F.A.M.A JUBILATKA OD MALUCHA DO SENIORA



PL |  EN

PIĄTEK



26
kwiecień
2013

Chorzowskie Centrum Kultury
18:00
Sienkiewicza 3
Chorzów
Wykonawcy:
  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
  • Piotr Gajewski - dyrygent
  • Konstanty Wileński - fortepian
Program:
  • Johannes Brahms - III Symfonia F-dur, op. 90
  • George Gershwin - Amerykanin w Paryżu , Błękitna rapsodia na fortepian i orkiestrę

PIĄTEK



03
maj
2013

Archikatedra Chrystusa Króla
10:30
Katowice
Wykonawcy:
  • Chór Filharmonii Śląskiej
  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru

    ŚRODA



    08
    maj
    2013

    Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
    18:00
    Francuska 12
    Katowice
    Wykonawcy:
    • prof. Michał Kliś - gość specjalny koncertu
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Krzesimir Dębski - dyrygent
    • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
    Program:
    • W programie kompozycje Krzesimira Dębskiego:
      - Concerto piccolo per archi (2012)
      - Musica per archi (1985)
      - Country in E (1980)
      - Dos jidisze lid far fidl (2008)
      - Cantabile in h moll (1980)
      - Quasi una fantasia (2004)

    NIEDZIELA



    12
    maj
    2013

    Kościół Mariacki
    19:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Andreas Herrmann - dyrygent
    • Natalia Łukaszewicz - sopran
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    • Karina Paszek - słowo
    Program:
    • Josef Rheinberger - Cantus Missae Es-Dur: Kyrie
    • Max Reger - O Tod, wie bitter bist du op.110 nr 3
    • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Richte mich Gott
    • Josef Rheinberger - Warum toben die Heiden op. 40 nr 2
    • Piotr Ślęczek - De profundis (prawykonanie)
    • Trond Kverno - Ave maris stella
    • Franz Liszt - Vater unser
    • Josef Rheinberger - Cantus Missae Es-Dur: Agnus Dei , Abendlied

    PONIEDZIAŁEK



    13
    maj
    2013

    Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
    19:00
    Będzińska 65
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Dorota Agnoletto - dyrygent
    • Simone Liconti - tenor
    Program:
    • Pietro Mascagni - Intermezzo z opery Cavalleria rusticana
    • Cesare Bixio - Mamma
    • Franz Lehar - Tu che m'hai preso il cor z operetki Wesoła wdówka
    • Francesco Tosti - Marechiare
    • Ernesto de Curtis - Turna a Sorriento
    • Eduardo di Capua - O sole mio
    • Giuseppe Verdi - Kwartet smyczkowy e-moll (opracowanie Dorota Agnoletto)
    • Dorota Agnoletto - Musica di scena z opery Brahman (prawykonanie polskie)

    CZWARTEK



    16
    maj
    2013


    1

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Massimiliano Caldi - dyrygent
    • Aneta Janiszewska - harfa
    • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
    • Joanna Kozielska - harfa
    • Anna Sikorzak-Olek - harfa
    • Adam Krzeszowiec - wiolonczela
    • Jolanta Żochowska - flet
    Program:
    • Piotr Moss - Rémanences – koncert na harfę celtycką i orkiestrę
    • Krzysztof Meyer - Concerto da camera na harfę, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
    • Andrzej Panufnik - Sinfonia concertante na flet, harfę i orkiestrę smyczkową
    • Aleksander Tansman - Musique pour harpe & cordes (prawykonanie światowe)

    PIĄTEK



    17
    maj
    2013

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Adam Wodnicki - fortepian
    • Jarosław Kitala - baryton
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18
    • William Walton - Uczta Baltazara

    NIEDZIELA



    26
    maj
    2013

    Katedra p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła
    20:00
    Gliwice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Wrocławscy Kameraliści Cantores Minores Wratislavienses
    • Piotr Karpeta - dyrygent
    Program:
    • Joseph Haydn - Missa brevis Sti Joannis de Deo in B, Hob.XXII:7 (Kleine Orgelmesse)
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Vesperae de Dominica KV 321, Sonata na dwoje skrzypiec i basso continuo C-dur KV 328, Sonata na dwoje skrzypiec i basso continuo F-dur KV 244

    PONIEDZIAŁEK



    03
    czerwiec
    2013

    sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych im. J. Kiepury
    18:00
    Wawel 2
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Małgorzata Walewska - mezzosopran
    • Arnold Rutkowski - tenor
    • Jerzy Sojka - flet
    • Wiesław Ochman - prowadzenie
    • Uczniowie i pedagodzy Zespołu Szkół Muzycznych im. J. Kiepury:
    • Alicja Ciesielczuk - sopran
    • Joanna Węgrzynowicz-Nowak - sopran
    • Magdalena Ziętek - skrzypce
    • Piotr Marcinowicz - skrzypce
    • Łukasz Kostka - gitara
    • Tomasz Spaliński - gitara
    • Daniel Lis - akordeon
    Program:
    • W programie: J. S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart, G. Verdi, G. Bizet, St. Moniuszko, G. Puccini, H. Wieniawski, A. Piazzolla.

    PIĄTEK



    07
    czerwiec
    2013

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Ewa Biegas - sopran
    • Ewa Marciniec - alt
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Gustav Mahler - II Symfonia c-moll Zmartwychwstanie

    SOBOTA



    08
    czerwiec
    2013

    Archikatedra Chrystusa Króla
    19:00
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Wojciech Kilar - Victoria , Exodus
    • Krzysztof Penderecki - Benedicamus Domino
    • Aleksander Lasoń - Benedictus

    NIEDZIELA



    09
    czerwiec
    2013

    Archikatedra Chrystusa Króla
    12:00
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Gaude Mater Polonia
    • Adrian Robak - Jubilate Deo , Deprecatio Marialis III
    • Feliks Nowowiejski - Parce Domine
    • Krzysztof Penderecki - Benedicamus Domino

    PIĄTEK



    21
    czerwiec
    2013

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Leszek Sojka - dyrygent
    • Dominik Polak - kontrabas
    Program:
    • Gioacchino Rossini - Uwertura do opery Sroka złodziejka
    • Giovanni Bottesini - Allegro di Concerto "Alla Mendelsshon"
    • Piotr Czajkowski - V Symfonia e-moll op. 64

    PONIEDZIAŁEK



    24
    czerwiec
    2013

    Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
    10:00
    Francuska 12
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Wojciech Gwiszcz - dyrygent
    • Dariusz Zboch - skrzypce
    Program:
    • Georg Philipp Telemann - Suita Don Quixote
    • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Lato

    NIEDZIELA



    04
    sierpień
    2013

    Rosarium, Park Śląski
    16:00
    Aleja Różana 2
    Chorzów
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    Program:
    • Wolfgang Amadeus Mozart - Serenada Eine kleine nachtmusik KV 525
    • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

    SOBOTA



    24
    sierpień
    2013

    Deptak przy ul. Jagiellońskiej

    Jagiellońska
    Chorzów
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    Program:
    • muzyka klezmerska i żydowska w aranżacji Dariusza Zbocha

    NIEDZIELA



    25
    sierpień
    2013

    Rosarium, Park Śląski
    16:00
    Aleja Różana 2
    Chorzów
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Leszek Sojka - dyrygent
    • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
    Program:
    • Johann Strauss - Polka Grzmoty i błyskawice op.324
    • Georges Bizet - I i II Suita z opery Carmen
    • Aleksander Borodin - Tańce Połowieckie z opery Kniaź Igor

    NIEDZIELA



    25
    sierpień
    2013

    Bazylika w Panewnikach
    17:30
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Sergiej Rachmaninow - Całonocne czuwanie op. 37
    • Aleksander Greczaninow - Nieszpory op. 59 (fragmenty)

    ŚRODA



    11
    wrzesień
    2013

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    18:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
    • Anna Górecka - fortepian
    Program:
    • Wojciech Kilar - Uwertura uroczysta
    • Henryk Mikołaj Górecki - Koncert na fortepian i orkiestrę smyczkową op. 40
    • Ludwig van Beethoven - V Symfonia c-moll op. 67

    PIĄTEK



    13
    wrzesień
    2013

    Galeria Miasta Katowice
    14:00
    Grunwaldzki square
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Henryk Mikołaj Górecki - Szeroka woda op. 39

    PIĄTEK



    13
    wrzesień
    2013


    1

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    Program:
    • Luigi Boccherini - Sinfonia A-dur G.511, La musica notturna di Madrid, Koncert wiolonczelowy D-dur
    • Dmitrij Szostakowicz - Symfonia kameralna op.110b
    • Alberto Ginastera - Pampeana nr 2na wiolonczele, orkiestrę smyczkową i perkusję

    PIĄTEK



    20
    wrzesień
    2013


    1

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Soyoung Yoon – skrzypce (laureatka I nagrody XIV Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego)
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Igor Strawiński - Symfonia psalmów
    • Piotr Czajkowski - Koncert skrzypcowy D-dur op. 35

    SOBOTA



    21
    wrzesień
    2013

    Archikatedra Chrystusa Króla
    19:00
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    Program:
    • Henryk Mikołaj Górecki - Amen
    • Wojciech Kilar - Angelus

    ŚRODA



    25
    wrzesień
    2013


    1

    Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
    18:00
    Francuska 12
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Robert Kabara - dyrygent
    • Damian Galusek - gość specjalny
    • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
    Program:
    • Piotr Czajkowski - Elegia na smyczki
    • Max Bruch - Kol Nidrei op. 47
    • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op.70

    CZWARTEK



    26
    wrzesień
    2013

    Chorzowskie Centrum Kultury
    18:00
    Sienkiewicza 3
    Chorzów
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Jerzy Salwarowski - dyrygent
    Program:
    • Wojciech Kilar - Suita z filmu Dracula, Suita z filmu Pan Tadeusz, Walc z filmu Ziemia Obiecana, Walc z filmu Trędowata

    PONIEDZIAŁEK



    30
    wrzesień
    2013

    Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
    19:00
    Będzińska 65
    Sosnowiec
    Wykonawcy:
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
    • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
    Program:
    • Eduardo Toldra - Vistas al Mar
    • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
    • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

    CZWARTEK



    03
    październik
    2013

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Anna Górecka - fortepian
    • Mikołaj Górecki - fortepian
    • Bartłomiej Duś - saksofon
    Program:
    • Henri Tomasi - Concerto na saksofon i orkiestrę
    • Henryk Mikołaj Górecki - Pieśni o radości i rytmie op. 7

    PIĄTEK



    04
    październik
    2013


    1

    Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
    im. K. Szymanowskiego
    19:00
    Zacisze 3
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Juozas Domarkas - dyrygent
    Program:
    • Piotr Czajkowski - VI Symfonia h-moll Patetyczna op. 74, Kaprys włoski op. 45, Suita z baletu Jezioro Łabędzie

    CZWARTEK



    10
    październik
    2013

    Volkshaus, Jenaer Philharmonie
    20:00
    Jena, Niemcy
    Wykonawcy:
    • Jenaer Philharmonie
    • Štatny Komorný Orchester Žilina
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Philharmonischer Chor Jena
    • Marc Tardue - dyrygent
    • Jana Havranova - sopran
    • Jordanka Milkova - mezzosopran
    • Paulo Ferreira - tenor
    • Raffaele Costantini - bas
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    • Berit Walther - przygotowanie chóru
    Program:
    • Giuseppe Verdi - Messa da Requiem

    SOBOTA



    12
    październik
    2013

    Dom odborov
    19:00
    Žilina, Slovakia
    Wykonawcy:
    • Jenaer Philharmonie
    • Štatny Komorný Orchester Žilina
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Philharmonischer Chor Jena
    • Marc Tardue - dyrygent
    • Jana Havranova - sopran
    • Jordanka Milkova - mezzosopran
    • Paulo Ferreira - tenor
    • Raffaele Costantini - bas
    • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
    • Berit Walther - przygotowanie chóru
    Program:
    • Giuseppe Verdi - Messa da Requiem

    PIĄTEK



    18
    październik
    2013

    Sala koncertowa BCK, Dom Muzyki
    18:00
    Słowackiego 27
    Bielsko-Biała
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Chór Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Jarosław Wolanin - dyrygent
    • Carol Wincenc - flet
    • Iwona Hossa - sopran
    • Adam Kruszewski - baryton
    Program:
    • Henryk Mikołaj Górecki - Szeroka woda op. 39: - A ta nasza Narew, Szeroka woda op. 39: - Oj, kiedy na Powiślu, Szeroka woda op. 39: - Oj, Janie, Janie, Szeroka woda op. 39: - Polne róże rwała, Szeroka woda op. 39: - Szeroka woda , Concerto-Cantata op. 65 na flet solo i orkiestrę, II Symfonia Kopernikowska

    PIĄTEK



    18
    październik
    2013


    1

    Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
    19:00
    Francuska 12
    Katowice
    Wykonawcy:
    • Marta Fox – gość specjalny
    • Śląska Orkiestra Kameralna
    • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
    • Marta Magdalena Lelek - skrzypce
    • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
    Program:
    • Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
    • Eduardo Toldra - Vistas al Mar
    • Gustav Holst - Suita św. Pawła
    • Grażyna Bacewicz - Koncert na orkiestrę smyczkową
    • Sławomir Zamuszko - Koncert śląski - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN Kolekcje - Zamówienia kompozytorskie)

    SOBOTA



    19
    październik
    2013

    Chorzowskie Centrum Kultury
    18:00
    Sienkiewicza 3
    Chorzów
    Wykonawcy:
    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
    • Magdalena Idzik - mezzosopran
    • Adam Szerszeń - baryton

      NIEDZIELA



      27
      październik
      2013

      Kościół Mariacki
      19:30
      Katowice
      Wykonawcy:
      • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
      • Chór Filharmonii Śląskiej
      • Jarosław Wolanin - dyrygent
      • Elżbieta Kolorz - sopran
      • Magdalena Pilarczyk - alt
      • Adam Sobierajski - tenor
      • Jarosław Kitala - baryton
      • Karina Paszek - słowo
      Program:
      • Wolfgang Amadeus Mozart - Requiem d-moll KV 626

      PIĄTEK



      08
      listopad
      2013

      Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
      18:00
      Będzińska 65
      Sosnowiec
      Wykonawcy:
      • Grzegorz Turnau
      • Śląska Orkiestra Kameralna

        PONIEDZIAŁEK



        11
        listopad
        2013

        Archikatedra Chrystusa Króla
        10:30
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        • Adam Eibin - organy
        Program:
        • Adrian Robak - Inwokacja na Święto Niepodleglości
        • Stanisław Moniuszko - Do Boga – Psalm 137
        • Adrian Robak - Tantum ergo
        • Przemysław Michalak - Sub Tuum Presidium

        WTOREK



        12
        listopad
        2013

        Archikatedra Chrystusa Króla
        19:00
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        • Karina Paszek - słowo
        Program:
        • Henryk Mikołaj Górecki - Z pieśni kościelnych na chór mieszany a cappella (pierwsze wykonanie na Śląsku)

        PIĄTEK



        15
        listopad
        2013


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Michael Zilm - dyrygent
        Program:
        • Gustav Mahler - V Symfonia cis-moll

        ŚRODA



        20
        listopad
        2013


        1

        Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
        19:00
        Francuska 12
        Katowice
        Wykonawcy:
        • wywiad z Anna i Mikołajem Góreckimi (fragment reportażu Violetty Rotter-Kozery)
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Przemysław Fiugajski - dyrygent
        • Kaja Danczowska - skrzypce
        • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
        Program:
        • Eugeniusz Knapik - Wyspy na orkiestrę smyczkową
        • Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową
        • Richard Strauss - Metamorfozy na 23 instrumenty smyczkowe

        SOBOTA



        23
        listopad
        2013

        Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
        19:30
        Mikołowska 32
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Julian Gembalski - fortepian, organy
        Program:
        • Franz Schubert - VIII Symfonia h-moll Niedokończona D 759
        • Henryk Mikołaj Górecki - Kantata na organy op. 26
        • Stanisław Moryto - Koncert organowy (prawykonanie)

        CZWARTEK



        28
        listopad
        2013

        Chorzowskie Centrum Kultury
        18:00
        Sienkiewicza 3
        Chorzów
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Przemysław Fiugajski - dyrygent
        • Kaja Danczowska - skrzypce
        Program:
        • Eugeniusz Knapik - Wyspy na orkiestrę smyczkową
        • Mikołaj Górecki - Concerto-Notturno na skrzypce i orkiestrę smyczkową
        • Richard Strauss - Metamorfozy na 23 instrumenty smyczkowe

        NIEDZIELA



        01
        grudzień
        2013

        Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła
        15:45
        Mikołowska 32
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        Program:
        • W programie m.in.: T. L. de Victoria, A. Bruckner, E. Naylor, H.M. Górecki

        SOBOTA



        07
        grudzień
        2013

        Sala lustrzana, Muzeum Zamkowe
        16:30
        Brama Wybranców 1
        Pszczyna
        Wykonawcy:
        • Chór żeński Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        • Elżbieta Kolorz - sopran
        • Magdalena Pilarczyk - alt
        • Agnieszka Kaczmarek-Bialic - harfa
        • Sabina Jaszczyk - fortepian
        • Grzegorz Grzegorzek - waltornia
        • Leszek Salwa - waltornia
        • Karina Paszek - słowo
        Program:
        • Johannes Brahms - Vier Gesänge op.17 na chór żeński, dwie waltornie i harfę
        • Pieśni solowe J. Brahmsa i R. Straussa
        • Benjamin Britten - Ceremony of Carols op.28
        • Kolędy w opracowaniu na chór żeński harfę i dwie waltornie

        NIEDZIELA



        08
        grudzień
        2013

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        18:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Massimiliano Caldi - dyrygent
        • Bartosz Pacan - klarnet
        • Kwartet Śląski w składzie:
          Szymon Krzeszowiec -I skrzypce
          Arkadiusz Kubica - II skrzypce
          Łukasz Syrnicki - altówka
          Piotr Janosik - wiolonczela
        Program:
        • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy utwory w dawnym stylu na orkiestrę smyczkową
        • Krzysztof Penderecki - Sinfonietta II na klarnet i orkiestrę smyczkową
        • Antonín Dvořák - Serenada na orkiestrę smyczkową E-dur op. 22
        • Karol Nepelski - Quartetto grosso (prawykonanie)
        • Edward Elgar - Introdukcja i Allegro op. 47 na kwartet i orkiestrę kameralną

        CZWARTEK



        12
        grudzień
        2013


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Tomasz Strahl - wiolonczela
        Program:
        • Krzysztof Penderecki - Adagietto z Raju utraconego
        • Weronika Ratusińska - II Koncert na wiolonczelę i orkiestrę - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie)
        • Krzysztof Penderecki - III Symfonia

        SOBOTA



        14
        grudzień
        2013

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        16:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Chór mieszany Ogniwo
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Adrian Lewandowski - dyrygent
        • Sabina Jaszczyk - fortepian
        • Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska - sopran
        • Małgorzata Muszyńska - sopran
        • Agata Kobierska - alt
        • Jarosław Wewióra - tenor
        • Maciej Bartczak - baryton
        • Ewa Biłas-Pleszak - prowadzenie
        Program:
        • Fryderyk Chopin - Polonez A-dur op. 40 nr 1
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Missa longa C-dur KV 262
        • Imre Kalman - Wielki walc rewiowy
        • Luigi Denza - Funiculi funicula
        • Johann Strauss - Walc Nad pięknym, modrym Dunajem
        • Giuseppe Verdi - Brindisi (Libiamo ne’lieti calici) z opery Traviata

        NIEDZIELA



        15
        grudzień
        2013

        kościół p.w. św. Szczepana
        18:00
        Ks. Markiefki 89
        Katowice-Bogucice
        Wykonawcy:
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        • Krakowskie Trio Stroikowe w składzie:
          Marek Mleczko - obój
          Roman Widaszek - klarnet
          Paweł Solecki - fagot
        • Natalia Łukaszewicz - sopran
        • Sabina Jaszczyk - organy
        • Bartłomiej Duś - saksofon
        • Karina Paszek - słowo
        Program:
        • Krzesimir Dębski - Missa brevis, Laudate Dominum
        • Henri Tomasi - Concert champetre
        • Justyna Kowalska-Lasoń - Błogosławiony w snach, we łzach szczęśliwy – prawykonanie (I nagroda na Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie 2012)
        • Jarosław Mamczarski - Psalm 74 na chór mieszany i saksofon - prawykonanie (wykonanie utworu dofinansowane z programu MKiDN - Kolekcje – Zamówienia kompozytorskie)

        ŚRODA



        18
        grudzień
        2013


        1

        Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
        18:00
        Francuska 12
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Robert Kabara - dyrygent, gość specjalny koncertu
        • Marianna Vasileva - skrzypce
        • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
        Program:
        • Gioacchino Rossini - Sonata a quattro D-dur nr 6
        • Astor Piazzolla - Cuatro Estaciones Porteñas

        CZWARTEK



        19
        grudzień
        2013


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Marc Moncusi - dyrygent
        • Zbigniew Raubo - fortepian
        Program:
        • Richard Strauss - Don Juan op. 20
        • Edvard Grieg - Koncert fortepianowy a-moll op.16
        • Johannes Brahms - II Symfonia D-dur op. 73

        NIEDZIELA



        29
        grudzień
        2013

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        17:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Krzesimir Dębski - dyrygent
        • Anna Jurksztowicz - śpiew
        Program:
        • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu 1920 Bitwa Warszawska I
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Przyszli o zmroku (Young Magican)
        • Krzesimir Dębski/ Wisława Szymborska - Allegro ma non troppo, Urodziny (Matka swojej matki)
        • Krzesimir Dębski/ Federico Garcia Lorca - Baile
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Kolęda samotnych
        • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu Syberiada polska
        • Krzesimir Dębski/ Andrzej Mogielnicki - Mama Afryka (z filmu W pustyni i w puszczy)
        • Krzesimir Dębski - Wiązanka serialowa
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Pieśń Heleny (z filmu 0gniem i mieczem)
        • Joseph Kosma - Autumn Leaves

        PONIEDZIAŁEK



        30
        grudzień
        2013

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        17:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Krzesimir Dębski - dyrygent
        • Anna Jurksztowicz - śpiew
        Program:
        • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu 1920 Bitwa Warszawska I
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Przyszli o zmroku (Young Magican)
        • Krzesimir Dębski/ Wisława Szymborska - Allegro ma non troppo, Urodziny (Matka swojej matki)
        • Krzesimir Dębski/ Federico Garcia Lorca - Baile
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Kolęda samotnych
        • Krzesimir Dębski - muzyka z filmu Syberiada polska
        • Krzesimir Dębski/ Andrzej Mogielnicki - Mama Afryka (z filmu W pustyni i w puszczy)
        • Krzesimir Dębski - Wiązanka serialowa
        • Krzesimir Dębski/Jacek Cygan - Pieśń Heleny (z filmu 0gniem i mieczem)

        PIĄTEK



        03
        styczeń
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Janusz Powolny - dyrygent
        • Gwendolyn Bradley - sopran
        • Janusz Wolny - baryton
        Program:
        • W programie: muzyka musicalowa, filmowa i negro spirituals

        PIĄTEK



        10
        styczeń
        2014

        Chorzowskie Centrum Kultury
        18:00
        Sienkiewicza 3
        Chorzów
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Joanna Kściuczyk-Jędrusik - sopran
        • Karina Paszek - słowo
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • W programie m.in.: J. Strauss, F. Lehar, G. Verdi, G. Bizet, G. Puccini, E. Kalman

        SOBOTA



        11
        styczeń
        2014


        1

        Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
        18:00
        Francuska 12
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Olgierd Łukaszewicz - gość specjalny koncertu
        • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
        • Marcin Świątkiewicz - klawesyn
        • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
        Program:
        • Pieter Hellendaal - Concerto grosso g-moll op. 3 nr 1
        • Alessandro Scarlatti - Concerto grosso F-dur nr 3
        • Georg Philipp Telemann - Concerto grosso G-dur TWV 52:G1
        • Francesco Geminiani - Concerto grosso g-moll op. 3 nr 2
        • Henry Purcell - Chaccone g-moll Z730
        • Heinrich Ignaz Franz von Biber - Battalia a 10 D-dur C.61
        • Giuseppe Torelli - Concerto a 4 Per il Santissimo Natale g-moll op. 8

        PONIEDZIAŁEK



        13
        styczeń
        2014

        Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
        18:00
        Będzińska 65
        Sosnowiec
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
        • Iwona Socha - sopran
        • Adam Zdunikowski - tenor
        Program:
        • Najpiękniejsze arie z operetek i musiciali w aranżacjach Dariusza Zbocha

        SOBOTA



        18
        styczeń
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        18:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Vladimir Kiradjiev - dyrygent
        • Anna Maria Staśkiewicz - skrzypce
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Hector Berlioz - Uwertura Korsarz
        • Pablo de Sarasate - Carmen Fantasy op. 25
        • Giacomo Puccini - Intermezzo z III aktu opery Manon Lescaut
        • Henryk Wieniawski - Fantaisie brillante op. 20 na tematy z opery Faust Ch. Gounod
        • Giuseppe Verdi - Chór Cyganów z opery Trubadur
        • Aleksander Borodin - Tańce połowieckie z opery Kniaź Igor
        • Charles Gounod - Chór żołnierzy z opery Faust
        • Richard Wagner - Preludium do III aktu opery Lohengrin, Marsz weselny z opery Lohengrin
        • Bedřich Smetana - Chór z opery Sprzedana narzeczona
        • Giuseppe Verdi - Ballabile z opery Aida, Marsz triumfalny z opery Aida

        PIĄTEK



        24
        styczeń
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Stefan Schulz - puzon
        • Monika Sikorska-Wojtacha - fortepian
        Program:
        • Ludomir Różycki - Scherzo symfoniczne Stańczyk op. 1
        • Zygmunt Stojowski - Koncert fortepianowy fis-moll
        • Søren Hyldgaard - Concerto Borealis na puzon i orkiestrę
        • Franz Liszt - Poemat symfoniczny nr 3: Preludia

        PIĄTEK



        31
        styczeń
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Antoni Wit - dyrygent
        • Małgorzata Kneć-Ajdukiewicz - sopran
        • Anna Lubańska - mezzosopran
        • Rafał Bartmiński - tenor
        • Wojciech Gierlach - bas
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Wojciech Kilar - Angelus
        • Ludwig van Beethoven - IX Symfonia d-moll op. 125

        SOBOTA



        01
        luty
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        18:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Tomasz Tomaszewski - skrzypce
        Program:
        • Jerzy Fitelberg - Koncert na orkiestrę smyczkową (1928)
        • Piotr Moss - Printemps
        • Paweł Łukaszewski - Sinfonietta
        • Szymon Laks - Sinfonietta

        PIĄTEK



        07
        luty
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Joanna Kściuczyk-Jędrusik - sopran
        • Iwona Socha - sopran
        • Karina Paszek - prowadzenie
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Najpiękniejsze uwertury, arie oraz duety z operetek i musicali

        PIĄTEK



        14
        luty
        2014

        Audytorium w starym budynku Biblioteki Śląskiej
        19:00
        Francuska 12
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Robert Kabara - dyrygent
        • Michał Nagy - gitara
        • Arkadiusz Krupa - obój
        • Barbara Ptak - gość specjalny koncertu
        • Violetta Rotter-Kozera (TVP Katowice) - gospodarz koncertu
        Program:
        • Domenico Scarlatti - Sonata A-dur na gitarę solo, 2 Sonaty (opr. na gitarę i obój)
        • Antonio Vivaldi - Koncert podwójny G-dur RV 532 (opr. na gitarę i obój)
        • Carlos Guastavino - Las Presencias na orkiestrę smyczkową i gitarę: nr 6 Jeromita Linares
        • Jacques Ibert - Entr'acte na obój i gitarę
        • Egberto Gismonti - Água e Vinho (opr. na skrzypce, obój i gitarę)
        • Gioachino Rossini/Ferdinando Carulli - Uwertura do opery Cyrulik Sewilski

        PIĄTEK



        14
        luty
        2014

        Théâtre Le Chevalet
        20:30
        Noyon, Francja
        Wykonawcy:
        • Orchestre de Picardie
        • Arie van Beek - dyrygent
        • 8 głosów żeńskich z Chóru Filharmonii Śląskiej:
        • Sabina Jaszczyk - mezzosopran
        • Natalia Łukaszewicz - mezzosopran
        • Teresa Sobczyk - mezzosopran
        • Dominika Sowa - mezzosopran
        • Aldona Kciuk-Herberg - alt
        • Katarzyna Müller-Wantuła - alt
        • Agnieszka Zawierucha - alt
        • Monika Żekońska - alt
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Béla Bartók - Trzy wiejskie sceny
        • Igor Strawiński - Suita baletowa Pulcinella
        • Claude Debussy - La boîte à joujoux

        SOBOTA



        15
        luty
        2014

        Maison de la Culture
        20:30
        Amiens, Francja
        Wykonawcy:
        • Orchestre de Picardie
        • Arie van Beek - dyrygent
        • 8 głosów żeńskich z Chóru Filharmonii Śląskiej:
        • Sabina Jaszczyk - mezzosopran
        • Natalia Łukaszewicz - mezzosopran
        • Teresa Sobczyk - mezzosopran
        • Dominika Sowa - mezzosopran
        • Aldona Kciuk-Herberg - alt
        • Katarzyna Müller-Wantuła - alt
        • Agnieszka Zawierucha - alt
        • Monika Żekońska - alt
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Béla Bartók - Trzy wiejskie sceny
        • Igor Strawiński - Suita baletowa Pulcinella
        • Claude Debussy - La boîte à joujoux

        PIĄTEK



        21
        luty
        2014


        1

        Sala Koncertowa Akademii Muzycznej
        im. K. Szymanowskiego
        19:00
        Zacisze 3
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Takuo Yuasa - dyrygent
        • Jakub Jakowicz - skrzypce
        Program:
        • Modest Musorgski - Noc na Łysej Górze
        • Aleksander Głazunow - Koncert skrzypcowy a-moll op. 82
        • Sergiej Rachmaninow - II Symfonia e-moll op. 27

        ŚRODA



        26
        luty
        2014

        Stanica Žilina-Záriečie
        19:00
        Žilina, Słowacja
        Wykonawcy:
        • Muzycy Štatny Komorný Orchester Žilina oraz Filharmonii Śląskiej:
        • Grażyna Jursza - flet
        • Tomasz Stencel - obój
        • Bibiána Bieniková - klarnet
        • Michał Urbańczyk - klarnet
        • Ida Chovanová - fagot
        • Vladimír Hvizdák - fagot
        • Waldemar Matera - waltornia
        Program:
        • Eugen Suchoň - Serenada nr 5
        • Wojciech Kilar - Kwintet na instrumenty dęte
        • Benedykt Konowalski - Mini-rondo
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Divertimento B-dur KV 266, Divertimento na tematy z opery Wesele Figara

        CZWARTEK



        27
        luty
        2014

        Sala koncertowa ZPSM
        17:00
        Ułańska 7b
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Tymoteusz Bies (klasa prof. Zbigniewa Raubo) - fortepian
        • Karolina Bober (klasa Macieja Niewiary) - klarnet
        • Weronika Dziadek (klasa prof. Roberta Kabary) - skrzypce
        • Krzysztof Koszowski (klasa Bernarda Steuera) - saksofon
        • Wojciech Skóra (klasa prof. zw. Pawła Głombika) - wiolonczela
        Program:
        • Sergiej Rachmaninow - III Koncert fortepianowy d-moll op. 30 (cz. I)
        • Witold Lutosławski - Preludia taneczne
        • Jean Sibelius - Koncert skrzypcowy d-moll op. 47 (cz. I)
        • André Waignein - Rhapsodie pour saxophone alto (cz. II i III)
        • Camille Saint-Saëns - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę (cz. II i III)

        WTOREK



        04
        marzec
        2014

        Sala koncertowa ZPSM
        17:00
        Ułańska 7b
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Aleksandra Ptok (klasa mgr Krzysztofa Batoga) - altówka
        • Michał Dziewior (klasa prof. Wojciecha Świtały) - fortepian
        • Oliwia Meiser (klasa mgr Marii Kubisy) - wiolonczela
        Program:
        • Johann Nepomuk Hummel - Fantazja na altówkę i orkiestrę
        • Ernest Bloch - Schelomo - rapsodia hebrajska
        • Sergiej Rachmaninow - II Koncert fortepianowy c-moll op. 18

        PIĄTEK



        21
        marzec
        2014


        1

        Kościół p.w. św. Józefa
        19:00
        ul. Gliwicka 76
        Katowice-Załęże
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jan Wincenty Hawel - dyrygent
        • Justyna Bachowska - sopran
        • Joanna Iwaszkiewicz - alt
        • Adam Sobierajski - tenor
        • Czesław Gałka - bas
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Georg Friedrich Haendel - Oratorium Mesjasz HWV 56

        PIĄTEK



        28
        marzec
        2014


        1

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        18:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Piotr Paleczny - fortepian
        • Julian Gembalski - fortepian, organy
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
        • Julian Gembalski - Improwizacja
        • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op.11
        • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy tańce op. 34
        • Wojciech Kilar - Exodus

        SOBOTA



        29
        marzec
        2014

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Piotr Paleczny - fortepian
        • Krzysztof Lukas - organy
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • Johann Sebastian Bach - Toccata i fuga d-moll BWV 565
        • Fryderyk Chopin - I Koncert fortepianowy e-moll op.11
        • Henryk Mikołaj Górecki - Trzy tańce op. 34
        • Wojciech Kilar - Exodus

        NIEDZIELA



        30
        marzec
        2014


        1

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Robert Kabara - dyrygent
        • Aleksandra Gajecka-Antosiewicz - klawesyn
        Program:
        • Mieczysław Weinberg - VII Symfonia C-dur op. 81
        • Dmitrij Szostakowicz - Preludium i Scherzo op. 11
        • Piotr Czajkowski - Souvenir de Florence op. 70

        PONIEDZIAŁEK



        31
        marzec
        2014

        Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
        18:00
        Będzińska 65
        Sosnowiec
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Dariusz Zboch - koncertmistrz, prowadzenie
        • Karina Paszek - prowadzenie
        Program:
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
        • Joseph Haydn - Siedem Ostatnich Słów Chrystusa na krzyżu

        SOBOTA



        05
        kwiecień
        2014


        1

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        18:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Wiesław Kwaśny - skrzypce, prowadzenie
        Program:
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Adagio i fuga c-moll KV 546
        • Felix Mendelssohn-Bartholdy - II Sinfonia D-dur na orkiestrą smyczkową
        • Gioacchino Rossini - Sonata na smyczki nr 1 G-dur
        • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48

        CZWARTEK



        10
        kwiecień
        2014

        Sala koncertowa ZPSM
        17:00
        Ułańska 7b
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór żeński Filharmonii Śląskiej
        • Massimiliano Caldi - dyrygent
        • Piot Ptak - klarnet
        • Błażej Sudnikowicz - gitara
        • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
        Program:
        • W programie prawykonania nagrodzonych kompozycji Jose Luisa Gómeza Alexandra, Grzegorza Jurczyka, Przemysława Kadłubka, Jakuba Montewki, Dominika Puka, Stanisława Rzepiela

        CZWARTEK



        10
        kwiecień
        2014

        sala koncertowa przy Zespole Szkół Muzycznych im. J. Kiepury
        18:00
        Wawel 2
        Sosnowiec
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        Program:
        • Wojciech Kilar - Suita z filmu Dracula, Suita z filmu Pan Tadeusz

        PIĄTEK



        11
        kwiecień
        2014


        1

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Massimiliano Caldi - dyrygent
        • Dominik Połoński - wiolonczela
        Program:
        • Józef Poniatowski - Pierre de Medicis
        • Dariusz Przybylski - Four Darks in Red
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Uwertura do opery Cosi fan tutte, Symfonia C-dur Linzka KV 425

        CZWARTEK



        24
        kwiecień
        2014

        Chorzowskie Centrum Kultury
        18:00
        Sienkiewicza 3
        Chorzów
        Wykonawcy:
        • Śląska Orkiestra Kameralna
        • Chór Filharmonii Śląskiej
        • Jarosław Wolanin - dyrygent
        • Małgorzata Muszyńska - sopran
        • Magdalena Pilarczyk - alt
        • Dionizy Madoń - tenor
        • Michał Schoppa - baryton
        Program:
        • Pieśni maryjne (a cappella)
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Ave verum corpus KV 618, Msza C-dur Koronacyjna KV 317

        PIĄTEK



        25
        kwiecień
        2014


        1

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        19:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
        • Ewelina Sobczyk - sopran
        • Le Yang - tenor
        • Marek Romanowski - kontrabas
        • Piotr Nowak - trąbka
        • Dorota Bajon - fortepian
        • Kwartet „Apotheosis”
        Program:
        • Edward Elgar - Introdukcja i Allegro op. 47 na kwartet i orkiestrę kameralną
        • Frank Proto - Nine Variants on Paganini
        • Johann Nepomuk Hummel - Koncert na trąbkę Es-dur
        • Carl Maria von Weber - Romanze des Ancien, Einst träumte meiner sel`gen Base z opery Wolny Strzelec
        • Georges Bizet - Recitativo i cavatina Leili z opery Poławiacze pereł
        • Wolfgang Amadeus Mozart - Aria Don Ottavia Il mio tesoro… z opery Don Giovanni
        • Franz Lehar - Aria Das ist mein ganzes Herz z operetki Kraina uśmiechu
        • Béla Bartók - II Koncert fortepianowy

        NIEDZIELA



        27
        kwiecień
        2014

        Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
        17:00
        Sokolska 2
        Katowice
        Wykonawcy:
        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
        • Tomasz Filipczak - dyrygent

          SOBOTA



          03
          maj
          2014

          Archikatedra Chrystusa Króla
          10:30
          Katowice
          Wykonawcy:
          • Chór Filharmonii Śląskiej
          • Jarosław Wolanin - dyrygent

            SOBOTA



            10
            maj
            2014


            1

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            18:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
            • Dariusz Zboch - skrzypce
            • Artur Jaroń - fortepian
            Program:
            • Grażyna Bacewicz - Divertimento
            • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert podwójny d-moll na skrzypce i fortepian
            • Mieczysław Karłowicz - Serenada op. 2

            PONIEDZIAŁEK



            12
            maj
            2014

            Miejski Klub im. J. Kiepury - Energetyczne Centrum Kultury
            19:00
            Będzińska 65
            Sosnowiec
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Katia Fieoktistowa - sopran
            • Kirił Zołoczewski - tenor
            • Karina Paszek - słowo
            Program:
            • Najpiękniejsze arie i duety wykonywane przez Jana Kiepurę

            PIĄTEK



            16
            maj
            2014


            1

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            19:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
            • Chór Filharmonii Śląskiej
            • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
            • Jarosław Wolanin - dyrygent
            • Karolina Brachman - sopran
            • Bernadetta Grabias - mezzosopran
            • Krystian Adam Krzeszowiak - tenor
            • Wojciech Gierlach - bas
            • Sabina Jaszczyk - organy
            Program:
            • Charles Hubert Hastings Parry - Blest Pair of Sirens
            • Wolfgang Amadeus Mozart - Msza c-moll KV 427

            NIEDZIELA



            18
            maj
            2014

            Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
            17:00
            Sokolska 2
            Katowice
            Wykonawcy:
            • Śląska Orkiestra Kameralna
            • Kuba Badach z zespołem

              ŚRODA



              21
              maj
              2014

              Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
              19:00
              Sokolska 2
              Katowice
              Wykonawcy:
              • Ana Rucner - wiolonczela
              • Rucner String Quartet

                CZWARTEK



                22
                maj
                2014

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                17:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Leszek Sojka - dyrygent
                • Kinga Czyż - sopran
                • Aleksandra Dąbek - fortepian
                • Maria Fryc - gitara
                • Paweł Janota - bas
                • Mateusz Kawa - fortepian
                • Martyna Motłoch - skrzypce
                • Wojciech Natkaniec - perkusja
                • Karolina Walesa - flet
                • Bogusława Ciepierska - klawesyn
                • Anna Stachura-Bogusławska - prowadzenie
                Program:
                • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8: Zima
                • Johann Joachim Quantz - Koncert fletowy G-dur (cz. I)
                • Gioacchino Rossini - Duet z opery Włoszka w Algierze
                • Fryderyk Chopin - I koncert fortepianowy e-moll op. 11, cz. I Allegro maestoso
                • Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy d-moll KV 466 cz. I
                • Joaquin Rodrigo - Concierto de Aranjuez
                • Jean Balissat - Concertino pour percussion

                PIĄTEK



                23
                maj
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                19:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                • Wojciech Michniewski - dyrygent
                • Roman Widaszek - klarnet
                • Jan Jakub Bokun - klarnet
                Program:
                • Ludwig van Beethoven - Uwertura Leonora III op. 72b
                • Franz Krommer - Koncert Es-dur na dwa klarnety i orkiestrę op. 91
                • Piotr Czajkowski - V Symfonia e-moll op. 64

                SOBOTA



                24
                maj
                2014

                Kościół Jezusowy
                18:00
                Cieszyn
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Chór Filharmonii Śląskiej
                • Jarosław Wolanin - dyrygent
                • Elżbieta Kolorz - sopran
                • Magdalena Pilarczyk - alt
                • Paweł Brożek - tenor
                • Jarosław Kitala - baryton
                • Karina Paszek - słowo
                Program:
                • Johann Sebastian Bach - Msza luterańska G-dur BWV 236
                • Adrian Robak - Semi semi na chór i orkiestrę smyczkową (prawykonanie)

                NIEDZIELA



                25
                maj
                2014


                1

                Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                17:00
                Sokolska 2
                Katowice
                Wykonawcy:
                • Śląska Orkiestra Kameralna
                • Grupa wokalna `Panie i Panowie` w składzie:
                  Aleksandra Orzechowska-Niedziela
                  Natalia Łukaszewicz
                  Adam Seiffert
                  Jakub Niedziela
                  oraz Domix - beatbox

                  PIĄTEK



                  30
                  maj
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Tadeusz Wojciechowski - dyrygent
                  • Konstanty Andrzej Kulka - skrzypce
                  • Adam Wagner - skrzypce
                  Program:
                  • Johann Sebastian Bach - Koncert podwójny d-moll BWV 1043
                  • Felix Mendelssohn-Bartholdy - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
                  • Maurice Ravel - Alborada del gracioso, La Valse

                  PIĄTEK



                  30
                  maj
                  2014

                  Sala balowa Muzeum - Zamek w Łańcucie
                  19:00
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Massimiliano Caldi - dyrygent
                  • Leonora Armellini - fortepian
                  Program:
                  • Giuseppe Cambini - Koncert fortepianowy G-dur op.15 nr 3
                  • Nino Rota - Concerto per archi
                  • Benjamin Britten - Wariacje na temat Franka Bridge'a op. 10

                  SOBOTA



                  07
                  czerwiec
                  2014

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  18:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Marcin Wyrostek z zespołem Tango Corazon
                  • Leszek Sojka - dyrygent
                  Program:
                  • Kompozycje Astora Piazzolli oraz Richarda Galliano

                  NIEDZIELA



                  08
                  czerwiec
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  17:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Chór Filharmonii Śląskiej
                  • Chór dziecięcy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im S. Moniuszki
                  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                  • Agnieszka Bochenek-Osiecka - sopran
                  • Edward Kulczyk - tenor
                  • Michał Schoppa - baryton
                  • Jarosław Wolanin - przygotowanie chóru
                  • Iga Eckert - przygotowanie chóru dziecięcego
                  Program:
                  • Carl Orff - Carmina Burana

                  CZWARTEK



                  12
                  czerwiec
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Maciej Tomasiewicz - dyrygent
                  • Ewa Danilewska - fortepian
                  Program:
                  • Ludwig van Beethoven - IV koncert fortepianowy G-dur op. 58
                  • Johannes Brahms - I Symfonia c-moll op. 68

                  SOBOTA



                  14
                  czerwiec
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  18:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Robert Kabara - skrzypce, dyrygent
                  Program:
                  • Samuel Barber - Adagio na smyczki
                  • Andrzej Panufnik - Koncert skrzypcowy
                  • Benjamin Britten - Wariacje na temat Franka Bridge'a op. 10

                  ŚRODA



                  18
                  czerwiec
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Śląska Orkiestra Kameralna
                  • Tomasz Barczyński - dyrygent
                  • Maciej Piątek - dyrygent
                  • Joanna Kasperczyk - skrzypce
                  • Magdalena Sokalska - skrzypce
                  • Sebastian Nowak - skrzypce
                  Program:
                  • Mieczysław Karłowicz - Serenada op. 2
                  • Eugen Suchoň - Serenada
                  • Antonio Vivaldi - Cztery pory roku op. 8

                  SOBOTA



                  21
                  czerwiec
                  2014

                  Kościół pw. św. Marii Magdaleny
                  13:00
                  Chorzów
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                  Program:
                  • Johann Sebastian Bach - Aria na strunie G z Suity orkiestrowej D-dur nr 3 BWV 1068
                  • Wolfgang Amadeus Mozart - Symfonia g-moll nr 40 KV 550

                  CZWARTEK



                  26
                  czerwiec
                  2014


                  1

                  Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                  19:00
                  Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                  • Piotr Kiełbiński - dyrygent
                  • Mateusz Walach - dyrygent
                  Program:
                  • Georges Bizet - I i II suita ze sztuki Arlezjanka
                  • Modest Musorgski - Obrazki z wystawy

                  SOBOTA



                  05
                  lipiec
                  2014

                  FermataCaffè, Filharmonia Śląska
                  20:00
                  ul. Sokolska 2
                  Katowice
                  Wykonawcy:
                  • Denys Ostrovnoi - saksofon
                  • Adam Jarzmik - fortepian

                    NIEDZIELA



                    06
                    lipiec
                    2014

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Śląska Orkiestra Kameralna
                    • Robert Kabara - dyrygent
                    Program:
                    • Georg Friedrich Haendel - Concerto grosso F-dur op. 6 nr 2
                    • Arcangelo Corelli - Concerto grosso F-dur op. 6 nr 2
                    • Edvard Grieg - Suita w dawnym stylu 'Z czasów Holberga' op. 40

                    NIEDZIELA



                    13
                    lipiec
                    2014

                    Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                    17:00
                    Sokolska 2
                    Katowice
                    Wykonawcy:
                    • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                    • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent
                    • Swietłana Kaliniczenko - sopran
                    • Oskar Jasiński - tenor

                      NIEDZIELA



                      27
                      lipiec
                      2014

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      17:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Michał Duźniak - organy
                      Program:
                      • Johann Sebastian Bach - Toccata, adagio i fuga C-dur BWV 564
                      • Max Reger - Fantazja Straf mich nicht in deinem Zorn op. 40/2
                      • Michał Duźniak - Improwizacja: preludium i fuga w stylu romantycznym
                      • Julius Reubke - Sonata c-moll Psalm 94

                      NIEDZIELA



                      10
                      sierpień
                      2014

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      17:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Chór Filharmonii Śląskiej
                      • Jarosław Wolanin - dyrygent
                      • Stanisław Pielczyk - organy
                      Program:
                      • Charles Villiers Stanford - Beati quorum via op. 38 nr 3
                      • Charles Hubert Hastings Parry - My soul, there is a country
                      • Benjamin Britten - Deus in adiutorium meum
                      • Edward Woodall Naylor - Vox dicentis: Clama
                      • Gustav Holst - Nunc dimittis
                      • Edward Elgar - Te Deum i Benedictus op. 34

                      PIĄTEK



                      22
                      sierpień
                      2014

                      Sala koncertowa im. Karola Stryji, Filharmonia Śląska
                      19:00
                      Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Śląska Orkiestra Kameralna
                      • Robert Kabara - dyrygent
                      Program:
                      • Edward Elgar - Serenada e-moll op. 20
                      • Wolfgang Amadeus Mozart - Serenada Eine kleine nachtmusik KV 525
                      • Piotr Czajkowski - Serenada C-dur op. 48

                      SOBOTA



                      23
                      sierpień
                      2014

                      FermataCaffè, Filharmonia Śląska
                      20:00
                      ul. Sokolska 2
                      Katowice
                      Wykonawcy:
                      • Peter J. Birch - gitara, wokal

                        NIEDZIELA



                        31
                        sierpień
                        2014

                        Park im. T. Kościuszki
                        17:00
                        Katowice
                        Wykonawcy:
                        • Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej
                        • Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent

                          Projekt "Rozbudowa Filharmonii Śląskiej w Katowicach" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu XI Kultura i Dziedzictwo Kulturowe, Działania 11.2 -Rozwój oraz poprawa stanu infrastruktury kultury o znaczeniu ponadregionalnym Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013.

                          NEWSLETTER

                          Chcesz być powiadamiany o nowościach ?
                          Zamów newsletter: