms - Es ist das Heil und kommen her op. 29 nr 1
          • Josef Rheinberger - Warum toben die Heiden op. 40 nr 2
          • Max Reger - Mein Odem ist schwach op. 110 nr 1

          SOBOTA



          11
          czerwiec
          2016

          Bazylika św. Wojciecha
          19:30
          Mikołów
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Kai Bumann - dyrygent
          • Vadim Brodski - skrzypce
          Program:
          • Niccolò Paganini - I Koncert skrzypcowy D-dur op.6
          • Robert Schumann - IV Symfonia d-moll op. 120

          PONIEDZIAŁEK



          13
          czerwiec
          2016

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          09:30
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Damian Poloczek - organy
          • Regina Gowarzewska - prelegent
          Program:
          • Siergiej Prokofiew - Piotruś i Wilk op. 67

          ŚRODA



          15
          czerwiec
          2016

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
          • Maria Kononova - sopran
          • Olga Burda - sopran
          • Oksana Yarova - sopran
          • Yulia Litvinova - sopran
          • Aleksandr Ostrovskiy - tenor
          • Anatolij Pogrebnyj - tenor
          • Taras Kapran - baryton
          • Wladimir Wrublewski - dyrygent
          • Igor Yaroshenko - dyrygent
          Program:
          • najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery w wykonaniu orkiestry i chóru

          CZWARTEK



          16
          czerwiec
          2016


          T

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Joanna Ślusarczyk - dyrygent
          • Marek Wroniszewski - dyrygent
          • Beata Warykiewicz-Siwy - skrzypce
          • Adam Krzeszowiec - wiolonczela
          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
          Program:
          • Michaił Glinka - Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
          • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rococo na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
          • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor
          • Maurice Ravel - Tzigane, Pawana na śmierć Infantki , II Suita Dafnis i Chloe

          PIĄTEK



          17
          czerwiec
          2016

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Śląska Orkiestra Kameralna
          • Dariusz Zboch - koncertmistrz, aranżer - skrzypce
          • Antoni Olesik - marimba
          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
          Program:
          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Uwertura do Snu Nocy Letniej (aranżacja D. Zboch)
          • Nikołaj Rimski-Korsakow - Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie w aranżacji na marimbę
          • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Lato
          • George Gershwin - Summertime
          • z repertuaru The Doors – Riders on the Storm
          • Gioacchino Rossini - VI Sonata D-dur na smyczki cz. III La Tempesta
          • Léo Delibes - Duet kwiatów z opery Lakmé
          • z repertuaru Electric Light Orchestra – The rain is falling

          SOBOTA



          18
          czerwiec
          2016

          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
          09:30
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:

              NIEDZIELA



              19
              czerwiec
              2016

              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
              10:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:

                  NIEDZIELA



                  19
                  czerwiec
                  2016

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  11:30
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Damian Poloczek - organy
                  • Regina Gowarzewska - prelegent
                  Program:
                  • Siergiej Prokofiew - Piotruś i Wilk op. 67

                  NIEDZIELA



                  19
                  czerwiec
                  2016

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Młody Waltornista
                  • Chór Waltorni
                  Program:
                  • John Williams - Gwiezdne Wojny (opr. L. Salwa)
                  • Ludwig van Beethoven - Oda do radości (opr. L. Salwa)
                  • Wolfgang Amadeus Mozart - Piosenka francuska (opr. L. Salwa)
                  • Franz Suppe - Poet and Peasant Overture (opr. J. Ślęzak, L. Salwa)
                  • Poszła Karolinka (opr. L. Salwa), Trolololo (opr. Marek Marcinkowski)

                  PIĄTEK



                  24
                  czerwiec
                  2016


                  T / S

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Martyna Kostecka - dyrygent
                  • Maciej Piątek - dyrygent
                  Program:
                  • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
                  • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Dziadek do orzechów op. 71a, Polonez z III aktu opery Eugeniusz Oniegin op. 24, Suita z baletu Jezioro Łabędzie

                  SOBOTA



                  25
                  czerwiec
                  2016


                  Q

                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                  16:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Bartłomiej Nizioł - skrzypce
                  • Grzegorz Skrobiński - fortepian
                  Program:
                  • César Franck - Sonata A- dur
                  • Claude Debussy - Sonata g-moll
                  • Luise Adolpha Le Beau - Sonata op. 10

                  CZWARTEK



                  07
                  lipiec
                  2016

                  Kościół pw. św. Brata Alberta w Busku – Zdroju
                  19:00
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Jacek Rogala - dyrygent
                  • Aleksandra Zamojska - sopran
                  • Adam Szerszeń - baryton
                  • Roman Perucki - organy
                  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                  Program:
                  • Gabriel Fauré - Requiem d-moll op. 48
                  • Francis Poulenc - Koncert na organy i orkiestrę

                  SOBOTA



                  09
                  lipiec
                  2016

                  Buskie Samorządowe Centrum Kultury
                  20:00
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Tadeusz Wojciechowski - dyrygent
                  • Katarzyna Hołysz - sopran
                  • Agnieszka Rehlis - sopran
                  • Paweł Skałuba - tenor
                  • Jacek Jaskóła - baryton
                  Program:
                  • Wieczór arii i duetów

                  SOBOTA



                  12
                  listopad
                  2016

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:30
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Alla Vienna
                  • Vivid Singers
                  • Mariusz Ostrowski jako Freddie Mercury
                  Program:
                  • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                  Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                  NEWSLETTER

                  Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                  Zamów newsletter: