F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN
PIĄTEK



26
luty
2016


T / S

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
19:00
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Vladimir Kiradjiev - dyrygent
  • Anna Wiśniewska-Schoppa - sopran
  • Agnieszka Makówka - mezzosopran
  • Tomasz Kuk - tenor
  • Przemysław Firek - bas
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
Program:
  • Giuseppe Verdi - Messa da Requiem

SOBOTA



27
luty
2016

Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
17:30
Sokolska 2
Katowice
Wykonawcy:

      NIEDZIELA



      28
      luty
      2016


      J

      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
      17:00
      Sokolska 2
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
      • Łukasz Romanek - organy
      • Jakub Myślak - wiolonczela
      • Marlena Grodzicka-Myślak - altówka
      • Piotr Baron - saksofon

        ŚRODA



        02
        marzec
        2016

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Jacek Kraszewski - dyrygent
        • Alicja Maryńczuk - fortepian
        • Jacek Głogowski - skrzypce
        • Patryk Pfeifer - klarnet
        • Kwartet fletowy w składzie: Monika Kaczkowska, Katarzyna Krawczak, Paulina Soboń, Barbara Glogowska
        • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
        Program:
        • Maurice Ravel - Koncert fortepianowy G-dur, cz. I
        • Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 (cz. I)
        • Andre Messager - Solo konkursowe na klarnet
        • Antonio Vivaldi - Koncert h-moll na 4 skrzypiec op. 3 nr 1 w opracowaniu na 4 flety

        PIĄTEK



        04
        marzec
        2016

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Jacek Kraszewski - dyrygent
        • Łukasz Dyczko - saksofon
        • Jarosław Nowak - waltornia
        • Anna Krzyżak - altówka
        • Mateusz Posłuszny - wiolonczela
        • Mateusz Tomica - fortepian
        Program:
        • Hector Villa-Lobos - Fantazja na saksofon sopranowy, orkiestrę smyczkową i trzy waltornie
        • Richard Strauss - Koncert waltorniowy Es-dur nr.1, cz. II i III
        • Béla Bartók - Koncert na altówkę cz. I
        • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rokoko op. 33
        • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 cz. I Moderato

        NIEDZIELA



        06
        marzec
        2016


        T

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Robert Kabara - dyrygent
        • Stanisław Pielczyk - organy
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Georg Friedrich Haendel - Koncert organowy B-dur op. 4 nr 2 HWV 290, Koncert organowy F-dur nr 13 Kukułka i słowik HWV 295
        • Arvo Pärt - Te Deum na 3 chóry, taśmę, fortepian preparowany i orkiestrę smyczkową

        NIEDZIELA



        13
        marzec
        2016


        T / O

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Francesco Bongiorno (Włochy) - organy
        • Władysław Szymański - słowo, kierownictwo artystyczne
        Program:
        • Max Reger - Toccata d-moll op. 59, Benedictus op. 59
        • Camille Saint-Saëns - Fantazja Es-dur nr 1
        • Oreste Ravanello - Temat z wariacjami h-moll
        • Johann Sebastian Bach - Preludium i fuga Es-dur BWV 552
        • August. G. Ritter - I Sonata d-moll op. 11
        • Olivier Messiaen - Le Banquet céleste
        • Max Reger - Fantazja i Fuga d-moll op. 135b

        PIĄTEK



        18
        marzec
        2016


        T / S / B

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Paul McCreesh - dyrygent
        Program:
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia C-dur Linzka KV 425
        • Edward Elgar - I Symfonia As-dur op. 55

        PONIEDZIAŁEK



        21
        marzec
        2016

        Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
        18:00
        Będzińska 65
        Sosnowiec
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Robert Kabara - dyrygent
        • Edyta Piasecka - sopran
        • Joanna Iwaszkiewicz - alt
        Program:
        • Giovanni Battista Pergolesi - Stabat Mater

        PIĄTEK



        01
        kwiecień
        2016

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Massimiliano Caldi - dyrygent
        • Klaudia Baca z klasy dr Jana Kotuli - kontrabas
        • Marcin Kuźniar z klasy prof. A. Gruszki i dr M. Dylli - gitara klasyczna
        • Damian Oleksiak z klasy dr Krzysztofa Jaguszewskiego - marimba
        • Łukasz Wilga z klasy prof. Wojciecha Świtały - fortepian
        • Malwina Wyborska z klasy mgr Piotra Szumieła - altówka
        Program:
        • Giovanni Bottesini - Fantazja na tematy z opery "Lunatyczka" V. Belliniego
        • Carl Maria von Weber - Andante i Rondo Węgierskie op. 35
        • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
        • Anders Koppel - Koncert na marimbę i orkiestrę nr 4
        • Sergiej Rachmaninow - III Koncert fortepianowy d-moll op. 30

        NIEDZIELA



        03
        kwiecień
        2016

        Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
        17:00
        Mikołowska 32
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jan Łukaszewski - dyrygent
        • Karina Paszek - prowadzenie
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru

          ŚRODA



          13
          kwiecień
          2016

          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
          18:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Kwartet DankArt w składzie:
            Michał Siwy – I skrzypce
            Paweł Muszała – II skrzypce
            Rafał Woźniak – altówka
            Katarzyna Czypka – wiolonczela
          • Marcin Maślak - gitara
          Program:
          • Astor Piazzolla - Histoire du Tango
          • Gabriel Fauré - Pawana op.50
          • Mario Castelnuovo-Tedesco - Quintette op. 143, Capriccio diabolico op. 85

          PIĄTEK



          15
          kwiecień
          2016


          T / S

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          19:00
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
          • Jerzy Salwarowski - dyrygent
          • Hubert Salwarowski - fortepian
          Program:
          • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica , V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73

          SOBOTA



          16
          kwiecień
          2016

          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
          16:30
          Sokolska 2
          Katowice
          Wykonawcy:

              NIEDZIELA



              17
              kwiecień
              2016


              T / O

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              17:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Wojciech Różak - organy
              • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
              • Roman Jochymczyk - słowo

                PIĄTEK



                22
                kwiecień
                2016


                T / S

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                • Anna Ogińska - sopran
                • Roksana Wardenga - alt
                • Andrzej Lampert - tenor
                • Paweł Kołodziej - bas
                Program:
                • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

                SOBOTA



                23
                kwiecień
                2016

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                16:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Teresa Werner
                • Toby z Monachium - gość specjalny koncertu

                  ŚRODA



                  27
                  kwiecień
                  2016

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Leszek Sojka - dyrygent

                    PIĄTEK



                    29
                    kwiecień
                    2016


                    T / S / B

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    19:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Piotr Gajewski - dyrygent
                    • Piotr Banasik - fortepian
                    • Stanisław Pielczyk - organy
                    Program:
                    • George Gershwin - Uwertura kubańska, Koncert fortepianowy F-dur
                    • Camille Saint-Saëns - III Symfonia c-moll op. 78 Organowa

                    SOBOTA



                    30
                    kwiecień
                    2016


                    Q

                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                    16:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                    • Jakub Jakowicz - skrzypce

                      WTOREK



                      03
                      maj
                      2016

                      Archikatedra Chrystusa Króla
                      10:30
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                      • Jarosław Wolanin - dyrygent

                        PIĄTEK



                        06
                        maj
                        2016

                        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                        im. K. Szymanowskiego
                        19:00
                        Zacisze 3
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Maciej Piątek - dyrygent
                        • Marek Wroniszewski - dyrygent
                        • Martyna Kosecka - dyrygent
                        • Joanna Ślusarczyk - dyrygent
                        Program:
                        • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia C-dur Linzka KV 425
                        • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Symfonia nr 3 a-moll „Szkocka" op. 56

                        PIĄTEK



                        06
                        maj
                        2016


                        T

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                        • Piotr Gajewski - dyrygent
                        • Amelia Maszońska - skrzypce
                        • Dariusz Zboch - aranżacje
                        Program:
                        • Antonín Dvořák - Taniec słowiański nr 2 e-moll
                        • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
                        • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 5
                        • Vittorio Monti - Czardasz
                        • Astor Piazzolla - Cuatro Estaciones Porteñas

                        SOBOTA



                        07
                        maj
                        2016


                        Q

                        Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                        16:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Piotr Pławner - skrzypce
                        Program:
                        • Johann Sebastian Bach - Partita d-moll BWV 1004
                        • Erwin Schulhoff - Adagio i Scherzo z Sonaty na skrzypce
                        • Niccolò Paganini - Kaprys nr 24
                        • Fritz Kreisler - Recitativo i Scherzo caprice op. 6
                        • Grażyna Bacewicz - Kaprys

                        PIĄTEK



                        13
                        maj
                        2016


                        J

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Krzysztof Herdzin - dyrygent, fortepian, aranżacje
                        • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                        • Piotr Wojtasik - trąbka
                        • Maciej Sikała - saksofon
                        • Adam Cegielski - kontrabas
                        • Marcin Jahr - perkusja
                        Program:
                        • Jazzowe aranżacje muzyki Fryderyka Chopina

                        PIĄTEK



                        13
                        maj
                        2016

                        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                        im. K. Szymanowskiego
                        19:00
                        Zacisze 3
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                        • Szymon Borys - dyrygent
                        • Wojciech Wantulok - dyrygent
                        Program:
                        • Béla Bartók - Divertimento na orkiestrę smyczkową
                        • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

                        SOBOTA



                        14
                        maj
                        2016

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        17:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Filmowa
                        • Michał Jańczyk - dyrygent
                        • Marta Huptas - wokal
                        • Kamil Frankowski - wokal, prowadzenie
                        Program:
                        • Muzyka małego i wielkiego ekranu podana w autorskich aranżacjach na skład kameralny. W ramach koncertu usłyszymy muzykę między innymi z takich filmów i seriali jak: „Władca Pierścieni”, „Ojciec Chrzestny”, "Shrek", czy też Polskich: "40 latek", "Alternatywy 4" lub "Stawka większa niż życie".

                        PONIEDZIAŁEK



                        16
                        maj
                        2016

                        Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                        19:00
                        Warszawska 2
                        Sosnowiec
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                        • Karolina Wieczorek - sopran
                        • Oskar Jasiński - tenor
                        • Paweł Sobierajski - tenor, prowadzenie koncertu
                        • Sławomir Chrzanowski - dyrygent
                        Program:
                        • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

                        PIĄTEK



                        20
                        maj
                        2016


                        T / S / B

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        19:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                        • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                        • Urszula Kryger - mezzosopran
                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                        • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
                        Program:
                        • Gustav Mahler - III Symfonia d-moll

                        NIEDZIELA



                        22
                        maj
                        2016

                        Kościół Jezusowy, Cieszyn
                        17:00
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Chór Filharmonii Śląskiej
                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                        • Natalia Łukaszewicz-Charabin - sopran
                        • Magdalena Pilarczyk - mezzosopran
                        • Tomasz Dziwisz - tenor
                        • Michał Schoppa - baryton
                        • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                        Program:
                        • Józef Świder - Missa angelica na chór mieszany, sopran solo i orkiestrę smyczkową
                        • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza C-dur Koronacyjna KV 317

                        ŚRODA



                        25
                        maj
                        2016


                        T

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        18:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Śląska Orkiestra Kameralna
                        • Robert Kabara - dyrygent
                        • Astrig Siranossian (laureatka I nagrody na II Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. K. Pendereckiego, Kraków 2013) - wiolonczela
                        Program:
                        • Adam Jarzębski - Tamburetta
                        • Joseph Haydn - Koncert wiolonczelowy D-dur nr 2 Hob.VIIb, Symfonia nr 104 D-dur

                        NIEDZIELA



                        29
                        maj
                        2016


                        T / O

                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                        17:00
                        Sokolska 2
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Władysław Szymański - organy
                        • Dorota Gibiec-Kurowska - sopran

                          PIĄTEK



                          03
                          czerwiec
                          2016


                          T

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Robert Kabara - dyrygent
                          • Beata Bilińska - fortepian
                          • Jan Harasimowicz - trąbka
                          Program:
                          • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia B-dur nr 33 KV 319
                          • Dmitrij Szostakowicz - Symfonia kameralna op.110b , Koncert na fortepian, trąbkę i orkiestrę smyczkową c-moll op. 35

                          PIĄTEK



                          10
                          czerwiec
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Chrząszcze
                          • Orkiestra Rewiowa Promenada
                          Program:
                          • utwory zespołu The Beatles

                          PIĄTEK



                          10
                          czerwiec
                          2016

                          Volkshaus, Jenaer Philharmonie
                          20:00
                          Jena, Niemcy
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Jenaer Philharmonie
                          • Paweł Przytocki - dyrygent
                          • Joseph Moog - fortepian
                          Program:
                          • Max Reger - Koncert fortepianowy f-moll op. 114
                          • Henryk Mikołaj Górecki - IV Symfonia Tansman Epizody

                          SOBOTA



                          11
                          czerwiec
                          2016

                          Kościół Mariacki
                          19:30
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Jarosław Wolanin - dyrygent
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Jauchzet dem Herrnop. 69 nr 2, Herr, nun lässest du deinen Diener in Frieden fahren op. 69 nr 1
                          • Johannes Brahms - Es ist das Heil und kommen her op. 29 nr 1
                          • Josef Rheinberger - Warum toben die Heiden op. 40 nr 2
                          • Max Reger - Mein Odem ist schwach op. 110 nr 1

                          SOBOTA



                          11
                          czerwiec
                          2016

                          Bazylika św. Wojciecha
                          19:30
                          Mikołów
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Kai Bumann - dyrygent
                          • Vadim Brodski - skrzypce
                          Program:
                          • Niccolò Paganini - I Koncert skrzypcowy D-dur op.6
                          • Robert Schumann - IV Symfonia d-moll op. 120

                          ŚRODA



                          15
                          czerwiec
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
                          • Maria Kononova - sopran
                          • Olga Burda - sopran
                          • Oksana Yarova - sopran
                          • Yulia Litvinova - sopran
                          • Aleksandr Ostrovskiy - tenor
                          • Anatolij Pogrebnyj - tenor
                          • Taras Kapran - baryton
                          • Wladimir Wrublewski - dyrygent
                          • Igor Yaroshenko - dyrygent
                          Program:
                          • najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery w wykonaniu orkiestry i chóru

                          CZWARTEK



                          16
                          czerwiec
                          2016


                          T

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                          • Joanna Ślusarczyk - dyrygent
                          • Marek Wroniszewski - dyrygent
                          • Beata Warykiewicz-Siwy - skrzypce
                          • Adam Krzeszowiec - wiolonczela
                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                          Program:
                          • Michaił Glinka - Uwertura do opery Rusłan i Ludmiła
                          • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rococo na wiolonczelę i orkiestrę op. 33
                          • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor
                          • Maurice Ravel - Tzigane, Pawana na śmierć Infantki , II Suita Dafnis i Chloe

                          PIĄTEK



                          17
                          czerwiec
                          2016

                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                          19:00
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:
                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                          • Dariusz Zboch - koncertmistrz, aranżer - skrzypce
                          • Antoni Olesik - marimba
                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                          Program:
                          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Uwertura do Snu Nocy Letniej (aranżacja D. Zboch)
                          • Nikołaj Rimski-Korsakow - Lot trzmiela z opery Bajka o carze Sałtanie w aranżacji na marimbę
                          • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Lato
                          • George Gershwin - Summertime
                          • z repertuaru The Doors – Riders on the Storm
                          • Gioacchino Rossini - VI Sonata D-dur na smyczki cz. III La Tempesta
                          • Léo Delibes - Duet kwiatów z opery Lakmé
                          • z repertuaru Electric Light Orchestra – The rain is falling

                          SOBOTA



                          18
                          czerwiec
                          2016

                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                          09:30
                          Sokolska 2
                          Katowice
                          Wykonawcy:

                              NIEDZIELA



                              19
                              czerwiec
                              2016

                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                              10:00
                              Sokolska 2
                              Katowice
                              Wykonawcy:

                                  NIEDZIELA



                                  19
                                  czerwiec
                                  2016

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  17:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Młody Waltornista
                                  • Chór Waltorni
                                  Program:
                                  • John Williams - Gwiezdne Wojny (opr. L. Salwa)
                                  • Ludwig van Beethoven - Oda do radości (opr. L. Salwa)
                                  • Wolfgang Amadeus Mozart - Piosenka francuska (opr. L. Salwa)
                                  • Franz Suppe - Poet and Peasant Overture (opr. J. Ślęzak, L. Salwa)
                                  • Poszła Karolinka (opr. L. Salwa), Trolololo (opr. Marek Marcinkowski)

                                  PIĄTEK



                                  24
                                  czerwiec
                                  2016


                                  T / S

                                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                  19:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                  • Maciej Piątek - dyrygent
                                  • Martyna Kosecka - dyrygent
                                  Program:
                                  • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
                                  • Piotr Czajkowski - Suita z baletu Dziadek do orzechów op. 71a, Polonez z III aktu opery Eugeniusz Oniegin op. 24, Suita z baletu Jezioro Łabędzie

                                  SOBOTA



                                  25
                                  czerwiec
                                  2016


                                  Q

                                  Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                  16:00
                                  Sokolska 2
                                  Katowice
                                  Wykonawcy:
                                  • Bartłomiej Nizioł - skrzypce
                                  • Grzegorz Skrobiński - fortepian
                                  Program:
                                  • César Franck - Sonata A- dur
                                  • Claude Debussy - Sonata g-moll
                                  • Luise Adolpha Le Beau - Sonata op. 10

                                  CZWARTEK



                                  07
                                  lipiec
                                  2016

                                  Dom odborov
                                  14:05
                                  Žilina, Slovakia
                                  Wykonawcy:
                                  • Zinaida Ostafijczuk - dyrygent

                                    CZWARTEK



                                    07
                                    lipiec
                                    2016

                                    Kościół pw. św. Brata Alberta w Busku – Zdroju
                                    19:00
                                    Wykonawcy:
                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej
                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                    • Jacek Rogala - dyrygent
                                    • Aleksandra Zamojska - sopran
                                    • Adam Szerszeń - baryton
                                    • Roman Perucki - organy
                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                    Program:
                                    • Gabriel Fauré - Requiem d-moll op. 48
                                    • Francis Poulenc - Koncert na organy i orkiestrę

                                    NIEDZIELA



                                    07
                                    sierpień
                                    2016

                                    Katowice – Miasto ogrodów. Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek
                                    17:00
                                    Pl. Sejmu Śląskiego 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Koreańska Orkiestra Akademicka
                                    • Pyung On Cha - dyrygent
                                    • Jang Ji Won - instrumenty klawiszowe
                                    • Nuri Kim - sopran
                                    • Gayeong Kim - sopran
                                    • Soyung Yu - sopran
                                    • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                    Program:
                                    • Johannes Brahms - Taniec węgierski nr 1
                                    • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
                                    • Lee Heung Ryunl - A Baby Lives in the Island
                                    • Astor Piazzolla - Libertango
                                    • Leroy Anderson - Favourites
                                    • Lee Ji Soo - Arirang Rhapsody
                                    • Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92 cz. I
                                    • Richard Rodgers - Sound of Music
                                    • Klaus Badelt - Piraci z Karaibów
                                    • Jacques Offenbach - Opowieści Hoffmana – aria Olimpii
                                    • Charles Gounod - Faust – aria Małgorzaty
                                    • Frederick Loewe - My Fair Lady – piosenka Elizy
                                    • David Popper - Rapsodia węgierska
                                    • Wolfgang Amadeus Mozart - Wesele Figara – duet Hrabiny i Zuzanny
                                    • Franz Lehar - Wesoła wdówka – Duet Usta milczą
                                    • Giuseppe Verdi - Brindisi (Libiamo ne’lieti calici) z opery Traviata

                                    SOBOTA



                                    20
                                    sierpień
                                    2016

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    18:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                    • Tomasz Tomaszewski - skrzypce, prowadzenie koncertu
                                    Program:
                                    • Johann Schrammel - Wien bleibt Wien
                                    • Traditional - Puszta Zigeuner
                                    • Edward Elgar - Salut d'Amour
                                    • Emile Waldteufel - Die Schlitschuhläufer Walzer
                                    • Johann Strauss - Polka Tritsch-Tratsch op.214
                                    • Fritz Kreisler - Liebesleid , Liebesfreud
                                    • Vittorio Monti - Czardasz
                                    • Jacob Gade - Tango Jalousie
                                    • Johann Strauss - Nad pięknym modrym Dunajem
                                    • Matos Rodrigues - La Cumparsita
                                    • Georges Boulanger - Comme çi, Comme ça , D'avant de mourir
                                    • Jules Massenet - Medytacja z opery Thais
                                    • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
                                    • Paul Linke - Berliner Luft

                                    NIEDZIELA



                                    21
                                    sierpień
                                    2016

                                    FermataCaffè, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    ul. Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Przemysław Strączek - gitara
                                    • Michał Wierba - fortepian
                                    • Michał Kapczuk - kontrabas
                                    • Flavio Li Vigni - perkusja
                                    Program:
                                    • utwory z płyty White Grain of Coffee

                                    NIEDZIELA



                                    28
                                    sierpień
                                    2016

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                    • Jan Walczyński - dyrygent
                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                    Program:
                                    • muzyka z filmów:
                                      Nietykalni
                                      - temat tytułowy
                                      Nietykalni - rodzina Ness'a
                                      Dawno temu w Ameryce
                                      Pewnego razu na Dzikim Zachodzie
                                      Dobry, Zły, Brzydki
                                      Tajemnice Sahary
                                      Misja-suita

                                    SOBOTA



                                    10
                                    wrzesień
                                    2016

                                    Kościół św. Józefa
                                    19:00
                                    ul. Gliwicka 76
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                    • Georg Grün - dyrygent
                                    • Karina Paszek - słowo
                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                    Program:
                                    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Warum toben die Heiden op. 78 nr 1
                                    • Johannes Brahms - Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen op. 74 nr 1
                                    • Max Reger - O Tod, wie bitter bist du op.110 nr 3
                                    • Heinrich Kaminski - O wirre Welt / O Christ eleis (z Messe deutsch)

                                    NIEDZIELA



                                    11
                                    wrzesień
                                    2016


                                    T / J

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    17:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Nahorny Sextet w składzie:
                                      Włodzimierz Nahorny – piano
                                      Dorota Miśkiewicz – vocal
                                      Henryk Gembalski – violin
                                      Wojciech Staroniewicz – tenor&soprano saxophone
                                      Mariusz Bogdanowicz – bass
                                      Piotr Biskupski – drums
                                    Program:
                                    • Jazzowe aranżacje kompozycji polskich twórców, takich jak:
                                    • Fryderyk Chopin - Fantazja na tematy polskie A-dur op.13
                                    • Karol Szymanowski - Mity op. 30 nr 2 Narcyz
                                    • Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4
                                    • Roman Maciejewski - Mazurek nr 13
                                    • Fryderyk Chopin - Preludia A-dur nr 5 i c-moll nr 20 z op. 28 , Życzenie op. 74 nr 1
                                    • Karol Szymanowski - Mity op.30 nr 3 Driady i Pan
                                    • Roman Maciejewski - Mazurki nr 12 i 14

                                    NIEDZIELA



                                    11
                                    wrzesień
                                    2016

                                    Kościół św. Tomasza Apostoła
                                    17:00
                                    Orla 19
                                    Sosnowiec
                                    Wykonawcy:
                                    • Chór Filharmonii Śląskiej
                                    • Georg Grün - dyrygent
                                    • Karina Paszek - słowo
                                    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                    Program:
                                    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Warum toben die Heiden op. 78 nr 1
                                    • Johannes Brahms - Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen op. 74 nr 1
                                    • Max Reger - O Tod, wie bitter bist du op.110 nr 3
                                    • Heinrich Kaminski - O wirre Welt / O Christ eleis (z Messe deutsch)

                                    PIĄTEK



                                    16
                                    wrzesień
                                    2016


                                    T

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    19:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:
                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                    • Sekcja dęta Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej
                                    • Robert Kabara - dyrygent
                                    Program:
                                    • Jakub Gołąbek - Symfonia C-dur (nr 777)
                                    • Joseph Haydn - I Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb/1
                                    • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia A-dur KV 201

                                    NIEDZIELA



                                    18
                                    wrzesień
                                    2016

                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                    09:00
                                    Sokolska 2
                                    Katowice
                                    Wykonawcy:

                                        NIEDZIELA



                                        18
                                        wrzesień
                                        2016


                                        T / O

                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                        18:00
                                        Sokolska 2
                                        Katowice
                                        Wykonawcy:

                                            NIEDZIELA



                                            18
                                            wrzesień
                                            2016

                                            Kościół Chrystusa Króla
                                            19:00
                                            Jana Pawła II 55
                                            Sanok
                                            Wykonawcy:
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                            • Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran
                                            • Roksana Wardenga - alt
                                            • Emil Ławecki - tenor
                                            • Paweł Konik - baryton
                                            Program:
                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza c-moll KV 427

                                            PIĄTEK



                                            23
                                            wrzesień
                                            2016


                                            T/S/B/W

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            19:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                            • Lukas Geniušas - fortepian
                                            • Joanna Woś - sopran
                                            • Mariusz Godlewski - baryton
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Piotr Czajkowski - Kaprys włoski op. 45
                                            • Sergiej Rachmaninow - Rapsodia na temat Paganiniego op. 43
                                            • Henryk Mikołaj Górecki - II Symfonia Kopernikowska

                                            PONIEDZIAŁEK



                                            26
                                            wrzesień
                                            2016

                                            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                            18:00
                                            Warszawska 2
                                            Sosnowiec
                                            Wykonawcy:
                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                            • Marcin Wyrostek - akordeon
                                            Program:
                                            • Repertuar z albumu For Alice

                                            CZWARTEK



                                            29
                                            wrzesień
                                            2016

                                            Štátny komorný orchester Žilina
                                            19:00
                                            Dolný val 47
                                            Żylina (Słowacja)
                                            Wykonawcy:
                                            • Slovak Sinfonietta Žilina
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Oliver Dohnányi - dyrygent
                                            • Mária Porubčinová - sopran
                                            • Terézia Kružliaková - mezzosopran
                                            • Ľudovít Ludha - tenor
                                            • Peter Mikuláš - baryton
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                                            PIĄTEK



                                            30
                                            wrzesień
                                            2016


                                            T / S / W

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            19:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Slovak Sinfonietta Žilina
                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                            • Oliver Dohnányi - dyrygent
                                            • Mária Porubčinová - sopran
                                            • Terézia Kružliaková - mezzosopran
                                            • Ľudovít Ludha - tenor
                                            • Peter Mikuláš - baryton
                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                            Program:
                                            • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                                            SOBOTA



                                            01
                                            październik
                                            2016


                                            Q / J

                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                            16:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Woytek Mrozek - klarnet
                                            • Trio jazzowe w składzie:
                                              Piotr Wrombel – fortepian
                                              Zbigniew Wrombel – kontrabas
                                              Marek Stach – perkusja
                                            Program:
                                            • Od folka do swingu - kompozycje G. Gershwina, Cole’a Portera, B. Goodmana, A. Shawa.

                                            SOBOTA



                                            01
                                            październik
                                            2016

                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                            17:00
                                            Sokolska 2
                                            Katowice
                                            Wykonawcy:
                                            • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej

                                              NIEDZIELA



                                              02
                                              październik
                                              2016

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              17:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Justyna Reczeniedi - sopran
                                              • ks. Paweł Sobierajski - tenor
                                              • Kamil Bień - tenor
                                              • Andrzej Filipek - fortepian
                                              • Zespół Kameralny Santarello
                                              • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                              • Joanna Ślusarczyk - dyrygent
                                              • uczniowie ZSM im. Wojciecha Kilara w Katowicach:
                                                Ziemowit Świtalski - fortepian,
                                                Michał Orlik - skrzypce
                                              • Chór Męski POSM II st. w Katowicach im. Karola Szymanowskiego
                                              • Silesian Septet POSM II st. w Katowicach im. Karola Szymanowskiego
                                              • Zespół skrzypcowy POSM I st. w Katowicach im. Stanisława Moniuszki
                                              • Małgorzata Jeruzal i Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                              Program:
                                              • różnorodne utwory pełne piękna i mocy muzyki, m.in. polonezy F. Chopina i H. Wieniawskiego, arie z oper St. Moniuszki, P. Czajkowskiego, G. Verdiego, muzyka popularna i filmowa

                                              ŚRODA



                                              05
                                              październik
                                              2016

                                              Flagey Hall, Bruksela
                                              19:00
                                              Place Flagey/Flageyplein
                                              Brussels (Belgium)
                                              Wykonawcy:
                                              • Slovak Sinfonietta Žilina
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Oliver Dohnányi - dyrygent
                                              • Mária Porubčinová - sopran
                                              • Terézia Kružliaková - mezzosopran
                                              • Ľudovít Ludha - tenor
                                              • Peter Mikuláš - baryton
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

                                              PIĄTEK



                                              07
                                              październik
                                              2016


                                              T

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                              • Robert Kabara - dyrygent
                                              • Antonina Styczeń - flet
                                              Program:
                                              • Georg Philipp Telemann - Ouverture-Suite a-moll TWV 55: a2
                                              • Ottorino Respighi - Antiche Danze ed Arie per Liuto: Suita nr 3
                                              • Johannes Brahms - Liebeslieder Walzer op. 52 arr. Hermann

                                              NIEDZIELA



                                              09
                                              październik
                                              2016


                                              T / S / B

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              17:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Janusz Powolny - dyrygent
                                              • Wojciech Stolorz - wokal
                                              Program:
                                              • Henryk Kuźniak - Muzyka z filmów i seriali, m.in.: Seksmisja, Vabank, Na kłopoty…Bednarski

                                              NIEDZIELA



                                              16
                                              październik
                                              2016


                                              T / O

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              17:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Stephan van de Wijgert - organy
                                              • Władysław Szymański - słowo, kierownictwo artystyczne
                                              Program:
                                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
                                              • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Preludium i fuga e-moll
                                              • Max Reger - Scherzo op. 65
                                              • Franz Schubert - Fantazja f-moll (D 940)
                                              • Franz Liszt - Sonata h-moll

                                              ŚRODA



                                              19
                                              październik
                                              2016

                                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                              18:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Kwartet Subito w składzie:
                                                Andrzej Rudny – I skrzypce
                                                Jakub Łysik – II skrzypce
                                                Szymon Stochniol – altówka
                                                Michał Lech – wiolonczela
                                              Program:
                                              • Najsłynniejsze melodie z hitów wielkiego i małego ekranu, muzyka z filmów takich jak: Vabank, Noce i Dnie, Zapach kobiety, Misja, Titanic, Śniadanie u Tiffany’ego, Shrek czy Piraci z Karaibów.

                                              PIĄTEK



                                              21
                                              październik
                                              2016


                                              T/S/B/W

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Amos Talmon - dyrygent
                                              • Iwona Socha - sopran
                                              • Adam Zdunikowski - tenor
                                              • Jerzy Butryn - bas
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • Joseph Haydn - Stworzenie świata Hob.XXI:2

                                              SOBOTA



                                              22
                                              październik
                                              2016


                                              T / J

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              18:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Beata Przybytek z zespołem w skadzie:
                                                Beata Przybytek - wokal
                                                Bogusław Kaczmar - fortepian
                                                Michał Kapczuk - kontrabas
                                                Filip Mozul - perkusja
                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                              • Dariusz Zboch - prowadzenie, aranżacje
                                              Program:
                                              • Kompozycje z albumu Beaty Przybytek I'm Gonna Rock You w aranżacji D. Zbocha

                                              PIĄTEK



                                              28
                                              październik
                                              2016


                                              T / S

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                              • Big Band Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach
                                              • Wokaliści Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach
                                              • Jerzy Jarosik - dyrygent
                                              • Zbigniew Raubo - fortepian
                                              • Wojciech Myrczek - wokal
                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                              Program:
                                              • Zbigniew Kalemba - Koncert fortepianowy, Kwiat Szafranu, Jezioro Cudów, Oranżeria, Zostań Sobą, Empiria, Finezja, Camelia, Happening, Cha-cha Expedita, Złoty Deszcz, Pergola, Wzgórze Elfów, Zwinna pantera

                                              PIĄTEK



                                              04
                                              listopad
                                              2016


                                              T / S

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                              • Piotr Sułkowski - dyrygent
                                              • Bartosz Koziak - wiolonczela
                                              • Joanna Zawartko - sopran
                                              • Jadwiga Postrożna - alt
                                              • Szymon Mechliński - baryton
                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                              Program:
                                              • Hector Berlioz - Karnawał rzymski op. 9
                                              • Édouard Lalo - Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę
                                              • Bolesław Szabelski - Concerto Grosso
                                              • Karol Szymanowski - Stabat Mater op. 53

                                              SOBOTA



                                              05
                                              listopad
                                              2016

                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                              19:00
                                              Sokolska 2
                                              Katowice
                                              Wykonawcy:
                                              • Jamie Baum Polish - American Octet
                                              • Jamie Baum - flet, aranżacje, kierownictwo artystyczne
                                              • Louis Perdomo - fortepian
                                              • Maciej Obara - saksofon (jazz)
                                              • Tomasz Dąbrowski - trąbka
                                              • Ireneusz Wojtczak - klarnet, saksofon (jazz)
                                              • Gabriel Niedziela - gitara
                                              • Zachary Lober - kontrabas
                                              • Jeff Hirshfield - perkusja

                                                CZWARTEK



                                                10
                                                listopad
                                                2016

                                                Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                18:00
                                                Warszawska 2
                                                Sosnowiec
                                                Wykonawcy:
                                                • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                • Robert Kabara - dyrygent
                                                • Łukasz Błaszczyk - skrzypce
                                                • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                                                Program:
                                                • Wojciech Kilar - Polonez z filmu Pan Tadeusz
                                                • Henryk Wieniawski - Legenda op. 17, Polonez A-dur op. 21, Polonez D-dur op.4
                                                • Fryderyk Chopin - Nokturn Es-dur op.9 nr 2
                                                • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2

                                                CZWARTEK



                                                10
                                                listopad
                                                2016

                                                Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                20:00
                                                Sokolska 2
                                                Katowice
                                                Wykonawcy:
                                                • Sylvie Courvoisier TRIO
                                                • Sylvie Courvoisier - fortepian
                                                • Drew Gress - kontrabas
                                                • Kenny Wollesen - perkusja

                                                  PIĄTEK



                                                  11
                                                  listopad
                                                  2016

                                                  Archikatedra Chrystusa Króla
                                                  10:30
                                                  Katowice
                                                  Wykonawcy:
                                                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                  • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                  • Sabina Jaszczyk - organy

                                                    SOBOTA



                                                    12
                                                    listopad
                                                    2016

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    16:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Alla Vienna
                                                    • Vivid Singers
                                                    • Mariusz Ostrowski jako Freddie Mercury
                                                    Program:
                                                    • Muzyka zespołu QUEEN symfonicznie

                                                    NIEDZIELA



                                                    13
                                                    listopad
                                                    2016


                                                    T / O

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    17:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Krzysztof Lukas - organy
                                                    • Yen-Lin Huang - skrzypce
                                                    • Roman Jochymczyk - słowo
                                                    Program:
                                                    • Johann Sebastian Bach - Gawot i Rondo z Partity E-dur nr 3 BWV 1006
                                                    • Otto Olsson - Romans na skrzypce i organy op. 24
                                                    • Johannes Brahms - Sonatensatz c-moll
                                                    • Paul Hindemith - Trauermusik (transkrypcja na skrzypce i organy: Heribert Breuer)
                                                    • Bochan Li - Legenda o markizie Yi z krainy Zeng
                                                    • Konstanty Gorski - Fantazja f-moll
                                                    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonata B-dur op. 65 nr 4
                                                    • Louis Vierne - VI Symfonia organowa op. 59

                                                    ŚRODA



                                                    16
                                                    listopad
                                                    2016

                                                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                    18:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Zespół QUINTesencja w składzie:
                                                      Grażyna Jursza – flet
                                                      Tomasz Stencel – obój
                                                      Michał Urbańczyk – klarnet
                                                      Tadeusz Łukosz – fagot
                                                      Waldemar Matera – waltornia
                                                    Program:
                                                    • Kompozycje m.in.:G. Bizeta, D. Agaya, J.Straussa (ojciec), S.Joplina, J.Ph.Sousy, C. Gardela, G. Gershwina, R.Rodgersa, H.Manciniego, Z.Abreu

                                                    PIĄTEK



                                                    18
                                                    listopad
                                                    2016


                                                    T

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    19:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                    • Robert Kabara - dyrygent
                                                    • Agata Zubel - sopran
                                                    • Jakub Gwardecki - fortepian
                                                    Program:
                                                    • Witold Lutosławski - Uwertura smyczkowa
                                                    • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
                                                    • Wojciech Kilar - Orawa
                                                    • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
                                                    • Mikołaj Górecki - Jasności promieniste Małe misterium na sopran i orkiestrę smyczkową
                                                    • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40

                                                    ŚRODA



                                                    23
                                                    listopad
                                                    2016

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    19:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Młoda Polska Filharmonia
                                                    • Adam Klocek - dyrygent
                                                    • Yigal Meltzer - trąbka
                                                    Program:
                                                    • Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
                                                    • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia Koncertująca Es-dur KV 297b
                                                    • Ludwig van Beethoven - III Symfonia Es-dur op. 55 Eroica

                                                    PIĄTEK



                                                    25
                                                    listopad
                                                    2016


                                                    T/S/B/W

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    19:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                    • Jenaer Philharmonie
                                                    • Paweł Przytocki - dyrygent
                                                    • Joseph Moog - fortepian
                                                    Program:
                                                    • Max Reger - Koncert fortepianowy f-moll op. 114
                                                    • Henryk Mikołaj Górecki - IV Symfonia Tansman Epizody

                                                    SOBOTA



                                                    26
                                                    listopad
                                                    2016


                                                    Q

                                                    Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                    16:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Eugeniusz Knapik – gość koncertu
                                                    • Ravel Piano Duo w składzie:
                                                      Agnieszka Kozło – fortepian
                                                      Katarzyna Ewa Sokołowska – fortepian
                                                    Program:
                                                    • Maurice Ravel - Suita Moja matka gęś na 4 ręce
                                                    • Maurycy Moszkowski - Kalejdoskop op.74 na 4 ręce
                                                    • Henryk Mikołaj Górecki - Toccata na 2 fortepiany
                                                    • Michał Spisak - Koncert na 2 fortepiany
                                                    • Władysława Markiewiczówna - Suita na 2 fortepiany

                                                    NIEDZIELA



                                                    27
                                                    listopad
                                                    2016


                                                    T

                                                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                    17:00
                                                    Sokolska 2
                                                    Katowice
                                                    Wykonawcy:
                                                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                    • Krzysztof Herdzin - dyrygent
                                                    • Krakowskie Trio Stroikowe w składzie:
                                                      Marek Mleczko - obój
                                                      Roman Widaszek - klarnet
                                                      Paweł Solecki - fagot
                                                    Program:
                                                    • Krzysztof Herdzin - Concertino na trio stroikowe i orkiestrę smyczkową (prawykonanie)
                                                    • Leszek Możdżer - Koncert preludium i fuga na orkiestrę smyczkową
                                                    • Krzysztof Herdzin - Preludium Asertywne / Nieasertywna Toccata, Suita na tematy polskie

                                                    WTOREK



                                                    29
                                                    listopad
                                                    2016

                                                    Kawiarnia Spencer V p. (Filharmonia Śląska)
                                                    18:00
                                                    Wykonawcy:

                                                        ŚRODA



                                                        30
                                                        listopad
                                                        2016

                                                        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                        19:00
                                                        Sokolska 2
                                                        Katowice
                                                        Wykonawcy:
                                                        • Narodowy Teatr Opery i Baletu z Odessy

                                                          PIĄTEK



                                                          02
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • James P. Liu - dyrygent
                                                          • Eugen Indjic - fortepian
                                                          Program:
                                                          • Johannes Brahms - I Koncert fortepianowy d-moll op. 15, I Symfonia c-moll op. 68

                                                          NIEDZIELA



                                                          04
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / J

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Piotr Wyleżoł - fortepian, aranżacje, lider projektu
                                                          • Karen Edwards - gość specjalny koncertu, wokal
                                                          • Robert Majewski - flugelhorn
                                                          • Michał Barański - kontrabas
                                                          • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                                                          Program:
                                                          • Jazzowe aranżacje wybranych chorałów i inwencji dwugłosowych J.S.Bacha oraz autorskie kompozycje Piotra Wyleżoła

                                                          ŚRODA



                                                          07
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Russian Classical Ballet Moscow
                                                          Program:
                                                          • Piotr Czajkowski - najpiękniejsze fragmenty z utowrów Jezioro Łabędzie, Śpiąca Królewna i Dziadek do Orzechów

                                                          PIĄTEK



                                                          09
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Budapest Strauss Ballet&Orchestra
                                                          Program:
                                                          • Johann Strauss - Uwertura do operetki Zemsta nietoperza, Wiedeńska krew
                                                          • Franz Liszt - Rapsodia węgierska nr 2
                                                          • Johann Strauss - Polka Tritsch-Tratsch op.214
                                                          • Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Cyrulik sewilski
                                                          • Johann Strauss - Tarantella, Niech żyje Węgier
                                                          • Ede Remenyi - Leć moja jaskółko
                                                          • Johann Strauss - Róże południa
                                                          • autor nieznany - Czardasz pioruna
                                                          • Johann Strauss - Lekka krew - szybka polka, Odgłosy wiosny op.410
                                                          • improwizacja - solo na cymbałach
                                                          • Johann Strauss - Nad pięknym modrym Dunajem
                                                          • Grigoras Dinicu - Słowik
                                                          • Johann Strauss - Marsz Radeckiego

                                                          SOBOTA



                                                          10
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Maria Włoszczowska (Laureatka XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego) - skrzypce
                                                          • BOMSORI KIM (Korea Południowa, Laureatka XV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego) - skrzypce
                                                          Program:
                                                          • Johannes Brahms - Koncert skrzypcowy D-dur op. 77
                                                          • Henryk Wieniawski - II Koncert skrzypcowy d-moll op. 22

                                                          NIEDZIELA



                                                          11
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / O

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Robert Kabara - dyrygent, gość specjalny koncertu
                                                          • Roman Perucki - organy
                                                          • Anahit Mkrtchyan - sopran
                                                          • Roman Jochymczyk - słowo
                                                          Program:
                                                          • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
                                                          • Josef Rheinberger - II Koncert organowy g-moll op. 177
                                                          • Johann Sebastian Bach - Fantazja G-dur BWV 572
                                                          • Grigor Narekatsi - Havun-havun
                                                          • J. S. Bach / Ch. Gounod - Ave Maria
                                                          • Camille Saint-Saëns - Ave Maria
                                                          • Franz Schubert - Ave Maria
                                                          • Francesco Tosti - Ave Maria
                                                          • Luigi Luzzi - Ave Maria
                                                          • Mieczysław Surzyński - Wariacje nt. Kto się w opiekę
                                                          • Pietro Mascagni - Ave Maria
                                                          • César Franck - Panis Angelicus
                                                          • Andrew Lloyd Webber - Pie Jesu z Requiem
                                                          • Giulio Caccini - Ave Maria

                                                          NIEDZIELA



                                                          11
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                                                          im. K. Szymanowskiego
                                                          19:00
                                                          Zacisze 3
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
                                                          • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
                                                          • Anna Ogińska - sopran
                                                          • Katarzyna Ćwiek - alt
                                                          • Oskar Jasiński - tenor
                                                          • Maciej Gorczyczyński - bas-baryton
                                                          • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
                                                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                          • Karina Paszek - słowo
                                                          Program:
                                                          • Józef Świder - Singet dem Herrn ein Neues Lied na kwartet solistów, chór dziecięcy, chór mieszany i orkiestrę, utwory chóralne a cappella

                                                          SOBOTA



                                                          17
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T/S/B/W

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Iwona Hossa - sopran
                                                          • Anna Lubańska - alt
                                                          • Tomasz Krzysica - tenor
                                                          • Dominik Opaliński - bas
                                                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                          Program:
                                                          • Johann Sebastian Bach - Oratorium Na Boże Narodzenie BWV 248 cz. IV-VI

                                                          NIEDZIELA



                                                          18
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / B / Q

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Grzegorz Turnau TurBiKon w składzie:
                                                            Grzegorz Turnau – fortepian
                                                            Leszek Szczerba – saksofon
                                                            Robert Kubiszyn – kontrabas
                                                            Cezary Konrad – perkusja
                                                          Program:
                                                          • Najpopularniejsze piosenki Grzegorza Turnaua w nowych aranżacjach, poprzedzone kolędami i pastorałkami w wykonaniu zespołu góralskiego Mali Tkocze

                                                          ŚRODA



                                                          28
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Joanna Woś - sopran
                                                          • Andrzej Lampert - tenor
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                          CZWARTEK



                                                          29
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Joanna Woś - sopran
                                                          • Andrzej Lampert - tenor
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                          CZWARTEK



                                                          29
                                                          grudzień
                                                          2016


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          20:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Joanna Woś - sopran
                                                          • Andrzej Lampert - tenor
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                          PIĄTEK



                                                          30
                                                          grudzień
                                                          2016

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Joanna Woś - sopran
                                                          • Andrzej Lampert - tenor
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Słynne arie, duety, uwertury operowe i operetkowe

                                                          ŚRODA



                                                          04
                                                          styczeń
                                                          2017

                                                          Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                          18:00
                                                          Warszawska 2
                                                          Sosnowiec
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Ruben Silva - dyrygent
                                                          • Magdalena Idzik - mezzosopran
                                                          • Katarzyna Laskowska - sopran
                                                          • Katarzyna Syguła - sopran
                                                          • Tadeusz Szlenkier - tenor
                                                          • Robert Szpręgiel - baryton
                                                          • Edyta Krzemień - wokal
                                                          • Damian Aleksander - wokal
                                                          Program:
                                                          • Fragmenty najpopularniejszych operetek i musicali takich jak:
                                                            Johann Strauss - Zemsta Nietoperza, Baron Cygański
                                                            Franz Lehár - Cygańska Miłość, Wesoła Wdówka, Giuditta
                                                            Imre Kálmán - Księżniczka Czardasza, Hrabina Marica
                                                            Frederic Loewe - My Fair Lady
                                                            Jerry Bock - Skrzypek na dachu
                                                            Leonard Bernstein - West Side Story
                                                            Andrew Lloyd Webber - Upiór w Operze, Koty
                                                            Richard Cocciante - Notre Dame de Paris
                                                            Claude-Michel Schönberg - Miss Sajgon

                                                          ŚRODA



                                                          04
                                                          styczeń
                                                          2017

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Teatr Narodowy Operetki Kijowskiej
                                                          Program:
                                                          • w programie m.in. najpiękniejsze arie ze znanych operetek, musicali, a także popularne szlagiery w wykonaniu solistów oraz chóru

                                                          SOBOTA



                                                          07
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Anna Serafińska - wokal
                                                          • Jan Karpiel Bułecka - złóbcoki
                                                          • Dawid Czernik - skrzypce
                                                          • Wojciech Groborz - fortepian
                                                          • Paweł Sztompke - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Najsłynniejsze kompozycje Edwarda Czernego

                                                          ŚRODA



                                                          11
                                                          styczeń
                                                          2017

                                                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Kwartet Flautato w składzie:
                                                            Andrzej Staciwa – flet
                                                            Ryszard Słapik – skrzypce
                                                            Joanna Botor – altówka
                                                            Jerzy Szkopek – wiolonczela
                                                          • Adam Żaak - prowadzenie koncertu
                                                          Program:
                                                          • Kompozycje m.in. J.Straussa, G.Bizeta oraz utwory z repertuaru takich grup jak The Beatles czy The Carpenters.

                                                          PIĄTEK



                                                          13
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Adam Makowicz - fortepian
                                                          Program:
                                                          • Leonard Bernstein - Suita z musicalu West Side Story
                                                          • Adam Makowicz - Composition No. 20 , Early June In Central Park
                                                          • Fryderyk Chopin (opr. Adam Makowicz) - Preludium op. 28 nr 4
                                                          • Adam Makowicz - A Song From My Past
                                                          • Fryderyk Chopin (opr. Adam Makowicz) - Preludium op. 28 nr 7
                                                          • Adam Makowicz - Living High In Manhattan
                                                          • George Gershwin - Amerykanin w Paryżu , Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę

                                                          NIEDZIELA



                                                          15
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / O

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                          • Elżbieta Karolak - organy
                                                          • Władysław Szymański - słowo
                                                          Program:
                                                          • Najpiękniejsze polskie kolędy w opracowaniu H. Botora

                                                          ŚRODA



                                                          18
                                                          styczeń
                                                          2017

                                                          Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                                                          im. K. Szymanowskiego
                                                          19:00
                                                          Zacisze 3
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Anna Buryan - dyrygent
                                                          • Adam Kujawa - dyrygent
                                                          • Jan Stańczyk - dyrygent
                                                          • Maria Sydor - dyrygent
                                                          • Piotr Wacławik - dyrygent
                                                          • Wojciech Wantulok - dyrygent
                                                          • Marta Zielińska - dyrygent
                                                          Program:
                                                          • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento D-dur KV 136
                                                          • Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2
                                                          • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

                                                          SOBOTA



                                                          21
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Wiesław Pieregorólka - dyrygent, aranżacje
                                                          • Magda Navarrete - wokal, taniec
                                                          • Zespół w składzie:
                                                            Kamil Kucharczyk – fortepian
                                                            Maciej Szczyciński – kontrabas
                                                            Miki Wielecki – instrumenty perkusyjne
                                                            Manu Alban Juarez – perkusja
                                                            Andrzej Lewocki – gitara flamenco
                                                            Marcin Gańko – saksofon
                                                          Program:
                                                          • Najpiękniejsze latynoskie melodie w eleganckiej oprawie orkiestry symfonicznej (oprac. Wiesław Pieregorólka)

                                                          PIĄTEK



                                                          27
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / S

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Miłosz Kula - dyrygent
                                                          • Ewa Biegas - sopran
                                                          • Jakub Kuszlik - Laureat II nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy - fortepian
                                                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                          Program:
                                                          • Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37
                                                          • Darius Milhaud - La Création du monde op. 81
                                                          • Francis Poulenc - Gloria

                                                          SOBOTA



                                                          28
                                                          styczeń
                                                          2017

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Chór mieszany Ogniwo
                                                          • Wojciech Gwiszcz - dyrygent
                                                          • Zespół Symetrio w składzie:
                                                            Marcin Jabłoński - akordeon
                                                            Adam Potera - akordeon
                                                            Krystian Saciłowski - akordeon
                                                            Jakub Kotowicz - perkusja
                                                          • Sabina Jaszczyk - fortepian
                                                          • Kinga i Szymon Harazin - para taneczna klasy mistrzowskiej Śląskiego Okręgu w Katowicach, Śląska Szkoła Tańca Dariusza Kurzei
                                                          • Ewa Biłas-Pleszak - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • w programie kolędy i karnawałowe hity muzyki klasycznej

                                                          NIEDZIELA



                                                          29
                                                          styczeń
                                                          2017


                                                          T / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Grupa MoCarta w składzie:
                                                            Filip Jaślar – I skrzypce
                                                            Michał Sikorski – II skrzypce
                                                            Paweł Kowaluk – altówka
                                                            Bolesław Błaszczyk – wiolonczela
                                                          Program:
                                                          • Autorski program zespołu

                                                          PIĄTEK



                                                          03
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Wioletta Białk - sopran
                                                          • Krzysztof Kiljański - wokal
                                                          • Adam Sobierajski - tenor
                                                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • W programie m.in: arie i duety operetkowe, oraz przeboje z repertuaru E. Presley’a, F. Sinatry

                                                          SOBOTA



                                                          11
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Robert Kabara - dyrygent
                                                          • Leszek Długosz - bard, poeta, kompozytor
                                                          • Jerzy Trela - aktor
                                                          • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                          Program:
                                                          • Wiersze i piosenki Leszka Długosza w aranżacjach Ryszarda Borowskiego

                                                          WTOREK



                                                          14
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          18:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Robert Kabara - dyrygent
                                                          • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                                                          • Andrzej Wojciechowski - klarnet
                                                          Program:
                                                          • Beniamin Baczewski - Clarinet Concerto
                                                          • Najpiękniejsze tanga w opracowaniach na skrzypce

                                                          PIĄTEK



                                                          17
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T / S / J

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Sławomir Chrzanowski - dyrygent
                                                          • Gary Guthman - trąbka
                                                          • Trio jazzowe w składzie:
                                                            Wojciech Gogolewski – fortepian
                                                            Paweł Pańta – kontrabas
                                                            Cezary Konrad – perkusja
                                                          Program:
                                                          • Kompozycje Wielkich Trębaczy XX wieku, m.in.: Louisa Armstronga, Rafaela Mendeza, Bunny Berigana, Bobby’ego Hacketta, Dizzy Gillespiego czy Milesa Davisa.

                                                          NIEDZIELA



                                                          19
                                                          luty
                                                          2017

                                                          Bazylika Narodzenia NMP
                                                          15:30
                                                          Pszów
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                          • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                          Program:
                                                          • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48
                                                          • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40
                                                          • Gustav Holst - Suita św. Pawła

                                                          NIEDZIELA



                                                          19
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T / O

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Franz Hauk - organy
                                                          • Władysław Szymański - słowo
                                                          Program:
                                                          • Johann Sebastian Bach - Preludium Es-dur BWV 552,1, Wer nur den lieben Gott läßt walten z Choralvorspiel BWV 647, Fuga Es-dur BWV 552,2, Meine Seele erhebet den Herren z Choralvorspiel BWV 648
                                                          • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sonata A-dur op. 65/3
                                                          • Wolfgang Amadeus Mozart - Fantazja f-moll KV 608
                                                          • Léon Boëllmann - Suite gothique op. 25
                                                          • Eugène Gigout - Scherzo E-dur
                                                          • Théodore Dubois - In paradisium
                                                          • Louis Vierne - Dzwony Westminsteruop. 54/6

                                                          PIĄTEK



                                                          24
                                                          luty
                                                          2017


                                                          T / S / B

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          19:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Małgorzata Walewska - mezzosopran
                                                          • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                          • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                          • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                          • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                          Program:
                                                          • Richard Wagner - Preludium oraz Chór Weselny z 3 aktu opery Lohengrin, Chór Żeglarzy z III aktu opery Latający Holender, Preludium do opery Śpiewacy Norymberscy, Wach auf!- hymn na cześć Sachsa z III aktu opery Śpiewacy Norymberscy
                                                          • Piotr Czajkowski - Uwertura Rok 1812 op. 49
                                                          • Richard Wagner - Uwertura do opery Tannhäuser WWV 70
                                                          • Hector Berlioz - Śmierć Kleopatry

                                                          SOBOTA



                                                          25
                                                          luty
                                                          2017


                                                          Q

                                                          Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                          16:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Arkadiusz Krupa - obój
                                                          • Michał Nagy - gitara
                                                          • Marek Romanowski - kontrabas
                                                          • Hanna Holeksa - fortepian
                                                          • Maryla Renat - słowo
                                                          Program:
                                                          • Domenico Scarlatti - Sonaty w opr. na obój i gitarę: d-moll K.481, A-dur K.208, a-moll K.149, e-moll K.98/ L.325
                                                          • Jacques Ibert - Entr'acte na obój i gitarę
                                                          • Frank Proto - Sonata 1963
                                                          • Maurice Ravel - Pièce en forme de Habanera
                                                          • Ludwig van Beethoven - II Sonata g-moll op. 5

                                                          NIEDZIELA



                                                          26
                                                          luty
                                                          2017

                                                          Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                          17:00
                                                          Sokolska 2
                                                          Katowice
                                                          Wykonawcy:
                                                          • Kwintet Śląskich Kameralistów w składzie:
                                                            Dariusz Zboch – I skrzypce
                                                            Jakub Łysik – II skrzypce
                                                            Jarosław Marzec – altówka
                                                            Katarzyna Biedrowska – wiolonczela
                                                            Krzysztof Korzeń – kontrabas
                                                          • Christoph Soldan - fortepian

                                                            PIĄTEK



                                                            03
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T/S/B/W

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                            • Eugene Tzigane - dyrygent
                                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                            Program:
                                                            • Piotr Czajkowski - Fantazja orkiestrowa Romeo i Julia
                                                            • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor
                                                            • Gustav Mahler - I Symfonia D-dur Tytan

                                                            ŚRODA



                                                            08
                                                            marzec
                                                            2017

                                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Dobrochna Zubek - wiolonczela
                                                            • Stacie Dunlop - sopran
                                                            • Piotr Banasik - fortepian
                                                            • Iwona Żelazowska - recytator
                                                            • Trio mariachi ''Sombrero Negro''
                                                            Program:
                                                            • W programie muzyka kompozytorów meksykańskich, fragmenty reportażu z podróży po Meksyku, prezentacja zdjęć

                                                            NIEDZIELA



                                                            12
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T / S / J

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mateusz Walach - dyrygent
                                                            • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                                                            • Trio w składzie:
                                                              Bogusław Kaczmar - fortepian
                                                              Dariusz Ziółek- gitara basowa
                                                              Łukasz Zając - perkusja
                                                            Program:
                                                            • Popularne pieśni gospel w niecodziennym symfonicznym opracowaniu, między innymi: I love the Lord, Shine Your Light, I believe I can fly, I give You a Praise czy Oh Happy day

                                                            PIĄTEK



                                                            17
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            • Robert Kabara - dyrygent
                                                            • Łukasz Długosz - flet
                                                            Program:
                                                            • Johann Joachim Quantz - Koncert fletowy G-dur nr 161 (QV 5:174)
                                                            • Gioacchino Rossini - Sonata na smyczki nr 1 G-dur
                                                            • Antonio Vivaldi - Koncert fletowy D-dur Il Gardellino RV 428
                                                            • Johann Sebastian Bach - III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                                                            • Benjamin Britten - Simple Symphony op. 4

                                                            NIEDZIELA



                                                            19
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T / O

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Stanislav Šurin - organy
                                                            • Milos Valent - skrzypce barokowe
                                                            • Roman Jochymczyk - słowo
                                                            Program:
                                                            • Kompozycje Girolama Frescobaldiego, Johanna Schopa, F.X. Bibera, Samuela Capricornusa, Stanislava Šurina, Petra Ebena, Leoša Janáčka i Louisa Vierne’a.

                                                            ŚRODA



                                                            22
                                                            marzec
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                            • Jakub Moroziński - gitara
                                                            • Oliwia Meiser - wiolonczela
                                                            • Sławomir Polka-Przeworski - puzon
                                                            • Patrycja Nizio - fortepian
                                                            • Magdalena Białecka - prowadzenie
                                                            Program:
                                                            • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
                                                            • Piotr Czajkowski - Wariacje na temat rokoko op. 33
                                                            • Georg Friedrich Haendel - Concerto En Fa Mineur
                                                            • Ludwig van Beethoven - II koncert fortepianowy B-dur, cz.I

                                                            PIĄTEK



                                                            24
                                                            marzec
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                            • Aleksandra Baran - skrzypce
                                                            • Joanna Kupczak - skrzypce
                                                            • Martyna Dziechciarz - altówka
                                                            • Paweł Paw - saksofon
                                                            • Mariusz Kozieł - organy
                                                            • Jakub Wyciślik - wiolonczela
                                                            Program:
                                                            • Flor Peeters - Koncert organowy op. 52 cz. III Cadenza. Allegro impetuoso
                                                            • Johann Sebastian Bach - Koncert podwójny d-moll BWV 1043
                                                            • Ernest Bloch - Suita hebrajska, część I Rapsodia
                                                            • André Waignein - Rapsodia na saksofon altowy i orkiestrę
                                                            • Édouard Lalo - Koncert d-moll na wiolonczelę i orkiestrę

                                                            SOBOTA



                                                            25
                                                            marzec
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                            • Yosuke Shimizu - fortepian
                                                            • Momoka Tsutsumi - fortepian
                                                            • Monto Aritomi - fortepian
                                                            • Rio Isamoto - fortepian
                                                            • Yurika Shimizu - fortepian
                                                            • Karen Murayama - fortepian
                                                            • Hanon Mihara - fortepian
                                                            • Kyoko Izutsu - fortepian
                                                            • Ro Mizumura - fortepian
                                                            • Eri Ishii - fortepian
                                                            • Tomohiro Tsuruoka - fortepian
                                                            • Natsuki Kondo - fortepian
                                                            • Akihisa Arai - fortepian
                                                            • Dai Sugimoto - fortepian
                                                            Program:
                                                            • Joseph Haydn - Koncert fortepianowy D-dur nr 11 Hob. XVIII, cz. III Rondo all'Ungarese - Allegro assai
                                                            • Fryderyk Chopin - I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso
                                                            • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18 cz. I Moderato
                                                            • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op. 16, cz. I Allegro molto moderato
                                                            • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. III Rondo – Vivace
                                                            • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
                                                            • Franz Liszt - Franz Liszt - I Koncert fortepianowy Es-dur, cz. I, III-IV Allegro maestoso, Allegretto vivace – Allegro animato, Allegro marziale animato

                                                            NIEDZIELA



                                                            26
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T / S

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                            • Satoshi Onda - fortepian
                                                            • Noriko Momii - fortepian
                                                            • Mikako Tsuruoka - fortepian
                                                            • Hikari Sahara - fortepian
                                                            • Hana Arita - fortepian
                                                            • Yui Onda - fortepian
                                                            • Mai Nakamichi - fortepian
                                                            Program:
                                                            • Dmitrij Szostakowicz - II Koncert fortepianowy F-dur op. 102, cz. I
                                                            • Fryderyk Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. I, II Koncert fortepianowy f-moll op. 21, cz. II
                                                            • Siergiej Prokofiew - III Koncert fortepianowy c-moll op. 26
                                                            • Fryderyk Chopin - Andante spianato i Wielki Polonez Es-dur op. 22, I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso, I Koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. II-III

                                                            PONIEDZIAŁEK



                                                            27
                                                            marzec
                                                            2017

                                                            Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                            18:00
                                                            Warszawska 2
                                                            Sosnowiec
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            • Robert Kabara - dyrygent
                                                            • Joanna Iwaszkiewicz - alt
                                                            • Anna Siemińska - prowadzenie koncertu
                                                            Program:
                                                            • Antonio Vivaldi - Stabat Mater RV 621 , Sinfonia Al Santo Sepolcro RV 169
                                                            • Johann Gottlieb Janitsch - "Echo". Sonata da Camera a 4 In Re maggiore Op. V n. 1

                                                            PIĄTEK



                                                            31
                                                            marzec
                                                            2017


                                                            T/S/B/W

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                            • Daniel Reuss - dyrygent
                                                            • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
                                                            • Urszula Kryger - mezzosopran
                                                            • Ewa Marciniec - alt
                                                            • Tomasz Zagórski - tenor
                                                            • Józef Frakstein - bas
                                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                            Program:
                                                            • Johann Sebastian Bach - Wielka Msza h-moll BWV 232

                                                            SOBOTA



                                                            01
                                                            kwiecień
                                                            2017


                                                            T

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            • Robert Kabara - dyrygent
                                                            • Julian Gembalski - fortepian, organy
                                                            • Zbigniew Raubo - fortepian
                                                            • Łukasz Mikołajczyk - fortepian
                                                            • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                            Program:
                                                            • Utwory Jana Sebastiana Bacha

                                                            PIĄTEK



                                                            07
                                                            kwiecień
                                                            2017


                                                            T / S / B

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Mykola Diadiura - dyrygent
                                                            • Tomasz Daroch - wiolonczela
                                                            Program:
                                                            • Edward Elgar - Koncert wiolonczelowy e-moll op.85
                                                            • Antonín Dvořák - IX Symfonia e-moll op. 95 Z Nowego Świata

                                                            SOBOTA



                                                            08
                                                            kwiecień
                                                            2017


                                                            T

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                            • Robert Kabara - dyrygent
                                                            • Roksana Wardenga - alt
                                                            • Sebastian Matyja - organy
                                                            • Ryszard Borowski - flet
                                                            Program:
                                                            • Johann Sebastian Bach - Kantata Geist und Seele wird verwirret BWV 35
                                                            • Domenico Scarlatti - Sonaty klawesynowe (wybór) w ar. Ryszarda Borowskiego na orkiestrę smyczkową
                                                            • Antonio Vivaldi - Sinfonia in C, Stabat Mater RV 621

                                                            NIEDZIELA



                                                            09
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Kościół św. Józefa
                                                            19:00
                                                            ul. Gliwicka 76
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                            • Jarosław Wolanin - dyrygent
                                                            • Karina Paszek - słowo
                                                            Program:
                                                            • Przemysław Kadłubek - Inter vestibulum (prawykonanie)
                                                            • Anton Bruckner - Christus factus est pro nobis
                                                            • György Deák-Bárdos - Eli, eli
                                                            • Antonio Lotti - Crucifixus
                                                            • Adrian Robak - Pasja wg świętego Marka na chór mieszany (prawykonanie)

                                                            ŚRODA



                                                            19
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Kwartet DankArt w składzie:
                                                              Michał Siwy – I skrzypce
                                                              Paweł Muszała – II skrzypce
                                                              Rafał Woźniak – altówka
                                                              Katarzyna Czypka – wiolonczela
                                                            Program:
                                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Kwartet smyczkowy D-dur KV 575 Pruski
                                                            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - II Kwartet smyczkowy a-moll op. 13

                                                            PIĄTEK



                                                            21
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                            • Jerzy Kosek - dyrygent
                                                            • Gabriela Michalak z klasy skrzypiec prof. Romana Lasockiego - skrzypce
                                                            • Agata Kmak z klasy prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
                                                            • Julia Kołpanowicz z klasy skrzypiec prof. Szymona Krzeszowca - skrzypce
                                                            • Wojciech Rot z klasy skrzypiec ad. Kazimierza Skowronka - skrzypce
                                                            • Dagmara Kołodziej z klasy śpiewu prof. Henryki Januszewskiej - sopran
                                                            • Wu Yihui z klasy śpiewu prof. Jana Ballarina - tenor
                                                            • Wojciech Michno z klasy kompozycji prof. Eugeniusza Knapika - kompozytor
                                                            • Grzegorz Popławski z klasy prof. Marka Barańskiego - fagot
                                                            • Łukasz Mikołajczyk z klasy fortepianu prof. Zbigniewa Raubo - fortepian
                                                            Program:
                                                            • Antonio Vivaldi - Koncert na czworo skrzypiec h-moll op.3, RV 580
                                                            • Gaetano Donizetti - Aria Noriny Quel guardo il cavaliere z I aktu opery Don Pasquale
                                                            • Giacomo Puccini - Aria Cavaradossiego Recondita armonia z I aktu opery Tosca
                                                            • Wojciech Michno - Kwitnienie serca na orkiestrę symfoniczną
                                                            • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert na fagot i orkiestrę B-dur KV 191
                                                            • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op.16

                                                            NIEDZIELA



                                                            23
                                                            kwiecień
                                                            2017


                                                            T / O

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Daniel Strządała (laureat I nagrody III Międzynarodowego Konkursu Organowego Barok i Romantyzm) - organy
                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                            • Violetta Bielecka - dyrygent
                                                            • Władysław Szymański - słowo
                                                            • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                            Program:
                                                            • Nicolaus Bruhns - Preludium e-moll
                                                            • Petr Eben - Nedělní Hudba, cz. IV - Finale
                                                            • Georg Friedrich Haendel - Alleluja z oratorium Mesjasz na chór i organy
                                                            • Johannes Brahms - Adoramus te Christe na chór żeński a cappella
                                                            • Wojciech Kilar - Hymn paschalny na chór mieszany a cappella
                                                            • Jan Krutul - Victime paschali laude na chór mieszany a cappella
                                                            • Max Reger - Sonata d-moll op. 60 nr 2
                                                            • Marek Jasiński - Alleluja na chór mieszany a cappella
                                                            • Marian Sawa - Missa Claromontana na chór mieszany, organy i kotły

                                                            PONIEDZIAŁEK



                                                            24
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            17:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Monika Brodka
                                                            Program:
                                                            • utwory z najnowszej płyty Clashes

                                                            ŚRODA



                                                            26
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            19:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Stanisław Soyka Trio
                                                            Program:
                                                            • przeboje z repertuaru Stanisława Soyki

                                                            PIĄTEK



                                                            28
                                                            kwiecień
                                                            2017

                                                            Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                            18:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Andrew Kennedy - klarnet oraz dyrektor artystyczny zespołu Hourglass
                                                            • Ewa Kowalski - flet
                                                            • Anna Rutkowska-Schock - fortepian
                                                            • Michelle Urquhart - altówka
                                                            • Krzysztof Waloszczyk - harfa
                                                            Program:
                                                            • Claude Debussy - Trio na flet, harfę i altówkę
                                                            • Max Bruch - Osiem utworów na klarnet, altówkę i fortepian
                                                            • Sally Whitwell - Duch Przestworzy na flet i fortepian
                                                            • Andrew Ball - Trzy marzenia w pulsie Sonata na klarnet i fortepian
                                                            • Nigel Sabin - Pocztówki z Francji na klarnet i altówkę
                                                            • Gabriel Fauré - Fantazja na flet i harfę, op. 79
                                                            • Colin Brumby - Tańce egzotyczne na klarnet i harfę
                                                            • Henri Vieuxtemps - Kaprys na altówkę solo
                                                            • Jacob Gade/ Toke Lund Christiansen - Tango Fantazja
                                                            • Daniel Rojas - Zbieg Okoliczności na flet, klarnet, altówkę, harfę i fortepian
                                                            • Andrew Kennedy - Chłopak rodem z australijskiego buszu

                                                            SOBOTA



                                                            29
                                                            kwiecień
                                                            2017


                                                            Q

                                                            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                            16:00
                                                            Sokolska 2
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Stanisław Janicki - słowo
                                                            • Ad Libitum - zespół wokalny
                                                            • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent
                                                            Program:
                                                            • Widowisko poetycko-muzyczne Lata dwudzieste, lata trzydzieste, lata czterdzieste...

                                                            ŚRODA



                                                            03
                                                            maj
                                                            2017

                                                            Archikatedra Chrystusa Króla
                                                            10:30
                                                            Katowice
                                                            Wykonawcy:
                                                            • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                            • Jarosław Wolanin - dyrygent

                                                              SOBOTA



                                                              06
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
                                                              im. K. Szymanowskiego
                                                              19:00
                                                              Zacisze 3
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Aleksandra Kruż - dyrygent
                                                              • Sulamita Ślubowska - skrzypce
                                                              Program:
                                                              • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Don Giovanni
                                                              • Ludwig van Beethoven - Romance G-dur op.40, VII Symfonia A-dur op. 92

                                                              NIEDZIELA



                                                              07
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra KoleŻeńska Les Femmes
                                                              • Joanna Ślusarczyk - dyrygent, wokal
                                                              • Regina Gowarzewska - prelegent
                                                              Program:
                                                              • W programie m.in.:
                                                                Ch.Chaplin - Smile
                                                                A.Barroso - Aquarela do Brasil
                                                                C.Badelt - Piraci z Karaibów
                                                                L.Anderson - The Irish Washer Woman

                                                              ŚRODA



                                                              10
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Zespół wokalny The Feel Harmonic w składzie:
                                                                Natalia Łukaszewicz-Charabin
                                                                Katarzyna Muller-Wantuła
                                                                Agnieszka Zawierucha
                                                                Adam Seiffert
                                                                Janusz Fabisiak
                                                              • Małgorzata Miriam Szymecka - instrumenty perkusyjne
                                                              • Roman Huzior - kontrabas
                                                              • Małgorzata Jeruzal-Kupczak - prowadzenie koncertu
                                                              Program:
                                                              • W programie: największe przeboje w nietuzinkowych aranżacjach gospel, swing i soul.

                                                              PIĄTEK



                                                              12
                                                              maj
                                                              2017


                                                              T / S / B

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              19:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                              • Ahmet Ender Sakpinar - dyrygent
                                                              • Krzysztof Jakowicz - skrzypce
                                                              Program:
                                                              • Gabriel Fauré - Pawana op.50
                                                              • Max Bruch - I Koncert skrzycowy g-moll op.26
                                                              • Nikołaj Rimski-Korsakow - Szeherezada

                                                              PONIEDZIAŁEK



                                                              15
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Sala koncertowo-widowiskowa MUZA
                                                              19:00
                                                              Warszawska 2
                                                              Sosnowiec
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Piotr Wijatkowski - dyrygent
                                                              • Bogumiła Dziel-Wawrowska - sopran
                                                              • Rafał Bartmiński - tenor
                                                              • Adam Szerszeń - baryton
                                                              • Ewa Budny-Orłowska, Anita Łapińska, Karol Garczyński, Mariusz Karpiński – balet
                                                              • Andrzej Krusiewicz - prowadzenie
                                                              Program:
                                                              • Najpiękniejsze arie oraz duety wykonywane przez Jana Kiepurę i Martę Eggerth

                                                              PIĄTEK



                                                              19
                                                              maj
                                                              2017


                                                              T/S/B/W

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              19:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Juozas Domarkas - dyrygent
                                                              • Albrecht Menzel - skrzypce
                                                              Program:
                                                              • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35
                                                              • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

                                                              NIEDZIELA



                                                              21
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Włodek Pawlik Trio w składzie:
                                                                Włodek Pawlik - fortepian
                                                                Paweł Pańta - kontrabas
                                                                Cezary Konrad - perkusja
                                                              • Ewa Uryga - wokal, kierownictwo artystyczne
                                                              Program:
                                                              • Utwory pochodzące z albumów America (2015) oraz nagrodzonego Grammy Night In Calisia (2012)

                                                              SOBOTA



                                                              27
                                                              maj
                                                              2017


                                                              T

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Vadim Brodski - skrzypce
                                                              Program:
                                                              • W programie między innymi:
                                                              • Fritz Kreisler - Miniatura Radość miłosna , Preludium i Allegro w stylu Pugnani
                                                              • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima, Cztery pory roku op. 8: Wiosna
                                                              • Béla Bartók - Tańce rumuńskie
                                                              • Vittorio Monti - Czardasz
                                                              • Jules Massenet - Meditation z opery Thais

                                                              NIEDZIELA



                                                              28
                                                              maj
                                                              2017


                                                              T / O

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Daniel Zaretsky - organy
                                                              • Roman Jochymczyk - słowo
                                                              Program:
                                                              • Kompozycje Louisa Marchanda, Johanna Sebastiana Bacha, Eugène’a Gigouta, Théodor’a Duboisa, Louisa Vierne’a i Charlesa-Marii Widora.

                                                              NIEDZIELA



                                                              28
                                                              maj
                                                              2017

                                                              Kościół Jezusowy, Cieszyn
                                                              17:00
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Chór Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie Harmonia
                                                              • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
                                                              • Izabella Zielecka-Panek - dyrygent, przygotowanie chóru
                                                              • Paweł Konik - baryton
                                                              • Regina Gowarzewska - prelegent
                                                              Program:
                                                              • Jan Sztwiertnia - Pan jest pasterzem moim
                                                              • Józef Świder - Cantus gloriosus
                                                              • Aleksander Lasoń - Benedictus
                                                              • Jan Gawlas - Szumi dolina
                                                              • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Sinfonia C-dur nr 1
                                                              • Johann Sebastian Bach - Kantata Ich habe genug BWV 82, III Koncert brandenburski G-dur BWV 1048
                                                              • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                                                              • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068

                                                              SOBOTA



                                                              03
                                                              czerwiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Miłosz Kula - dyrygent
                                                              • Jacek Mirucki - kontrabas
                                                              Program:
                                                              • Carl Ditters von Dittersdorf - Symfonia D-dur, Grave D-16 (1791), II Koncert na kontrabas Es-dur Kr.172
                                                              • Giovanni Bottesini - II Koncert na kontrabas h-moll
                                                              • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

                                                              ŚRODA



                                                              07
                                                              czerwiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                              • Soliści – pedagodzy i uczniowie PSM im. M. Karłowicza
                                                              Program:
                                                              • Ryszard Gabryś - Tema senza variationi I for organ
                                                              • Marek Jasiński - Psalmodia na organy
                                                              • Benjamin Britten - Psalm 150 op. 67 na instrumenty i głosy
                                                              • Riccardo Broschi - Aria Ombra fedele anch’io z opery Idaspe
                                                              • Ludwig van Beethoven - Ludwig van Beethoven - III Koncert fortepianowy c-moll op. 37, cz.I Allegro con brio
                                                              • Henryk Wieniawski - Polonez A-dur op. 21
                                                              • Witold Lutosławski - Preludia taneczne

                                                              PIĄTEK



                                                              09
                                                              czerwiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              19:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                              • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                                                              • Paweł Jaskółka - dyrygent
                                                              • Sylwia Olszyńska - sopran
                                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                              Program:
                                                              • Wojciech Kilar - Suita z filmów Krzysztofa Zanussiego, Temat z filmu Pianista, Mazur z filmu Zemsta, Wokaliza z filmu Dziewiąte wrota, Tango z filmu Zazdrość i medycyna, Polonez z filmu Pan Tadeusz, Galop z filmu Cwał, Suita z filmu Dracula

                                                              ŚRODA



                                                              14
                                                              czerwiec
                                                              2017


                                                              T

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                              • Adam Kujawa - dyrygent
                                                              • Anna Buryan - dyrygent
                                                              • Dagmara Kołodziej - sopran
                                                              • Kamil Bień - tenor
                                                              • Tomasz Theil - bas
                                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                              Program:
                                                              • Felix Mendelssohn-Bartholdy - VII Sinfonia d-moll MWV N 7
                                                              • Franz Schubert - Msza G-dur D.167

                                                              SOBOTA



                                                              17
                                                              czerwiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Zespół Muzyki Salonowej Eleganza
                                                              • Jacek Woleński - prowadzenie
                                                              Program:
                                                              • W programie m.in.: J. Strauss, E. Waldteufel, V. Monti, E. Kalman, J. Fucik, G. Winkler, H .Crucius, R. Stolz

                                                              SOBOTA



                                                              24
                                                              czerwiec
                                                              2017


                                                              T / B

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Robert Kabara - dyrygent
                                                              • Sylwia Olszyńska – Isabella
                                                              • Tomasz Dziwisz – Bertrando
                                                              • Kamil Zdebel – Batone
                                                              • Michał Schoppa – Ormondo
                                                              • Dominik Opaliński – Tarabotto
                                                              Program:
                                                              • Gioacchino Rossini - L’inganno felice (wykonanie koncertowe opery)

                                                              NIEDZIELA



                                                              02
                                                              lipiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Andrzej Borzym - dyrygent, prowadzenie
                                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                              Program:
                                                              • Piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej oraz przeboje z repertuaru Kabaretu Starszych Panów w chóralnych aranżacjach autorstwa Andrzeja Borzyma

                                                              NIEDZIELA



                                                              09
                                                              lipiec
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Stefan Gąsieniec - fortepian
                                                              • Leszek Sojka - dyrygent
                                                              • Tomasz Stockinger - prowadzenie koncertu
                                                              Program:
                                                              • Włodzimierz Korcz - Lata dwudzieste - lata trzydzieste
                                                              • Władysław Szpilman - W starym kinie
                                                              • George Gershwin - Summertime
                                                              • Krzesimir Dębski - Cantabile
                                                              • Fryderyk Chopin - Nokturn nr 20 cis-moll
                                                              • Scott Joplin - Ragtime Elite Syncopations, Ragtime The Easy Winners
                                                              • Mirosław Gąsieniec - Taniec hiszpański z filmu Strachy, Tango z filmu Strachy
                                                              • Waldemar Kazanecki - Temat muzyczny z serialu Dom, Walc Barbary z filmu Noce i dnie

                                                              NIEDZIELA



                                                              16
                                                              lipiec
                                                              2017

                                                              Sala kameralna Filharmonii Śląskiej
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Wojciech Niedziela - fortepian
                                                              • Piotr Matusik - fortepian
                                                              Program:
                                                              • Standardy jazzowe oraz autorskie kompozycje

                                                              NIEDZIELA



                                                              20
                                                              sierpień
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              17:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Śląska Orkiestra Kameralna
                                                              • Robert Kabara - dyrygent
                                                              • Ewelina Szybilska - sopran
                                                              • Piotr Lempa - bas
                                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                              Program:
                                                              • Popularne arie, duety operowe i operetkowe oraz piosenki musicalowe

                                                              SOBOTA



                                                              26
                                                              sierpień
                                                              2017

                                                              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                                                              18:00
                                                              Sokolska 2
                                                              Katowice
                                                              Wykonawcy:
                                                              • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                                                              • Chór Filharmonii Śląskiej
                                                              • Maciej Sztor - dyrygent
                                                              • Regina Gowarzewska - prowadzenie
                                                              • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                                                              Program:
                                                              • muzyka kinowych hitów m.in. Misja, Braveheart, Król Artur, Władca Pierścieni, Ostatni Mohikanin, Piraci z Karaibów, Ostatni Samuraj, Gladiator, Gwiezdne wojny

                                                              Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                                                              NEWSLETTER

                                                              Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                                                              Zamów newsletter: